КПК

Показати повну версію : Скалярії, поради з утримання, нересту, догляду за ікрою і мальком

Руслан
07.03.2008, 11:51
Приймаються усі корисні поради по догляду та розмноженню дорослих риб,а також "виходжування" малька з особистого досвіду.

navy
07.03.2008, 12:07
Приймаються усі корисні поради по догляду та розмноженню дорослих риб,а також "виходжування"
малька з особистого досвіду.

Про Скаляра можу де-що порадити.Питання можеш в лічку скинути.

Охват Марьян
07.03.2008, 12:25
Про Скаляра можу де-що порадити.Питання можеш в лічку скинути.
А для всіх :(
Мене наприклад цікавить штучна інкубація ікри скалярій.

navy
07.03.2008, 13:22
А для всіх :(
Мене наприклад цікавить штучна інкубація ікри скалярій.

Марьян!Я ні чого не приховую,але від багатьох умов і умовностей залежить відповідь і порада.Від штучної інкубації я давно відмовився.Перейшов на "напівштучну" а саме:Плідники самі доглядають ікру та личинку.А перед тим як має поплисти мальок я їх шлангом забираю в іншу акву і там вигодовую.

Noe
07.03.2008, 16:31
Можу хіба додати, що скаляри від Navy дуже гарні!!! Давай Марян Андрію місце на сайті, нехай пише статтю.

Руслан
10.03.2008, 19:49
Ось і перша проблемка:
в маленькому акв.з 5-ти денним мальком скалярій що ось-ось попливе якогось милого з"явились маленькі білі хробачки 0.5-1 мм, по усіх критеріях - планарія. Як ж її позбутись коли: 1-іншого акв. нема; 2-хімію чи сіль не додаш, бо хана малькам;3-за 5-6 годин прийдеться кормити мальок і так що три год.
Що порадите, бо я не бачу ін.,як залишити все як є?

Охват Марьян
10.03.2008, 20:36
Давай Марян Андрію місце на сайті, нехай пише статтю.
Місця на сайті і форумі багато, запрошую всіх бажаючих писати статті і не тільки по скаляріх, а також якщо є цікаві статті з інтернету (з посиланням). Доречі створений підрозділ по американських цихлідах :).

navy
11.03.2008, 09:33
Ось і перша проблемка:
в маленькому акв.з 5-ти денним мальком скалярій що ось-ось попливе якогось милого з"явились маленькі білі хробачки 0.5-1 мм, по усіх критеріях - планарія. Як ж її позбутись коли: 1-іншого акв. нема; 2-хімію чи сіль не додаш, бо хана малькам;3-за 5-6 годин прийдеться кормити мальок і так що три год.
Що порадите, бо я не бачу ін.,як залишити все як є?

Багато мудрити не треба.Візьми відлови всіх мальків тимчасово в будь-яку ємність,або скористайся шлангом.Акву де вони були добре вимий,сполокай гарячою водою і потім знову запусти малька зберігаючи температуру та параметри води.Бажаю успіху.

Охват Марьян
12.03.2008, 15:03
RUSLANS яким кормом годуєте мальків?

Руслан
13.03.2008, 08:33
Корм наступний: на перше суміш - яєчний жовток (вношу піпеткою в місце "дислокації" страйки)+ поживна мікросуміш фірми Sera (брав на південному)+ трішечки дрібнозмеленої вівсянки (тільки з 2-го дня); на друге заморожена "пиль" на основі циклопів (спеціально пересіяні для вигодовування мальків);
А потім усе це комбіную в залежності від поведінки мальків- коли вони ширяють на поверхні даю мікросуміш Sera, в товщі- циклопів іт.д.;)

Nemo
13.03.2008, 08:59
А чому не користуєтесь "нематодою" :), хороший корм швидко розмножується, багатокалорійний.

Руслан
13.03.2008, 09:58
Колись користувався дуже довго, але за браком часу занедбав "культуру" бо окрім мечоносців та крапчатих сомиків нічого не розводив. А тепер спробую пошукати на базарі, може знайду.

navy
13.03.2008, 10:42
Можливий і такий варіант,як робиш ти але при умові,що постійно вдома.Я завжди вигодовував наупліями циклопа який можливо знайти навідь зимою.Раз на добу даєш корм і прибираєш з підміною води.З особистого досвіду впевнився,що можливо вигодовувати молодь на SERA mikron до стану коли молодь вже бере різаний трубак.Бажаю успіху.

Руслан
13.03.2008, 11:23
Я завжди вигодовував наупліями циклопа який можливо знайти навідь зимою.

Можливо знайти... мається на увазі в магазинах? :confused:

navy
13.03.2008, 11:28
Ні шановний береш сачок для лова "пилюки"в руки і вперед на озера та калабані.

Руслан
13.03.2008, 11:55
Зрозуміло, цей процес мені відомий, але от тільки літом і ранньою осінню. НЕ знав, що взимку чи ранньою весною вже є те, що мені потрібно.

Tarik_Nikita
13.03.2008, 14:06
RUSLANS, а яких скалярій розводите? Мене цікавлять білі(але не срібні) з великими плавниками

Руслан
13.03.2008, 15:20
Мене цікавлять білі(але не срібні) з великими плавниками

Нажаль такі відсутні.:(
Єдині вуалеві леопардово-зелені скаляри віддав минулого місяця. А взагалі чомусь рідко трапляються гарні вуалеві форми.

Охват Марьян
13.03.2008, 15:34
Скаляріями я займався мало (розведеням). Вигодовував мальків у перші дні інфузорією, наупіями циклопа, "Sera micron"; в подальшому переходив на нематоду, морожений циклоп.
Зрозуміло, цей процес мені відомий, але от тільки літом і ранньою осінню. НЕ знав, що взимку чи ранньою весною вже є те, що мені потрібно.
Циклоп є завжди у водоймі, тільки чим холодніше тим глибше він опускається на дно. При темпиратурі води +6 його вже можна знайти у середньому шарі, а "пиль" можна ловити навіть при +2 градуси.
Колись користувався дуже довго, але за браком часу занедбав "культуру" бо окрім мечоносців та крапчатих сомиків нічого не розводив. А тепер спробую пошукати на базарі, може знайду.
Якщо не знайдеш на базарі то я з тобою поділюся.

Руслан
13.03.2008, 16:01
Дякую за пропозицію, якщо в суботу нічого не знайду буду змушений звернутись по допомогу.
P.S. Нематоди поштою та по емейлу не скидати (жарт):D

navy
17.03.2008, 20:31
Цим скалярам рівно 1 місяць.При умові доброго вигодовування та обємі акви диаметр тіла разом з плавцями має дорівнювати розміру монети в 1копійку.

Tarik_Nikita
18.03.2008, 09:34
до речі, в мене скаляри відкладають ікру щотижня (зразу як зроблю підміну води у суботу). Вони її з"їдають зразу в кращому випадку. В гіршому та що відклала ікру охороняє її, бється з усіма, всі скаляри в результаті потовчені, особливо у них мутніють очі, потім ікра мутніє (стає білою) і все.
Чому ікра мутніє чи не означає що вона не запліднена, бо я взагалі сумніваюся чи є у мене самець:)

Р.С. Позитив бачу тільки для моїх дискусів-мальків - вони охоче їдять ікру, поки скалярії між собою лупляться:)

navy
18.03.2008, 10:28
Я думаю ,що ви зробили правильний висновок.Скаляри завжди парою нерестяться і охороняють ікру.Дивно ,що з такої кількості немає жодного самця.Взагалі ситуацію можна виправити ,але це вже при особистій зустрічі або через лічку можна обговорити.Якого кольору вони у вас?

aides
18.03.2008, 10:29
Для всіх хто хоче нормально підняти скаляра вдома без виходу на калабані. Малька підніймайте на наупіліях артемії. Не варто бавитися нематодою, інфузорією і іншими речами. Після двох тижнів малого скаляра можна гнати трубаком, а далі м'яском. Крім цього, важливо слідкувати за якістю води. Тільки не купуйте артемію сумнівної якості.

Tarik_Nikita
18.03.2008, 12:36
Я думаю ,що ви зробили правильний висновок.Скаляри завжди парою нерестяться і охороняють ікру.Дивно ,що з такої кількості немає жодного самця.Взагалі ситуацію можна виправити ,але це вже при особистій зустрічі або через лічку можна обговорити.Якого кольору вони у вас?

колір:
дві срібні з поперечними чорними полосками і червоними очима, і три чорні з де-не-де хаотичними білими смугами і оранжевим проявом на чолі.
пари:
по ознаках ніби всі самки, але буває що нерестяться інколи двоє(одні і тіж): одна відкладає, а одна обдуває плавниками (сама більша і сама чорніша) в такому випадку ікра зберігається довше.

Tarik_Nikita
18.03.2008, 12:41
Для всіх хто хоче нормально підняти скаляра вдома без виходу на калабані. Малька підніймайте на наупіліях артемії. Не варто бавитися нематодою, інфузорією і іншими речами. Після двох тижнів малого скаляра можна гнати трубаком, а далі м'яском. Крім цього, важливо слідкувати за якістю води. Тільки не купуйте артемію сумнівної якості.

я своїх годував останнім часом фірмовими кормами, зараз купив трубочник - вони його оберемками хлопають, як коні. Але про м"ясо для скалярій я ніколи нечув, а яким можна годувати.

navy
18.03.2008, 14:31
Як що маєш окремий аквас ,підготуй воду,відсади туда цю так звану пару,і тоді точно з"ясуєте коли вони будуть доглядати за ікрой і личинкою чи то пара.

Tarik_Nikita
18.03.2008, 15:02
нажаль окремого аквасу не маю.

navy
18.03.2008, 15:27
Шкода залишаються варіанти:Або залишати як є,або придбати(зробити)акву,або проводити експеременти за межами вашої господарки.Доречі який вік у скалярів.

Tarik_Nikita
18.03.2008, 16:12
подарили мені їх 19.12.2006р. (тоді вони мали десь 2 см.), тобто можна припустити що десь 1,5 років

Руслан
19.03.2008, 11:24
Вичитав колись у акваріумній літературі, що риба вкорочує собі віку коли часто нереститься.
До речі актуальне запитання для "знавців" скалярій: ЯКИМ ЧИНОМ відтермінувати НЕРЕСТ СКАЛЯРІВ, ЯКІ КОЖНИХ ДВА ТИЖНІ "ОЩАСЛИВЛЮЮТЬ" ТЕБЕ ПОТОМСТВОМ ?

Охват Марьян
19.03.2008, 18:28
Вичитав колись у акваріумній літературі, що риба вкорочує собі віку коли часто нереститься.
До речі актуальне запитання для "знавців" скалярій: ЯКИМ ЧИНОМ відтермінувати НЕРЕСТ СКАЛЯРІВ, ЯКІ КОЖНИХ ДВА ТИЖНІ "ОЩАСЛИВЛЮЮТЬ" ТЕБЕ ПОТОМСТВОМ ?

ІМХО Риба в будь-якому разі буде виробляти організмом ікру і якщо вона не буде нереститись то може відбутись заікрення самки яка в подальшому не буде пригодна для вдалого нересту. Максимально в оглядовому акваріумі це зменшення темпиратури.

navy
19.03.2008, 19:50
Підтримую Марьяна на рахунок температури,ще варіант просто розсадити по різним аквасам .

