КПК

Показати повну версію : Чому аксолотля піднімає до поверхні?


Olena
12.11.2010, 02:08
У мене один аксолотль весь час зависає під поверхнею, причому іноді нормально "падає" вниз (особливо до їжі), а часто видно, що він хоче бути внизу, і навіть за щось зачепитися, але його виштовхує, наче м'ячик.
(другий навпаки ледь навчився хоч трішки триматися зверху).
І ще... В першого червона цятка на гребні. Це не може бути аеромоноз/"краснуха" риб?

Olena
12.11.2010, 02:26
От читаю я ознаки захворювань... Міг бути відразу з аеромонозом:
Болезни глаз амфибий
Панофтальмит — воспаление всех тканей глаза — зачастую связан с системными заболеваниями, например, при аэромонозе.
З самого початку складалося враження, що сірий бачить, а білий ні. Наче не вміє, не може ловити мотиля....Щось з координацією. Потім раптове покращення, а тепер ще гірше, ніж спочатку :( І пляма вилізла.

Olena
12.11.2010, 02:29
аэромоноз, вызывается неблагоприятными условиями содержания (перегрев, стресс и т.д.).
Лечат так:
Для лечения используют сильные антибиотики широкого спектра: энрофлоксацин (Enrofloxacin, Baytril), амикацин (Amikacin), и гентамицин (Gentamicin). Амикацин и гентамицин - аминогликозиды, энрофлоксацин - хинолон. Не рекомендуется использовать тетрациклин, потому что он действует как сильный раздражитель кожи. Антибиотики вводятся с помощью инъекций (доза - 5мг/кг) внутрибрюшинно, перед этим их разводят в физиологическом солевом растворе (до 1 см3. Курс лечения: три дозы амикацина или гентамицина каждые 48 часов, или 5-7 доз энрофлоксацина каждые 24 часа.
Аксолотли не переносят лекарственных растворов окислительного действия (красители, марганцовка) и осмотических перепатов (соль).
Какие лекарственные препараты можно и нельзя применять для лечения?
Опасные:
Стеразин, или Sterazin (Waterlife) - содержит малахит зеленый и возможно, другие токсины.
Купразин, или Cuprazin (Waterlife) - вероятно всего содержит сульфат меди.
Протозин, или Protozin (Waterlife) - некоторые небезопасно использовать для амфибий.
Флагил, или метронидазол - частично ядовит для амфибий, но широко используется для лечения аксолотлей.
"Rid-rot" (Tetra) - компания заявляет, что препарат ядовит для амфибий, но любители применяли его на аксолотлях, без очевидных побочных эффектов.
Безопасные:
Миксазин, или Myxazin (Waterlife) - изготовитель указывает, что при использовании на амфибиях дозу надо сократить вдвое.
Меркурохром, или Mercurochrome.
Нитрофур, или Nitrofura-G (Aquatronics).
Марацин, или Maracyn (Mardel Labs) - содержит антибиотик эритромицин.
"Sulfa-bath" (Tetra).
Метилен синий - не ядовит в низких дозировках.
Меркурохром - может быть весьма эффективен при лечении бактериальных и грибковых заболеваний у аксолотлей. Рекомендуемая дозировка - 2-4 грамма на 1000 литров воды. Лекарство надо добавлять прямо в аквариум, где живут аксолотли. Нитрофур - используется для лечения заразных болезней кожи, незначительных грибковых заболеваний, ранах и раздражениях кожи.
Используют дозировку, рекомендованную производителем.
Иногда аксолотли подвергаются нападению паразитов - Hexamita (вызывает октомикоз, инвазионную болезнь, Opalina (опалины, паразитические простейшие класса жгутиковых). С внутренними паразитами борются с помощью Флагила (метронидазол),
500 мг на 100 грамм еды (дается 3-4 раза). Протозойные паразиты, типа триходины и костии могут нарушить
выработку слизи, покрывающую кожу аксолотля. С этими паразитами можно бороться с помощью Меркурохрома (дозы см. выше). Ванны из трехпроцентного раствора соли (3% NaCl) также помогают бороться с паразитами.

Подведу резюме: лечение дело малоосуществимое в ограниченных условиях, старайтесь поддерживать оптимальные условия содержания. Если заболел, пробуйте антибиотики,но дело это малоперспективное.


(http://forum.vitawater.ru/forum/9896/pol-aksolotlya)

Тихий жах...:(

pozhar
12.11.2010, 10:10
відсадіть хворого!!! додайте бактопур згідно інструкції, купити можна в магазині для рибок. На наступний день підміна води 50% з додаванням метиленового синього (медична синька), розвести до синюватого кольору води.

