КПК

Показати повну версію : З крану одразу в акваріум

djmalder
24.08.2009, 00:22
В мене така ситуація - сьогодні треба робити підміну води, а вода відстоювалась тільки добу. Заміна 2 відра. Що може бути поганого, якщо я сьогодні зроблю підміну?

SUMNIX
24.08.2009, 00:26
В мене така ситуація - сьогодні треба робити підміну води, а вода відстоювалась тільки добу. Заміна 2 відра. Що може бути поганого, якщо я сьогодні зроблю підміну?

Завжди вважав що однієї доби цілком достатньо. Так що переживати не треба.

thomas85
24.08.2009, 00:38
Нічього поганого не станеться. Навіть якщо у вас у Львові у водопровідну воду додають хлорку, то доби вистачає щоб вона вивітрилась. а якщо вже дуже переживаєте по цьому питанню то старайтесь 1/5, того що на дні не виливати. Всежтаки то дно і там все осідає.

RVV
24.08.2009, 10:40
взагалі можна і прямо з крана лити - просто використовуйте для заливки тоненький шланг щоб вода яка вливається в акву повільно перемішувалась з акваріумною

kelast
24.08.2009, 11:40
Ну чесно кажучи я свої підміни роблю одразу з крану і в аквас і нічого рибоси живуть

navy
24.08.2009, 11:55
Трохи додам.В аквах,які "жиють"тоб то нормально проходять всі процеси,біологічний баланс не порушиться при умові,що буде змінено не більше третини води*NONO*:).І не має значення з під крану вона чи відстояна.Хлор вивітрюється дуже швидко,протягом до 4 годин,за такий час ніхто в акві навіть не відчує його присутність.*RTFM*.Але наголошую,це можно робити в "біоврівноважених" аквах.*DRINK*

Ванко
04.11.2009, 01:57
Можливо і можна доливати воду відразу з-під крана, але наприклад Тернопільську непорадивби. Один раз я таке був вимушений зробити і про це пошкодував. Під час підміни води мені трохи не вистачило відстояної на один з акваріумів і в нього крім відстояної я долив з-підкрана(десь 15%). Наче і нічого нікому... але не всім... Риби які немали луски, отримали опіки у вигляді світлих ранок на шкірі, в той час коли лускаті були в нормальному стані. Добре шо з часом все загоїлося. Ну все це мабуть дуже відносне, адже вода повсюду різна, просто хотів поділитися маленьким досвідом =)

Roman71
04.11.2009, 11:17
Сьогодня після чергової підміни води температура в банці впала на декілька градусів. Відразу запрацював терморегулятор... Як наслідок - лишні кіловати... :D
От тут і виникло питаннячко, можливо воно дилетантське, але... Звернув увагу, що в ній хлору набагато менше, так як він напевно вивільняється під час підігріву... То чи можна доливати теплу воду з централізованого опалення?:confused:

Scorpion
04.11.2009, 12:43
З батарей?! Категорично не раджу. Там хімії більше ніж в таблиці Мендєлєєва.

Roman71
04.11.2009, 12:49
Scorpion,
Можливо я не правильно виразився... Я мав на увазі теплу воду, яку
теж центалізовано подають в крани (ту в якій можна купатись і мити посуд)...:o

Scorpion
04.11.2009, 13:40
А, ну то зовсім друга справа. Таку можна. Вона ж має такий самий хім склад як і холодна. Моя сестра так і робить. Регулює температуру приблизно як акві і тоді доливає. В мене інакше я беру воду з криниці (іншої нема).

Петрович
04.11.2009, 18:25
раз в тиждень підмінюю 20% водою з крана, змішую теплу (інд. опалення) і холодну до температури приблизно як в акваріумі.
Рибкам по барабану.

Ванко
04.11.2009, 18:59
раз в тиждень підмінюю 20% водою з крана, змішую теплу (інд. опалення) і холодну до температури приблизно як в акваріумі.
Рибкам по барабану.

Які рибки живуть у вас можна поцікавитися?

Scorpion
04.11.2009, 19:21
Які рибки живуть у вас можна поцікавитися?
Відповім замість Петровича (скопійовано з його профілю).
Риби та безхребетні.:
анцитруси, 2 хлопця, 3 роки
гуппі 4шт.
мечоносці 2 види
молінезії 2шт
кардинали 3шт.
даніо вуалева 1шт
даніо вуалева крашена (розова) 1шт.

Ванко
04.11.2009, 19:35
Відповім замість Петровича (скопійовано з його профілю).

Всі лускаті :cool:

ENERGY
04.11.2009, 20:44
Моїм малавійцям теж подобається свіженька водичка з під крана ;) Скарг ніяких... :)

navy
05.11.2009, 14:41
Ванко,
Трохи не зрозуміло,як Ви поділяєте риб-лускаті та не лускаті:eek:.Поясніть ,що то означає:confused:

Ванко
05.11.2009, 22:00
Ванко,
Трохи не зрозуміло,як Ви поділяєте риб-лускаті та не лускаті:eek:.Поясніть ,що то означає:confused:

Вибачаюся за таке своєрідне вираження =) Для мене луската - вся риба яка покрита лускою, адже є і рибини без луски, які покриті лише шкірою. Наприклад синодонтіс та сіамська касатка, які в мене страждали від хлору. Виправте мене будь-ласка, як назвати їх коректніше *PUCK*

navy
06.11.2009, 09:43
Ванко,Ні просто не ми вигадали,що риби мають свої назви(як по латині,так і місцеві) тому й тре їх так називати.*RTFM*

Ванко
06.11.2009, 18:15
Ванко,Ні просто не ми вигадали,що риби мають свої назви(як по латині,так і місцеві) тому й тре їх так називати.*RTFM*

Я не мав на увазі назви їх видів, а лише наявність луски :'( Не судіть за то строго мене *BACH**NAEZD*

Viktor
16.11.2009, 14:32
Я пів року так і замінюю воду з крану через 10хвилин у акву - проблем не помічав!

