КПК

Показати повну версію : Акваріум 32 літри

Pitbul
14.02.2017, 16:10
Ну десь же хочеться поділитися своїми кроками в акваріумістиці? ;)
По передісторії - мав на роботі 6-літровий круглий акваріум з півником Халф-муном і трьома гуппі. На дні декоративні білі камінчики і обкатані прозоро-сині скельця. Одна фіолетова силіконова декорація та й усе. В кабінеті доволі світло і доволі тепло, тож з півроку та компанія доволі безбідно прожила. Підміняв воду раз на тиждень (деколи і пропускав), відсаджуючи риб в банку і миючи пустий акваріум. Що йому на користь не пішло - від перепаду температури тріснув по дну, був куплений інший, такий самий, так само і тріснув за деякий час. Тепер в тих тріснутих і заклеєних колбах живуть два флораріуми. )) А я псіханув і купив щось більш справжне. "Природу" з випнутим переднім склом на 32 літри. Фільтр внутрішній Marina jf50 з аерацією, нагрівач Marina 25 W, термомент-наклейка.
Тоді мені здавалося, що я роблю подвиг і це велетенський акваріум. )))
Оскільки риби з тріснутої колби сиділи в літровій банці в очікуванні щастя, ніякого повноцінного запуску в мене не було... Благо, відстояної води запас мав, засипав грунту - кварцевого піску, поверх насипав тонким шаром (типу, декоративно))) ті камічики, що в мене в колбі були. Долив з розрахунку на літраж СейфСтарт, вичекав пару годин, та й мусів риб туди випускати...
Поволі подосажував рослин - 4 кущики різних криптокорин, 8 кущиків валліснерії (звичайної і спіральної), 2 кущики амбулії, дві кладофори (одну розпиляв і примотав до каменюки, поки моху не знайшов). Поклав коряжку, поки що залишив того ж таки фіолетового силіконового поліпа, поставив штучну скелю...
Окрім старожилів - півника і трьох гуппі доселив 6 моллінезій (три чорні, три білі), ото тільки сьогодні розібрався, що усі дівки, тільки один білий хлоп; трьох акантофтальмусів. Маю два десятки креветок неокардин - десяток вирождених прозорих черрі з краківського і півтора десятки з інтернет-магазину зовсім мілких по п'ять синіх, червоних і помаранчевих.
Добрий шеф підкинув мені з десяток котушок, які прозплодились до непристойних кількостей (але потомство ще дрібне), так що довелося завести 6 хелен. В результаті великих котушок в мене вже нема.
Ото в основному і все...
З зарплати планую поміняти фільтр на більший - щоб не коробочкою, а з великою мочалкою. І думаю також після з/п пТерівську світлодіодну лампу взяти... Бо на разі освітлення стокова - лямпочка з Е-14 цоколем, поставив світлодіодну, то вона тільки половину акви освітлює. Хоча візуально мені так навіть подобається - є освітлений простів і простір "в тіні", наче хмари над водою. )) Замість штучного силіконового поліпу поставлю порослий мохом кокосовий будиночок, як тільки приїде. Хочу ще щось грунтопокривне посадити, щоб менше з сифонкою гратися. Штучна скеля хоч і попсова, але міняти на справжній камінь, напевно, не буду. Пущу яванський мох по ній, може розростеться і приховає більшою мірою...
Акваріуму зараз місяць, +- пару днів. Попри ніфіга неправильний запуск - політ більш-менш нормальний. Протягом останніх трьох днів гуппі розмножилася. Щось близько 22 мальків - відсаджені в банку.
Вчора параментри води міряв:
pH-7,5
kH-7
GH-8
NO2-0,1
NO3-10
NH3/4-0
PO4-1
Виглядає, ІМХО, пристойно. ))

З чого починалось:
http://s1.radikali.ru/uploads/2017/2/14/29faa347aa29142ce27264111d0ccff8-full.jpg

Така доля спіткала круглі акваріуми:
http://s1.radikali.ru/uploads/2017/2/14/f9e02d100ceb7f1572b779727f7565e7-full.jpg
http://s1.radikali.ru/uploads/2017/2/14/e6934d5f446c5d8ca9197949129e642e-full.jpg

Сумний неправильний запуск:
http://s1.radikali.ru/uploads/2017/2/14/d793836b96e8eb0ceebb22a591dfd6fb-full.jpg

Ну і приблизно як воно зараз виглядає:
http://s1.radikali.ru/uploads/2017/2/14/6705997053e4ad27026e60363573efc4-full.jpg

Pitbul
14.02.2017, 16:27
Питань у мене, на разі, начеб-то нема. Хоча якщо у когось виникнуть якісь міркування, поради - радо дослухаюсь.

Є невеликий інтерес - гуппі у мене, здається, московська гвоздика. З огляду на приплод, який третій день живе в банці і навіть вже підріс трохи, і на те, що це явно не останній приплод, цікавить от що: наскільки взагалі є попит на таких гуппі? Бо як я їх в добрі руки прилаштувати не матиму шансів, то смисл в їх плодінні, 30 літрів не резинові...

А, ще з населення забув за одненького сіамського водорослеїда. )

Hasker
14.02.2017, 18:38
то смисл в їх плодінні
Відбудеться "природній відбір" так як в інших учасників.
Заведіть парочку меченосців, вони явно посприяють популяції.
Ну і скажу, що в 30 літровій банці в мене жили 5 дорослих самців (4 см) з 40 мальками. Самці мальків не рухали :) а от самочки... :'(
Фото старої та нечіткої давності:
43498 43499

півника і трьох гуппі доселив 6 моллінезій
Півник і гуппі речі не суміжні...
В любому випадку в такому обємі... Пообгризає хвости як мініму.
Хелен я б радив пошвидше запустити. А то буде 50% грунту і 50% ракушків.

Щодо світла. Мені на форумі порадили поставити на 30 літрів енергозберігайку на 15 Вт. Усе чудово росло і росте без добрив і СО2.

Pitbul
14.02.2017, 20:07
Відбудеться "природній відбір" так як в інших учасників.
Заведіть парочку меченосців, вони явно посприяють популяції.
Ну і скажу, що в 30 літровій банці в мене жили 5 дорослих самців (4 см) з 40 мальками. Самці мальків не рухали :) а от самочки... :'(

В мене в кабінеті п'ять дівчат сидять. Які до ідеї природнього відбору серед мальків гуппі віднеслись різко негативно.))) Незабаром з'їдуться від мене, і тоді хай хто хоче, той в аквасі мальків і жере.)))

Півник і гуппі речі не суміжні...
В любому випадку в такому обємі... Пообгризає хвости як мініму.
Хелен я б радив пошвидше запустити. А то буде 50% грунту і 50% ракушків.

Щодо світла. Мені на форумі порадили поставити на 30 літрів енергозберігайку на 15 Вт. Усе чудово росло і росте без добрив і СО2.
Я теж так думав, але за пів року в 6-літровий банці без рослин взагалі - ніхто нікого не пообгризав. І зараз у всіх хвости цілі. Флегматичний у мене півник. )) Меченосців туди - так точно вже перенаселення буде...
А хелен вже запустив (майже відразу, як кількість ікри котушок побачив і вжахнувся), так дорослих котушок вже нема, чекаю поки мілкоту доточать...
А лампу, як гроші вільні будуть, все одно мінятиму, бо навіть по фото видно, що темно.

