КПК

Показати повну версію : ПОТРІБНА ДОПОМОГА!!! РИБКИ ДОХНУТЬ

ксюха
12.08.2010, 16:05
мої риби хворіють. купила бицилін-5. як ним користуватися ? акваріум на 35л.А взагалі що з ними незнаю. залягають на дно, не активні. вже подохли меченосець і 2 молінезі. зараз гуппі підозріла. Що робити?РИБОК ШКОДА!!!!!!

pozhar
12.08.2010, 16:15
Як саме хворіють? Яимптоми? Подайте фото ваших риб. Тоді вам і буде надана допомога. І майте терпіння, не всі одразу мають змогу читати повідомлення.
Скалярії в вашій акві жити не зможуть! об'єму акви категорично не вистачає.
не дублюйте ваші дописи!

тернеция
12.08.2010, 16:28
ксюха, Чем и как кормите, как рыба выглядит, когда было добавление рыбок?

Александр11
12.08.2010, 16:35
ксюха, з Вашого профілю:Об'єм акваріума та дата встановлення
35л., липень 2010р.
Акваріумне устаткування
лампаз кришкою, фільтр
Тривалість освітлення
13год.
Температура в акваріумі.
23-26
Рослини.
водорослі ,але незнаю назви
Риби та безхребетні.
5гуппі-4см.,2склярії-5см., малі гуппі-7штук-до 2см.
Догляд за акваріумом
підміна води-1раз в тиждень, сифонка-1раз в2 тижні

Судячи з усього, вас, як і більшість акваріумістів-початківців спіткала неприємність у вигляді непідготованості до запуску акваріума. Зараз попробую розписати, шо не так, а потім спробуємо допомогти.
Що не так:
1. дата встановлення : липень 2010р.-Акваріум дуже молодий, біологічні процеси в ньому тільки починаються.
2.35л і 5гуппі-4см.,2склярії-5см., малі гуппі-7штук-до 2см- Риби забагато, скалярам там взагалі не місто( це як би вівчарку запхати в ящик з під взуття.)
3.Догляд за акваріумом
підміна води-1раз в тиждень, сифонка-1раз в2 тижні -наразі зайве тому, шо -див. пункт 1.
Що робити:
1.Рослини.
водорослі ,але незнаю назви - (не водорості, а рослини) добавте швидко ростучі (елодея, роголисник, лимонник, різні гігрофіли(попростіше), валіснерію.......)
2. Сильна аерація.
3. Знайти у кого є старий( більше року) акваріум і взяти хочаб 10 л води, щоб долити в ваш.
4.тимчасово не кормити.
5. Уповати на милість нептуна і здоровя ваших риб і чекати.
6. На майбутнє! Читати, читати, читати!!!
Успіху!*THUMBS UP*

Александр11
12.08.2010, 16:39
Скалярії в вашій акві жити не зможуть!
Зможуть, питання тільки як довго?
Все як завжди*DASH**DASH**DASH*

ксюха
12.08.2010, 16:48
тоді прошу сказати що саме мені робити зараз. боляче спостерігати як вони по черзі дохнуть. можу сказати що почалося все зтого як купила нових рибок.хоча ще одне-воду раніше із джерела брала ,але вона швидко мутніла. тож взяла водопровідну, відстоювала 1 добу . так тепер вода не мутніє ,а рибки мучаться.

pozhar
12.08.2010, 16:51
перш за все подайте фото. чи є якісь висипи на рибі, ніби манкою обросли, чи шось інше? + опис в яких умовах тримаєте, яка температура? коли робили останній раз підміну?
Тут вам хочуть допомогти, просто подайте чим побільше інформації.

ксюха
12.08.2010, 16:52
і ще я буваю у львові . може підкажите де рослинки можна купити.

Александр11
12.08.2010, 16:54
тоді прошу сказати що саме мені робити зараз
Мій перший пост читали?