Руслан
21.03.2008, 14:06
Проти природи не попреш! Нажаль розсадити скалярів немає куди. Зниження температури на 3 град., зменшення кількості корму, недоливання свіжої води, змешення аерації води, усе це недопомогло, але внесло свої корективи:
1 вперше за 2 роки нерест відбувся не зранку (з 3 до 8), а в кінці дня о 18год;
2 замість звичних вже 200-350 ікринок отримав близько 100, але значно більших за усі попередні;
3 кількість побілілої ікри за 1.5 доби - всього кілька штук.
Подивимось який буде "вихід" ікри.

navy
21.03.2008, 16:06
Цихла є цихла,Перші нерести недочого не приводять а с часом все налагоджується.

Руслан
24.03.2008, 09:51
З більшої ікри вивелись просто здоровенні личинки, майже як новонароджені мальки мечоносців!
Але дивно, що інша пара скалярів також вирішила відкласти ікру після заміни води десь на 2-3%, перебуваючи далеко не у найвигідніших умовах (див. попередній пост)- правда всього 50-60 шт. (це їхній другий нерест). Перший раз вони нерестились в загальному акв., ікру не забирав,вивели личинок, які зникли на 2-й день після виходу. Теперішня ікра зовсім маленька, мабуть і мальок буде кволим.
Напрошується висновок, що вагомим стимулом до нересту скалярів є підміна свіжої води при харчуванні живим (мороженим) кормом 1 раз на добу.

navy
24.03.2008, 13:22
Вітаю з поповненням!Тільки я не зрозумів Ви забрали ікру в окрему ємність?Тепер відраховуйте вперед 5 днів ,тобто в п"ятницю попливе мальок.На данний строк маєте бути готовим годувати малька.

Руслан
24.03.2008, 21:17
Оскільки скаляри в мене найсамовідданіше піклуються про ікру 2, максимум 3 дні то ікру через дві доби забираю у 35л акв. де створюю усі необхідні умови.
Перші дні плавання.
http://i037.radikal.ru/0803/b6/bc8f8b08e150t.jpg (http://radikal.ru/F/i037.radikal.ru/0803/b6/bc8f8b08e150.jpg.html)

navy
24.03.2008, 21:46
Чудова фотка!Хай ростуть.Тільки не забувайте підмінювати,забираючи залишки кому.Бажаю успіху.

Руслан
26.03.2008, 17:03
Тільки не забувайте підмінювати,забираючи залишки корму.

Чищення проводиться 1-2 рази на день, але мене турбує поява невеликих колоній білих трубчастих співмешканців розміром 1 макс. 2 мм з китицями типу вузликів на закінченні. Звичайно це не гідри і я розумію, що сплеск їх розмноження викликаний появою у виростковому акв. великої к-сті бактерій, якими вони харчуються, але вони ж псують рослини - вкриваючи їх листки. "Тусуються" виключно на рослинах котрі найближче до потоку води з компресора.
Мабуть треба чистити ще ретельніше, щоб залишати їм менше корму.

navy
26.03.2008, 17:49
Чищення проводиться 1-2 рази на день, але мене турбує поява невеликих колоній білих трубчастих співмешканців розміром 1 макс. 2 мм з китицями типу вузликів на закінченні. Звичайно це не гідри і я розумію, що сплеск їх розмноження викликаний появою у виростковому акв. великої к-сті бактерій, якими вони харчуються, але вони ж псують рослини - вкриваючи їх листки. "Тусуються" виключно на рослинах котрі найближче до потоку води з компресора.
Мабуть треба чистити ще ретельніше, щоб залишати їм менше корму.
Як-що я правильно зрозумів з Вашого опису то це Мшанки.Вони ніякої шкоди не роблять.В старих книгах навіть наголошувалось ,як-що вони з"явились-встановлена в акві біологічна рівновага.Так вони люблять осилятися на місцях де є течія.В решті решт просто механічним шляхом знешкодьте їх і все.

Руслан
30.03.2008, 21:46
Цікавить ще ось, що: у мене є мальок скалярів (10шт), який вже 3 дні як поплив, але не "хапнув" у перші години повітря для плавального міхура бо посклеювались своїми головами до бруду, а я вчасно не замітив і не відділив, та тепер плавають скачкообразно по дну, хоча їдять нормально. Чи варто з ними возитись?

navy
30.03.2008, 22:15
Скаляр не хапає повітря,це не живородка.Так звані *СТРИБУНЦІ*зявляються при перепадах темтератури.Але не поспішайте з висновками,ще дуже малий строк.

Руслан
11.04.2008, 10:30
На протязі 10 днів з того часу, як стрибунці попливли із 10 шт. незалишилось жодного, і це недивлячись на те що темп. була стабільною-26 град. і їли нормально, а 2шт. тривалий час навіть плавали самі.
Повчальний урок (добре що тільки з 10-ма шт.), оскільки оглядаючись в минуле згадую, що дійсно на 2-й день після виходу мальків з ікри був короткотерміновий спад темп з 27 до 21 град.
На жаль до цього випадку в літературі такі нюанси мені незустрічались.

navy
11.04.2008, 17:50
На протязі 10 днів з того часу, як стрибунці попливли із 10 шт. незалишилось жодного, і це недивлячись на те що темп. була стабільною-26 град. і їли нормально, а 2шт. тривалий час навіть плавали самі.
Повчальний урок (добре що тільки з 10-ма шт.), оскільки оглядаючись в минуле згадую, що дійсно на 2-й день після виходу мальків з ікри був короткотерміновий спад темп з 27 до 21 град.
На жаль до цього випадку в літературі такі нюанси мені незустрічались.

Шкода, у мене без досвіду теж були такі випадки.Однак тепер будете знати.Перший тиждень самий критичний для молоді,тобто корм-підміна-температура.Не хвилюйтесь все налагодиться.;)

Руслан
25.04.2008, 18:16
Нам вже 1 міс. та 14 днів!:)

http://i019.radikal.ru/0804/e9/9deaa122ced3t.jpg (http://radikal.ru/F/i019.radikal.ru/0804/e9/9deaa122ced3.jpg.html)

http://i022.radikal.ru/0804/28/2bd3c10e1492t.jpg (http://radikal.ru/F/i022.radikal.ru/0804/28/2bd3c10e1492.jpg.html)

navy
25.04.2008, 22:24
Вітаю,Вас приємно коли росте риба ,яку сам випестував,особливо в перший раз.Ваші фото навіяли мені ностальгію коли в 1986р. я вперше отримав мальків скаляра,і після цього моменту вони назавжди поселились в моїх аквах.Не зупиняйтесь на цьому досягнені,вдосконалютесь.

Руслан
25.04.2008, 23:30
Щоб мати повну ностальгічну картину публікую фото під назвою "А так все починалось", вибачайте що публікації розташовуються не хронологічно. Може колись маючи досвід зведу все в одну статтю. А на фото "мій":) перший нерест, тоді мальок не вижив.
До речі заради справедливості зауважу, що вивів мальок лише з сьомого разу (2 рази ікра була з'їжена, а 4 рази я допускав помилки). Так що напрошується висновок - акваріумістика для терпеливих (як би часом не було важко) та спостережливо-аналітичних людей.

http://i035.radikal.ru/0804/e6/20e01d523d46t.jpg (http://radikal.ru/F/i035.radikal.ru/0804/e6/20e01d523d46.jpg.html)

http://i048.radikal.ru/0804/43/5861bafeb5c7t.jpg (http://radikal.ru/F/i048.radikal.ru/0804/43/5861bafeb5c7.jpg.html)

До двох місяців у виводку формуються дві групи: одна - це добре розвинені мальки і друга - затянуті (невелика кількість). Так от перша група після 2-ох місяців починає "коректувати" зовнішність слабших (у них пропадають нижні плавники-щупальця). Хоча є вийнятки - двоє покусаних великих скалярів. Я так розумію, що це негатив харчування. Харчування дворазове в 7-00 та 20-30, кількість помірна, щоб не пережирали - зранку трубочник, увечері циклоп+мотиль+артемія.

Виходи бачу два: 1- розділити групи, 2-трішки підкормлювати ще й вдень.

navy
19.05.2008, 23:01
:confused:Ні Руслан. Всі скаляри майже однаково мають розвиток.Повір моєму досвілу в більшості випавдків залежить від розміру акви де виростає молодь.Тому все просто маєш молодь створи умови для її розвитку,тобто дя себе це одне ,для ринку то інше.Знаючи тебе пораджу одне при нересті риб будь готовий до того що їх треба випестувати в гідних умовах.;)

Руслан
21.05.2008, 08:45
Оскільки досвіду розведення скалярій у мене не було, тому й зробив такий висновок.
В загальному я згоден, що вже кілька тижнів перетримав рибу у недостатньому об'ємі (~на 34 штуки всього 30 л), хоча і намагався забезпечити максимально сприятливі умови. Шкода от тільки, що плавнички вже невідростуть.:(

:...пораджу одне при нересті риб будь готовий до того що їх треба випестувати в гідних умовах.;)
Сказано (тобто написано :)) дуже влучно! Відчувається, що це вищий рівень, аніж даніо, барбуси чи соміки з анцитрусами, які потребують значно меншого догляду. Маленькі ж скалярчики потребують постійної (в перший місяць цілодобової) уваги - наче маленькі діти.

navy
21.05.2008, 09:49
Дякую за добрі слова.Взагалі то будь яка мололь потребує уваги та створення відповідних умов.Вкінцевому випадку скаляру якому більше 1міс.,та розмір з монету (10коп) можна кинути в загальну акву.Вони жваві та їх піймати іншим рибам вахко.Но сам розумієш потрібен індивідуальний підхід,прексперементуй будеш знати.На рахунок плавців-1)Таке буває від скупченості молоді в акві.2)Від інбрідінгу.;)

Руслан
21.05.2008, 10:12
...Вкінцевому випадку скаляру якому більше 1міс.,та розмір з монету (10коп) можна кинути в загальну акву.Вони жваві та їх піймати іншим рибам вахко.Но сам розумієш потрібен індивідуальний підхід,прексперементуй будеш знати.

На жаль маю "негативний" досвід зникнення 3,5 місячного скаляра в акві з 5 великими скалярами в 240 л де 60% рослин, тому спробую просто перевести усіх в більший об'єм (хатні дискусії тривають вже не перший місяь:)) та підсадити десь з 5-6 місячного віку мінімум 3-4 шт.

Руслан
15.06.2008, 15:41
Пара скалярів вивела малечу - досі не розсаджував, бо просто нема куди.
Зараз по самці бачу - готова ще відкладати ікру (якраз минуло 2 тижні), як вони себе поведуть не знаю, але догадуюсь що можуть знищити існуюче потомство на користь майбутнього. Ось і не знаю чи ризикувати чи ні, може хтось поділиться досвідом - які в мене шанси?

navy
15.06.2008, 17:45
Руслан не хвилюйся,як що заново покладуть ікру будуть її доглядати не рухаючи малька.Але це все залежить від пари.Проексперементуй ,підтвердиться мій досвід тобі повезлоЮмаєш гарних батьків,як ні то ніц не зробиш.

Руслан
18.06.2008, 09:13
Руслан не хвилюйся,як що заново покладуть ікру будуть її доглядати не рухаючи малька.Але це все залежить від пари.Проексперементуй ,підтвердиться мій досвід тобі повезлоЮмаєш гарних батьків,як ні то ніц не зробиш.

