КПК

Показати повну версію : Акваріум з оргскла

Syvyy
27.10.2009, 12:31
Всім доброї години доби! Я перший раз створив тему, так що прошу підтримати новачка. Колись давно в дитячих роках я мав банку ще каркасного типу. Минули роки і я вже маю начадків дитячого віку і знов хочу поставити банку.:) Але змінилося місце проживання , ще до того знаходжусь на правах зятя і маю прикрих сусідів з низу!*DASH*
Так от після довгих роздумів хочу зробити сам аквас на 450л (150*60*50) але з оргскла. Хочу мати максимальну надійність. Тому прошу профі і аматорів поділитися власним досвід або рекомендаціями по Львову хто робить такі банки або продає лите оргскло. Я бачив знимку в п. Маряна такого акваса, буду йому вдячний дуже за інфу.*DRINK*

Roman71
27.10.2009, 16:55
Syvyy,
Ще такий акваріум є в Navy (див. його тему http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=176)
Може він щось зможе порадити...*DRINK*

navy
27.10.2009, 21:50
Syvyy,
Доповідаю,шановний.;)Я маю акву з плєксу вже 20 років.Клеєна вона була діхлоретаном та скріплена саморезами,так робили в ті часи.Перенесла вона вже три переїзди і жодного разу не протікала.*THUMBS UP*
Можно зробити й самому ;),але на данний час є набагато кращі клеєві суміши(нажаль я їх не запам"ятав,але то не проблема).Но мені відомо точно ,що така аква Вам обійдеться набагато дороще тепер.Хіба де зустрінете об"яву про продаж акви з плєксу.Ще додам акви з скла теж довго "ходять",в мене решта банок із скла ,яким вже не меньше років.*ONE*
Ще аква з плєкса в RVV .Може він щось порадить.:)Тому вибір за Вами.:)

Syvyy
28.10.2009, 09:56
Дякую за відповідь. Так я знаю що це дорожче буде ніж сілікат. Я зустічав трохиінформації на київському форумі та на ряді російських сайтів. Там доволі складні методики по склеюванні : кант повинен бути не на 90 градусів, а під кутом щоб клеюча суміш лягла грубшим слоєм і не створювався тиск між стінками, крім того лите орскло теж ніби потрібно обпалювати при 80 градусах, як і екструдоване.
Поділіться інфою, чи ви теж таке робили? І які використовували самонарєзи. Дякую.

navy
28.10.2009, 17:16
Syvyy,
Технологія яку я використовував в 80-х така: Розрізається плєкс,як звичайний сілікат.Готується розчин клею(тирса від плєкса + дихлорітан),до стану сиропу.По тому клеється як сучасні акви+ використовуються саморізи довжиноюдо 5см для скріплення стінок.Сохне така конструкція до тиждня.Можете подивитись на фото як це виглядає. Більш продвинута технологія на той час була коли за допомогою фрези робились пази ,збиралась конструкція та проливалась дихлорітаном.От я вся таємниця.*DRINK*

Syvyy
02.11.2009, 11:01
Ще маю Navy до Вас питання. А самонарізи ви вкручували нагрівши їх перед тим?

navy
02.11.2009, 14:57
Ні ,крапав клей в дюру яка висверлювалась,за пів години вкручував саморіз.*DRINK*

Доктор
19.02.2011, 16:07
мав 2-і акви з оргскла по 200л .передня і бічні стінки суцільні-гнуті на електричні струні.дно іниз варені гарячим струменем повітря на хім-комбінаті.продав і поставив скляну банку на 500л. по надійності едентичні хіба молотком стукнеш.оргскло протребує акуратнішого догляду і значно дороще.доречі-маю акву-циліндр з оргскла 120см вис. 45см діам.-150л+кришка з підсвіткою+підставка.продаю бо хочу поставити стійку 2-200л. циліндр безшовний дно клеєне протакрилом якість гарантую. фото в прісноводних акваріумах-моя кімната з акваріумами. доктор.

RuslanKravets
21.07.2013, 14:05
Navy,напишіть.будь-ласка.чи бува не пожовкло акрилове скло за 20 років і чи не подряпалось.просто існують такі думки(
Хочу акву 300*60*60..от і думаю,як і з чого робити.чи акрил си силікат і чи силікат 12мм витримає,звісно зі стяжками і ребрами..