тернеция
12.08.2010, 17:18
ксюха, Ответьте на все заданные вопросы и не паникуйте. Этим Вы рыбе точно не поможете.

ксюха
12.08.2010, 23:26
висипів на рибах небачу.підміну води робила тиждень тому.освітлюється12-13год.температура зараз 25-26град. годую двічі на день сухим кормом.

Rybkaigor
13.08.2010, 00:08
Скільки води підмінюєте під час сифонки.

Охват Марьян
13.08.2010, 09:23
може підкажите де рослинки можна купити. На форумі у розділі Приватні оголошення (http://aquaforum.lviv.ua/forum/forumdisplay.php?f=33)
купила бицилін-5. як ним користуватися ? ксюха, Старайтесь вчитись користуватись пошуком на форум, доприкладу, вводите слово "бицілін" і в результатах отримуєте допис: http://aquaforum.lviv.ua/forum/showpost.php?p=33&postcount=1

Війчасті – це одноклітинні мікроорганізми. В кожному акваріумі існує велика їх кількість, багатьох видів, більшість з яких настільки мала, що їх неможливо побачити неозброєним оком. Харчуються вони бактеріями і мікрочастинами залишків корму. В свою чергу, війчасті є хорошим стартовим кормом для мальків в перші дні життя. Але деякі війчасті є паразитами. Вони більшу частину життя знаходяться на тілі риб і харчуються їхніми тканинами.

ЗБУДНИК:
Ichthyophthirius multifillis (іхтіофтіріус)- це одноклітинний мікроорганізм, який відноситься до класу війчастих розміром до 1.2мм.і його можна побачити неозброєним оком. Цей мікроорганізм нападає на тіло риби, особливо в пораненому місці.

СИМПТОМИ:
В перший день хвороби зовнішні ознаки не проявляються але в риби, ніби починають склеюватися плавники, вона починає тертися об каміння, ніби струшуючи з себе паразита. В наступні дні тіло риби, спочатку плавники, покривається білими крапками розміром до 1,5мм. і їхня кількість стрімко зростає. Через білі крапки на тілі риби, вона виглядає ніби обліплена манною крупою тому акваріумісти цю хворобу назвали “манкою”.

ЛІКУВАННЯ:
Хоча вилікувати не складно але лікування слід розпочинати негайно, при виявленні перших ознак. Паразит не переносить високої температури, тому її потрібно підвищити до 30-32С.(в залежності від риби, бо не кожна риба переносить підвищення температури). На час підвищення температури слід забезпечити в акваріумі потужну аерацію. З лікарств добре зарекомендував себе ТРИПАФЛАВІН (лікувати згідно інструкції) та бицилін – 5 . Бицилін* -5 слід застосовувати з розрахунку 1500000 од.(аптечна розфасовка) на 300 літрів води, так як це антибіотик його потрібно використовувати в темну пору доби(на світлі моментально розпадається). Лікування продовжувати не менше 5-7 діб (навіть при зникненні ознак).

ІНШІ ЛІКИ:
Sera costapur
Sera costamed
Tetra contraIck
Tropical ichtio

Інші види лікарств можна знайти у розділі http://aquaforum.lviv.ua/forum/forumdisplay.php?f=8 .
Бажаю здоров’я і довголіття Вашим рибкам.Де отримуєте інструкцію.
*червоним кольором відображається результат запитуваного слова (для зручності).

ксюха
13.08.2010, 09:25
ось сьгодні вже видно що деякі рибки ніби манкою обсипані. Скажіть що робити, бажано детально. Скажу що у нас немає тих припаратів що ви пишете ,тому маю біциклін5. але я не зовсім зрозуміла. як його розводити і в якій кількості зрозуміло. А от як слідуючі рази давати? ТРеба робити підміну? РИбок краще пересилити з акваріума? Думаю що ви розумієте що я хочу зробити все правильно ,а для новичка це вища математика.