І справді пара хороша попала, ікру поклали а мальок вештається біля них.
Але мабуть все рівно требо малих забирати бо бачу вони трошки обжори і можуть покалічити тих, які виведуться. Окрім того батьки час від часу і далі ловлять вже великих мальків і втикають до ікри.:)

Руслан
18.06.2008, 09:33
До речі колись знайшов цікаву статтю.

Ангелы... в аквариуме
А. Адуев Рыбное хозяйство 10/1990
Аквариумные рыбы тоже бывают модными, и среди обитателей домашних водоемов найдется, пожалуй, не так уж много видов, которые на протяжении десятилетий удерживают славу одних из самых популярных. Именно к ним можно отнести скалярию Pterophyllum scalare, или рыбу-ангела, как называют ее американцы.
Впервые скалярию привезли в Европу в 1911г.. недолгий путь до Гамбурга оказался для нежной рыбки роковым, и вместо аквариума она попала... в банку с формалином, Торговцев живностью неудача не остановила, и в том же году в Европу прибыло несколько партий скалярий. Уже на следующий год они появились в России.
К огорчению аквариумистов, развести рыб долго не удавалось. Впервые мальки были получены в Европе только в начале 20-х годов, а в нашей стране - в 1928г. И лишь 20 лет спустя скалярий стали разводить в массовых количествах.
В природе рыбы-ангелы встречаются в спокойных водоемах бассейна Амазонки среди зарослей водных растений и тростника. Дискообразная форма тела, удлиненные спинной и анальный плавники, а также вытянутые нитевидные отростки брюшных плавников позволяют этим пугливым и осторожным созданиям лавировать среди растительности и вовремя прятаться от врагов. В этом им помогает и неяркая, но очень красивая окраска. На серебристо-блестящих боках и голове расположены бархатно-черные поперечные полосы, которые в зависимости от настроения рыбы или внешних условий могут бледнеть и почти исчезать. Первая полоса начинается от спинного плавника и тянется через голову, глаз до начала брюшных плавников. Вторая идет от первых лучей спинного плавника до анального отверстия. Третья, самая широкая, проходит по спинному и анальному плавникам и телу, четвертая как бы отделяет хвостовой плавник от тела рыбки, У молодых скалярий ясно видны еще три полоски, у взрослых особей они, как правило, исчезают.
В потомстве скалярий встречаются рыбы, по окраске несколько отличающиеся от родителей. Это заметили аквариумисты. Обращало на себя внимание и то, что при близкородственном скрещивании плавники имеют тенденцию удлиняться. В 1956г. в ГДР были выведены вуалевые скалярий, на следующий год появилась черная мутация. А затем, как из рога изобилия, посыпались цветовые формы - мраморные, золотые (первоначально их называли красными), фантомы, биколоры (получерные), зебры, ягуаровые (яблочные), зеленые... К сожалению, отсутствие планомерной селекционной работы привело к тому, что акварнумисты не уберегли многие породы, в частности, фантомов. Далеко нс черные черные скалярий. Правда, не исключена что в ближайшее время появятся новые цветовые вариации.
Красивая рыбка-сразу привлекает внимание аквариумистов, в том числе и начинающих. Многие из них, заведя рыб для красоты, приобретают шаровые аквариумы или небольшие емкости объемом 20-30л, считая, что с ними меньше хлопот. Если в такой водоем посадить скалярнй, да еще кормить их сухой дафнией, то скорее всего рыбы пегибнут, а если и выживут, то радости своему хозяину они не доставят. Для скалярий нужен просторный аквариум высотой не менее 40см (ведь рыбы не маленькие - 15см в длину и 25см в высоту) и объемом 50-60л на 1-2 пары. В качестве грунта подойдет мелкий гравий или крупный песок. Растения рыбы не трогают, поэтому сойдут любые, лишь бы подошли условия. Можно, конечно, содержать рыб и в гигиеническом аквариуме, а растения посадить в горшок. Скалярин-настоящие дети солнца, и яркий свет им просто необходим. Аэрация в аквариуме обязательна, желателен и фильтр - рыбы любят чистую воду. Раз в неделю необходимо подменивать 1/5 часть воды, можно прямо из-под крана, но температура ее должна быть близка к той, при которой рыбы содержатся, то есть около 25-27°С. В литературе встречается утверждение, что скалярий можно содержать при 22°С и даже при 17-20°С, но, думаю, лучше не экспериментировать, чтобы потом не пришлось лечить больную рыбу. Жесткость воды особой роли не играет, во всяком случае, московскую воду они переносят спокойно и успешно в ней размножаются. Очень жесткую, свыше 15°dH, при разведении следует умягчать, подливая дистиллированную, талую или дождевую воду. Активная реакция (рН) допустима в пределах 6,5-7,5.
Скалярий можно содержать с любыми, но не очень мелкими рыбами, которых они могут съесть. Для питания скаляриям нужен живой корм соответствующей величины, можно давать и качественный комбикорм типа "Тетра Мин". Рыбы охотно поедают овсяные хлопья "Геркулес"; но их избыток может привести к заболеванию. Очень важно соблюдать умеренность при кормлении и другими видами кормов. У объевшихся рыб часто наблюдается вздутие брюшка, они теряют устойчивость и переворачиваются на спину. На такой стадии вылечить рыб практически не удается. В начале заболевания А. М. Кочетов (1987) рекомендует длительную ванну из поваренной соли (2 промилле) с метиленовой синью (10мг/л); 2-3 дня рыбу не кормят. Мне удавалось спасать больных производителей и на последних стадиях, прокалывая стенку желудка толстой иглой для инъекций и слегка надавливая на брюшко, пока не выйдут газы. В дальнейшем от вылеченных таким образом рыб я неоднократно получал полноценное потомство. Разумеется, такие операции надо делать осторожно, поскольку есть риск вызвать сепсис или травмировать рыбу.
Приобретать надо молодых скалярий, лучше несколько штук (рыбы ведь стайные), даже если вы и не собираетесь их разводить. Если же вы захотите заняться разведением, то в аквариуме должно быть не менее 15-20 рыб. Обычно считают, что выбрав себе партнера, скалярия сохраняет ему верность на всю жизнь. По моим наблюдениям, это не соответствует действительности. Производителей следует выращивать в оптимальных условиях. давая высококачественный корм. На одну рыбу должно приходиться не менее 15л воды,
Долгое время аквариумисты не знали, как определить у скалярий пол. Оказалось, что это не очень сложно. Самцы более крупные, лоб их круче и шире, а спинной плавник длиннее. Короче, как почти у всех цихлид. У самки в районе генитального отверстия небольшой бугорок (его видно на слайде), и брюшко немного более выпукло.
По достижении 8-месячного возраста скалярий начинают нереститься. Выбрав лист растения, корягу, трубку или другой понравившийся им предмет, производители несколько дней тщательно очищают место, где будет отложена икра. Одновременно они не забывают кормиться. Всех заплывающих в их "владения" рыб производители отгоняют. В это время можно несколько повысить температуру воды.
Прежде чем начать нерест, производители несколько раз "примериваются" к субстрату. Икринки крупные, беловатые, слегка вытянутой формы. Когда самка отложит порцию икры, над субстратом медленно проплывает самец, осеменяя икринки. Молодые активные самцы, хотя и участвуют в нересте, оплодотворить икоу не могут. Не надо расстраиваться, если через день после первого нереста икра побелеет. Еще 2-3 нереста - и самец войдет в норму. Кстати, "роль" самца может выполнять и самка. Такое нередко случается, если в стайке его по какой-то причине не оказалось. В этом случае ожидать мальков, разумеется, не стоит.
Икрометание продолжается часа два. За это нремя самка откладывает до 1тыс. икринок. Производители становятся настолько агрессивными, что нередко загоняют н заросли более крупных соседей.
Итак, ваши скалярий отнерестились. Что делать - оставлять икру в общем аквариуме или перенести в другую емкость? Однозначно ответить на этот вопрос нельзя, И вот почему. За сорок с лишним лет разведения в неволе скалярий почти утратили родительский инстинкт и через сутки, как правило, пожирают свою икру. Но даже если вам повезло, и они примерные родители, то в общем аквариуме личинок съедят другие рыбы. А как же в природе, спросите вы. Дело в том, что самый большой аквариум намного меньше самого крохотного озерка, где можно найти укромный уголок и относительно спокойно вывести потомство. В аквариуме же все происходит на глазах прожорливых соседей, которые непрочь отведать деликатеса.
Ксли вы хотите наблюдать за тем, как ухаживают за икрой скалярий, надо держать их парой или втроем (один самец и две самки). Когда появится икра, свет на ночь лучше не выключать. Но в таких условиях выход мальков будет небольшим.
Если же вас интересует количество молоди, то по результатам первых нерестов нужно отобрать наиболее продуктивных самок. Получив икру, нс позднее чем через час, чтобы избежать большого отхода, субстрат с кладкой необходимо перенести в 10-20-литровый аквариум с водой из нерестовика, пропущенной через слой ваты. Неплохо, если перед этим минут 25-30 обработать воду озоном, опустив в аквариум распылитель. Если икра отложена на лист растения, то его можно укрепить с помощью присоски. Чтобы избежать сапролегнии, надо добавить в воду трипафлавин (он снят с производства, но иногда его можно найти у старых аквариумистов) или метиленовую синь. Препараты можно вносить "на глазок", до слабого окрашивания воды в зеленый или голубой цвет соответственно. Хуже, если икра отложена на такой предмет, который нельзя вынуть из аквариума, например, на его боковое стекло или большую корягу. В этом случае надо мягкой кисточкой осторожно стряхнуть икру в подставленную баночку. Отход, конечно, будет больше.
Когда-то я успешно инкубировал икру в обычной литровой банке, плавающей в 300-литровом аквариуме. Правда, воду в инкубаторе приходилось каждый день полностью менять, зато это избавляло от некоторых неудобств с подогревом маленьких емкостей. Интересно, что после того, как я сорвал лист, пapa скалярии, перекочевала от места откладки икры к банке (расстояние - около метра) и стала отгонять от нее рыб. Я решил вернуть родителям кладку, но... на следующий день лист был пуст - икру они съели.
При массовом разведении скалярии обычно рекомендуют устанавливать в нерестовик или общий аквариум искусственные листья из пластмассы, оргстекла или нержавеющей стали. Считается, что рыбы мечут на них с большим удовольствием, чем на живые листья. Но нередко случается, что скалярии не обращают на искусственный субстрат никакого внимания и откладывают икру на другие предметы. Поэтому искусственный лист желательно устанавливать незадолго до первого нереста. Замечено, что рыбы "запоминают" его внешний вид и, отметав однажды на него икру, в дальнейшем будут упорно стремиться к нему. При выборе растений для нерестового аквариума лучше всего остановиться на мелколистных - амбулии, кабомбе, перистолистниках или людвигии,
При температуре 26-28°С через два дня выклюнутся личинки. Лучше всего стряхнуть их на дно инкубатора, а лист с оставшимися на нем мертвыми икринками и яйцевыми оболочками осторожно удалить. Обычно у хороших производителей бывает мало неоплодотворенной икры, и ее можно не удалять. В противном случае погибшие белые икринки надо аккуратно стряхнуть вязальной спицей, препаровальной иглой нли другим подходящим предметом, затем убрать из аквариума. В это время лучше всего установить фильтр-губку для удаления остатков яйцевых оболочек. Около 5 дней личинки лежат на дне, собравшись в кучку- головами внутрь, хвостиками наружу. Часто "местом сбора" служит мертвая икра. В этом случае скопление нужно аккуратно разбить. Возьмите толстую, диаметром около 1см, стеклянную трубку с ровно обрезанными и оплавленными краями, зажми-. те пальцем верхний конец и подведите ее к кучке личинок. Теперь палец отпустите. Вместе с водой в трубку попадут и личинки. Быстро зажмите конец трубки, поднимите ее к поверхности воды и опять отпустите палец. Вытекающая вода разобьет комок. Иногда это удается не сразу и операцию приходится повторять несколько раз. Мертвые икринки надо удалить. Следует иметь в виду, что оторвавшиеся от группы личинки нередко погибают.
К концу 5-х сут желточный мешок рассасывается и молодь переходит на активное питание. Первым кормом может быть "живая пыль", микрочервь, в крайнем случае - простокваша. Что такое "живая пыль" или микрочервь, большинство читателей, наверное, знает, а вот как кормить простоквашей? Небольшое количество "слабого" молока заливают кипятком, чтобы молочный белок свернулся. С помощью плотного газового сачка сгусток отделяют и промывают чистой водой. Затем сачок опускают в воду аквариума и потряхивают, пока не появится облачко мелких частиц корма. Надо сказать, что простокваша не портит воды. Ее можно несколько дней хранить в холодильнике.
На вторые сутки можно давать науплий артемии салина и циклопа. Через две недели в рацион полезно включить резаный трубочник и мелкий циклоп.
При выращивании личинок желательно ежедневно заменять воду (половину объема) на свежую отстоянную той же температуры и состава.
Спустя 2-3 нед плавнички личинок начинают удлиняться, тело - уплощаться; наступает мальковая стадия. В этом возрасте молодь надо перевести в большой аквариум емкостью не менее 60 литров. Воду необходимо аэрировать и фильтровать. В месячном возрасте молодь питается трубочником, циклопом, мойвой, резаным мотылем.
Чтобы молодь хорошо росла, температуру желательно поддерживать на уровне 28- 30°С. По свидетельству С.Франка, в Пражском ботаническом саду молодь скалярий за 3 мес достигает длины 10см. Такой темп роста объясняется очень высокой температурой воды (свыше 35°С) и очень большим объемом бассейна. Не думаю, что это по силам повторить большинству аквариумистов. Кроме того, рыбы выращенные в таких тепличных условиях, очень нежны и при малейшем понижении температуры легко заболевают.
Кроме Р.scalare, а аквариумах встречаются два более редких вида - крупная, до 18см в длину, чрезвычайно нежная большая (высокая) скалярия Р.altum. До сих пор она не разведена. Другой вид намного мельче, не длиннее 10см, успешно разводится у некоторых аквариумистов. Он известен под названием горбатая скалярия, или Дюмерилля (P.dumerilli).