На вході водопроводу стоїть фільтр механічний на 10 мікрон тож вода бруду не має а хімічний склад мабуть нормальний рибки не жалілися! )

Але з цим слід бути обережним у кожному районі не кажучи про регіон вода відрізняється!!! Тут слід експериментувати і спостерігати!

Samyrau
16.11.2009, 18:44
Люди, та є ж така хімічна суміш Терри здається як раз для такихх випадків - одна капля на 100 л води - дуже допомагає - раджу! Сам не користувався бо відстоюю не меньше доби і доливаю теплою.

Fadeev
16.11.2009, 19:57
Люди, та є ж така хімічна суміш Терри здається як раз для такихх випадків - одна капля на 100 л води - дуже допомагає - раджу!
Для чого в акваріум лити хімію, якщо можна обійтись без неї??? (ІМХО)

Jararaka
17.11.2009, 00:34
Много лет подмениваю воду в аквариумах без отстаивания - лью прямо из крана. Зимой, естественно, вода подогревается через газовую колонку до примерной температуры с аквариумной - "сверяю" просто рукой, без термометра.
Летом лью просто холодную - заодно и проблема охлаждения решается ;), температура падает с 30 до 25-26 С.

Подмены делаю через день на 40-50 % от объёма - болезней и потерь нет.

AmeTHyst
23.11.2009, 04:44
Scorpion,
Можливо я не правильно виразився... Я мав на увазі теплу воду, яку
теж центалізовано подають в крани (ту в якій можна купатись і мити посуд)...:o

Наверное это моё суждение но я б не рекомендовал использовать такую воду
Поверьте она совсем не такая как холодная из той же системы
У меня есть друг который работает на ТЭЦ правда в Ташкенте так там всю воду до подогрева обрабатывают каустической содой

И совсем другое дело если у вас автономная ,проточная, нагревательная система .

Охват Марьян
23.11.2009, 09:35
Люди, та є ж така хімічна суміш Терри здається як раз для такихх випадків - одна капля на 100 л води
І що вона робить ?

Вже 12 років заливаю воду в акваріуми напряму з крана, темпиратура води повинна бути кімнатної темпиратури.

Fadeev
23.11.2009, 09:53
В мене вода іде з криниці і нагрівається через колонку. Воду при заміні заливаю напряму темп. 26-28 градусів. Температура в акві 26 градусів.

Roman71
23.11.2009, 09:56
AmeTHyst,
Поверьте она совсем не такая как холодная из той же системы
Ну не знаю, вже місяць так роблю - ніяких екстремальних ситуацій не відбувалось...
А в акві з мальком взагалі роблю щоденну підміну - всі живі...:)
Але дякую за застереження!*DRINK*

biabuchja
23.11.2009, 12:14
Народ можливо не в тему, але хочу поділитись своїм методом підміни води з під крану. Такими речами як відстоювання, кіпятіння, ніколи не переймався (за порадою бувалих акваріумістів). Підміну робив стандартно раз в тиждень 30% з сифонкою, відрами через цілий коридор 8м. Воду в якій промивав губку, обовязково в воді з акваріуму, використовую для підливання вазонів. Вся процедура займала 1-1.5год, Поки не побачив як це робить Гріша, ні він Америку не відкрив, але підмінна води для мене стала ще приємнішою. Купив шланг який не перегинається 15м, діаметр 12 щоб груша від сифону влазила, 2 присоски і перехідник, виявився не потрібен. Присоскою прикріплюю шланг до внутрішньої стінки акваріуму, другий кінець в ванну і тут вправа для курців- 2-3 качки і вода тече спокійно у ванну, поки йде відкачка я встигаю просифонити грунт,промити губку, повитирати скло. Розпилювач від душа відкручую і в свій шланг вкручую шланг від душу підключаю воду і наповнюю акваріум вся процедура займає 30- 45хв.
КУПЛЯВ ШЛАНГ ЧЕРЕЗ ГРІШУ АКВАЦЕНТ "БУЛЬКА" В ДВІЧІ ДЕШЕВШЕ НІЖ НА БАЗАРІ.

Gemeni
23.11.2009, 12:31
Повністю підтримую biabuchja, бо роблю аналогічно. І шланг у ванну опускаю, правда у таз, щоб вода жінці на вазони залишилась. Потім так само до виходу на душ прикручую, температуру відрегулював і головне прослідкувати щоб не перелити :)
Дома стараюсь заміну робити вранці, до 8 години, на роботі міняю вже пізніше.

ryuras
24.11.2009, 11:23
І я хочу вставити свої "5 копійок".
Уже багато років підмінюю воду прямо їз під крану. Навть були випадки коли замінював 2/3 об'єму акви, а потім робив підміни кожного дня або через день по 10-20% води. Риби не поздихали, харчувалися і плавали нормально. Тільки слідкую, щоб не було сильних перепадів температури, але тут мені легше, бо маю в квартирі автономне опалення.

Jararaka
24.11.2009, 17:43
промивав губку, обовязково в воді з акваріумуПромываю губку исключительно проточной водой. От цихлид, сомов и сухарей столько грязи...

КУПЛЯВ ШЛАНГ ЧЕРЕЗ ГРІШУ АКВАЦЕНТ "БУЛЬКА" В ДВІЧІ ДЕШЕВШЕ НІЖ НА БАЗАРІ.Я как раз купил на рынке, в "строительном отделе" :) - 20 метров шланга обошлись в сотню гривен. В магазине такой-же - 18 грн/м.

biabuchja
24.11.2009, 22:32
[QUOTE=Jararaka;22924]Промываю губку исключительно проточной водой. От цихлид, сомов и сухарей столько грязи...