Сомбра
21.07.2013, 14:49
чи бува не пожовкло акрилове скло за 20 років і чи не подряпалось.просто існують такі думки
НЕ жовкне і за 25 років
А на рахунок подряпин.... як вам сказати. Я силікатне шкло бачив в такому стані після року використання, шо мама не горюй. Чистив скло тільки капроновими губками. Внутрішніх царапин практично не видно а зовнішні при великому бажанні легко заполіровуються.
Один плюс і оргскла це не бється, але мінус царапається.
Клеїти можна не тільки дихлоретаномтакож клей COSMOFEN PMMA. (http://sign.faktorial.ua/c/advertise/glue/)

Bobus
21.07.2013, 15:12
Вартість лише акрилу на таку
Хочу акву 300*60*60
порядка 6000 грн. Ви готові на такі витрати ?
Загалом на різних форумах піднімалось питання довгих акваріумів. Але без кінцевого результату :)

Ветеран 1
22.07.2013, 10:54
У 80 тих зробив собі акву з оргскла точніше то був баскетбольний щит товщина 25 мм. обем близько 200 л на ті часи я був задоволений. На сьогодні яб вибрав скло.

RuslanKravets
22.07.2013, 13:10
Bobus,звісно,що мушу бути готовий!Дешевого тепер немає нічого)Ціни на акви і матеріали постійно зростають,апетитити і бажання теж..а так раз розкошелився і все-спокій тонна!!!Далі вже нема куда(в рамках здорового глузду)А то дивлюся на свої банки 40л і 220л,як на мале пиво і постійно хочеться більшого..
Перелопативши купу форумів, схиляюсь таки до акрилу,однак не спішитиму,треба дужа відповідально підійти до вибору матеріалу і виконавця робіт,щоб було,так,сказать "навека".
Хоча і скляний може бути,пересувати його не планується,от тільки скільки простоять шви?І боюся,щоб ніхто не зачіпив,бо рахуйте потом потоп,хоч і свій власний будинок,тому все таки акрил.А якщо треба буде розводити ліки-переселятиму рибу в скляний.Царапається,кажуть,легко зате легко шліфується.А от на рахунок помутніння-"терзають смутние сомнения"-або то таки неминучість(що печально),або колишній акрил не рівня теперішньому(так запевняють виробники і продавці).
Ветеран 1,чому ви обрали б силікат?
Щиро дякую всім за дописи!

Ветеран 1
22.07.2013, 18:11
Чому шкло? На мій погляд риба і рослини виглядають натуральніше.А що до силіконових швів. я дивився відео Вроцлавського ЗОО.то там акви стоять уже 25 років а ремонт планують через 5 років.

Bobus
22.07.2013, 19:54
Ось тут є калькулятор для акваріума з акрилу (http://www.sdplastics.com/cyro/aquarium/Aquarium.xls).
Акрил треба товстіший від скла.

RuslanKravets
22.07.2013, 23:58
Дякую за калькулятор,зараз будем розбиратися))Все в дюймах,але то нічого..

mazapura
24.07.2013, 00:34
у мене є знайомий майстер, що робить акваріуми з акрилу.
ціна, щоправда, 2-3уо/літр.

RuslanKravets
24.07.2013, 23:42
Щиро дякую!То все файно,але 2-3 єноти за літру,це "трохи" дорого(Думав різниця цін зумовлена вартістю акрилу і силікатного скла.Скільки ж тоді вартує у вашого знайомого 1 літр акви з силікату?До мене найближче ось ці умільці..
http://akva.ho.ua/zamovlenna.html

Bobus
25.07.2013, 00:10
ось ці умільці..
пишуть що
Для любителів високої точності можна зробити знижку на товщину стекол(звичайні 0.5 см) для кожної сторони. *DASH*
А ще вони вміють виготовляти круглі акваріуми на 2 і 8 л за розмірами замовника *ROFL*
Що вони курять ? :)

І де тут акрил ?

mazapura
25.07.2013, 00:48
Думав різниця цін зумовлена вартістю акрилу і силікатного скла.

ха! Дуже часто ми "випускаємо" з тех.процесу поклейки силікатних акваріумів обробку країв - шліфування й полірування. За рахунок цього акваріуми нам здаються дешевшими.

На великих об’ємах цього робити не варто :)

До того ж, акрилові банки не завжди роблять "раз і готово", там маса нюансів притаманних обробці й поклейці оргскла. Звідси й ціна на роботу.

RuslanKravets
25.07.2013, 14:28
Bobus акрилу там нема(
Ціни я дивився тут:
http://www.aquariumi.ru/biora.php
але в нас все втридорога,ми ж найбагатші)
Ось банка http://www.aquariumi.ru/biora/biora_atoll_800.php
на наші гривні вартує близько 12000 грн разом з тмбою..а в нас??((((
3 долари*960=2880у.е ?:(

mazapura
25.07.2013, 16:51
гм... порівняння не зовсім коректне - ціна за певний виріб і "орієнтовна ціна грн/літр" :)

лист оргскла 15мм 3х2м коштоє близько 8-10 тис. грн.
ціна виробу може коштувати 10-15-20 тис в залежності від складності виробу