Pitbul
15.02.2017, 22:05
А може таке бути, що манка тільки у півника?
І, якщо так, чи є резон відселити його і лікувати, тиждень (чи скільки знадобиться) утримуючи в окремій ємності?
А то зеленкою потравлю ж нафіг креветок, акантофтальмусів... ((( Та і рослинки, по суті, тільки прижились... А в такій малій банці з зеленки хана бактеріям однозначно буде.. ((

varijat
15.02.2017, 22:12
Якщо манка є в одної риби, то 100% що вона заразить всіх інших риб. Найкраще лікувати окремо одну рибу, але якщо ця риба побула в акваріумі кілька днів з манкою, то вже манка є в акваріумі. Два місяці назад лікував у 2-х акваріумах манку - використовував метиленовий зелений разом з таблетками фурациліну. Креветки пережили лікування, але я давав не велику дозу препаратів. Але обережно, бо вбивається біологічна фільтрація!

Pitbul
15.02.2017, 22:21
Ну ото власне, що біологічна фільтрація в малому літражі штука така крихка, що аж страшно.
А щось подібне на манку спостерігав у півня два дні тому, вчора в упор не зміг роздивитись жодної цятки, а сьогодні знову кілька ця ок бачу... Але тільки у півня! От того і задумався, чи справді то іхтіофтіріоз, чи, може, буває щось подібне з виду?

Пи.Си. От як його, заразу вертляву сфоткати?! Ще й на мобільник, зеркалок не маю... (((

Rain
16.02.2017, 23:26
метиленовий зелений
ви переконані?

Andrew1
16.02.2017, 23:44
Метиленовий синій+малахітовий зелений=метиленовий зелений :D

Хелена
17.02.2017, 00:07
Pitbul, вітаю!
Щодо гуппі - дуже складно "заробити" на них, тому не буду радити займатись розведенням *JOKINGLY* )) Лишіть їх,як вам вище радили, на природній відбір.

А взагалі, я б у вашій акві замінила грунт і фон на чорні кольори - рослини виразніше виглядають.
Щодо скелі - камінь, до якого приріс анубіас, теж дуже круто виглядає ;) (якщо що, звертайтесь, пошукаю вам на подарунок пару камінчиків).
Пи.Си. і рибок вже більше не доселяйте. *NONO*:)

Pitbul
17.02.2017, 01:37
Дякую. Доселяти і не планував. Потепліє - зганяю в Карпати за камінчиками. )

varijat
17.02.2017, 12:47
ви переконані?
помилився. правильно малахітовий зелений.

Pitbul
17.02.2017, 18:08
Все-таки ихтіофтіріоз... ((( Я ще на щось надіявся, але сьогодні і на гуппі вилізло. До такої Ж... я трохи не готовий. Дома, в 62 літрах, ми цей процес вже пройшли, з невеликими втратами, а тут - і фільтр слабенький, посиленої аерації не зробить; і "грілка" малопотужна - до 30-ти не дотягує температуру... (((
Не знаю, чи правильно, але відселив креветок в ту банку, де зараз мальки гуппі підростають (кілька штук не вполював - ну от і подивлюся, як на них "зеленка" впливає, чи так згубно, як в неті пишуть), сподіваюсь, тиждень вони там протримаються...
Травлю потроху...

А, ще одне - прийшлося в шефе котушок просити, хелени усю дорослу популяцію вижрали, малих щось не дуже рухають, і сьогодні одна хелена другу стоптала... )))

Hasker
18.02.2017, 10:00
Pitbul, креветкам необіхідна аерація!
Їх не можна тримати просто в банці. Хтось вже так своє потомство загубив з наших форумчан.

В мене як була манка то температура була 28 і нічого. Ну але я якісь сині каплі купив. Вони допомогли мені. (Не можу сказати які бо не в дома і ще довгий час не буду).

А що до катушок - досить дурна ідея.

Pitbul
20.02.2017, 19:33
Тепер ще й планарії... Везучий... ))

Pitbul
03.03.2017, 10:49
"Польот нормальний"
Іхтіофтіріоз ми здолали за допомогою sera costaforte, тиждень вже після лікування минув, є надія що ані рецидивів не буде, ані ніхто більше після лікування плавці не склеїть (лікування двоє гупіків не пережили).
Від планарій разово давав Аквасан Планацид - гідробіонти всі пережили то флегматично, планарій більше не спостерігав. Сподіваюсь, зреагувавши своєчасно, кирдикнув їх ще на ранньому етапі і далі з ними клопотів не матиму.
Додав до переліку висадженого трохи ще рослинок - ситняга крихітного попід задню і ліву стінки, хеміантуса кубу задля галявинки лівіше від центру, повойнічека з подібною ж метою, але правіше (тіко той повойнічем мої камінці не вподобав і, здається, радувати мене не збирається). Три кущика Ротала Макрандра "Тигр" - оживити пейзажик.
Штучні декори всі пішли нафіг, натомість з'явилася кокосова хатинка у мосі, намотав мох на півкоряжки і камінчик (яванський).
Докупив і встановив світлодіодну лампу Ptero Ray 1700/25-30. Стало помітно світліше. ;)
В планах і далі маю міняти фільтр на потужніший і, щоб не красти і без того малий внутрішній простір великими мочалками, дивився на Resun Micra CY-20 (альтернатив зовнішніх фільтрів для такого малого об'єму щось не знаходжу, принаймні за бюджетні гроші), але вони усюди попропадали. Але надії знайти я ще не втратив. ))
Сьогодні вчергове проведу тести водичці і задумуюсь на рахунок бражки - ріст рослинок простимулювати (куби в першу чергу), відповідно і з добривами "погратись".
http://s1.radikali.ru/uploads/2017/3/3/48400d850b416d2bd59fc9de3d846991-full.jpg
Ну таке. Наче, усе більш-менш живе, не пліснявіє, не закисає, не дохне... Може є сенс просити адмінів перенести тему у розділ нано-акваріумів?

Pitbul
03.03.2017, 18:28
Потестив:
pH - 8
kH - 6
GH - 8
NO2 - 0,05
NO3 - 10
NH3/4 - 0,25
PO4 - 0,25

По табличкам (подивився кілька, з різних джерел) виходить СО2 до двох мг/л...
Себто, якщо хочу щоб гарненько Куба розрослась, мохи і прочіі сітняги, погратися в бражку (ну хоч для початку) не забороняється? ;)
Ще дропчекера замовлю...

Марта
03.03.2017, 18:45
"Польот нормальний"
дивився на Resun Micra CY-20 (альтернатив зовнішніх фільтрів для такого малого об'єму щось не знаходжу, принаймні за бюджетні гроші), але вони усюди попропадали. Але надії знайти я ще не втратив. ))

В "Аровані" бачу прямо зараз http://www.arowana-im.com.ua/product_info.php?cPath=26_54&products_id=4263

Pitbul
03.03.2017, 18:53
На жаль, наявність на сайті не завжди тотожна наявності на складі. ((
Але на "Аровані" я, здається, ще не пробував замовляти (не впевнений, бо вже добрим десятком інтернет-магазинів був посланий далеко - за фільтром :D). Дочекаюся відповіді від того, де щойно замовляв, як не буде - спробую де Ви вказали. Дякую.

Марта
03.03.2017, 19:08
На жаль, наявність на сайті не завжди тотожна наявності на складі. ((

Якщо в Аровані якогось товару нема на складі, то на сайті так і пишуть " нема у наявності".
На даний момент є.

varijat
03.03.2017, 23:49
На рахунок зовнішнього фільтра я би брав щось потужніше. Ви ж всерівно захочете більший акваріум. Тим більше якщо Ви готові купити фільтр б/у, то на OLX проскакують інколи непогані варіанти. Сам сьогодні забрав з Нової Пошти, старенький робочий Eheim за 500 грн + 100 грн доставка.

Pitbul
04.03.2017, 00:02
Навіть завівши більший акваріум, цей я ж ніде не діну... Тож і фільтр не пропаде. Стане колись креветочником чи відсадником.