Ще раз повторюсь слідую порадам бувалих акваріумістів, промивання губки акваріумною водою це менш ймовірне вимивання мікрофлори ніж промивання хлорованою водою з під крана.

Я как раз купил на рынке, в "строительном отделе" :) - 20 метров шланга обошлись в сотню гривен. В магазине такой-же - 18 грн/м.

Не хочу лишній раз робити комусь реклами але на момент покупки базарна ціна шлангу становила 7грн за метр через Грішу брав по 3грн, тобто 45 грн за 15 метрів + 5грн присоски і перехідник

Jararaka
25.11.2009, 00:28
слідую порадам бувалих акваріумістів, промивання губки акваріумною водою це менш ймовірне вимивання мікрофлори ніж промивання хлорованою водою з під крана.А вот не всегда следует следовать советам "гуру" - лучше самому подумать.
Ну, например, хотя бы над тем, что даже в одном сантиметре толщины аквариумного грунта той самой "микрофлоры" куда больше, чем в губке самого навороченного фильтра ;).
Над тем, что "микрофолора", как бы это не казалось странным "гуру", селится не только на губке фильтра и грунте, но и на стенках аквариума, на камнях и даже на растениях :p.
И даже промывая губку проточной водой, ты вовсе не смоешь с неё ВСЮ микрофлору :D

ціна шлангу становила 7грн за мент через Грішу брав по 3грн, тобто 45 грн за 15 метрів + 5грн присоски і перехідникЕсть такое понятие - рыночная экономика... за что боролись, в общем.

Vitalik aqua
08.12.2009, 02:55
Соррі що ставлю свої 5 коп. Але є серйозні акваріумні фірми які давно ведуть досліди над водою і випускають препарати SERA AQUATAN i TETRA AQUASAFE які забирабть з нашої жахливої води все непотрібне акваріуму і його мешканцям! Так непосперечаюсь коли залити води прямо з крану все нормально але риби розмовляти невміють і висловити своє ФЕ вам не можуть!*DASH*

ryuras
08.12.2009, 12:48
Заливати в акву відстояну воду добре, я підтримую на всі 100%. Але де в невеликій квартирі зберігати запас відстояної води на 40 і більше літрів? А лити всяку хімію типу TETRA AQUASAFE особисто я не в захваті, бо не факт, що вона реально класна, може бути так само як із водою з під крана, типу рибам добре, бо мовчать, тай не кожному по кишені.
У внутрішніх фільтрах я синтепон не мию взагалі, а просто його замінюю на новий, бо коштує він копійки.

І ще, це добре, що риби мовчать, а тов вони б нам багато чого поганого висказали, сам знаю, що є за що. :D

Охват Марьян
08.12.2009, 15:58
Але є серйозні акваріумні фірми які давно ведуть досліди над водою і випускають препарати SERA AQUATAN i TETRA AQUASAFE які забирабть з нашої жахливої води все непотрібне акваріуму і його мешканцям!
Ось тільки непотрібно читати між рядків. Це препарати для швидкого запуску акваріума, коли потрібно запустити риб, а в акваріумі тільки-но залили воду. Каталізатор забере з свіжої води і посадить в осад всі активні метали та мікроелементи, а вітаміни групи В допоможуть зняти стрес та захистять слизові оболонки риб. Ці препарати можна використовувати для підготовки води для підмін, але..... заливати їх потрібно у воду, яка відстоюється в окремій посудині і заливати цю воду можна в акваріум не раніш ніж за 24 год. Заливаючи ці препарати напряму в акваріум ви осаджуєте всі добрива, мінерали, мікроелементи і ліки.

Якщо будем говорити про "професіоналізм провідних фірм" , то вони по-своєму праві. Приклад для фірми ТЕТРА: спочатку заливаємо АКВАСЕЙФ, через 24 год ( щоб відновити мікроелементи) додаємо ПЛАНТА та ВІТАЛ, щоб уникнути дизбалансу макро ще долиємо ІЗІБАЛАНСУ, але він також має побічну дію тому мусимо додати КРІПТО. ІЗІБАЛАНС та КРІПТО довготривалої дії, тому якщо у нас захворіла рибка то перед тим як залити ліки нам потрібно зробити підміну води 50% щоб забрати частину каталізаторів............ це так в загальному, а якщо все описувати то на кілька сторінок хватить.

Vitalik aqua
09.12.2009, 00:47
Ці препарати застосовуються як при запуску так і при підміні води. Німці також пропонують акваріумістам які користуються при підміні шлангом заливати препарат прямо в акваріум перед заливом води в розрахунку на обєм тільки підміненої води! І ці препарати дісно дієві Коли 2 роки тому у Львові був семінар Тетри показували досліди і Розказували багато цікавого про ці препарати!

Охват Марьян
09.12.2009, 01:56
Коли 2 роки тому у Львові був семінар Тетри показували досліди і Розказували багато цікавого про ці препарати!
Це ви про семінар, що проходив у готелі в центрі ?

Ще один висновок
http://aquaria.ru/news/tetraquarium-1.shtml

V.PooH
09.12.2009, 10:18
Як би ж то проблема була тільки хлорованій воді... Роками заливав з під крана і ніякого шкідливого впливу на риб чи рослини (підміни 20-30%). Останні 6 тижнів змушений цілковито перейти на осмос, та як з крана тече фосфатний коктейль з 8.6 РН і ще невідомо з чим (відстоювання води не допомагає, цей захід лише проти хлору)

Roman71
09.12.2009, 15:20
Останні 6 тижнів змушений цілковито перейти на осмос, та як з крана тече фосфатний коктейль з 8.6 РН і ще невідомо з чим

я перепрошую за питання, але що стало причиною зміни складу води? якийсь новий водогін чи навпаки якась аварія десь?:confused:

Охват Марьян
09.12.2009, 15:57
я перепрошую за питання, але що стало причиною зміни складу води?
Свинячий грип.
З початку оголошення карантину у воду почали додавати хімію :(

V.PooH
09.12.2009, 21:33
????????????????

