КПК

Показати повну версію : Музей Романа Шухевича у с. Грімне


navy
20.07.2010, 23:11
Сьогодні повертаючись з відрядження ми з колегами заїхали в музей ,який був створенний людьми і підтримується ,тому що це історія ,яку не можна викреслити з людської пям"яті ,тому хочу поділитися з Вами тими враженнями .Цей музей створений при Церкві і живе в пам"яті населення,яке безпосередньо приймало участь в тих історичних подіях.

lar
20.07.2010, 23:17
А де той музей знаходиться?

navy
20.07.2010, 23:23
Село Грімне,Городоцького району. По дорозі з Дрогобича до Комарне.:)

Охват Марьян
21.07.2010, 16:14
У Грімному на Городоччині відкрили музей-криївку генерала-хорунжого УПА Романа Шухевича.В невеликому селі Грімне понад півстоліття тому було створено таємну штаб-квартиру Романа Шухевича. І хоча генерал перебував у ній лише декілька днів, щойно відкритий музей є доволі цікавим – громада села зуміла відновити таємний схрон під підлогою у приміщенні, яке належало парафіяльному священикові.

Невеликий підвал із низькою стелею слугував тимчасовим сховком для керівника визвольного руху. Тепер у схроні відвідувачі музею можуть пережити хвилюючі почуття – їх на хвилину зачиняють у криївці й за допомогою технічних засобів відтворюють гамір кадебістських облав. Окрім унікальної відновленої криївки, в музеї є багато фотографій із підписами й історичними екскурсами, а також друковані історичні матеріали часів збройного опору.

Першими відвідувачами музею та сховку, крім селян, стали священики та представники влади. Практично всі вони, вибираючись через вузький лаз назовні, з неповторним виразом обличчя обіцяли, що не забудуть такого “досвіду” ніколи.

“Цей маленький музей має величезне значення, – наголосив присутній на відкритті голова Львівської облради Мирослав Сеник. – Бо на цьому прикладі ми маємо вчити нове покоління народолюбців. Якщо нині поняття “еліта” означає відповідний статус і багатство, то Шухевич був справжньою елітою. Адже він мав усе: чудову освіту, вдалий бізнес, родину, – але пожертвував цим заради України”.

На відкритті побувала і зв’язкова генерала Шухевича Ольга Ільків. Вона розповіла присутнім, як створювали таємну штаб-квартиру. “Моя мама запитала якось у Шухевича: “Коли вже нарешті настане незалежна Україна?” Він відповів: “Ох, не скоро, десь років за тридцять. Та коли це настане, то може бути, що нам доведеться за тієї України ще сидіти в тюрмі”. Він не дожив до того часу, проте якби дожив, то не сидів би склавши руки. Ви маєте продовжити його боротьбу, однак тепер боротьба відбувається не зброєю, а розумом, честю, гідністю”, – зауважила вона.

Як розповів ініціатор створення музею, депутат Львівської обласної ради Олег Кристиняк, у музеї, вхід до якого безкоштовний, проводитимуть уроки для школярів району й області. До створення музею долучилася низка політичних сил, зокрема “ПОРА”, НСНУ та БЮТ. Точної суми коштів, які меценати витратили на створення музею та збір експозиції, наразі невідомо.
А де той музей знаходиться? 5 км. від дачі адміна :D


Політика...

Взагалі Грімне, як і весь "Комарнівський кущ" - це люди переселені операцією "Вісла" у 1946році. До цього часу там жили поляки, які були примусово виселені (всі до одного).

Охват Марьян
22.07.2010, 13:15
navy, подав інформацію, хто хоче у музей - їдемо у с. Грімне, Музей Романа Шухевича . Кому не цікаво проходимо мимо, тема у розділі "Балачки".

Тему закриваю, щоб уникнути провокацій та безглуздих суперечок.