Andrew1
04.03.2017, 00:46
Який зараз фільтр у акваріумі? Чим не влаштовує діючий фільтр?Погана течія,якість води ?

Pitbul
04.03.2017, 07:39
Marina jf 50. Нічим, так щоб суттєво, не невлаштовує. Губка мала і місця, хай і небагато, але займає всередині.

Andrew1
04.03.2017, 09:53
Ну поміняєте на зовнішній, але він також має трубки, які будуть займати місце.Сама каністра буде займати місце поряд з акваріумом :)
Єдиний плюс більша поверхня фільтруючого матеріалу.
Хоча якщо не зловживати з кількістю риб, Marina jf 50 цілком вистарчить на Ваш об"єм.Трошки задекорувати рослинками/коряжкою і буде добре.

Pitbul
04.03.2017, 11:54
Так зараз і є. Але, вибачте, жадібність схилила до перенаселення. )))
Місця поруч - завались, 400 грн витратити на фільтр можу собі дозволити, то чого б не дати можливості бактеріяв в каністрі завестися? ;)

Hasker
04.03.2017, 12:15
В своїх 30 літрах маю ось такий компактний самий китайський фільтр SunSun HJ-111B. Влаштовує повністю.
1 розмір дуже малий
2 його ціна
3 безшумність
4 низьке споживання електро енергії.
Ну і працює він на 100 %. Єдиний мінус що минулий фільтр (такий самий) пропрацював більше двох років і ґиґнувся. Купив такий самий і далі все працює чудово. З тих серій є ще і потужніші.
43650

43651

Pitbul
04.03.2017, 12:17
Гайз, та все нормально! ))) Працює в мене фільтр, не жаліюся я на нього. Просто хочеться трішки краще. Можу то дозволити, то чого б не зробити? )))

Hasker
04.03.2017, 12:25
та все нормально!

Можу то дозволити, то чого б не зробити?
Якщо є зайва пару сотень гривень то робіть. Просто виникає питання "Для чого?"*DONT_KNOW*

Pitbul
04.03.2017, 12:27
А для чого Ви взагалі акваріум завели? Є магічне слово - хочу! ;)

Bobus
04.03.2017, 12:35
Resun Micra -незручний шмельц. Кріпити трубки присосками в маленькому акваріумі могли придумати тільки китайці. Ехейм зручніший, вся конструкція легко знімається для чистки, правда там помпа не в каністрі, правда коштує вдвічі дорожче, правда ...
Якщо вже так заважає внутрішній , то чого не розглянути навісний
Просто хочеться трішки краще.
як кажуть закляті друзі "лучшеє - враг харошево"

tmnk1
04.03.2017, 13:39
у мене стояв микра20 в 35л акві через 1,5тижня забиваєтся, зараз перекинув його у 50-ти літровий+аваель фан 1 стоїть радив вам би поляка акваель пат міні

Andrew1
04.03.2017, 14:12
Як гроші тиснуть в кишені, то краще вкладіть їх в СО2 систему не балонну звичайно, а на основі лимонної кис-ти та соди. :)

Andrew1
04.03.2017, 14:52
Pitbul, я тут (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showpost.php?p=198025&postcount=13) викладав фото свого акваріума, фільтр в якому губка ще менша ніж в вашому :), а літраж акви більший :cool:
Як бачите, якість води питань не викликає,і в очі фільтр не кидається, так що не накручуйте себе на рахунок фільтра.

tmnk1
04.03.2017, 15:16
Andrew1 ви осмос напевно додоєте+освітлення потужне! Я невпевнений, що підбуль буде так робити:)

Andrew1
04.03.2017, 15:24
Нема нічого неможливого при бажанні. :)

Bomchyk
04.03.2017, 16:14
перевага зовнішнього фільтру як на мене це відсутність мінінгіту в обслуговуванні, запустив і пару місяців спокій, а внутрішній треба хоча б раз на два тижні витягувати мити знов ставити.. маю теж ресан мікру, да шланги дубові )) трохи треба помучитись шоб виставити добре :) але тихий і місця не займає в самій акві, якщо сховати десь ззаду то супер взагалі

Pitbul
04.03.2017, 19:23
як кажуть закляті друзі "лучшеє - враг харошево"
Ото саме воно! )))
Як гроші тиснуть в кишені, то краще вкладіть їх в СО2 систему не балонну звичайно, а на основі лимонної кис-ти та соди. :)
Вже не тиснуть, кончілісь. )) СО2 - як раз сьогодні бражку замутив, буду пробувати - потестю водичку, а потім, за показами, вже і на соду з лимонкою переберуся. Для очумєлих ручок на соду+к-ту все наготовлено.
ви осмос напевно додоєте+освітлення потужне! Я невпевнений, що підбуль буде так робити:)
Пітбуль не буде. )) До потреби в осмосі я явно ще не дійшов. Але світло в мене, наче, нормальне - 1700 Лм на 32 літри...

Pitbul
05.03.2017, 17:37
Несподіванно для мене - бражка працює. Булькає. Поки дропчекера немає, потестив рН і кН (7,5 та 5 відповідно). По табличці виходить СО2~3,7. А було до двох! Працює, спостерігаємо далі. ))

Bomchyk
05.03.2017, 17:50
Краще поставте дропчекер чим по швидше. та таблиця не зовсім показує правду. Щоб рибу не потравити..

Pitbul
05.03.2017, 17:52
Замовив, чекаю з дня на день.
Бражкою сумніваюсь, що потравлю (в мене ще й з герметизацією стиків неабияка проблема), а от соду+кислоту без дропчекера не наважусь пробувати.

Bomchyk
05.03.2017, 17:55
В такому малому акваріумі можна і бражкою :) Тим більше у вас КН низьке газ має добре розчинятись.

Pitbul
05.03.2017, 17:59
Ну, поки що, якими б не були приблизними ті таблиці - до насичення ще дуууже далеко. Так що два дні до приїзду дропчекера ризикну по рН/кН моніторити.

Andrew1
05.03.2017, 20:11
Бражкою сумніваюсь, що потравлю (в мене ще й з герметизацією стиків неабияка проблема), а от соду+кислоту без дропчекера не наважусь пробувати.
Нема різниці брага, ЛК чи балонна система.Все залежить від подачі та розчинення. :)

Valjoha
07.03.2017, 01:43
Не судіть строго але за 8 років проб і помилок з рослинним акваріумом дійшов до такого висновку: всі ті брагогенератори, содо-лимонні приблуди (пробував і сам робити і купляти вже готові рішення) - все один суцільний мінінгіт і нічого путнього з того не виходить. Не стабільна подача, проблеми з герметичністю і саме головне це постійна потреба щось перезапускати, підрегульовувати і тд. Це все призвело до 3 випадків отравлення жителів штучного водоєму. І не стабільність PH ні до чого доброго не приводить, постійні проблеми з водорослями і самопочуттям рослин. Балонна система поправила трохи становище але тільки після покупки високоточного голкового крану, яким зміг регулювати нормально подачу(для ваших 32л це буде актуальна проблема в любому випадку чи це буде брага чи лимонка чи балон). А взагалі всі проблеми з СО2 забрав котроллер PH, тепер в акваріумі PH коливається в межах +-0,1 і в день і в ночі. Я розумію що то певні грошові затрати але перевівши свій час, розчарування виглядом рослині і всього акваріума не говорячи вже про 3-х кратну смерть, практично, всіх жителів акваріума(то тільки моя вина, через мою нетерплячість і вічне бажання щось "пакращити", щиро бажаю щоб у Вас такого не сталось) не варте зекономлених 1-3 кілогривень. Для себе зробив висновок що потрібно було ставити балонну систему одразу.