navy
18.06.2008, 10:05
Корисна стаття,в свій час вона дуже мені допомогла,радху всім хто хоче розвести скалярів уважно ознайомитись.*RTFM*

Руслан
27.06.2008, 10:32
До речі на рахунок експерименту:
моя пара вивела два рази підряд у одному акв. малих, але перших я залишив плавати з батьками і тепер всі плавають разом. Однак зауважив, що кількість виходу в другому виводку чомусь істотно менша за усі попередні і складає 20% :confused:, а кілька більшеньких мальків першого виводку взагалі пропали :(. Напрошується висновок, що бажано розділяти виводки між собою, але думаю *DASH* один раз - не показник, треба пробувати ще, бо вихід мав би бути навпаки більшим. Хіба пішло щось не так.

navy
28.06.2008, 17:57
Все їшло нормально.*THUMBS UP*Ти впевнився сам що скаляри цікава та розумна риба.А виход молоді в таких випадках завжди меньший.:(

Руслан
05.07.2008, 23:25
Ну ось нам 4 місяці, їмо все що попадає на очі :)
http://i009.radikal.ru/0807/57/9612a6dd8315.jpg (http://www.radikal.ru)

navy
07.07.2008, 09:48
Руслан мої вітання ,гарну молодь випестував!*THUMBS UP*

Руслан
22.07.2008, 12:20
До речі в багатьох постах йдуть постійні дискусії *DASH*на тему - Скільки риб можна тримати в банці на кілька літрів.
Так ось 3 міс. назад я залишив пару 3-ох річних скалярів господарювати у 240л акв., а результат наступний: мало того що риба стала значно спокійніша, плавники збільшились у розмірах (особливо грудні) і на закінченнях верхнього та нижнього з'явилась "павутинка" (довгі ниткоподібні відростки), на тілі з'явився зелений блиск, в додаток до цього подарували мені молодняк, який зараз самі ж і вирощують.
Тобто висновок - "немає меж досконалості" чим більший об'єм і кращий догляд - тим вагоміший результат.*THUMBS UP*

хімік
01.07.2009, 20:56
Якщо цей білий хробачок 2-3 мм завдовжки ,то це не проблем, а водяна змійка - корм для малька.Часто з'являється в свіжій воді.

Agronom
22.10.2009, 19:40
Доброї пори доби.
Шановні колеги, звертаюсь до вас за порадою...
В мене пара скалярій третій раз віднерестилась ( перші два рази, на третій день зїли ікру :'(, саміж скалярії.:mad:)
Цього разу я відсадив ікру у відсадник:) ( 9 л. фільтр, аерація, підігрівач).
І все здавалось чудово, але нетак...
Ікра білого кольору, і на 5 день вкрилась білим ворсистим нальотом. Ікра ніби втрачає пружність оболонки.
Нерозумію в чому причина?
Ось тут прошу ВАШОЇ поради, в чому моя помилка ?? Як правельно доглядати за ікрою і мальками? Бо дуже хочеться :'(:'(:'( мальків виростити.

Xaker
22.10.2009, 19:55
А синьку добавляли???

Noe
22.10.2009, 20:08
Про скалярки краще ніж navy напевно ніхто не розкаже. В мене кілька разів нерестилися скалярки в загальному акваріумі і доглядали ікру, потім личинок і аж поки мальок не поплив. Я це до того, що можливо, увас не дуже вдала пара. Ще є варіант, що після кількох перших невдалих нерестів наступні вже будуть успішні. Біла ікра це або не запліднена ікра, або вже побита грибком. Білі ікринки батьки скльовують. Живі ікринки досить прозорі.

Agronom
22.10.2009, 20:10
За день, до того як помістити ікру у відсадник, у воду додавав 1 мл "ВАСТОSAN".

тернеция
22.10.2009, 20:25
Odissey, В инкубатор добавляйте метиленовую синь - 2 капли на 1 л. Тогда грибок на икру не сядет.

navy
23.10.2009, 09:22
Odissey,
Ось вже була у нас дискусія,прочитайте що буде не зрозуміло-допоможемо.
http://www.aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=161

Віталій
23.10.2009, 11:43
http://rutube.ru/tracks/491366.html?v=6f252b7fe132e43fe6c26cb7cf4a40b9

Александр11
23.10.2009, 12:58
На київському форумі є гарна статтяhttp://aquaforum.kiev.ua/showthread.php?t=39194, я сам по ній розводив, результат чудовий, риба здорова. Вихід з ікри приблизно 95%, що як на мене непоганий результат :)

Agronom
26.10.2009, 11:52
Дякую за поради. Уважно вивчаю матерiал. Надiюсь запитань небуде.

Александр11
30.10.2009, 12:59
Надiюсь запитань небуде
Не тіште себе, обовязково будуть!

Agronom
30.10.2009, 13:33
Наразi чекаю наступний нерест Скалярок. Буду дотримуватись вищенаведених порад.

тернеция
01.11.2009, 20:59
Odissey, Успеха Вам! Держите в курсе! :)

Agronom
02.11.2009, 09:23
Нерест вiдбувся вчора в вечерi, iкру виметали на похилу амфору, яку перенiс в пiдготовлений вiдсадничок.

Cobra17
02.11.2009, 22:11
Віднерестились:
1970
Добавляєм синьку , через два дні маєм "живий коврик" з лічинок:
1971
1972
За 5-6 днів лічинка попливе:
1973
1974
Годуєм,міняєм воду і через місяць:
1975
1976

Agronom
03.11.2009, 22:20
Сьогоднi третiй день як вiдсадив iкру. У вiдсадник додавав синьку. 80% iкри побiлiло (iкринки невтратили структуру). Остальнi 20% iкринок -рожевого кольору.
Напевно iкра погано заплiднена!
Невже менi непощастило з парою???

navy
04.11.2009, 09:17
Не хвилюйтесь:),такі висновки ще зарано робити.*NONO*Вам потрібно ще трохи побавитись із водичкою.Чим м"якше вода тим краще запліднюється ікра.;)Коли я займався скаляром то на нерест саджав в окремий аквас і нашу воду розчиняв моршинською,результат був відповідний.:)Але в мене було 5 пар відібраних і перевірених.:o

Александр11
04.11.2009, 19:02
потрібно ще трохи побавитись із водичкою.
Абсолютно погоджуюся. Тут як то кажуть методом проб і помилок. Сам на 3-й раз нормально вивів, тепер завжди стабільно хороший результат. т.т.т.

Xaker
04.11.2009, 19:57
Не хвилюйтесь:),такі висновки ще зарано робити.*NONO*Вам потрібно ще трохи побавитись із водичкою.Чим м"якше вода тим краще запліднюється ікра.;)Коли я займався скаляром то на нерест саджав в окремий аквас і нашу воду розчиняв моршинською,результат був відповідний.:)

Цілком згідний з navi!!!!!!!!

Agronom
04.11.2009, 20:24
Коли я займався скаляром то на нерест саджав в окремий аквас

Тепер я маю на меті обзавестия ще одним акваріумом:)

Agronom
04.11.2009, 20:30
Сьогоднi третiй день як вiдсадив iкру. У вiдсадник додавав синьку. 80% iкри побiлiло (iкринки невтратили структуру). Остальнi 20% iкринок -рожевого кольору.

В ранці вся ікра побіліла. :'( Я її викинув, звільнив відсадник. Який вже обживають мальки гупіїї (сьогодні в обід віднерестилась:).

ВСЕ ЩО РОБЕТЬСЯ, РОБИТЬСЯ НА КРАЩЕ !

Александр11
04.11.2009, 20:43
вся ікра побіліла
Можливо синьки малувато? Я капаю до насиченого синього кольору. І про аерацію не забувайте, повинна бути обовязково!!!

Александр11
04.11.2009, 20:47
сьогодні в обід віднерестилась
Вітаю!!*DRINK*:cool:

Agronom
04.11.2009, 21:08
[QUOTE=Александр11;21306]Можливо синьки малувато? Я капаю до насиченого синього кольору. І про аерацію не забувайте, повинна бути обовязково!!![/QUOT
Синьку додавав, і аерація була присутня.
Причина напевно в іншому, жорсткість води !

Александр11
04.11.2009, 21:15
жорсткість води
Понижається додаванням дистильованної води, я додаю просто прокипячену і охолоджену.

Nightmare
08.01.2010, 11:31
Я багато читав про нерест, але підскажіть шо робити будь-ласка!!!
Сьогодні замітив шо у мене весь фільтр обложений ікрою (тобто самі стакани фільтра, фільтр у мене http://www.arowana-im.com.ua/product_info.php?cPath=26_30&products_id=97). Ікра досьть крупна десь 1,5-2 мм в діаметрі, напів прозора є деякі просто білі. Віднереститись могли у мене тільки скалярії або гурамі, але швидше всього скалярії бо вони там всіх відганяють від ікри і їм десь уже по 8 місяців.