Rostyslaw
12.11.2010, 10:24
вилікувати надзвичайно тяжко - неможливо :(

pozhar
12.11.2010, 11:21
і ще одне*RTFM* тримайте воду десь 16 град.С. в них тоді імунітет працює на всі 100% і вони краще боряться з хворобами

pozhar
12.11.2010, 11:32
по симтомах нагадує Сепсис або Хитрідіомікозіс...
почитайте тута (http://www.aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=3684), намагався описати різноманітні хвороби

Olena
12.11.2010, 13:34
і ще одне*RTFM* тримайте воду десь 16 град.С. в них тоді імунітет працює на всі 100% і вони краще боряться з хворобами

Оце ж таке про що й я говорила... В хаті вчора було 24, сьогодні 23. Опалення на всю котушку, на вікні на градуснику вчора вдень було більше 26, сьогодні поки що 19, але ше не вечір. Як темніє - вікна не відкриєш, бо кожного дня утилізують/палять якусь пластмасу... Тут не те що акси... Ми самі кожну осінь в черзі до педіатра, де всі типу з "коклюшем", ага... У мене від пластмаси тієї просто горло починає опухати навіть при закритих вікнах - щілини у вікнах. Нам тут не те аксолотлів спасати - себе як врятувати.

16 градусів це добре. Поки було холодно, то їм було непогано.

romul2007
12.11.2010, 13:41
Olena, Почитайте, може щось корисного по охолодженні знайдете:
http://www.aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=1125
http://www.aquaforum.ua/forumdisplay.php?f=402

Olena
12.11.2010, 13:52
по симтомах нагадує Сепсис або Хитрідіомікозіс...


Ні-ні-ні... Я прочитала уважніше - в районі живота і стегон у нього все чисто. Одна червона крапочка з укол голкою на самому крєчку гребня - може, просто якось надірвав чи придавив?

А от рахіт у нього скоріш за все:
Симптоми: набряк лап і тіла (водянка):confused:, летаргія:confused:, інертність, <s>тремтіння в кінцівках</s>, м'які (деформовані) кістки:confused:, спучення, <s>волочіння задніх кінцівок</s>, асиметричні стегна, <s>крихка (слабка) щелепа</s>, проблеми з пересуванням і полюванням на здобич.
Щодо волочіння не знаю, але в нього значно менші й асиметричніші задні ніжки, і він коституційно і по координації рухів ближче до риби за другого. Взагалі, у нього зябра з однієї сторони, мабуть колись були повністю відірвані, бо абсолютно асиметричні з іншою стороною - регенерація з нього може вже давненько висотує усі потрібні для вікового розвитку речовини...
Я ж кажу, ці двоє чи не більш як у півтора рази менші за "лідерів" виводку.

pozhar
12.11.2010, 19:31
16 градусів це добре. Поки було холодно, то їм було непогано
поставте акву в вану на плитку, і температура вже опуститься...а синьку прикупіть обов'язково *RTFM*!!! Вона Вам ще не раз знадобиться, повірте мому малому досвіду, вона це для аксів як панацея

Olena
12.11.2010, 20:03
:(
Крім усього іншого, ще й зі вчорашнього вечора на власному досвіді переконалася, що совати до акваріуму непризначені для цього речі ризиковано. Або принаймні робити це по одній штучці.
Ось вчора засунула: поролон для вікон і анкерну гільзу http://www.krepezi.ru/azbuka/images4/Image11.jpgу фільтр, сегмент сантехнічної труби як схованку. Ну не трапилось нічого підходящого. Суто механічно це працювало супер: і акси нарешті сховалися від течії і заспокоїлися, і навантаження мотору не змінилося. Але хімічно їм, мабуть щось не підійшло, бо в обох зразу розлади: одного рве, в іншого пронос. Прибрала все, замінали 2 л з "Аквасейвом". Судячи з кольору, там є синька, і має бути гелевий сорбент.
Щодо малахітового зеленого, то деякі пишуть, що те категорично не можна ні аксолотлям, ні людям, особливо при немовлятах і вагітних жінках не можна його сипати навіть в акваріум.

Де узяти саму по собі синьку, просто не знаю. Для людей вона випускається на спирту, але навряд чи навіть таку легко знайти у роздріб, так само як ph-тести 50шт. за 15 гривень...

pozhar
12.11.2010, 21:37
Де узяти саму по собі синьку, просто не знаю. Для людей вона випускається на спирту, але навряд чи навіть таку легко знайти у роздріб, так само як ph-тести 50шт. за 15 гривень...
особисто я купляю от таку
http://i7.fastpic.ru/big/2010/0625/bb/352a0ce515e5118fdc82ddacac934ebb.jpg (http://fastpic.ru/)
коштує десь 20 грн. переважно є в кожному магазині де є хімія для акв...., спитайте в продавця звичайну медичну синьку

Olena
12.11.2010, 22:36
Ні, я малахітовий зелений навіть в руки не візьму - поки є сіль і фурацилін.
На axolotl.org написано, що він дуже токсичний для земноводних.