то краше пояснити нормально... а взагалі-то питання було не до тебе
А питання до водопостачальників. Є бажання здати воду на експертизу незалежну, то можу зачерпнути, і не тільки в своєму районі. Після кожної підміни мав декілька смертей та нетипову поведінку більшості риб. Про рослини взагалі мовчу. Так що незнаю як Вам, але мені не до анекдотів.

І як не дивно, зміни у воді почались днів за 10 до оголошення карантину. Марьян цілковито правий я гадаю.

Roman71
11.12.2009, 11:00
До речі, звернув увагу на те, що в останні два тижня почались перебої власне з водою... Якщо вже десь рік вода була майже цілодобово, то тепер знову з 9:00 до 18:00 з крану ні краплі:confused:
Так що можливо, що все таки десь якісь ведуться роботи (обіцяють же з наступного року цілодобове водопостачання) і це впливає як на наявність так і на якість води...

ryuras
11.12.2009, 13:07
А в Іано-Франківську холодна вода давно вже цілодобово. Так що ласкаво просимо до Франика. А то внас щось населення мало. :D

V.PooH
11.12.2009, 14:31
А в Іано-Франківську холодна вода давно вже цілодобово. Так що ласкаво просимо до Франика. А то внас щось населення мало. :D
Це все тому що у Вас вода цілодобово. Акваріумісти займаються підмінами та іншими водними роботами замість того щоб приділяти увагу своїм половинам, а у нас води нема.... Ось і діточок багацько:):p

Володимир
14.12.2009, 01:52
Всі привіт.
А чи варто робити заміну води в акваріумі з під криниці? Чи можливо у цій воді є якісь негативні властивості? *DONT_KNOW*

Fadeev
14.12.2009, 01:56
Всі привіт.
А чи варто робити заміну води в акваріумі з під криниці? Чи можливо у цій воді є якісь негативні властивості? *DONT_KNOW*
Я думаю, що вода в різних криницях відрізняється. Я, наприклад, для заміни беру воду з криниці і зразу вона іде через газову колонку, нагріта до потрібної температури. За рік такої заміни якихось негативних реакцій не замічав.

Руслан
17.11.2011, 21:46
Навіть якщо у вас у Львові у водопровідну воду додають хлорку, то доби вистачає щоб вона вивітрилась.
До речі таке враження що хлорку економлять і дають в зовсім малих кількостях.
Поясню: років 10-12 назад, коли живого карпа пускав у воду з-під крану, він гинув через кілька годин (ну рідко жив більше 4-5 год). Зараз в 40л тазіку прожив 5 днів і жив би може й далі, як би жона не пожаліла і погодувала його на ніч хлібом, я от не бачив *DASH* і він задихнувся...:'(

АНУБІАС
17.11.2011, 21:59
А як може риба хлібом задихнутися (чи поперхнутися, чи вдавитися)

АшДваО
18.11.2011, 14:37
А як може риба хлібом задихнутися (чи поперхнутися, чи вдавитися)

АНУБІАС,все дуже просто:хліб почав закисати у воді,а на окислення органічних речовин,як відомо,витрачається значна частина розчиненого у воді кисню,якого і так було не багато,от короп і задихнувся,мабуть,Руслан саме це і мав на увазі.

StarSamurai
19.11.2011, 11:04
Та то просто дружина не хотіла "присипляти коропа" простим методом, щоб потім його пожарити, ось тому і Отруїла його таким методом.Це все просто жарт:):). А насправді рибу дійсно не можна годувати хлібом та іншими мучними виробами, а саме родину карпових, оскільки хліб з часом набухає та і крупи теж, і тому просто розпирають рибу, Статистика з Єгипту десь навіть маю фото тієї таблички, там було написано таке "Дорогі відпочиваючі не годуйте рибок хлібом оскільки 80% з них помре".

colinmcrae
02.01.2012, 18:14
Скажіть чи можна купити голову http://www.arowana-im.com.ua/product_info.php?cPath=107_68&products_id=158 або шось в тому плані, на вхід запхати шланг -шланг в каністру з водою, на вихід шланг -шланг в акву?? Або підкажіть свій варіант заливу, а то замахався тримати 3 канітри по 10л(по черзі) на плечі і заливати воду в акву шлангом який літає по акві.

забув дописати шо до найблищого крана далекувато та й шланг нормальний не дешево коштуватиме

Atman
02.01.2012, 18:21
colinmcrae, можна напряму з крану заливати за допомогою шланга в акваріум

тернеция
02.01.2012, 18:33
colinmcrae, У меня было куплено 12 м шланга, как раз от крана до аквасов. Купила раз - и пользовалась 10 лет. Жив он и сейчас, поливаю им цветы в палисаднике.

colinmcrae
02.01.2012, 18:38
Дякую за варіант. Але чи може існувати мій варіант вказаний вище?? Чи буде помпа витягувати воду на висоту десь до 1м знаходячись не у воді??

Igorchyk
02.01.2012, 18:41
купи відра і черпак :)

я в свій з каністер лию а щоб ній не поваляти просто руку підставляю під напор щоб розбити його і не створювати завихрень

Roman71
02.01.2012, 18:53
Скажіть чи можна купити голову http://www.arowana-im.com.ua/product...roducts_id=158

А характеристику тої помпи читали? Для чого там написано: Подъем воды на: 0.85 м.

Чи буде помпа витягувати воду на висоту десь до 1м знаходячись не у воді??