Так в чьому заключається питання: мені ту ікру діставати і пересаджувати кудись в інше місце, чи залишити там же??? чи фільтр не затягне ікру коли вона відцепиться???

mavr
08.01.2010, 13:52
Это точно Скалярки.Есть два пути, один забрать из аквариума всех соседей и оставить скалярок, тогда взрослые возьмут воспитание на себя, хотя могут и съесть.Второй забрать в отдельную емкость рядом поставить распылитель, можно добавить немного синьки, либо каких-нибудь лекарств , спросите в магазине для сохранности икри, можно поднять температуру на2-3гр. каждый день желательно выбирать побелевшую икру.Фильтр я думаю лучше не использовать по назначению.Через некоторое время появится личинка. Ее кормить не надо , но она будет искать щели и будет там собираться.За это время можно еще что-нибудь почитать.

Nightmare
08.01.2010, 16:27
Величезне дякую!!!

Nightmare
08.01.2010, 19:12
Проблема!!! переніс ікру в інший акваріум поставив розпилювач біля ікри, воду взяв з акваріума де вони нерестилися і чогось буквально за 5 хв. майже половина ікри побіліла((( в чому може бути проблема???

Руслан
08.01.2010, 20:46
Проблема!!! переніс ікру в інший акваріум поставив розпилювач біля ікри, воду взяв з акваріума де вони нерестилися і чогось буквально за 5 хв. майже половина ікри побіліла((( в чому може бути проблема???

Мабуть неправильно переносили - переносити треба так, щоб ікра була постійно в тій воді де була відкладена + переносити треба у воду 90% якої це також та сама вода де ікра була відкладена.

Nightmare
09.01.2010, 09:30
вона у мене була на повітрі десь секунд 30, поки я розбирав акуратно фільтр...ясно цього малька не підніму навєрно...

mavr
09.01.2010, 12:06
Не переживайте, як правило нерест повториться через пару тижнів, а еще краще залишити пару самими в окремому акваріумі та понаблюдати, дуже велика верогітність что можно буде наблюдати всі фази розвідку ікри, лічінки, малька.Да підготуйтесь, по нересту скалярок літератури дуже богато. Я іх розводив в 80 рокі, результати були непогані, а зараз обладнання та засоби захісту ікри далеко просунулись.Но при переносі ікра на повітрі не повинна оказатись.Проблема может бути и в фільтре .Якщо він відключен, з фільтра він стає забруднічем довкіля.

Nightmare
09.01.2010, 13:47
Я переніс тільки стакани на яких була ікра, а мочалку витягнув. Я це переніс в окремий акваріум...

Дякую за пораду!!!

ЗІ. Якшо вони один раз віднерестились на стакан фільтру, то і другий раз тоже туда ж віднерестяться???

mavr
09.01.2010, 16:07
[QUOTE=Nightmare;ЗІ. Якшо вони один раз віднерестились на стакан фільтру, то і другий раз тоже туда ж віднерестяться???[/QUOTE]

Не обівязково, Можна взяти посадити в горщик єхінодорус з великими листами, в мене нерестились на Є. Горизонтальний, після нересту я обрезал лист и прикреплял груз до черешка и переносив в нерестовик.

корсар
09.01.2010, 19:48
Не обівязково, Можна взяти посадити в горщик єхінодорус з великими листами, в мене нерестились на Є. Горизонтальний, після нересту я обрезал лист и прикреплял груз до черешка и переносив в нерестовик.

А можна штучний ехінодорус поставити живому потрібно світло

lar
09.01.2010, 20:11
Можна!!! Вітаю!!!

MakarV
18.01.2010, 08:52
Скалярія кинула вчора зранку ікру на фільтр, в акві Т 25, самець один, але щось він вже пару днів сидить в углу і нічого не їсть.
Майже половина ірки побіліла, але самка везчас круиться коло ікри і тре плавником. Чи з того щось вийде, чи не брати до голови?

navy
18.01.2010, 09:09
MakarV,Як,що перший раз то навідь можно не робити зайвих рухів:).Перші нерести у них не продуктивні т.я. самець не набрав ще своєї сили.Є теми на форумі почитайте*RTFM*.

Andrey
19.01.2010, 13:16
Вот довольно удачное видео по этому поводу http://rutube.ru/tracks/491366.html?...c26cb7cf4a40b9

kelast
19.01.2010, 18:13
чудесне відео !!! рекомендую всім

ЕММА
19.01.2010, 19:37
Так дійсно,доволі повчальне!!!

kelast
19.01.2010, 19:46
ще б такий фільм про барбусів та даніо:)

ЕММА
19.01.2010, 19:48
киньте ссилку,якщо можна

El Barto
19.01.2010, 21:56
а ще би про малавійців

Fadeev
19.01.2010, 23:42
а ще би про малавійців

Перше що знайшов:
http://www.youtube.com/watch?v=d-8tDd9eXA8&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=1ddp--kKLg4&NR=1

FENIX
16.03.2010, 19:30
*DASH**DASH**DASH*

Всім привіт!!!!що мені робити??? скалярії відклали ікру,далі перенесли її і її вже невидно.
" 2 дні назад мали бути мальки

FENIX
16.03.2010, 19:31
Люди ніхто не продає золотих скалярій?

FENIX
16.03.2010, 23:05
:confused:

Roman71
16.03.2010, 23:56
FENIX, майте терпіння - не всі бувають тут КОЖЕН ДЕНЬ...

FENIX
17.03.2010, 08:05
ок.
просто дійсно незнаю що робити:(

Roman71
17.03.2010, 09:59
FENIX, так а що Вас цікавить?
В пості №64 Ви питаєте де ікра, бо її не видно, а в пості №65 - "хто продає золотих скалярій"....

Щодо першого, то слідкуйте за поведінкою батьків... Вони мають доглядати за мальками практично цілодобово...

FENIX
17.03.2010, 15:52
але вони ікру відклали
потім батьки поховали ікру.

Вже пройшов тиждень а мальків ше нема.

FENIX
17.03.2010, 15:54
(((((

navy
17.03.2010, 16:05
FENIX, Що цікавить? Що означає поховали ікру:confused:І от таких дописів як №71 більше не роби.*NONO*

FENIX
17.03.2010, 16:10
В мене в акваріумі є різні декорації.на одній із них скалярії відклали ікру.
на другий день вони брали її в рот і кудись переносили.
за тиждень вже би мали бути мальки.

може ікра зіпсувалася???

navy
17.03.2010, 16:16
FENIX, Вік скаляра? Який за рахунком нерест? Впевнений ,що пара можуть і дві самиці йти на нерест?

FENIX
17.03.2010, 16:18
скаляріям вже біля 2 років.
1 нерест.
Та то самець і самка

navy
17.03.2010, 16:32
Доповідаю: Дивно,що в такому віці перший нерест ,за звичай скаляр починає нереститись після 8-9 місяця життя.Перші нерести у скаляр(і переважно у всіх американців )не продуктивні т.я. самець не набрав своєї сили.Тому почекай скаляр може нереститись кожні 2 тиждня.

Те що вони робили то вибирали зіпсовані ікринки.Личинка у скаляра з"являється через 48годин,от личинку вони можуть переносити в інше місце пару разів поки вона не перетвориться в малька за 5 днів. Як молодь попливла от тут тре дати перший корм.Приблизно такий механізм нересту скаляра. Чим м"якше вода тим краще запліднення ікри .

FENIX
17.03.2010, 16:50
ше подивлюся як і шо з ними буде.
дякую ти супер знавець скалярій:cool:

FENIX
17.03.2010, 20:09
Урррррррррррррррааааааааааааааа.скалярії почали відкладати ікру.:)*ONE*

FENIX
18.03.2010, 16:36
Вчора скалярії відклали ікру сьогодані на ранок її вже немає.
шо це таке?:confused:

Roman71
18.03.2010, 17:32
Можливо і з'їли її... Часто зауважував таке за своїми... В акваріумі є ще хтось крім них? Якщо так, то спробуйте на ніч не виключати світло або відсадити їх в окремий акваріум. де би їх ніхто не тривожив своєю присутністю... Ну і спостерігайте тоді за ними в любому випадку уважніше...*DRINK*

FENIX
18.03.2010, 17:39
в акваріумі крім них більше нікого нема.
шераз будуть нереститися спробую їх відсадити.
а ікра може бути без батьків???:confused:

navy
18.03.2010, 17:52
FENIX, А Ви як думали до риби лагідно треба з розумом підходити.Це не таргани які самі плодяться:rolleyes:
Роман правильно Вам сказав,тут підхід та експерементальний досвід тре.А ще порада прочитайте тему із самого початку тоді 90% питань відпаде.*RTFM*

FENIX
21.03.2010, 15:27
А малькі можуть жити без батьків???

navy
21.03.2010, 15:33
Будуть,але тре умови для них зробити .

FENIX
21.03.2010, 15:35
в мене акваріум 200 літрів чистий є водорості , продувка повіьрям.
температура 29 градусів

navy
21.03.2010, 15:37
можно й там тримати але:confused: скільки молоді є і якого віку.

FENIX
21.03.2010, 15:38
в мене скоріше всього скаляри самі зїдають свою ікру:(
якшо коли вони її відкладуть і я їх відсажу то ікра зможе розвиватися???

navy
21.03.2010, 18:41
FENIX, перважно роблять навпаки,забирають ікру в відсадник,додають антисептичний препарат ,роблять продувку біля ікри,Т-30 і чекають виходу лічинки .А в Вашому випадку вирішуйте самі.

yura_tyn
21.03.2010, 22:06
за 2-3 дні біліє більша половина ікри.
мальок вилупляється і з нього поплило штук 10.
за 3 тижні остався лише один.
чому?

Vitalik_only
21.03.2010, 22:07
Синьку пробували лити?

yura_tyn
21.03.2010, 22:08
так одразу як тільки пересадив ікру (в перший день).

lar
21.03.2010, 22:26
Причина може бути у воді. Хочете малька - мусите побавитись з параметрами води.

yura_tyn
21.03.2010, 22:33
тобто, що може не підходити?
Ph=7;
t=29;
Dh=?

Vitalik_only
21.03.2010, 23:22
Напишіть щось про банку саму, її розміри і як все робите. Можливо Ви не помили пере нерестом добре акву і через це є якась інфекція....добре подумайте що було в ній перед тим! Оцетом стерилізували? Чи навіть не висушували?

yura_tyn
22.03.2010, 08:28
банка 20л.
Скалярки кинули ікру в загальному, відлив воду в нерестовик, третину взяв свіжої, нерестовик перед цим промив розчином пергаманату калію, зрівняв температуру з температурою з загальному, вляв синьки, пересадив ікру, температуру підняв до29.