Andrew1
07.03.2017, 11:58
Valjoha, балонна система то звичайно краще.рН-контролер круто.Але все це для акваріума 32 літра?!
Не стабільна подача, проблеми з герметичністю і саме головне це постійна потреба щось перезапускати, підрегульовувати і тд.
Вибачте, це проблема "з руками", а не з системою.Якщо все зроблено герметично, система цілком стабільна.
Тепер по регулюванню-якщо тяжко виставити подачу компресорним краніком(хоча після регулювання-тримає стабільно), встановіть той самий голковий кран, і будете мати точну подачу.Хоча можу сказати, що китайські крани теж требе підрегульовувати часом-збивається подача.Можливо Камоцци стабільно тримає,не скажу-не користувався.

В мене балонна система одного ранку "поклала" всю рибу, та коло 500 шт. кріля.Так що не завжди балонна система є безпечною. :f Хоча далі користуюсь тим самим редуктором роками,проблем нема. :)
Вкладати до 3 000 грн. в систему СО2 для маленької акви, навіть не знаю ...*DONT_KNOW*

Pitbul
07.03.2017, 13:36
От і я не знаю... З часом, впевнений, викладу. Але не одразу. Та й фінанси тре розраховувати. Одне діло 400 грн за новий фільтр "бо хочеться", інше - порядку 3к грн... Буде, але не відразу.
Поки що поступово. Третій лень "бражки", політ нормальний. На даний час контроль по табличці (зранку рН-7,5, кН-5, тобто СО2 близько 4 мл/л, що дууууже далеко навіть до норми, не те що перенасичення. І ці покази на разі стабільні). Ну з чого раптом бражка мала б ні з того, ні з сього почати значно більше СО2 давати? Дропчекер приїде за два дні, з ним буде спокійніше.
Питання на хлопський розум - коли рослинки активно бульками кисню вкриваються - це ж добре?

Bomchyk
07.03.2017, 14:58
Щось не зрозуміло у вас якщо КН 4 то газ дуже добре розчинятись би мав, чого така мала кількість, ви якось міряєте подачу ? маєте лічильник бульбашок ? яук воно у вас взагалі все влаштовано ) на рахунок рослин якшо бульками вкриваються то добре :)

varijat
07.03.2017, 15:13
Брага може почати булькати сильніше при збільшенні температури в кімнаті наприклад або при збовтуванні бутилки. Але як показала практика через кілька днів вона починає менше булькати.

Pitbul
07.03.2017, 15:29
Bomchyk, зараз тапками закидаєте... ((( Не рахую я бульки. Не вдалося мені лічильник бульбашок герметичний зробити, то я його ліквідував. Заміри провожу тільки аналітично - по табличці співвідношення рН і кН (а їх, на разі, крапельними тестами заміряю двічи на добу).
Влаштовано - то взагалі голосно сказано. ))) В двохлітровій від коли бражка, наступна - вода з содою, далі дешевий керамічний розпилювач в акваріумі. То все з'єднано голками, трубками від крапельниць (односторонні клапани врізані в трубки на переході з бражки до води і від води до розпилювача). Булькає воно собі просто вгору. Може того сильно і не насичує.

Bomchyk
07.03.2017, 15:47
:) може й так ) візьміть двохкубовий шприц обріжте і запхайте в нього зворотній клапан ) от і лічильник )))

Pitbul
07.03.2017, 15:51
Його і викинув, бо протікає.

Bomchyk
07.03.2017, 15:53
та загалом якшо рослини пузирять і мають добрий вигляд то нема чого паритись :)

Pitbul
07.03.2017, 15:58
Паритись тоді про ніч треба. Коли вони не пузирять, а дихають... Може, вартує на ніч перекривати? Але за три ночі проблем жодних не вилізло, а якщо землетрусу не буде, чи пожежі, то і вихід СО2 не збільшиться. )))

Bomchyk
07.03.2017, 16:00
бражку не перекриєш ) хіба просто з акваріуму виймати на ніч хай собі в повітря дує газ ))

Pitbul
07.03.2017, 16:07
Того й не перекриваю. А витягнути (легше тоді з соди, чим з акваріума) стрьомаюсь, бо якщо засмердить мені робочий кабінет - ой як буде перед відвідувачами і підлеглими незручно... ))))

Andrew1
07.03.2017, 16:27
Бражку перекривати не можно *NONO* При перекритті-реакція не припиняється, може бути БА-БАХ! :D
З лимонкою це робиться елементарно,запаху немає,робота стабільна.
Бражка спочатку розганяється потім сповільнюється.
Лічильник зі шприца, як нє- то з крапельниці чудово показує.
рН 7,5 то забагато при вашому кН.
Ось так я подаю в себе,помпа розносить бульбашки по акві.Трошки видно лічильник від крапельниці.В очі не кидається,рослинами прикрито. *THUMBS UP*

Pitbul
07.03.2017, 17:16
А як рН понизити? *DONT_KNOW*

Andrew1
07.03.2017, 17:58
Збільшенням подачі СО2.
В тестах впевнені?

Pitbul
07.03.2017, 18:05
pTero. Наче, впевнений. Не дальтонік і консультуюсь з дівчатами з приводу відповідності кольору розчину шкалі. До 4-5 рахувати точно вмію (це про кН). Дропчекер вже завтра буде...

Pitbul
07.03.2017, 19:10
Та й взагалі, якщо чесно, мене дещо параметри води турбують. Чи не вартує подумати над необхідністю понизити рН до нейтральної або й слабокислотної? Читав, що кислотність більшості риб більш показана, аніж лужність... І що в деяких рослин у лужній воді листя розчиняється (здається така халепа в мене дома в акваріумі). Дача СО2 протягом кількох днів помітного ефекту на рН не дала (ну, трохи може і дала, початкові тести одно- і двотижневої давності показували рН ближче до 8, зараз ближче до 7,5; але на 7,5 на даний час пониження зупинилось). Просто треба почекати ще?
А з способів пониження - коряжка одна є, більше і не влізе, торф пхати не хочу. Лишається варіант тільки через осмос проганяти підмінну воду? Щось я до осмосу ще не доріс... (((
Чи просто не паритись за рН?
Ну і кН. 4-5 виглядає дійсно дуже малим показником на фоні того, що зустрічається у інтернет-літературі на цю тему (ві більшості випадків нормою зазначають кН ~ 15 градусів, суттєва різниця...)
Вартує думати за підняття кН, чи і не зв'язуватися?

Може, набрати в слоїк літровий води і напроситись до когось на контрольні тести? До когось досвідченішого? Може я і щось неправильно при замірах роблю...*DONT_KNOW**DASH**DASH*

Andrew1
07.03.2017, 19:30
ві більшості випадків нормою зазначають кН ~ 15 градусів,
:f
Ну і кН. 4-5
*THUMBS UP*
Дуже хороший показник лужності!
Хоча я би ще зменшив до кН-2..3 :D
Це водопровід такій у Вас? Бо в інших районах Львова скорше 12-14, ніж 4-5(як у Вас).

Pitbul
07.03.2017, 19:50
Ну, я просто пару годин відстоюю воду з крану. Так що, видимо, водопровід такий. Або неправильно міряю...
А СО2 і на кН впливає (понижує)? Бо до бражки було 7-8.

Bobus
07.03.2017, 20:34
Тест міряє не карбонатну жорсткість а лужність, тому значення падає. Крім kH буфером є і інші речовини, тому та таблиця не завжди грає. Та й користуватися тою таблицею міряючи pH з шкалою через 0,5 - марна річ.