Не буде, однозначно. Треба або потужнішу брати, або просто подавати воду прямо з крану. Є ще один варіант і він самий радикальний - забути про акваріуми

vlysov
02.01.2012, 19:02
я для того щоб заливати в акваріум (h=1,6м) відстояну воду з бочки використовую помпу Hydor Seltz L30 (http://www.arowana-im.com.ua/product_info.php?cPath=107_68&products_id=3956).
сам колись так само тримав відро на плечах і самого цей підхід добряче нервував :D

p.s.але врахуйте, що помпа обов'язково має бути цілком занурена у воду

f.orest
02.01.2012, 20:05
Поділюсь своїм досвідом: зробив свердлом дірки в кришці до бутля від Моршинської 6л,- получилась шикарна "дощувалка"- об'єм повітря всередині дозує подачу води,крім того добряче вода збагачується киснем.

taras_kr
10.01.2012, 13:22
Я використовую голову з фільтра для підміни води. Ставлю відро коло акваріума, туди голову з шлангом і поступово доливаю воду у відро. Для мене зручно. правда мені воду тре піднімати на 40 см.

Александр11
10.01.2012, 13:32
У мене кришка міцна, то я просто ставлю відро наверх, і шлангом від сифону подаю воду , а потім добавляю в відро води. Але варіант з шлангом прямо з крану набагато легший і сухіший:D

Roman71
10.01.2012, 13:39
ггг... а я в більшості випадків в якості підставки під 6-ти літрові баклажки використовую власну голову :D

KRustik
11.01.2012, 01:50
І я з голови, бо руки німіють.

Leo N
11.01.2012, 03:14
А я спочатку на табуреточку, а вже потім наливаю водичку з відра. І нічого, і голова не болить, і руки не німіють *JOKINGLY*

military
22.04.2012, 11:34
можна напряму з крану заливати за допомогою шланга в акваріум
А з хлором що робити, якщо воду зразу з крану і без фільтра?
А я спочатку на табуреточку,
Я також використовую табуреточки, правда, ставлю 3 штуки одна на одну (небезпечна конструкція), на низ таз 15л, рядом 40 л баняк з водичкою, відстояною 30 хв. і доливаю з 40 л в 15.

ВасилийМетролог
22.04.2012, 16:54
А з хлором що робити, якщо воду зразу з крану і без фільтра?[/quote

в мене в воді з під крана хлора 170мг/л якщо не помиляюсь.

[QUOTE]Для водных растений хлор, содержащий в водопроводной воде безвреден, он даже позволяет осуществить своего рода обеззараживание

Источник ''Условия для выращивания растений'' (http://aquafisher.org.ua/aquatic-plants/usloviya-dlya-vyirashhivaniya-rasteniy/)

KRustik
22.04.2012, 19:20
І я з голови, бо руки німіють.
Моя схема заливу води змінилась. Тепер заливаю зразу з баклажки в акваріум, використовуючи руку як розпилювач. Тобто воду ллю на руку за рахунок чого струмінь значно зменшується. Час заливу води скоротився втричі.

Міраж
22.04.2012, 20:11
Мене також довго мучила проблема залив води в акву. Коли була невелика кількість то я використовував дуже просту систему ;брав 10 л. баклажку заливав воду.закручував кришку і підключав компресор.повітря видавлювало воду і через тоненький кембрік вода подавалася в акву. Фото кришки нижче. А зараз використовую помпу яка піднімає воду на 2 м. і бочку для відстоювання води на 80 л. Я не кажу ,що це ідеальний метод, мені він підходить і кожен з нас вибирає собі то ,що йому краще.

Александр11
23.04.2012, 12:30
ставлю 3 штуки одна на одну
Акваакробатика - новий напрямок у акваріумістиці. А де у вас стоїть акваріум, що потрібно 3 табурета?:D:D

military
23.04.2012, 12:41
А де у вас стоїть акваріум, що потрібно 3 табурета
На звичайній "Природівській" тумбочці. Висота табуреток получається близько 1,5 м. Трішки вище верхнього зрізу акваріума... Якраз вода по шлангу сама перетікає у акваріум:)

Акваакробатика - новий напрямок у акваріумістиці.
Гарний вислів!!! :D:D:D

andrij007
23.04.2012, 12:48
я заливаю шлангом напряму з крана,точніше з насадки для душу.дуже зручно - 10хв злити воду і просифонити грунт,потім по тому ж шлангу заливаю чисту воду 20% десь.на риб і рослин ніяк не впливає негативно

colinmcrae
01.06.2012, 22:58
Проблемку із заливом води не вирішено. Сподобалась система запропонованаМіраж,(може колись і зроблю таку ж), але подумав і зрозумів шо то треба не компресор акваріумний підключати, а щось потужніше. Прошу допомоги у виборі між двома помпами для заливу води(яку краще придбати). Може хтось якоюсь з них колись користувався і може щось сказати про неї.
http://www.arowana-im.com.ua/product_info.php?cPath=107_68&products_id=160
http://www.arowana-im.com.ua/product_info.php?cPath=107_68&products_id=92

астрик
06.06.2012, 10:29
Для такої справи може і менш потужний підійти, головне - зручний щоб був (або комплектація краща), бо з такою продуктивністю, ванну середнього об'єму, викачає (перекачає) за ~10хв.

colinmcrae
09.06.2012, 01:14
Проблемка вирішилась сьогодні.Так як шланг купувати і заливати в акву напряму з крана неможливо по причині таких параметрів води з крана
pH - 7,0
kH - 30
Gh - 40
Тому перед заміною у воду додаю щавлеву кислоту, відстоюю день а потім воду акуратно зливаю залишаючи осад у відрі.Тому купив таку
http://zaba.in.ua/index.php?page=shop.product_details&product_id=1102&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=7 але за 120 грн.(на сайті помилка) помпу в Жабі, а конкретніше в п. Марії(людина просто супер, така привітна, а балакуча то просто капець. А скільки в неї акв в квартирі то взагалі). На вихід помпи запхав трійник, один вихід якого заглушив, на інший спеціальне кріплення для шланга 1\2 дюйми і шланг 1.5м садовий. Фото конструкції і характеристика помпи завтра

colinmcrae
10.06.2012, 11:18
Додаю обіцяні фото. На кінець шланга запхав кінцевик від старого китайського сифона, щоб розбивав потік води