Romek
22.03.2010, 09:13
Пробуйте додавати медчну синьку,B*********321;*********281;KIT або TRYPAFLAWIN кілька крапель(в залежності від обєму)

navy
22.03.2010, 09:13
yura_tyn, От Ви написали параметри своєї води а твердість яка? Який вік скаляра і який у нього за порядком нерест? Перші нерести у скалярів не ефективні, запліднення ікри залежить від твердості води,і безумовно від здатності самця.Чим м"якше вода тим краще запліднюється ікра.А решта методом спроб і помилок з часом приходить в норму.

yura_tyn
22.03.2010, 10:06
твердості незнаю.
нерестів 5-6, всі попередні з нульовим виходом,
з вищезгаданого залишився 1 мальок.
тижні 2 назад перекинув батьків в 100л банку.
учора кинули ікру, кілька штук побіліло.

navy
22.03.2010, 10:28
yura_tyn, Висновок можно зробити такий:
- Треба побавитись із водою,тобто зменьшити твердість води в якій проходить нерест риб.Зробити це можливо за допомогою дистиляту,на крайній випадок берете "Моршинську" або не знаю яка у Вашому регіоні є і робите воду для нересту 2\3 м"якої,1\3 з акви.
- Міняти самця ,такі випадки з поганим заплідненням досить поширені.

Александр11
22.03.2010, 18:32
калярки кинули ікру в загальному, відлив воду в нерестовик, третину взяв свіжої, нерестовик перед цим промив розчином пергаманату калію, зрівняв температуру з температурою з загальному, вляв синьки, пересадив ікру, температуру підняв до29.
Добавляти свіжу не дуже добре, краще дистилянт або прокипячену. Добавляєте синьку до насичено- синього кольору даєте сильну аерацію і чекаєте. Ікру пересаджувати з водою(не виймаючи), разом з листочком.
Щоб мальок поплив і вижив потрібно після викльову підмінити 50% води, і якісний корм. Я на яєчному жовтку і на артемії чудово піднімаю. Головне чистота і аерація!!!!

Александр11
22.03.2010, 18:37
navy, незамітив вашого посту:(

yura_tyn
23.03.2010, 16:35
Синьки вчора гарно ляйнув, але сьогодні білої вже відсотків 80-90. :(

буду експериментувати!!!

Александр11
24.03.2010, 16:15
Нерест скалярії, як і нерест будь якої риби - дуже цікавий процес. Все починається коли скалярії достигають зрілості і створюють пари( 8-12 міс, в залежності від умов утримання). Субстантом для відкладення ікри найчастіше служать листя широколистних рослин, але можуть класти ікру і на внутрішній фільтр і на штучні листя.Десь за день до нереста пара починає готувати субстант і починається нерест: http://s42.radikal.ru/i098/1003/8e/5cb8270cc31b.jpg
Пара стає дуже агресивна, все що зявиться в радіусі 30-40 см буде безжалісно покаране(руки акваріуміста не виняток). За раз самка відкладає 300-400 ікринок. В літературі зустрічається до 1000. Після початку нереста, який у моїх продовжується 1,5- 2год. я переношу ікру разом з субстантом у заздалегідь приготовлений інкубаційний акваріум: 2/3 води з акваріуму де проходить нерест,1\3 кипяченої води, можна дистильовану. Температура така як у акваріумі де проходив нерест(щоб запобігти стресу) Обережно, майже не виймаючи з води переношу субстант з ікрою.Фіксую , щоб не плавав по акв. даю сильну аерацію і добавляю синьку до дуже наиченого синього кольору і підіймаю температуру до 28-30гр.
На другий день зявляється побілівша ікра. Це частіше за усе незапліднені ікринки.Їх краще прибрати, хоча я цього і не роблю, щоб механічно не попортити здорову ікру.http://s50.radikal.ru/i127/1003/4c/d2bd9d4bf3cf.jpg
Ще через день зявляються хвостики іде викльов личинок.http://s005.radikal.ru/i211/1003/66/29e7bbc08fa8.jpg
В цей час я обтрушую їх з листочка і удаляю білу ікру, підмінюю частину води. Ще через день -два личинки попливуть.:http://i062.radikal.ru/1003/a5/f0749d659a6e.jpg. Ще через день починаю годувати ротертим жовтком і ставлю артемію в інкубатор. і після виходу 2 тижні кормлю артемією і трохи сухого корму,з третього тижня даю циклопа, ще через 2 тижні морожена дафнія.
Р.S. : Деякі фото взяті з інтернету, бо в мене погано виходить.

navy
24.03.2010, 16:42
Александр11,*THUMBS UP* Дуже наглядно та інформативно для всіх.*ONE*

kelast
24.03.2010, 18:35
наглядно і інформативно а головне коротко

василько
24.03.2010, 19:30
вибачте за невігластво - але що таке синька і де її взяти?
Чи підходить також і для дискуса?

Александр11
24.03.2010, 19:36
що таке синька і де її взяти?
Чи підходить також і для дискуса?
Синька - метиленовий синій. У нас продається у кожному зоомагазині. Для дискусів не знаю, а от як запобіжний засіб від грибка на ікрі думаю так.

денис
27.03.2010, 16:45
спасибі:) а як видрізнити саку від самца:confused: скалярії

navy
27.03.2010, 20:59
денис, http://www.aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=2722

Руслан
08.04.2010, 16:25
У 2008 році купив дешевий наступний (http://www.arowana-im.com.ua/product_info.php?cPath=39_226&products_id=2659)відсадник для риб, слід зазначити що мальок скалярій (та й какаду) в ньому не виживає в силу "спецефічної" конструкції, бо постійно забивається в проміжки між сіткою та опорою*DASH*.
Пишу для того, щоб хтось не став на ті самі граблі і уникнув помилки.

МиКол@
14.05.2010, 16:57
Сьгодні повернувшись додому побачив дивну поведінку скалярій.Незрозумів що вони віднерестились.Пара молода тому ікри неочікував.Запитання:
-Який мінімальний обєм для відсадника?
-Що робити з субстратом, віднерестились на лист анубіаса у травнику, весь кущ з корягою (приріс)в акву менше 30см не поміститься, а лист нехочі відрізати-анубіас випустив багато малих кущиків і 3 точки росту на яку і віднернстились.
-Чи обовязково додавати в воду синьку?

Дуже дякую !!!

navy
14.05.2010, 17:22
МиКол@, Ось інфа для Вас :
http://www.aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=3046
http://www.aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=2528
http://www.aquafanat.com.ua/forum/index.php?showtopic=559

Сподіваюсь цьго вистарчить,будуть питання пишить.*DRINK*

МиКол@
14.05.2010, 17:41
Прочитав що перші нерести непродуктивні:'( .Після якого нересту можна відбирати ікру і залишається питання про мінімальний обєм акви(доведеться купляти бо більше 20л.вільними немаю).

navy
14.05.2010, 17:59
МиКол@, Про мін об"єм акви для чого? Для відсаджування на нерест пари ,то тре не меьше 50л.А для штучної інкубації ікри і ваші 20л підійдуть.
Переважно на 4-5 нерест можно забирати ікру для інкубації.

МиКол@
14.05.2010, 18:53
А як годувати інших риб: ще 3 скалярії,3 мечоносці і 6 тернецій.Поховались між рослинами, випливають лише мечоносці і зрідка тернеції.

Александр11
14.05.2010, 19:42
МиКол@, Не засмучуйтесь на привід непродуктивності першого нересту, за два тижні буде ще, і ще, і ще........
В ваших умовах краще інкубувати ікру окремо. Тобто відривати листочок, на якому є ікра і перенести її у інкубатор, для якого можна використати ваш 20-ти літровий аквас....

А як годувати інших риб: ще 3 скалярії,3 мечоносці і 6 тернецій.Поховались між рослинами, випливають лише мечоносці і зрідка тернеції.
скоро повилазять. але так буде кожного разу. Можливо перенесіть кормління у інший (від гнізда) бік акваріуму.

МиКол@
15.05.2010, 13:46
Сьогодні побіліло 20%ікри. Риб погодував без наслідків.Ще плз киньте ссилку як обладнати інкубатор-хочу запастись усім потрібним.:)

Александр11
15.05.2010, 14:04
МиКол@, Інкубатор повинен мати: підігрів; аерація; фільтр (аерліфтний) і світло. літраж - від 5-ти літрів.

Doc-tor
15.05.2010, 14:04
Побілівші ікринки треба удалити. Як це зробити. Берете скляну або пласмассову трубка підходячого діаметру, пальцем закриваєте її другу сторону, накриваєте нею ікринку, пальцем відкриваєте та закриваєте другу сторону трубки і видаляєте її. Так робите поки не видалите всю неоплодотворену або зіпсовану ікру.

Александр11
15.05.2010, 14:12
Doc-tor, думаю, що цього разу це не потрібно. А на майбутнє: 10-ти кубовий шприц з трубкою від крапельниці чудово справляється.

МиКол@
15.05.2010, 16:49
Цього разу нічого чіпати небуду -подивлюсь що з того буде.А на 2-3 нерест підготую інкубатор і буду пробувати штучно інкубувати.Зараз в акві розрослись водорості зроблю 3-х денне затемнення і часті підміни води - це невплине на пару?

Александр11
16.05.2010, 12:45
3-х денне затемнення і часті підміни води - це невплине на пару?
Вплине, але позитивно. Ріст водоростів - надлишок органіки, підміна води - зменшення органіки. Максимум викличе початок нересту.

МиКол@
16.05.2010, 14:59
Якщо я правильно зрозумів інкубатор потрібно готувати вже:)

navy
16.05.2010, 17:17
МиКол@, Що мається на увазі "готувати вже".Як побачите нерест то заливайте відсадник водою,ставте все устаткування і забирайте ікру.

Александр11
16.05.2010, 22:47
Якщо я правильно зрозумів інкубатор потрібно готувати вже
Воду берете перед самим перенесенням ікри, з акваріуму де проходить нерест, розбавляєте трохи кипяченою, ставите устаткування, переносите ікру, добавляєте синьку.................

МиКол@
16.05.2010, 22:59
МиКол@, Що мається на увазі "готувати вже".Як побачите нерест то заливайте відсадник водою,ставте все устаткування і забирайте ікру.

В акві плаває щт.15 мальків гуппі.Потрібно злити воду , продизинфікувати.
Над аквою ламта накалювання 15Вт.-независока потужність?

Александр11
16.05.2010, 23:05
МиКол@, Поки хай собі плавають, ще є час до наступного нересту. Подумати куди їх подіти - це можна. Думаю дезимфекція буде лишньою, достатньо ретельно помити прямо перед запускомЮ нерест продовжується 1- 2 год.,- море часу.
15 ват- нормально. світло не є обовязковим, головне, щоб бачити коли працюватимете з акваріумом.

bablyukh
28.05.2010, 22:56
Сьгодні повернувшись додому побачив дивну поведінку скалярій.Незрозумів що вони віднерестились.Пара молода тому ікри неочікував.Запитання:
-Який мінімальний обєм для відсадника?
-Що робити з субстратом, віднерестились на лист анубіаса у травнику, весь кущ з корягою (приріс)в акву менше 30см не поміститься, а лист нехочі відрізати-анубіас випустив багато малих кущиків і 3 точки росту на яку і віднернстились.
-Чи обовязково додавати в воду синьку?

Дуже дякую !!!

Тут є повна інформація на рахунок скалярій. Якщо тема для вас ще актуальна.
http://aqua.at.ua/news/skaljarija_zvichajna_riba_angel_pterophyllum_scala re/2010-05-12-63

miobius
02.08.2010, 13:24
в мене теж кинула ікру на листок вчора, а сьогодні зранку ні одної ікринки. а скалярії охороняють пустий листок!!!? тепер воює і друга пара чи це може бути що і друга пара нереститься???