ксюха
13.08.2010, 09:38
МАряне я прочитала все що ви пишете про біцилін ,але все рівно в мене багато запитань, це в мене така натура хочу знати все детально і добре в цьому розібратися, думаю що це теж добре. Хоча усвідомлюю, що надоїдаю своїми запитаннями.І ще одне- на рибках зараз видно висипи ,але на тих що подохли їх не було видно, що вони були більше чутливі до цьго захворування? подохли пара меченосців та пара молінезі.

Nightmare
13.08.2010, 11:46
Взагаліто манка появилася швидше всього ізза того, що ви підмінювали воду в акваріумі холодною водою, на майбутнє коли підмінюєте воду, то вливайте в акваріум воду таку щоб мала приблизно ту саму температуру як і в акваріумі. А на рахунок лікування "манки" є непогана тема http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=22 бажаю вам успіху в лікуванні ваших улюбленців

ксюха
13.08.2010, 11:57
воду я на сонці гріла. отже до вечора вона була нормальної температури.сьогодні хочу ввечері додати біцилін. чи робити спочатку підміну води?

Александр11
13.08.2010, 12:03
ось сьгодні вже видно що деякі рибки ніби манкою обсипані
Тоді просто підніміть температуру до 30-ти градусів, і дайте сильну аерацію. Через день зробіть сифонку грунту.
Можна використовувати і лікувальні препарати, але не думаю, що у Вашому випадку це доцільно.
на рибках зараз видно висипи ,але на тих що подохли їх не було видно, що вони були більше чутливі до цьго захворування?
Не факт, можливо у Вас було отруєння нітратами(от рибки і почали дохнути), а з приходом нових рибок до ослаблених рибок причепилася ще й манка.
РИбок краще пересилити з акваріума?
Куди? У Вас є ще акваріум?

Скажу що у нас немає тих припаратів що ви пишете ,тому маю біциклін5. але я не зовсім зрозуміла. як його розводити і в якій кількості зрозуміло.
Біцилін не є панацея від усіх болячок. Найпростіший препарат- чиста і збалансована акваріумна вода і терпіння.

годую двічі на день сухим кормом.
Можна і 3 рази, але не багато. Я наприклад, годую раз на день і то не кожен день, тобто даю проголодатися.
Математика проста- більше корму-більше органіки-більше загрязнення акваріуму.

Александр11
13.08.2010, 12:08
воду я на сонці гріла. отже до вечора вона була нормальної температури
Купіть термометр, і підігрівач( бажано з терморегулятором), і поняття "нормальна температура" набуде більшої ясності, що Вам дуже пригодиться.

ксюха
13.08.2010, 12:14
ну я маю ще невеличкий акваріум літрів на 8. А риби таку температуру перенесуть? Мабуть збігаю куплю нагрівач, бачила що є.А сіль додавати? якщо так то камяну чи морську?

Александр11
13.08.2010, 12:30
ксюха, Головне не поспішати. Акваріумістика не терпить поспіху. 8 літрів- дуже мало. Але можна використовувати для лікування, принаймі, щоб робити ванночки. Солити акваріум нема потреби. Краще робити соляні ванни, хоча Вам це теж зайве, бо можете зробити гірше.

А риби таку температуру перенесуть?
Перенесуть, лиш дайте багато повітря! Бо при високих температурах кисень погано розчиняється, і швидко виходить з води.

тернеция
13.08.2010, 20:08
ксюха, Выложите фото, это прояснит, чем больна рыба.
От манки рыбу лечат препаратом СЕРА костапур,Обычная дозировка: в 1-й и 3-й день добавить 1 мл или 22 капли средства на каждые 40 л аквариумной воды, в тяжелых случаях повторить дозу на 5-й и 7-й дни.

ксюха
14.08.2010, 12:11
Дякую всім за поради!!! нагрівач з терморегуляторо купила, тепер чекатиму що буде далі.