Kalbasnik
27.07.2012, 01:37
Я себе такую заказал для этих целей "Atman AT-103"
Табурет, на него ведро 15л, внего помпу и доливаем в ведро

sonjax
27.07.2012, 07:16
colinmcrae, а може э ще якісь ссилки на той агрегат бо щось чи сайт не працює чи ще якась біда :)

colinmcrae
27.07.2012, 13:27
завтра виложу фото своєї установки для заливу води. Скажу наперед- вийшло не дешево, зато практично і зручно. Один раз зробив і маю спокій.

colinmcrae
10.09.2012, 23:11
я обіцяв виложити фото. Виложую із місячним запізненням:D Ціна вийшла не малою для такого девайса. Помпа - 125 грн. Муфта і дві заглушки 90 грн. три гермовводи 10 грн. шланг 20 грн. Все інше було в наявності. Разом все 245 грн. не рахуючи біганину по Калуші. Я раз заплатив, але тепер маю спокій.

kilot
10.12.2012, 23:28
А Ви не думали про то щоб зробити в такий спосіб зовнішній фільтр?

colinmcrae
10.12.2012, 23:43
ідея якраз взята із саморобних зовнішніх фільтрів, але в якості фільтра не практично - дуже тяжко відкривати + при тривалому використанні можуть бути проблеми із герметизацією. Але основний фактор ще - гроші.
Тобто - готовий зовнішній фільтр коштує від 500 грн.(Атман)
Саморобний ,в даному випадку із каналізаційної труби 150 мм, коштуватиме:
1. Муфта + заглушки = 100-120 грн.
2. Помпа на 1000-2000 л/год(реальна прокачка із наповнювачами + висота підйому = 600-1200 л\год) = 100-150 грн.
3. Шланги(3м)+ гермовводи = 50 грн.
4. Наповнювачі - до 100 грн. можна накрасти і напхати керамзиту + мочалки різні
5. трубки входу і виходу води: готові від 200 грн. самопал дешевше.
Разом: 100+100+50+100+200= 550 грн. - Середня ціна самопалу. + купа геморою щоб рівно просверлити дири під гермовводи(дрелькою тяжкувато то робити,але можна), герметизувати оте все і т.д.
Висновок: нашо морочити собі голову якщо можна купити готовий і мати чистий спокій і суху підлогу. Бавитися із саморобним можна хіба коли руки чешуться і коли є лишні деталі до того фільтра.
Я думав робити фільтр для акви в 45 л, але передумав - шкода витрачених сил+ кошти, знаючи що буду переживати чи не відстане герметик на стиках і т.д. Поставив Тетру ЕХ700 і радий

kilot
11.12.2012, 11:59
Хм... можливо Ви й праві, бо я щось запалився саморобним фільтром і як раз був в роздумах варто починати чи ні, ну якщо Ваші вказані ціни на деталі схожі з реальними то простіше дійсно купити китайця.

colinmcrae
11.12.2012, 21:47
ціни на деталі схожі з реальними
ціни відповідають реальним +- 5-10% від вартості. Все залежить де купувати.

АндреЙ
23.12.2012, 21:58
Силiконовий шланг 10 м.Ця помпа (http://www.arowana-im.com.ua/product_info.php?cPath=28_158&products_id=152)
На протязi двох рокiв,питань не виникло :cool:

Rom
15.02.2013, 00:18
Таке питання. Для зливу/заливу води, який шланг потрібно використовувати ??? Харчовий чи можливо використовувати звичайні садові і тд. Чому питаю хочу зробити собі такий девайс (http://aquaig.narod.ru/piton/piton.html). Шланги не харчові пахнуть відповідно дуже хімічно. Чи це безпечно буде для акваріума...:confused:

colinmcrae
15.02.2013, 01:49
Для зливу/заливу води, який шланг потрібно використовувати ??? Харчовий чи можливо використовувати звичайні садові і тд.
Можете використати такі шланги як на фото в пості №28. Фірма виробник Cellfast - шланг не дорогий, але і не дешевий( не той зелений і галімий садовий шо 3-5 грн. за м). Шланг суперовий, не перегинається, не заламується, не смердить нічим, користуюсь вже більше пів року - ще ніхто не вмер (риби) і шланг як новий. Я вважаю що краще один раз купити хороший шланг ніж потім жаліти що купив поганий і знову йти купувати новий. Оті зелені дешеві шланги для поливу не рекомендував би взагалі купувати.
p.s. Скупий платить два рази!!!

SLIRA
15.02.2013, 01:57
на мою думку нема різниці який шланг, він ж не буде лежати в акві весь час. Як сказав Руслан-головне щоб був твердий, тобто не прогинався, а запах-ну це ж резина...

bibrten
23.02.2013, 18:23
Підскажіть як правильно підмінювати воду в акваріумі
Що з хлором і важкими металами?

KRustik
23.02.2013, 21:50
Почитайте перше повідомлення даної теми (http://www.aquaforum.ua/showthread.php?t=113159). Дуже цікаво.

Bobus
23.02.2013, 23:29
Дуже цікаво.
не дуже. До речі, точка зору відмінна від точки зору автора теми вважається тролінгом "автоматичнє", через що і не люблю той форум.
Коли акваріум збалансований, то підміна прямо з крану нічого не зіпсує. А коли у початківця мало рослин і перенаселення - то не найкраща порада. ІМХО.