Александр11
02.08.2010, 14:12
miobius, Може бути все. Якщо скалярії крутяться на одному місці, усіх звідти виганяють, то значить скоро буде нерест . То що поїли ікру - не страшно. Це мабуть перший нерест? Не варто брати до уваги декілька перших нерестів, вони всерівно не рентабельні. Якщо їстимуть і далі ікру, то можна забирати в інкубатор і вирощувати. Головне питання- чи воно вам потрібно.

djmalder
23.01.2011, 19:28
В перший день біліє трошки ікринок. На другий ще трошки. До кінця другого дня вже видно темні крапочки. А чому біліє ікра, та що крапочки має? Вона ж запліднена. Біліють навіть ікринки в яких вже хвостики показались. І в результаті з усього нересту - пливуть 30-40. А через 3 тижні залишилось 18. Годування артемія з першого для плавання.
Я ікру переношу в 35 л аквас разом з тою водою в якій був нерест (100 л аквас). Темп 28. Аерація під ікринками але на саму ікру бульки не попадають. Даю синьку, але до легкого забарвлення.
Що я не так роблю???

Leo N
23.01.2011, 19:45
В перший день біліє трошки ікринок. На другий ще трошки. До кінця другого дня вже видно темні крапочки. А чому біліє ікра, та що крапочки має? Вона ж запліднена. Біліють навіть ікринки в яких вже хвостики показались. І в результаті з усього нересту - пливуть 30-40. А через 3 тижні залишилось 18.

На другий день зявляється побілівша ікра. Це частіше за усе незапліднені ікринки.Їх краще прибрати

Бо від них будуть уражатися грибком і здорові, запліднені і навіть личинка. До того ж, при додаванні розчину Метиленового синього необхідно ретельно його дозувати (згідно інструкції), бо додати мало - усе одно що не додати взагалі.

Agronom
24.01.2011, 10:21
Александр11, Вітаю з поповненням*ONE*.
Маю запитання а яка жорсткість води була в акваріумі де нерестились скалярки і в нерестовику куди відсаджував ікру?

navy
24.01.2011, 10:31
Odissey, Із свого досвіду доповім так: Коли бавився із ними то відсаджував на нерест в 80 л води 1\3 звиклої з акви ,та 2\3 моршинської яку возять по місту. Т-30,троха метиленки,продувка(головка з губкою).Результат був набагато кращий (до 50%) ніж при нашій кранівці.
Вони нереститись будуть і в твердій воді ,тільки запліднення ікри виходить набагато гірше.*DRINK*

ОРЕСТОВИЧ
24.01.2011, 10:38
Як оприділити вік молодої скалярії?

djmalder
25.01.2011, 23:21
Про жорсткість води я незнаю і тести ніколи не купував. Просто до того часу ніколи не приділяв цьому уваги. Всі рибки жили добре. Вода сихівська.
Спробую наступний раз зробити як радить navy:)

Александр11
25.01.2011, 23:30
Всі рибки жили добре
Жити і розмножуватися то різні речі. Для розмноження треба трохи інші параметри.

svarog_cs
14.03.2011, 13:44
Доброго дня! Вже десь 5-й раз нереститься парочка скалярій, але ікра не тримається на листку. Після нереста залишається десь 20 ікринок, а всі інші зїдаються батьками як падають. Чому не тримається ікра?

ЕММА
14.03.2011, 15:02
Можливо у вас молода пара.
А ікра котра падає-це або незапліднена,або личинки-мальок

svarog_cs
14.03.2011, 15:40
Пара не молода, самцю 2 роки а самці десь 5. а ікринки опадають навіть не приклєївшись до листка

ЕММА
14.03.2011, 15:46
Тоді просто погана пара...можливо самка старішає.
Чим годуєте?

svarog_cs
14.03.2011, 19:09
Можливо і погана... Годую Dajana Tropica Basic і мотиль морожений. А може Треба твердіший субстрат поставити щоб не прогинався? а то листки хоч і великі але згинаються сильно

FENIX
14.03.2011, 19:23
svarog_cs, а на яку рослину вони відкладають ікру?

svarog_cs
14.03.2011, 19:32
А рослинка або "Криптокорина понтедериеволистная – Cryptocoryne pontederiifolia" або "Криптокорина сердцевидная (Cryptocoryne cordata)", бо як на мене вони дуже схожі, тому не впевнений

Александр11
15.03.2011, 22:48
може Треба твердіший субстрат поставити щоб не прогинався? а то листки хоч і великі але згинаються сильно
Саша, у мене навіть на валіснерію відкладали, тому рослина тут нідочого. Думаю проблема напевно всеж в самиці.

Руслан
20.06.2011, 10:43
у мене навіть на валіснерію відкладали, тому рослина тут нідочого

Ось, для прикладу, ікра на валіснерії гігантській, ще була на криптокаринах, ехах і ін..
p.s. Як на мене вид рослини не впливає кардинально на ікру чи процес її відкладення.

eko
21.06.2011, 00:16
в мене був випадок, коли скалярії відклали ікру на трубці для повітря.

Андрій 35
30.11.2011, 23:15
Скаляри сьогодні поплили дав з ранку артемію в обід і вечером,все було добре плавали жваво. Пізно вечері вимкнув освітлення і за деякий час помітив що весь мальок збився в три плотні кучі. Підкажіть чи це нормально , якщо ні то що робити ? !

тернеция
01.12.2011, 00:02
Андрій 35, Лучше пока круглосуточное освещение, чтобы малек питался без ночного перерыва.
Поведение - нормальное, сбиваются в кучки все малыши.

Руслан
01.12.2011, 12:00
Скаляри сьогодні поплили дав з ранку артемію в обід і вечером,все було добре плавали жваво.

3 рази в день для такого малька надзвичайно мало, потрібно кормити кожні 3-4 год, що в день що в ночі. Я в такі дні навіть з роботи приїжджав на обід покормити, потім швидше до дому втікав :), а на ніч наставляв будильник. Освітлення не дуже яскраве но цілодобове, як правильно зазначила п. Ольга. Також обов"язково слід робити прибирання (сифонку) між годуваннями.

Віталік)
13.12.2011, 22:18
в мене в скаляр ікра біліє пишіть в ПП

тернеция
14.12.2011, 11:40
Віталік), Белеет - неоплодотворенная икра. Живая становится прозрачной через сутки.

Александр11
14.12.2011, 15:03
Белеет - неоплодотворенная икра Либо поражённая грибком) Попробуйте синьку.

тернеция
14.12.2011, 15:20
Александр11, Верно. Но при поражении грибком она не только белая - еще и "лохматая".

Александр11
14.12.2011, 15:24
в мене в скаляр ікра біліє
Ну тут не сказанно как белеет) А вообще об этом на форуме столько написано, что только ленивый не найдёт. А если не найдёт, то значит оно ему так надо.:cool:

Александр11
18.01.2012, 16:47
Відео нересту:http://youtu.be/ZDrvtzM0VMo

Роман
21.01.2012, 20:11
В мене запитання на рахунок синьки ,яку краще використовувати (бажано з фото) і які приблизно дози в спввідношенні на літри ?? Наперед вдячний.

тернеция
21.01.2012, 20:16
Роман, Выше было указано - метиленовая синь, спиртовой 1% раствор. Продается в зоомагазинах и аптеках (в аптеках бывает и 2%, потому надо пересчитать дозу внесения)
Вносится из расчета 2 капли 1% на 1 л воды.

Александр11
21.01.2012, 20:25
які приблизно дози в спввідношенні на літри
Я давав 1%, на око, до насиченого синього кольору. І не забудьте про аерацію!!

тернеция
21.01.2012, 20:27
Александр11, Лучше считать каплями на л - будет как раз столько, сколько надо.

Александр11
21.01.2012, 20:45
тернеция, Факт, хотя тут врядли переборщишь, если с умом.:)

lev5501
01.12.2012, 19:10
скалярії добре з разборами уживаються??????
і скільки штук можна підселити в мі акваріум???

lev5501
05.02.2013, 13:19
я страшенно хочу утримувати піраній та площа акваріума недозволяє мені утримувати стаю піраній проте акваріум населяє 5 скалярій чи можна до них закинути 1 хижу піранію. теоритичо що скаляри а що піранії стайна риба чи вони вживуться разом і які наслідки для обох видів слід очікувати??? підкажіть будьласка може хтось уже таке пробував???

Руслан
05.02.2013, 14:13
які наслідки для обох видів слід очікувати???

Не розумію який зміст мучити і скалярій і піранью...адже піраньї стайні риби, одна та ще й в малому об'ємі буде стресувати, може сама вріже дуба, а може понадкушує скалярок звільняючи собі простір (то тема більше для розділу про піраній).
Я би сказав, що відповідь тут
площа акваріума недозволяє мені утримувати стаю піраній
Тобто Вам потрібен новий більший аквас сугубо для піраній ІМХО.

p.s.І перестаньте тиражувати одне і те ж питання в різних темах про скалярій.

Марта
05.02.2013, 15:15
Шановні форумчани, маю проблему.
Молоденька скалярія, 2 см довжина тіла (без хвоста) відмовляється від їжи. Вже десь тижнів два.
Зовні виглядає здоровою, повединка нормальна, під час годування підпливає до кормушки, але нічого не їсть.
Хтось стикався з таким явищем і як цьому зарадити?

З нею в компанії є ще дві скалярки, але ті їдять нормально.

Руслан
05.02.2013, 15:35
Шановні форумчани, маю проблему.
Молоденька скалярія, 2 см довжина тіла (без хвоста) відмовляється від їжи. Вже десь тижнів два.
Зовні виглядає здоровою, повединка нормальна, під час годування підпливає до кормушки, але нічого не їсть.
Хтось стикався з таким явищем і як цьому зарадити?

З нею в компанії є ще дві скалярки, але ті їдять нормально.
Два тижні то довго.
Краще би звичайно створити відповідну темку в розділі Хвороби і їх лікування, бо напрошується багато супутніх питань: чи є білі ниткоподібні виділення, язвочки на зябрах і т. і.
Єдине, що навскидку приходить - скаляри (зокрема в першу чергу слабші) при неправильному догляді і харчуванні можуть хворіти гексамітозом.
Можете протестуватись ще тут (http://www.fishy.ru/cgi-bin/pub/diag).

Марта
05.02.2013, 16:00
Краще би звичайно створити відповідну темку в розділі Хвороби і їх лікування, бо напрошується багато супутніх питань: чи є білі ниткоподібні виділення, язвочки на зябрах і т. і.
Так в тому і справа, що нічого нема. Виглядає цілком здоровою.

Я читала в гуглі, що скалярії можуть відмовлятися від їжи з невідомих причин, але ж вона ще маленька, ще росте ї довго так не протягне(

lev5501
13.02.2013, 16:58
Це неймовірно!!! на 4 нерест вдалось вивисти аж двох мальків решта ікри побіліла. навідь спеціально для них артемію вивів, а зарази їсти не хотять!!!!!!! що робити не знаю. напевне така вже їх доля!!!!!!!!!