Заплутався я з вашими вимірами. В якому районі міста акваріум і яке значення kH у водопроводі ?

Andrew1
07.03.2017, 20:45
А СО2 і на кН впливає (понижує)?
СО2 впливає на рН, а якщо ми говоримо за карбонатну жорсткість-то ні.

Pitbul
07.03.2017, 20:50
Перфецького. Але з водогону вже хіба завтра поміряю.

Pitbul
08.03.2017, 10:07
Отже, що я сьогодні наміряв...
Акваріум:
рН - 7,5
кН - 6 (скоріше 5,5)
GH - 8,5
NO2 - 0,05 (прямує до 0)
NO3 - 10-15 мл/л (ближче до 10)
NH3/4 - 0,25 (прямує до нуля)
PO4 - 1 мл/л

Відповідно "СО2 по табличці" становить 5,2-5,7. Розумію що то ніфіга не точно, але так виглядає, що з дня на день поволі росте і все ще нижче оптимума насищення.

Водогін:
рН - 8
кН - 6 (скоріше 5,5)
GH - 8,5
NO2 - 0
NO3 - 2 мл/л
NH3/4 - 0
PO4 - 0

Не знаю, про що це свідчить - нормально, чи мої криві руки, чи щось недобре в акваріумі, але попри СО2 кН в акваріумі і водогоні не відрізняються. Але рН в акваріумі таки нижчий (я навіть переробив, о дуже близькі кольори і поставив дві проби поруч - таки відрізняються).

Bobus
08.03.2017, 10:49
Перфецького.
у вас вода іх стрийського водогону, тому, порівняно з рештою міста, відносно мяка.
Не виключаю, що із-за грунту (то ж не кварц ?) pH до 7 знизити не вдасться.

Pitbul
08.03.2017, 11:06
Грунту там дика суміш. Десь відсотків на 70 - "Природівський" пісок (він, здається, кварцевий?). Решта - декоративні білі камінці фракції десь 0,5 см і обкатані скельця. (Де тут смайлик, що мені соромно? ;))
Чорну базальтову крихту фракції 2-5 я замовив, але перезапуск робити ще не готовий... А без нього заміни грунту якось не бачу. ((

Bobus
08.03.2017, 11:12
декоративні білі камінц
соромно чи ні, але поки вони є у грунті можна припинити витрачати час і тести на вимірювання кН і рН

Andrew1
08.03.2017, 11:23
Вода у Вас хороша.В такій воді прекрасно ростуть 80% рослин.Грунт замініть обов"язково.Перезапуск в такому акваріумі не займає багато часу.Це все відговорки.:)
Краще все ж таки кварц фракцією 1,5-2,5 мм. чим базальт.

Pitbul
08.03.2017, 11:25
Базальт симпатичніший. :'(
І вже замовлений. :'(

Bomchyk
08.03.2017, 11:37
базальт з часом злежується і дуже важко потім рослини садити в нього. Я мав базальт, тепер кварц. небо і земля ))

Bobus
08.03.2017, 11:39
Купити для такого малого акваріума 2кг спецсубстрату дешевше і потрібніше ніж купити для нього зовнішній фільтр. І вирішує ті проблеми з якими ви воюєте.

Ну але якщо вибирати по критерію симпатичності і бохочеться, то я - пас.

Pitbul
08.03.2017, 12:07
А спецсубстрат під шар базальту? Чи не варіант?

Bobus
08.03.2017, 12:34
Не варіант, просто дурниця. Під базальт можна і бажано хіба поживну підкладку, але то вже інше питання.

Hasker
08.03.2017, 12:42
Мав базальт... 4-6 мм. Корінню трохи тяжко було рости.
Кварц 1.5-2.5 мм точно краще.
Ну але пробувати можна. Це не смертельно. :)

Pitbul
08.03.2017, 13:03
Ок. Тоді питання перезапуску відкладу на коли Куба в тепличці підросте - щоб відразу її при перезапуску на дрібний кварц висадити, бо до моїх камінців вона ні фіга не вкорінюється.
Дякую за поради.

Pitbul
10.03.2017, 11:29
А як той внєшнік запустити? (Ресун су20)
Як позбутися повітря з трубки забору? В сам фільтр води налив...

Bomchyk
10.03.2017, 11:46
доверху залити води і запустити. він розвоздушиться через годинку (принаймні в мене так )

tmnk1
10.03.2017, 13:33
я запускаю його так:
фільто ставлю під невеликим нахилом щоб верхня сторона(де вхідний патрубок,у нього бідьший діаметер-легше буде виходити повітря) тепер до вихідного шлангу підставляю включений внутрішній фільтр (я знаю що він у вас є :) )він вам і вижене все повітря із зовнішнього фільтра

Pitbul
10.03.2017, 14:02
Вже вийшло, всім дяки. )) А він з аерацією, ця каністра?

tmnk1
10.03.2017, 15:49
ні без!!!!

Pitbul
12.03.2017, 12:21
Допиловую аваріум напильником. ))) Варварськи, разом із пластмасою зрізав стокову лампочку, вклеїв акваріумним клеєм в природівську кришку кріплення для лампочки пТеро. Каністра працює від позавчора, мені на разі подобається. Не очікуючи на обіцяні протікання, відразу превентивно пройшовся по зовнішнім стикам фітингів акваріумним клеєм (там ззовні тільки два таких потенційно проблемних стики, а всередину акваріума хай собі протікають) - ніде нічо не тече. Завтра внутрішній фільтр заберу, віддам колезі в сусідній кабінет (у нас в управі вже 6 різних акваріумів, от до чого заразна штука).
Одна біда - щось мені компресор запотужний - фігачать бульки, як дурні, а регулювання на тій дєшовці нема. ((
Ну і вже собі помалу продумую як що і де буде після перезапуску...

tmnk1
12.03.2017, 22:40
Допиловую аваріум напильником. ))) Варварськи, разом із пластмасою зрізав стокову лампочку, вклеїв акваріумним клеєм в природівську кришку кріплення для лампочки пТеро. Каністра працює від позавчора, мені на разі подобається. Не очікуючи на обіцяні протікання, відразу превентивно пройшовся по зовнішнім стикам фітингів акваріумним клеєм (там ззовні тільки два таких потенційно проблемних стики, а всередину акваріума хай собі протікають) - ніде нічо не тече. Завтра внутрішній фільтр заберу, віддам колезі в сусідній кабінет (у нас в управі вже 6 різних акваріумів, от до чого заразна штука).
Одна біда - щось мені компресор запотужний - фігачать бульки, як дурні, а регулювання на тій дєшовці нема. ((
Ну і вже собі помалу продумую як що і де буде після перезапуску...

у мене ресун 20 вже декілька років + 2 роки сидів без діла і тьфу-тьфу не протікав:) лише резинку гарно змащую вазеліном.даремно ви заклеїли вихідний патрубок він у вас буде забиватися дуже швидко

Bomchyk
13.03.2017, 09:59
Підтримую. Я просто фум лєнтою додатково обмотую і усе:)

Pitbul
14.03.2017, 13:42
Та я ж тільки одне з'єднання заклеїв - те, що зовні акваріума. До наступнго на секунду аж сантиметр, якось при потребі і через нього дістану чистити. )))
От власне про чистку мені не зрозуміло як то буде відбуватись. Вимкну я його, відкрию - і усе успішно на мене поллється? В тазику його розбирати, чи що?

Bobus
14.03.2017, 15:18
вклеїв акваріумним клеєм в природівську кришку кріплення для лампочки пТеро.
цікаво побачити фото результату. Я щось не дуже уявляю ту конструкцію...

Pitbul
14.03.2017, 16:10
Ніц складного.