KRustik
23.02.2013, 23:41
Коли акваріум збалансований, то підміна прямо з крану нічого не зіпсує. А коли у початківця мало рослин і перенаселення - то не найкраща порада.
Згоден з Вами на всі 100%.
Посилання привів як варіант, а не як аксіому. І вода у кожному місті різна у водопроводі. Але, все-таки, не така вже вона і страшна. ІМХО.
Коли під час навчання жив у гуртожитку, то, по звичці завжди пив воду прямо з крану. І так 5 років підряд.

РомаУж
23.02.2013, 23:43
Я роблю так як на відео...Аква у мене вже "стара",з 07.12.(85л)Рослин багато.Підміни з крана кожну неділю(30л).Вода з крана досить таки тхне чимось.....тільки не хлором....Але трава через край,от тільки SAE якісь підозрілі

taras_kr
24.02.2013, 01:43
не дужеЯк кому (не тролінг:p)

Що з хлором
Хлор вивітрується за пару годин. Все залежить від Вас - боїтесь відстоюйте, ні -лийте так.
Я не відстоюю. Налив в банку, потім в акву.
Хоча чув думки, що перед кожною підміною сифон тре як не кипятити то точно спиртом протерти:D

По важким металам не скажу...

Володимир Романович
24.02.2013, 09:55
У нас в місті воду давно не хлорують, хоча вона чимось тхне, вичитав підтвердження :
"В Івано-Франківську питну воду знезаражують гіпохлоридом натрію марки А, а не небезпечним хлором.
Поки що це єдине місто в Україні, де воду очищують не чистим хлором, а його сполукою.
На гіпохлорид натрію івано-франківський водоканал перейшов вимушено — хлор став дефіцитом. А сполука, яку вони застосовують, наразі доступніша і значно безпечніша.
На думку комунальників, тепер івано-франківці можуть спати спокійно, адже там зникла загроза аварій, пов’язаних з витіканням хлору.
Як розповів нам головний інженер КП “Тернопільводоканал” Романів Романів, з цим нововведенням сусідів він знайомий, проте, за його словами, воно нам не підходить.
Справа в тому, що в Івано-Франківську використовують повехневі води, а у Тернополі — воду з підземних свердловин. Відповідно, у нас — інша технологія очистки води, очисні споруди. Тому впровадження такого “ноу-хау”, за його словами, у Тернополі неможливе. Та й аварій через витікання хлору за останні 5 років у нас зафіксовано не було.

Водночас, за кордоном від хлору відмовилися не через технічні причини, а через те, що він шкодить здоров’ю людей."
http://realtors.est.ua/blog/show/article_id/45727

Bobus
24.02.2013, 21:11
Хлор вивітрується за пару годин. Все залежить від Вас - боїтесь відстоюйте, ні -лийте так.
Я не відстоюю. Налив в банку, потім в акву.
Згоден, ще, правда, перед заливанням за звичкою пхаю носа в ту банку. Хоча останнім часом вільного хлору не чути.
Вільний хлор у воді швиденько звяжеться окисливши частину органіки у воді, тому від нього рибки не страждатимуть. Лиш би різко не мінялись параметри води. А вплив важких металів вважаю перебільшеним.

тешнер
12.03.2013, 13:18
Як на мене, слід враховувати яка вода тече у водопроводі.В багатьох місцях якщо воду влити з водопроводу прямо в банку - рибам і рослинам буде не перилевки.Скажімо в моїй панелці вода такої якості, що коли її відстоювати - то на міліметр іржі з сміттям.Це ж буде все на рослинах і грунті.А є місця в Рівному де вода - кришталь, лише карбонатність зашкалює.От така "колізія".

Kalbasnik
08.08.2014, 15:05
Есть пластиковая бочка-бидон 60л, отстаиваю 3-24часа (когда про нее вспомню :D ). Из нее потом насосом в аквариум.

skate686
08.08.2014, 15:32
ніколи не відстоював воду для підміни!:)

Хелена
22.05.2017, 00:16
Зараз ж нема гарячої води, а я про це зовсім забула, на автоматі злила воду з акви і тепер не можу нормально долити - швидко падає температура (зазвичай лию з крану, змішуючи гарячу з холодною, щоб була температура як в акві). Доведеться доливати дуже повільно і з перервами. :f

А як ви справляється в цей страшний період відключення тепла?

БАРАКУДА
22.05.2017, 00:57
вчора також розігнався воду міняти але почав з нанчиків і тут така сама ситуація виникла, на першому і закінчив до кращих часів.

Марта
22.05.2017, 08:49
Я лию дуже помаленьку, слабенький зовсім потичок з шлангу.
І нагрівач чипляю так, щоб був якраз під потичком і викручую на повну.
Десь години за півтори заливається (аква 400 л, міняю зазвичай третину)
Температура падає з 28 до 26 (вчора міняла)

Але напевно буду брати проточний нагрівач.

Bobus
22.05.2017, 09:11
викручую на повну.
то ніц не дає. Він від того потужніше не гріє.
А взагалі бойлер дозволяє не звертати увагу на маневри теплоенерго. Ним і користуюсь - душ ніхто не відміняв ...

Lemberg Aquarium
22.05.2017, 09:55
Зараз ж нема гарячої води, а я про це зовсім забула, на автоматі злила воду з акви і тепер не можу нормально долити - швидко падає температура (зазвичай лию з крану, змішуючи гарячу з холодною, щоб була температура як в акві). Доведеться доливати дуже повільно і з перервами. :f

А як ви справляється в цей страшний період відключення тепла?

Якщо не має гарячої води тоді гріти на газі,щоб мришвидшити процес заливаня води.