В 1992 г. малахитовый зеленый был классифицирован как опасное для здоровья вещество II класса (http://www.fishindustry.net/fish-industry/asia/print:page,1,597-v-tajvanskoj-rybe-obnaruzhen-zapreshhennyj.html).

В наше время малахитовый зеленый (http://aquaria.ru/books/bailey.shtml?348)используется уже не так часто из-за его вредного воздействия на людей (особенно если он в виде кристаллов или порошка, который можно случайно вдохнуть)

Малахитовый зелёный опасен (http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1%85%D1%82%D0%B8%D0%BE%D1%84%D1%82%D0%B8%D 1%80%D0%B8%D0%BE%D0%B7), является известной причиной раковых заболеваний, мутаций и опасен для новорождённых. Всегда следует надевать перчатки и защитную маску при работе с концентрированным порошком. Беременные женщины НИКОГДА не должны иметь дело с этим химикатом.

pozhar
12.11.2010, 22:42
це самий безпечний препарат, що я зустрічав...
нам антибіотики також небажані, але при потребі і їх потрібно вживати. Якщо хочете вилічити аксів, то це моя порада (свого пару разів витягував)... Якщо хочете то можете спробувати бактопур (але мому аксу він не сподобався)

Olena
12.11.2010, 22:44
З іншого боку...
Бриллиантовый зелёный (зелёнка)... Для рыб гораздо более токсичен, чем малахитовый зелёный... (http://www.dom-bez-kluchey.ru/5.HOSPITAL/ILLNESSES_OF_AQUARIAN_FISHES/Thalmud.html)
...зелёнку не применяют нигде в мире, кроме СНГ. (http://www.newsland.ru/News/Detail/id/541222/)

Olena
12.11.2010, 22:55
це самий безпечний препарат, що я зустрічав...

Синька - так, але у MFC міститься також малахітовий зелений. Всюди пишеться, що він токсичний.

По цій таблиці (http://www.dom-bez-kluchey.ru/5.HOSPITAL/ILLNESSES_OF_AQUARIAN_FISHES/Thalmud.htmlhttp://www.dom-bez-kluchey.ru/5.HOSPITAL/ILLNESSES_OF_AQUARIAN_FISHES/Thalmud.html) виходить, що бактопур - найчистіша синька, яку можна знайти в нас (і то ще треба пошукати сам бактопур). А в ньому ще якісь "акрифлавин, бутилгликоль"- і спробуйте вгадати, що з трьох не сподобалося аксам.... Синьки акваріумної навіть в інет-магазинах не продають - мабуть, невигідно. Про роздріб я вже мовчу.

Синька взагалі антидот проти важких металів, угарного газу, навіть для людей.

Bobus
12.11.2010, 23:50
является известной причиной раковых заболеваний насправді це не підтверджено і панікувати зовсім не варто. Сполука токсична для людини при дозі вище приблизно 40мг\кг. Ну ніхто ж не ковтає того грамами ! Він заборонений як харчовий барвник. А оскільки був знайдений в імпортованій в Канаду з Китаю рибі, то цю рибу канадці заборонили ввозити, і цілком можливо, що в тому було більше політики, ніж здорового глузду. В тканинах живих риб концентрація через 3 дні зменшується мінімум вдвоє, а в теплокровних організмах процес протікає набагато швидше. На жаль не існує ефективних абсолютно безпечних ліків :(

Olena
13.11.2010, 00:25
О, будь ласочка. 18 градусів: білий знову кусає раз черв'яка, раз сірого ганяє за хвіст. :eek:
Тьху, животные...

Olena
20.11.2010, 15:12
Ось що знайшла на іншому форумі від чоловіка з Росії, який продає аксолотлів оптом в магазини:

они всплывают когда тесно и другие обижают, лапы отрывают, когда вода не нравится, когда болеют.. Ну и когда ослаблены так, что утонуть не могут.

І ще, виявляється:
Есть мотыль привезенный с Украины - лиманный, есть местный. Лиманным кормить нельзя, они им и в туалет ходят непереваренным, а иногда живым.
Буває і так.

pozhar
20.11.2010, 15:28
Есть мотыль привезенный с Украины - лиманный, есть местный. Лиманным кормить нельзя, они им и в туалет ходят непереваренным, а иногда живым.
тому і годую свого серцем, м'ясом креветки і філе риби, деколи балую хробаками...