Bobus
14.03.2017, 16:36
Мені подобається :)
Вашу б енергію - та в мирних цілях :D

Bomchyk
14.03.2017, 16:44
В мене теж птеровський світильник, гріється пристойно скажу я, цікаво чи під кришкою сильно воду буде гріти ну і чи сама кришка не деформується:)

Pitbul
14.03.2017, 18:31
Вашу б енергію - та в мирних цілях :D
А що є мирніше за акваріумістику? )))

Зараз чекаю погоди, поїду на річку, пошукаю пару файних карпатських камінчиків, коряжку, яка б підійшла на стовбур бонсая і вже тоді буду перезапускати з нормальним грунтом і легкою спробою поакваскейпити - гора з камінчика, дерево з коряжки і моха, пагорб вкритий сітнягом, трохи блікси і куба на передньому плані...
Шило в жопі, я знаю. (((

Pitbul
14.03.2017, 18:33
В мене теж птеровський світильник, гріється пристойно скажу я, цікаво чи під кришкою сильно воду буде гріти ну і чи сама кришка не деформується:)

Гріється відчутно, так. По воді, наче, норм. Ну але якщо врахувати що стоково там стояла звичайна жарівка - не думаю що мала б кришка деформуватись. Головне щоб клей нормально на той нагрів реагував...

Bobus
14.03.2017, 18:39
Головне, щоб світлодіоди не накрились передчасно від перегріву ...

Pitbul
14.03.2017, 18:51
Так він гріється і сам по собі, не залежно від способу кріплення. Так що є надія, що на свій нагрів розраховані. З приклеєними кріпленнями зазор між кришкою і корпусом лампи залишився не менший, аніж той, що був би, якби прикрутити, як це конструкцією лампи передбачено...

Bobus
14.03.2017, 19:00
зазор між кришкою і корпусом лампи залишився не менший, аніж той, що був би, якби прикрутити, як це конструкцією лампи передбачено...
Ну якщо виробник дозволяє кріпити світильник закриваючи верхню площину радіатора (корпусу) - то так тому і бути.

Pitbul
14.03.2017, 19:02
Так на другому фото - рідний пТерівський крєпьож. Я тільки болти на клей змінив, бо шкода було в кришці дюрки робити.

Bobus
14.03.2017, 19:22
На тому фото кріплення від виробника, щоб світильник можна було підвісити над відкритим акваріумом.
Але в руках того не тримав (і не виникає чомусь бажання :)), так що можу й помилятися.

Pitbul
14.03.2017, 19:23
Ну що ж... Якщо гавкне - буде мені наука. )))
І тут доповім - щоб і інші так не робили. ;)

Hasker
14.03.2017, 20:05
Pitbul, киньте будь ласка характеристики лампи, а то з теми найти не можу.

Pitbul
14.03.2017, 20:31
http://www.ptero.com.ua/products/ptero-tech/item/48-sepiya-akvapiumnyh-svetilynikov-ptero-ray

ПТеро Рей 1700

tmnk1
14.03.2017, 20:44
мда крім ціни характеристик взагалі нема:(

Pitbul
14.03.2017, 20:47
Я завтра подивлюсь, що є в бумажках до неї.
1700 Лм, 6500 кольорова температура...
І таки пишуть, що то кріплення в кришку акваріума. :p

Tim
15.03.2017, 08:50
На тому фото кріплення від виробника, щоб світильник можна було підвісити над відкритим акваріумом.
Але в руках того не тримав (і не виникає чомусь бажання :)), так що можу й помилятися.

На сайті виробника написано "Все светильники дополнительно комплектуются двумя скобами для возможности крепления в крышку аквариума в качестве как дополнительного так и основного источника освещения.",а також можна на підвісах.
На рахунок клею - не варто,якщо світильник новий на нього гарантія 1 рік. Якщо згорить можна буде пробувати міняти.

TM Ptero
15.03.2017, 13:21
мда крім ціни характеристик взагалі нема:(
А тут що? (http://www.ptero.com.ua/products/ptero-tech/item/48-sepiya-akvapiumnyh-svetilynikov-ptero-ray)
Все детально описано,і є калькулятор для розрахунку,галерея з фото. Що ще?

Bobus
15.03.2017, 13:59
Інформації про параметри світильника цілком достатньо.

Було би доцільним дати автору теми пряму відповідь про гарантію безпроблемної роботи світильника у закритій кришці без вентиляційних отворів і примусового охолодження.

TM Ptero
15.03.2017, 14:13
Гарантії вказані в гарантійних документах які обов"язково додаються до світильників з вказанням дати продажу і типу вироба а також прописані на нашому сайті. Гарантії не є персональними а загальними для всіх користувачів.

PS. При роботі в кришці без вентиляції світильник може прослужити менше ніж у вентильованій (мінімум 300000 годин в теорії) але не по причині перегріву так як температура є абсолютно допустимою для нормальної роботи світлодіодів а по причині підвищеної вологості. В характеристиках світильників вказано ступінь захисту ІР 54 що не розраховано на захист від потрапляння вологи в середину.

Pitbul
16.03.2017, 09:27
А конденсат всередину таки потрапляє.
А взагалі круто, як для акваріуміста-початківця - заманити в свою темку виробника. )))
Пи.Си. На разі - лампа мені дуже подобається. ))

Hasker
16.03.2017, 21:36
А конденсат всередину таки потрапляє.
Є певні класи захисту електронних пристроїв. Під назвою IP. Де I - твердих частин та P - вологи.

43745
захисту ІР 54 що не розраховано на захист від потрапляння вологи в середину.
можливо як би світильник використовували правильно то конденсат би не попав? :)

TM Ptero
16.03.2017, 21:54
можливо як би світильник використовували правильно то конденсат би не попав?
Однозначно. Потрібно організувати вентиляцію кришки,хоча б пасивну.

Така табличка більш зрозуміла.

Bobus
16.03.2017, 22:00
В характеристиках світильників вказано ступінь захисту ІР 54 що не розраховано на захист від потрапляння вологи в середину.
Значить в кришку "ніззя". Чи все таки можна ?

Було би доцільним дати автору теми пряму відповідь
під прямою відповіддю мав на увазі "так" або "ні".
Якщо вимагатимуть заміни по гарантії світильника у якому окислились роз'єми, контакти і т.д. то це гарантійний випадок ? Ну не кожен покупець розбиратиметься в тонкощах класів захисту ...

TM Ptero
16.03.2017, 22:13
Ну не кожен покупець розбиратиметься в тонкощах класів захисту ...
Коли людина купує телевізор вона знає що там 220? Або знає чи є там телетекст чи змога читати флешеку? Знає,бо то важливо і то все є технічні характеристики. Що заважає користувачу знати про ступінь захисту,а особливо якщо це важливо для приладу? Чому люди часто стараються скидати проблеми свого незнання на інших? Чи не для того аби зняти з себе відповідальність?? Ну то таке,філософік.

ЗІ. В житті ми щосекунди приймаємо рішення за які доводиться відповідати все життя. Не мої слова.

Bobus
16.03.2017, 22:29
TM Ptero, і де ж та пряма відповідь ?
Автор теми купив світильник. В комплекті є кронштейни для встановлення в кришку. Це він і зробив.
Тепер виявляється, що ще треба робити отвори в кришці, щоб вона була ветильованою. То би мало бути написано в інструкції, правда ж ?

Зрозуміло, що нема жодного сенсу робити конструкцію, що відповідатиме IP68, - то нікому не потрібно та й ціна буде суттєво вищою.

P.S. конкретний тип світлодіодів можете вказати, чи то таємниця ?