Хелена
22.05.2017, 12:05
Ну я вчора пробувала залити норм напором, але температура впала з 24 на 22 градуса і довелось зупинитись. Нагрівач не стала включати, шоб не було ще одного перепаду холодно-гаряче, та і воду треба буде ще раз доливати - і знов охолодження. На ранок аква нагрілась сама на 24. Сьогодні кину шланг, хай доливає собі дуже слабеньким напором, розтяну задоволення на 30-40хв.

Нічна Лють
22.05.2017, 14:37
Запитаюсь, як товариство думає?
Ніколи не заливаю теплу воду, у мене колонка, там напевно мідні труби,
десь чув що мідь шкідлива для акви. При підмінах з крану температура
падає на 3-4град. з 27-28 до 23-24 (населення американські цихліди)
Що є "меншим злом" мідь чи перепади в 3-4градуси.?
Проблем від перепадів не помічав (можливо це корисне загартовування:D)?

Burij
22.05.2017, 14:50
Мідь дуже токсична для креветок, для риб-без проблем.

Roman71
22.05.2017, 23:08
Хелена, а виставити воду на балкон? Звичайно якщо є в квартирі сонячна сторона...

Хелена
22.05.2017, 23:12
Roman71, нажаль нема. Заливала легеньким напором, на протязі 40хв, все одно температура знову впала з 24 на 22 градуси (ну хоч плавно) . Завтра буду доливати останню порцію. :(

Roman71
23.05.2017, 01:13
А хіба різниця в два градуса вважається критичною? В мене літом температура води переходить позначку 30 градусів (південна сторона) і при вливанні відстояної один день воли (а інколи і відразу з під крану) температура опускалась до 24 градусів. Зимою, коли є опалення та ж сама історія: вода +30 - підміна води з крану (може бути і +10), в підсумку температура опускалась не раз до +20-21. За 10-12 годин вода прогрівалась до 25 градусів, а на наступний день все поверталось до 30... Риба (в т.ч. і танга) жива і здорова

Хелена
23.05.2017, 01:17
Roman71, жива і здорова-так, але, наскільки мені відомо, бажано уникати таких перепадів. Хоча я теж вагаюсь, що краще - один раз скачок на 6 градусів різниці, чи аж 3 рази, але по 2 градуси.

Andrew1
25.05.2017, 23:22
Як в колонках, так і в котлах "змійовики" з міді, але ще ні разу не чув, що через це, хтось мав проблеми з рибками.
Ну а якщо нема в акві теплолюбивих риб, то 22 градуси в акві цілком достатньо для більшості невибагливих риб.

Bobus
25.05.2017, 23:51
ще ні разу не чув, що через це, хтось мав проблеми з рибками.
на поверхні мідних труб завжди є тонкий шар окису. .
Окиси міді у воді не розчиняються, тому розмови про підвищений рівень міді у воді із-за того є нісенітницею.
Якщо спеціально не розчиняти у воді солі міді (в ліках, чи добривах) - тоді боятись нічого.

АшДваО
26.05.2017, 00:19
З мідними трубами розібрались.А от різке зниження температури води може мати наслідки,особливо,як в акваріумі є недавно куплена риба,або в риб слабкий імунітет,внаслідок ненайкращих умов утримання,то запросто може спровокувати іхтіофтіріоз.В мене вже,наприклад,звичка виробилась з роками,ніколи не лити воду,холоднішу,ніж в акваріумі.Але не заперечую,якщо все добре,то може і нічого не бути поганого,кожен сам вирішує,методом проб і помилок.

KRustik
26.05.2017, 00:39
У мене в акваріумі нема обігрівача, тому в ньому температура води нижче кімнатної. Воду для підмін привожу в бутилках, яку залишаю на деякий час в кімнаті. За цей час вона стає такої температури як в акваріумі. Тому проблем не маю.

Марта
26.05.2017, 19:58
Для невеликих об'ємів можна і пляшки потягати напевно.
Але коли треба підмінити більше 100 л води, пляшки і гріти на газі - зовсім не варіант.
Пам'ятаю, я для 120 л акви гріла воду в каструлях - після кожної підміни почувалася так, ніби на Говерлу злазила *DASH*

Думаю, може напружитися і придбати щось на кшалт такого (http://gran-marine.com/nagrevateli/eth-200-12) девайсу.
Дорого, звичайно, але можна під'єднати до нього шланг для заливу прямо з холодного крану і більше не заморочуватися з вирівнюванням температури.
Та і внутрішній нагрівач з акви приберу нарешті.

Bobus
26.05.2017, 20:45
можна під'єднати до нього шланг для заливу прямо з холодного крану і більше не заморочуватися
можете пробувати, потім розкажете :).
Холодна вода з крану має температуру 13-15 градусів.
Щоб підняти температуру на 10 град, треба проточний нагрівач потужністю мінімум 1 кВт. Тобто шукати треба не акваріумний, та й коштувати він буде ті ж 1,3 -1,5 тис грн. Плюс: можна й душ прийняти.

Марта
26.05.2017, 21:27
можете пробувати, потім розкажете :).
Холодна вода з крану має температуру 13-15 градусів.
Щоб підняти температуру на 10 град, треба проточний нагрівач потужністю мінімум 1 кВт. Тобто шукати треба не акваріумний, та й коштувати він буде ті ж 1,3 -1,5 тис грн. Плюс: можна й душ прийняти.

Ага, думала я вже і про ті побутові.
Якщо той акваріумний не прогріє нормально, то також не варіант(

Bobus
26.05.2017, 21:29
Якщо є бажання, можна прикинути цим калькуляторомhttps://www.bautherm.ru/calculator_protochnie/

Хелена
26.05.2017, 21:58
В мене ось такий "перехідник".. Не нагрівач звичайно, але під'єднюю до нього шланг і змішую гарячу з холодною. (100грн на Торпедо) Життя стало простіше))
p.s. Може багато хто таке має, але для мене то була прям "америка")) *JOKINGLY*