они всплывают когда тесно и другие обижают, лапы отрывают, когда вода не нравится, когда болеют.. Ну и когда ослаблены так, что утонуть не могут.
мій, поки був молодим то дуже полюбляв "парити" в акві і спостерігати за всіма, тепер переважно сидить внизу. Багато чого залежить і від норову тварини. Хоча можливо і вищеописане.

Olena
20.11.2010, 18:29
мій, поки був молодим то дуже полюбляв "парити" в акві і спостерігати за всіма, тепер переважно сидить внизу. Багато чого залежить і від норову тварини. Хоча можливо і вищеописане.

Не знаю, крапки на гребні в нього вже не видно.

тому і годую свого серцем, м'ясом креветки і філе риби, деколи балую хробаками...
Я сьогодні знайшла в одному гіпермаркеті начебто неварені креветки, сірого кольору. Як їх обробляти, скільки промивати, чи можна давати за один раз чи в один день із цим лиманним мотилем?
Ще купила камбалу - просто не вся морожена риба в магазині кондиційна, ця була найгарніша. Крім того, я знаю, що деякі види через особливий тип жиру не перетравлюються і людьми - як-от, есколар та, здається, нототенія, але я не впевнена...
Підкажіть, будь-ласка, якою конкретно нежирною рибою Ви її годуєте?

pozhar
20.11.2010, 18:58
Як їх обробляти, скільки промивати, чи можна давати за один раз чи в один день із цим лиманним мотилем?
ніяк, просто дістаю м'ясо з хвостової частини і промиваю. Зробіть якесь різноманіття страв - в один день мотиль, на другий філе або креветку.

Крім того, я знаю, що деякі види через особливий тип жиру не перетравлюються і людьми - як-от, есколар та, здається, нототенія, але я не впевнена...
Особисто я свого годую філе "талісмана"... ніби не скаржиться...

Olena
26.11.2010, 00:16
Ось фото аксів, що переїхали в новий акваріум:
http://1.bp.blogspot.com/_CiWmgF62Q38/TO1-P5S7qlI/AAAAAAAAAA8/DjcMiwW-KX4/s640/SDC10730.JPG
http://4.bp.blogspot.com/_CiWmgF62Q38/TO1_Tki7FtI/AAAAAAAAABA/lnLquFEDJbo/s320/SDC10921.JPG
http://1.bp.blogspot.com/_CiWmgF62Q38/TO51ZmPST0I/AAAAAAAAABY/q7zLsp4iDVk/s400/SDC10997.JPG
http://3.bp.blogspot.com/_CiWmgF62Q38/TO52DhFQK_I/AAAAAAAAABc/vN9uu0NSaHg/s400/SDC10998.JPG
http://2.bp.blogspot.com/_CiWmgF62Q38/TO53OJc5tjI/AAAAAAAAABg/B9JvzVSipVM/s400/SDC10999.JPG

Olena
26.11.2010, 00:18
У білого морда дещо посіріла, мабуть, від азотних сполучень...

pozhar
26.11.2010, 09:52
вітаю!!!!*THUMBS UP* тепер їм місця вистачить, і воювати менше мають. Як до речі в них тепер поведінка???

Olena
26.11.2010, 13:16
вітаю!!!!*THUMBS UP* тепер їм місця вистачить, і воювати менше мають. Як до речі в них тепер поведінка???

Дякую. Ось поставила їм лоток з-під індички, насипала мотиль:
http://xmages.net/storage/10/1/0/6/e/thumb/thumb_c1b2f4b1.jpg (http://xmages.net/storage/10/1/0/6/e/upload/c1b2f4b1.jpg)

Вчора вони спочатку його сторонилися, потім ганяли одне одного з лотка і їли по черзі. Ось, сьогодні вже наче вдвох там щось збирають.

TuxujPes
28.11.2010, 03:09
красені))
Пузаті такі))
Правда на мою думку не варто перекормлювати - навряд чи в природі їм так таланить.

Olena
29.11.2010, 00:44
Пузаті такі))
Правда на мою думку не варто перекормлювати...

Ось фото не для слабонервних: акс після магазину (http://3.bp.blogspot.com/_CiWmgF62Q38/TO1DZ8Ryi4I/AAAAAAAAAAY/Y4bDwBaARlY/s1600/aksol.JPG). Це з ним нічого такого, у білих маленьких так і має бути брюхо синє й прозоре (що я не відразу для себе втямила). Просто вони там сидять весь час на купах їжі - і навіть не дивлячись на цей мій білий має великі жабри тільки з однієї сторони...