TM Ptero
16.03.2017, 22:33
А тепер по суті. З моменту випуску нових моделей кількість активних користувачів як у нас так і за кордоном давно перевалила за сотню. Серед них багато проф скейперів. Серед них є люди в яких світильники працюють будучи вбудованими. На цей момент жодної проблеми не виникало. АЛЕ! люди при цьому подбали про створення належної пасивної вентиляції в кришках.

TM Ptero
16.03.2017, 22:36
Використовуються діоди японської фірми NICHIA. Серія NSSW 157.

Hasker
17.03.2017, 11:05
Хотів би попросити автора теми, щоб на ощуп попробував радіатор після 6 годин роботи. Чи сильно він нагрівається.
І якщо є можливість то замірити температури повітря під кришкою.

Pitbul
17.03.2017, 14:20
Температуру заміряти найближчим часом можливості не вбачається. На дотик - відчутно теплий, але не гарячий, тримати в руці можна спокійно (навіть приємно, бо похолодало надворі.;))

Тойво... Не сваріться, будь ласка. Я цілком свідомий, що та конструкція може згоріти (як і, в принципі, будь що інше -поламатися). Кріплення під кришкою без вентиляційних отворів - негарантійний випадок? Ну ок. Переживу (я ж і не висував претензій). Та й не горить поки що нічого. Скажу більше, якби згоріла - нову б таку купив. Мені реально сподобалось - дуже охайно зроблено, в кришку лягла як рідна (та й стоїть вона не впритул - там десь зо півсантиметри зазор є).

TM Ptero
19.03.2017, 15:08
Заміри температури світильників різних виробників, не в кришці. Робились літом.

Pitbul
24.03.2017, 11:10
Про лампу. Єдине суттєве зауваження, яке на разі виникає в процесі експлуатації - якість з'єднання штекеру від лампи до блока живлення - контакт дуже фіговий, весь час пропадає, лампа мругає, гасне... Вірю, що то просто персонально мені не пощастило. ))) (є в мене така карма з технікою). В самий негарантійний спосіб я з ти з'єднанням розпрощався і втулив замість нього кнопку вимикача. Зручно. ))
Лампу троха розібрав (теж негарантійно :D), протер всередині паперовими рушниками від того конденсату, якого вже доволі багато набралося, зібрав назад. Конструкція з категорії - все геніальне просто. В кришці лампа стоїть суттєво вище над водою, ніж того стояла, тож тепер і конденсату збирається менше. Але дешевий нерегулюємий компресор бульбашками фігачить так, що бризок летить нормально до лампи, тож подумую про саморобне (негарантійне) підвищення класу захисту. ;) Тобто, думаю, як би і тим її стики ще ущільнити - там, де боковинки прикручені, і пази де прозорий пластик прилягає до алюмінієвого профілю. Одноразово силіконом абощо заливати не хочу, думаю про якийсь більш щадящий варіант...

З СО2 не пойму... Дропчекер вперто синій, хоча булькає стабільно і доволі інтенсивно. Ну, рослинок у мене вибагливих (певно, окрім "Тигри") немає, ростуть активно (амбулія взагалі наче оскаженіла), так що за недонасичення СО2 сильно не переживаю.

А от з чим мені реально треба "нід хелп!!", так це з тим, що прийшла пора фільтр прополоскати, а я ще не шарю як то зробити. Підкажіть, а?
Вимикаю. Трубки від'єную? Я ж так розумію, що як його відкрию, то з нього весело усе поллється?.. (((
І ще питання - пакунки з керамічним наповнювачем треба виймати промивати? Чи то і є той славетний біофільтр і ті колонії бактерій ліпше не займати, а прополокати в акваріумній воді тільки губку?

Володя К.
24.03.2017, 12:35
Pitbul, в акваріумі, де подається со2, компресор не то щоби зайвий, але й він ще й шкодить. Вибиває вуглекислий газ. Важливо ще як розпилюється со2. Чи розносяться бульбашки газу по акваріуму. Тобто як розчиняється у воді.

Pitbul
24.03.2017, 13:03
Фігово розчиняється - не розносяться бульбашки нікуди і нічим. )) розпилюються через якийсь дешевенький Marina'вський циліндричний розпилювач.
Зайвий-то, може, і зайвий. Але як же без аерації? в CY20 її нема... Того і компресор спєцом брав (здуру, правда, нерегульований, думав стане того, що самий слабенький).

Bomchyk
24.03.2017, 13:23
Ви ж тільки недавно той фільтр запустили , невже забився так скоро ?? в мене такий самий стоїть, правда я вугілля викинув і поставив ше мочалки туди на вільне місце.. він мінімум 4-6 місяців має спокійно працювати. по СО2 поставте гілочку горобини, і все буде гуд.. в мене в 240 літрах хватає PS. якщо у вас нормальна кількість рослин нема перенаселення, хороше світло і СО" (а значить рослини добре ростуть і виділяють достатньо кисню в воду) то аерація вам взагалі НЕ ПОТРІБНА ! дропчекер ваш помічник до жовтого не доводіть і все буде гуд )

Pitbul
24.03.2017, 13:37
Шо, правда?! До півроку його не рухати взагалі? Бомба. ))) Активоване вугілля я теж викинув, але додав не мочалку, а ще одну таку саму 250 гр сітку кераміки.
Рослин багато, ростуть добре. Світло, по-ідеї, більш ніж достатнє. Перенаселення, правда, має місце бути. (

Поясніть хтось, кому не шкода трохи часу - з чим ту гілочку горобини жувати. Тобто, я розумію, що то втикнути шмат горобини в шланг замість розпилювача... Але що і як конкретно - в голові не вкладається і уявити не можу. (

Володя К.
24.03.2017, 13:51
Якщо рослини ростуть добре, то значить виділяють кисень в воду. Рибам того має хватити. Поексперементуйте, відключіть компресор. Нічого страшного не повинно статись. Бо компресор вибиває со2 з води.
Розпилювач має виглядати приблизно так:
43820

Ще важливо його розташування в акваріумі.
Переважно його ставлять на протилежній стінці від виходу води з фільтра, або під виходом води з фільтра.

Pitbul
24.03.2017, 13:57
Вже виключив. За 10 хвилин - ще ніхто не здох. ;)
Рябинка суха має бути? Тре її якось виварювати, вимочувати перед використанням? Фото трохи розмите - вона якась пустотіла, чи то тільки так здається?

Володя К.
24.03.2017, 14:05
Гілка має бути суха. Виварювати нічого не треба. Очистити від кори, і підігнати під діаметр шлангу,(можна шліфпапером )щоб тісно ввійшла в шланг. В гуглі достатньо детальної інформації на ту тему.

Bomchyk
24.03.2017, 14:10
висушена гілочка, можу сфоткати як прийду до дому як у мене то все:) тут на форумі є про то все написано детально..тре пошукати. випередили мене ))

Pitbul
24.03.2017, 14:26
Присягаюся, шукав! Але щось толком нічого не найшов. Ну та вже принцип зрозумів, за що дуже дякую.

Andrew1
24.03.2017, 17:37
Рябинка суха має бути?
Без різниці :)
Гілку "підганяти" шліфшкуркою нема потреби-достатньо зрізати потрібного діаметру. Для шлангу 4/6 мм гілка має бути близько 5 мм(без кори звичайно). Шланг в окріп та натягнути на гілки.Сідає щільно. :)

tmnk1
25.03.2017, 16:28
У мене мікра 20 за місяць забиваєтся ;) (45л понад сотня криветок)

Pitbul
25.03.2017, 19:24
Експеримент з вимкненням компресора міг закінчитись сумно. На ранок дропчекер був салатово-жовтий, а креветки сиділи наверху верхи на равликах. Певно, буду пробувати вимикати компресор на день, на ніч вмикати.
Треба б хорошим програмуємим таймером обзавестися і шляхом експериментів і замірів води обрати оптимальні тривалості включення компресора - щоб і параметри води сильно не коливались, і СО2 насичення було, і не задихнувся ніхто...