Roman71
14.08.2010, 16:01
нагрівач з терморегуляторо купила

тільки не розумію, для чого він потрібен саме зараз - в таку спеку... тут зараз більше думаєш, чим би температуру понизити в акві...

Александр11
14.08.2010, 16:24
Roman71 воду я на сонці гріла
Температура в акві-24-26, а для лікування треба підняти до 30-32. Та і взагалі треба мати в хазяйстві.

ксюха
16.08.2010, 07:56
ТЕмпература в акві 28 і без нагрівача. але я нагріваю воду до 31 . Правда тільки на 12-14год. З усього що начиталася і ви всі порадили зробила слідуюче:воду нагріваю , наніч доводи даю біцилін(дозу вирахувала на свій обєм), воду підсолила. Вже 4 дні без нових жертв!!!!! Рибки стали більше активні. Сьгодні у франківську куплю рослинки в акву. запитання: воду впідміняти чи замінити повністю? і на майбутнє як нових рибок "дезинфікувати" коли підсиляєш в акву? Дякую всім за актмвну допомогу!!!!!!

Александр11
16.08.2010, 11:54
воду впідміняти чи замінити повністю
підмінювати поступово, по 10-30 % в тиждень.

як нових рибок "дезинфікувати" коли підсиляєш в акву
У Вас є ще один акваріум- робимо з нього карантинник, і витримуємо в ньому нову рибу 2- 2,5 тижні. За цей час проявлять себе хвороби, якщо вони будуть.*THUMBS UP*

ксюха
16.08.2010, 14:28
тепер точно знаю що рибки які я купила були хворі. У чоловіка який мені їх купляв,теж подохли- в 2х акваріумах. Щоправда мої довше протрималися ,а він непризнавався , сьогодні сказав що його новачки протягнули менше тижня.Купували в франківську в нормальному магазині, наскільки знаю.Доречі олександр , як правильно робити сифонку грунту?

тернеция
16.08.2010, 16:47
ксюха, Читайте тут - http://www.aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=3685

Александр11
16.08.2010, 23:02
Доречі олександр , як правильно робити сифонку грунту?
Доречі, Олександр пишеться з великої букви:D
Щоб не повторюватись про сифонку:http://www.aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=8&highlight=%F1%E8%F4%EE%ED%EA%E0+%E3%F0%F3%ED%F2%F3

ксюха
18.08.2010, 13:54
Після лікування воду треба повністю замінити? Олександре вибачте що образила. І ще:у мене самочка гуппі вагітна плаває , живіт великий. Як взнати що їй пора родити?

Nightmare
18.08.2010, 16:20
В неї живіт стане прямокутної форми, коли перший раз родить запишете собі число коли це було, а тоді орієнтовно через 30 днів вона знов буде рожати, але тоід вив же будете знати дату)))

Александр11
18.08.2010, 19:00
Після лікування воду треба повністю замінити
Ні! Просто зробіть декілька підмін, по 20 - 30 %, можна добавити у фільтр вугілля( абсорвент), для виведення ліків.

Олександре вибачте що образила
Та буде Вам, це я так, доречі:D:D:D Я не із образливих, та і помилка скоріш за усе автомат.

Nightmare
18.08.2010, 23:58
можна добавити у фільтр вугілля( абсорвент), для виведення ліків.

Головне не забути його витягнути через декілька днів, а то попруть водорослі, а особливо борода!!!

ксюха
19.08.2010, 09:59
У мене фільтр невеликий з губкою, і де саме поставити в нього вугілля? І чи це може бути таблетоване, якщо так, то ставити скільки таблеток на 35л?Доречі мені подарували меченосця і 3 тернеціїї , як вони вживаються бо в одної тернеції трихи пошарпаний нижній плавник, а меченосець "без меча". А ще я хочу зменшити кількість гуппі в акві, чи можна залишити 3-4 самці та2 самочки? Дуже дякую всім хто мені допомагає !!!!!