Дякую за пропозицію, якщо в суботу нічого не знайду буду змушений звернутись по допомогу.
P.S. Нематоди поштою та по емейлу не скидати (жарт):D

у мене скалярії артемію не їїдять. вивелось всього дві і то тлку не має може жовтком годувати??? порадьте щонебуть

Руслан
13.02.2013, 17:26
у мене скалярії артемію не їїдять. вивелось всього дві і то тлку не має може жовтком годувати??? порадьте щонебуть
lev5501, читайте уважно: допис № 10, думаю Вам підійде:
Корм наступний: на перше суміш - яєчний жовток (вношу піпеткою в місце "дислокації" страйки)+ поживна мікросуміш фірми Sera (брав на південному)+ трішечки дрібнозмеленої вівсянки (тільки з 2-го дня); на друге заморожена "пиль" на основі циклопів (спеціально пересіяні для вигодовування мальків);
p.s.Шукайте по сусідах-акваріумістах нематоди, будете готові до 5-го нересту*THUMBS UP*.

lev5501
13.02.2013, 18:05
але всеж не можу зрозуміти, як таке може бути рачок пропливає буквально міліметер від личинки а вона його бачить і пливе в іншу сторону.!!! я просто шокований!!! недавно випились малики даніо так вони буквально з рук артемію їли б, а тут таке.......... дивно це якось.....
а часом не знаєте що то за дивні істоти вдвічі менші за артемію зявились зразу після того як я підняв температуру до 28с. білого кольру то можуть бути личинки планарії!!!!!????????

Сомбра
13.02.2013, 18:06
Це неймовірно!!! на 4 нерест вдалось вивисти аж двох мальків решта ікри побіліла. навідь спеціально для них артемію вивів, а зарази їсти не хотять!!!!!!! що робити не знаю. напевне така вже їх доля!!!!!!!!!
Може воду мякше зробити?? 10 пост не читав, але на 3 нерест витягнув 2 десятки скалярок. Синькой обрбив тільики під час коли забирав ікру в інкубатор. Занурив банку відрізав листок під водою, запхав під водою в банку, витяг, зафарбівав синькою. Потім швидко переклав в інкубатор. При розміщенні листка в інкубаторі ставлю так шоб верх листка був над розпилювачем, тобто листок прижатий знизу камінцем завжди під дією повітря коливається, що імітує вентиляцію які створюють батьки.
Перші три дні як вилупились взагалі не кормив жили на своїх запасах, а коли почали плавати то давав яйце з паприкою, але 3 дні разів по 5-6 за день по сірчаній головці (по розміру) за цей час пішла артемія (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?p=133692#post133692) тиждень на артемії, потім мілко різаний трубак, за пару днів вже ій не сильно мілко різав, а тепер і мілкий мілкий мотиль(ставлю порцію мотиля в чайне ситечко пролазять в воду дуже мілкі створіння).
Зраз годую три рази на день або два (як на роботі виходить) і ось скаляркам скоро буде місяць http://i51.fastpic.ru/thumb/2013/0213/ef/4bc87d66f3f17f3abfb6636d3d0d5bef.jpeg (http://fastpic.ru/view/51/2013/0213/4bc87d66f3f17f3abfb6636d3d0d5bef.jpg.html)

Через http://fastpic.ru більше постити не буду

lev5501
13.02.2013, 18:13
Може воду мякше зробити?? 10 пост не читав, але на 3 нерест витягнув 2 десятки скалярок. Синькой обрбив тільики під час коли забирав ікру в інкубатор. Занурив банку відрізав листок під водою, запхав під водою в банку, витяг, зафарбівав синькою. Потім швидко переклав в інкубатор. При розміщенні листка в інкубаторі ставлю так шоб верх листка був над розпилювачем, тобто листок прижатий знизу камінцем завжди під дією повітря коливається, що імітує вентиляцію які створюють батьки.
Перші три дні як вилупились взагалі не кормив жили на своїх запасах, а коли почали плавати то давав яйце з паприкою, але 3 дні разів по 5-6 за день по сірчаній головці (по розміру) за цей час пішла артемія (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?p=133692#post133692) тиждень на артемії, потім мілко різаний трубак, за пару днів вже ій не сильно мілко різав, а тепер і мілкий мілкий мотиль(ставлю порцію мотиля в чайне ситечко пролазять в воду дуже мілкі створіння).
Зраз годую три рази на день або два (як на роботі виходить) і ось скаляркам скоро буде місяць http://i51.fastpic.ru/thumb/2013/0213/ef/4bc87d66f3f17f3abfb6636d3d0d5bef.jpeg (http://fastpic.ru/view/51/2013/0213/4bc87d66f3f17f3abfb6636d3d0d5bef.jpg.html)
то звичайно ви праві я все робив точно таксамо тільки напевне з годуванням не впорався. зараз поставлю яйце варити може будуть їсти і трохи підростуть до рачка артемії, або порозумнішають чорт їх знає
гарні у вас мальки, а розплідник скільки літрів???

Сомбра
13.02.2013, 18:37
то звичайно ви праві я все робив точно таксамо тільки напевне з годуванням не впорався. зараз поставлю яйце варити може будуть їсти і трохи підростуть до рачка артемії, або порозумнішають чорт їх знає
гарні у вас мальки, а розплідник скільки літрів???
Яйця давати трошечки трошечки, добавляю по сірниковій головці яйця і паприки, добре бовтаю тоді ціджу через газовий матеріал (до речі ним і артемію ціджуале навпаки артемія лишається на матеріалі а яйце навпаки проходить через нього). І шпріцем порскаю чи пипеткою, Яйко варю довго 15-20 хвилин.
Інкубатор зклеїв з оргскла на три відсіки 60*20*25 висоти зараз заняті дві частини макроподами і скалярками. Тобто відсік 20см на 20 см на 25 висоти.
http://s60.radikal.ru/i168/1302/f4/2c2f8e05e907t.jpg (http://radikal.ru/F/s60.radikal.ru/i168/1302/f4/2c2f8e05e907.jpg.html)

Зараз ікру скалярок кинув до ікри барбусів (нерест був в один день), лічинки і тих і тих вже поплили.
Пішов глянути на свою пару, яйцеклад знову видно завтра після завтра чекаю ікру, рослина (якась з довгих криптокарин) вже майже лиса)))

lev5501
13.02.2013, 18:39
так от в чому проблема ??? я знайшов дорослу планарію. то напевне малеча личинок планарії натовклась і артемію їст просто не захотіла. напевне так бо іншого пояснення не знаходжу!!!!!!!!!!!

Яйця давати трошечки трошечки, добавляю по сірниковій головці яйця і паприки, добре бовтаю тоді ціджу через газовий матеріал (до речі ним і артемію ціджуале навпаки артемія лишається на матеріалі а яйце навпаки проходить через нього). І шпріцем порскаю чи пипеткою, Яйко варю довго 15-20 хвилин.
Інкубатор зклеїв з оргскла на три відсіки 60*20*25 висоти зараз заняті дві частини макроподами і скалярками. Тобто відсік 20см на 20 см на 25 висоти.
http://s60.radikal.ru/i168/1302/f4/2c2f8e05e907t.jpg (http://radikal.ru/F/s60.radikal.ru/i168/1302/f4/2c2f8e05e907.jpg.html)

Зараз ікру скалярок кинув до ікри барбусів (нерест був в один день), лічинки і тих і тих вже поплили.
Пішов глянути на свою пару, яйцеклад знову видно завтра після завтра чекаю ікру, рослина (якась з довгих криптокарин) вже майже лиса)))
мій розпліднив 15на70довжини та 40 висоти думаю в більшому відсіку скалярам буде добре рости тільки би за 5-тим разом вивів багато штук
http://aquaforum.lviv.ua/forum/album.php?albumid=574&pictureid=6307

мій розпліднив 15на70довжини та 40 висоти думаю в більшому відсіку скалярам буде добре рости тільки би за 5-тим разом вивів багато штук

http://aquaforum.lviv.ua/forum/album.php?albumid=574 - а загальний такий!!! йому уже пів року!!!

Сомбра
13.02.2013, 18:50
мій розпліднив 15на70довжини та 40 висоти думаю в більшому відсіку скалярам буде добре рости
Так але на початках кормити проще в малих обємах вже потім в виростний, там треба місце для вигулу. Тай міняти прибирпти мені проще в малих. Я тримаю до двох місяців потім в більшу банку.

lev5501
13.02.2013, 18:54
ваш розплідник просто чудовий дуже практично!!!!!!!!!

Roman71
13.02.2013, 18:55
lev5501, навчіться користуватись функцією редагування свого попереднього допису (доступна протягом перших 10 хвилин). Намагайтесь відповідати на різні репліки одним повідомленням.

За наступний оверкватінг видам порушення

lev5501
13.02.2013, 18:57
Так але на початках кормити проще в малих обємах вже потім в виростний, там треба місце для вигулу. Тай міняти прибирпти мені проще в малих. Я тримаю до двох місяців потім в більшу банку.

та ні я розумію ввесь процес. дякую. в мене ще там даніо і гупії Ендлера

Сомбра
15.03.2013, 19:23
Хтось питав чи скалярії нерестяться на вузьколистистих рослинах. От в мене перший раз кинули на шось вузколисте(упс назву рослини забув) не валіснерія але всеж
http://i054.radikal.ru/1303/42/6176db6592bft.jpg (http://radikal.ru/F/i054.radikal.ru/1303/42/6176db6592bf.jpg.html)

Кидають ікру шо два тижні. А цей процес якось треба спиняти, я витягував тільки раз по цікавості?? Температура вроді не висока 24 градуси.

Весняна симфонія
28.03.2013, 09:25
Підкажіть,будь ласка,як правильно доглядати за ікрою скаляріїв?

Сомбра
28.03.2013, 10:05

Якщо це як мінімум 3 нерест, (до 3-4 нересту не варто робити якихось рухів) то я роблю так (вже 4 рази не роблю бо ліньки). Я даю доглядати 1 сутку максимум 2 самім скаляріям в цей час зранку і ввечері поливаю з тонкої трубки ікру розчином етиленової синьки (помітив шо так менше біліє ікринок). Через 2 дні після нересту переношу в інкубатор (25літрів) не даючи доступ ікри до повітря (хоча кажуть шо 5 секунд не страшно). Інкубатор з тою самою водою шой в акві де нерестились, зрозуміло шо й з тою самою темепратурою. За пару днів лічинка попливе позбудеться запасу корму який був з нею при народженні. Далі проще (або складніше кому як). 2 дні жовтком далі артемією далі мороженим циклопом (можна на артемії дотрмати поки не почнуть брати мілко різаний трубак), потім трубочник порупніше порізки далі все ще проще.
Прибирати в інкубаторі кожен день. Я замітаю кіточкою дно (кісточка віялогово типу брав в магазиназ для дизайну і хендмейду). З кута забираю трубкою, заміна близько 25 % води шодня.
Іжа повинна бут постіно, і залишки їжі прибирати при кожному кормлінні. З артемією проще бо жива плаває з 4 години, а мертва на дні.
Вроді просто, на перший погляд))), сладно коли робиш, а на другий раз знову просто)))
Як не вийде, то сильно не переживайте, вчасно підмінюйте воду і слідуйчий нерест буде за 2 тижні, мені вже вони й надоїли, бо з криптокарини де вони облюбовали класти ікру вже повисмикував забагато листочків)))). якась тепер боса.

lev5501
29.03.2013, 07:13

http://rutube.ru/video/0000e4ddf15661765d1a5e96d3837778/
тут все детально розказано і описно. цей метод дійсно працює!*DRINK*

Тарас_Дрогобич
30.03.2013, 19:53
ось так нерестяться в мене
http://video.mail.ru/list/miki_mays/_myvideo/5.html