Bomchyk
25.03.2017, 20:19
а СО2 у вас подається цілодобово ??

Pitbul
25.03.2017, 21:47
По кількості знаків питання запідозрив, що це погано...

Bomchyk
25.03.2017, 22:14
у вашому випадку так ) зі світлом або за годину до нього вмикайте і так само вимикайте разом зі світлом

tmnk1
26.03.2017, 01:09
У мене в акві подаєтся цілодобово 1булька /12сек(системі вже4роки) і ніякого компресора не потрібно.купіть регулюючий краник для компресора коштує копійки це вирішить проблему з надмірної подачі кисню+у вашій системі СО2 потрібен краник точної настройки.(можна використати той же краник для компресора лише в середину підберіть прокладку для кращої гермитизації) . Не знаю як ви але я дрочпакером взагалі не користуюсь від коли запустив свою лимонку. Відрегулював краник і все на 1-1,5місяця свобода до наступної перезарядки лимонки.

Pitbul
26.03.2017, 13:24
Пойняв. Тре на лимонку з краниками переходити. )))

Andrew1
26.03.2017, 13:27
1булька /12сек

Не знаю як ви але я дрочпакером взагалі не користуюсь
Думаю, що дропчекер був би стабільно синій :) Щось вже занадто мала подача газу. Скільки води у вашому акваріуму?

Pitbul
26.03.2017, 13:31
Маю радість - після підміни роздивився першу креветочку вже мого покоління. )))
На мушлі хелени сидить.

Bomchyk
26.03.2017, 15:37
Я вважаю що в малих акваріумах дропчекер потрібен обовязково, дуже легко в малих обємах зробити передоз...

tmnk1
26.03.2017, 23:10
Andrew1 один на 45л інший 80 всі рослини ростуть гарно, і булькають теж добряче!головне знайти правельний баланс :)

Bobus
26.03.2017, 23:50
один на 45л інший 80 всі рослини ростуть гарно
цікаво побачити фото акваріумів і прочитати їх описи. Ця тема власне для цього (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=16602).
Погоджуся з Andrew1, що одна булька в 12 секунд то явно замало. Це такий мізер, що якщо вимкнути подачу, то нічого й не зміниться.

tmnk1
29.03.2017, 11:35
закінчится каденція обовязково скину фото

Bobus
31.03.2017, 12:08
закінчится каденція
схоже тільки я не розумію такого визначення строку :)

Pitbul
31.03.2017, 12:18
Не тільки. )))

tmnk1
31.03.2017, 13:24
Через 6 тижнів буду на Україні ;)

tmnk1
31.03.2017, 13:57
Я зараз в рейсі через 6 тижнів буду в Україні;)

Pitbul
12.04.2017, 11:02
Троха лізуть зелені по склу і камінцям і чорні (видно, зараза, борода) місцями на амбулії і валіснерії вилазить. сіамський водорослеїд не їсть, анциструси не їдять, котушки не їдять, неокарідінки не їдять, 20 штук теодоксусів здохли (видно, стандартне намахалово з "власним розведенням"), до того як здохли лазили-лазили - ніц не поїли. Акавєрівський альгіцид+со2 "не їсть".
Тої біди не багато, не сказав би, що аж дуже мене турбує, але все-таки позбутися б не відмовився. Що вартує спробувати? Світловий день скоротити? Частіші підміни? Ну, риб менше годувати - то понятно...

Bomchyk
12.04.2017, 20:16
багато органіки напевно, підміна води частіша + менше годувати.. ну і сайдекс проти бороди дуже помагає

Pitbul
10.05.2017, 04:47
Трохи поділюся новинами. :)
Ну, поміняв розпилювач со2 - поставив дифузор замість дешевого маринівського керамічного - поперло, судячи і по дропчекеру і по бульбашкам на рослинах. Рослини, до речі "пруть" справно - вже дві грандіозні прополки відбулися - майже вполовинював біомасу.
Купив і настроїв два електронних таймери - тепер маю лад зі світловим днем незалежно від моєї присутності/відсутності на роботі. Ставлю собі плюсик в карму. )))
Але то про один таймер - про другий цікавіше...
Бавитись з краником на системі подачі бражки не став (і так, бражка мене і надалі поки що повністю задовільняє - непереборної спокуси перейти на реактор чи, тим паче, балонну систему - немає. Хоча для реактора все закуплено і наготові). Але за ніч насичувалось со2 до салатово-жовтого чекера і креветок з равликами під самим краєм води, що не є гуд. Тож, щоб не травити бражкового смороду в атмосферу службового кабінету і не прив'язуватись до необхідності щовечора і щоранку крутити краника (і не витрачатись на краник з електрорегулюванням) зіграв на тому, що активна аерація "вибиває" з води со2 і налаштував через другий таймер погодинне ввімкнення компресора - вночі подовше і почастіше, аніж вдень. На разі, функціонує, як задумано. Ще експериментально підбираю тривалості роботи компресора до досягнення стабільно-зеленого дропчекера.
Ну і саме приємне - вертаючись з Закарпаття здійснив давно омріяний наліт на берега гірської річки (Латориці, якщо комусь цікаво точно), де самим злодійським чином набув трохи карпатського камінчика і коряжок. Дозамовив ситняга крихітного і моху-фонтанчику, так що перезапуск з пробою зробити щось схоже на акваскейп (зі скелею, "деревом" і трав'яною лукою) - справа вже буквально наступного тижня. )))
Вангую, буду дарувати комусь амбулію. ))) Мені вона (на відміну від криптокорин і валіснерії) додому не піде - її раки з особливим задоволенням общипують.
А ще привіз з Закарпаття експроприйовану у батьків банку на 60-70 літрів, і пустою її тримати теж не збираюсь. )))) От, про море почав читати і гірко думати про всякі сампли, пінники і прочіє ЖК...
А що у вас новенького? ;)

Pitbul
13.05.2017, 20:39
Ну всьо. )))
Всі гідробіонти відселені в 12-тилітровий пластиковий баняк (з компресором), пару днів, сподіваюсь, протримаються.
В акві відсьогодні новий грунт (просто пісок), скелі, дерево, травичка. )))
Чекаю стабілізації.
Хеміантус кубу - ненавиджу! Цю заразу неможливо садити!!! Якщо я колись ще раз дась заікнуся на рахунок його купівлі - надавайте мені по рукам, будь ласка. ;)
Сфоткаю вже в понеділок, най муть після висадки рослин осяде, трохи повкорінюється, а що не вкорінилось - повспливає і буде безжально викинуте.

Andrew1
13.05.2017, 22:11
Хеміантус кубу - ненавиджу! Цю заразу неможливо садити!!!
Можливо, ще й як! :D Моя дружина з першого разу висадила галявинку, під моїм контролем. Пінцет,терпіння і все получиться ...:)

Pitbul
14.05.2017, 12:56
Ну от, дві фоточки "дизайнерської" примірки насухо і фотка як воно станом на зараз виглядає...

Pitbul
18.05.2017, 16:36
Щось усе посажене хабазя час від часу поривається вспливати. поки грунт заілиться і зелень вкорениться - я той аквас в нервах і розфігачити можу. (

Pitbul
03.06.2017, 22:25
Маю проблемку з домашніми 60 літрами - анциструси "знеслися" зненацька. Вже дев'ять дрібнот нарахував. Ну гаразд, підростуть - роздав би в добрі руки, але як ту дрібноту моторну виловлювати?! ))