МиКол@
19.08.2010, 10:49
Мечоносців і тернецій можете спокійно підселяти.В тернеції плавник може бути пошарпаний через довгий переїзд чи після нересту.Мої після нересту завжди як після війни:D , але тільки самці , бо вони бються за самок.Мечоносець без меча це самка , або молодий самець , можливо ви переплутали з пециліями , вних теж меча немає.Гуппі залишати потрібно однакову кількість самок і самців , а в ідеалі самок повинно бути більше.Гуппі теж часто змагаються за самок , але якщо аква велика , чи багато рослин то можна залишати і 3-4/2.Нехвилюйтесь що самок багато , більшість малька будуть поїдати мечоносці і тернеції.

ксюха
19.08.2010, 11:36
В мене насправді є меченосець, мав довгий хвостик,чорний, а сьогодні хвіст кудись подівся.З довгим хвостом-це самець чи самка?Бо я думаю що самець.І він ж спочатку мав"меча".А те що він залишився без хвоста на щось впливає(зокрема на життєдіяльність) ?

МиКол@
19.08.2010, 15:20
У мечоносців з плавниками насиченого чорного кольору , плавники часто розпадаються, це не хвороба а швидше недостаток породи.Але якщо і в тернецій планики розпадаються то це вже погано , я не спец по хворобах тому нічого порадити неможу.Самці в мечоносців мають довгий хвіст і більш стрункі , а самки меча немають і вони повніші.На рибу відсутність меча ніяк невпливає(а от відсутність хвоста може призвести до смерті)хібащо він може залишитись буз уваги самок.:D

Nightmare
20.08.2010, 09:11
Мечоносець без меча це самка , або молодий самець

Не обовязково, що це самка треба дивитись по анальному плавнику, самка тоже може бути з мечем!!! Це так само грузять про молінезій, якщо вила є то значить самець, а нема - то самка, це не так тому що є молінезії і з вилами і без, як самці так і самки. Такщо дивитись треба по анальному плавнику і самка зазвичай більша і пузатіша.

ксюха
20.08.2010, 09:27
Все таки дякую! Може хтось дасть відповідь на рахунок фільтра і вугілля. Тому що з того що нашукала все дуже мудро, складається думка , що це для людей з великим стажем в акваріумістиці, а нам початківцям-недано! Купляли ми акву ну і нам до неї все обладння підібрали, логічно, що який фільтр продали те і маю. Фільтр простенький з губкою, атут читаю- картріджі, колби, хоч бери і їдь шукати саме такий про який говориться, все таки думаю є щось універсальтне і для елементарних.....:confused:

МиКол@
20.08.2010, 09:46
А що тут розповідати.Загортаєте вугілля в дрібну сітку і ставите в фільтр між фільтруючі матеріали.Почитайте тему про розташування фільтруючих матеріалів.Там теж є інфа про правильне розташування вугілля в фільтрі.

ксюха
05.09.2010, 14:34
Дякую всім за допомогу!!!! Тепер в з акаріумом повний окей. Рибки здорові !!!

Александр11
05.09.2010, 14:37
Дякую всім за допомогу!!!! Тепер в з акаріумом повний окей. Рибки здорові !!!

Слава нептуну*DRINK**DRINK**DRINK*

ксюха
05.09.2010, 14:45
Я розбираюся в вазонах та квітах ,а от рибки-для того мабуть щоб не розслаблялася. Весь вік живи -весь вік учись!!!! Доречі мені сподобався магазин в Франківську"НЕОН"-приємно купувати коли до тебе ставляться з розумінням , та можуть дати тобі пораду.

Александр11
06.09.2010, 01:51
приємно купувати коли до тебе ставляться з розумінням , та можуть дати тобі пораду
Коли э розуміння -то завжди приємно. :):):)