Львівський форум акваріумістів

Львівський форум акваріумістів (http://aquaforum.lviv.ua/forum/index.php)
-   Для початківців на форумі (http://aquaforum.lviv.ua/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Пангасиус, мини-акула (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=8210)

black cossacks 15.01.2012 01:05

Пангасиус, мини-акула

в джерелі кажуть що для нього [url]http://strana-sovetov.com/animals/3861-pangasius-hypophthalmus.html[/url] жила площа починається з 340 літрів, от я не впевнений чи можна їм вірити до кінця, планую запустити 240л от і приміряюсь на цього монстра + маю надію на двох цихлідів йому в сусіди і якогось сома-пилисоса на дно.
що порадите?

xen_ta 15.01.2012 12:06

Відповідь: Пангасиус, мини-акула

я вже десь писала про акваріум з цьою рибою в мене на роботі. вона росте просто громадна.
має великі габарити і через це їй проблематично жити в недостатніх обємах. в цього проблема була, як то кажуть, на ліцо - він не міг повністю зайти в поворот, пропливаючи коло, і через це щоразу зачіпався за щось. набив собі на мордочці гулю, яка довго не заживала.
думайте самі...
ліпше наберіть різнокольорових цихлід, і гармонійніше виглядатиме.

Vasia1985 15.01.2012 12:47

Я вважаю,що 240л для риби яка росте до 1м. такий обем замалий,iй просто там буде затiсно.Пангасiусу,як на мене 1т. необхiдно для бiльш-менш нормального росту.

black cossacks 15.01.2012 14:04

1м це явно забагато, якщо взяти її малої, хіба не буде залежити розмір риби від обєму де вонавиросла?

хоча ви напевно праві, як варіант можна взяти малу, а коли почне "ламати стіни" продати і взяти щось по менше...

або не мучитись і запускати "малогабаритних" жителів

Roman71 15.01.2012 14:15

[quote=black cossacks;96850]а коли почне "ламати стіни" продати[/quote]

ІМХО, в таком розмірі то буде важкувато зробити... ну хіба за копійки або "в добрі руки"...

gamBIT4844 15.01.2012 15:04

В акваріумних умовах розмір цьої рибини рідко перевищує 40-50 см.. Це в природі маскимальний розмір від 1.3 до 1.5 метра.
В мене плавало два пангасіуса в 100-літровій банці, більше ніж 20-22 см. не виросли, але місця їм було однозначно маловато. Також потрібно враховуватит той факт, що це дуже полохлива риба. В мене завжди вихлюпували значну кількість води з акви. Прям водоспад був :) Часто таранили башкою стінки акваріума. *DASH*
Я думаю, що 240 л. для двох акул пангасій буде достатньо, ну принаймні - нормально.

black cossacks 15.01.2012 15:11

[QUOTE=gamBIT4844;96858]
Я думаю, що 240 л. для двох акул пангасій буде достатньо, ну принаймні - нормально.[/QUOTE]

тобто надія ще є) що одного можна завести*DRINK*

gamBIT4844 15.01.2012 15:35

[QUOTE=black cossacks;96861]тобто надія ще є) що одного можна завести*DRINK*[/QUOTE]
Якщо ви збираєтесь заводити відразу дорослу рибину (приблизно 20-30 см.), тоді одну, так як є імовірність, що вона буде рости й надалі.
Якщо маленьких (приблизно 6-9 см.), то двох, трьох. Принаймні, я б так зробив. Потім по мірі підростання, залишив собі двох кращих (це вже приблизно при розмірі 20 см.), третю продав або обміняв чи віддав (це вже на ваш розсуд). А там вже час покаже: будуть рости й далі можна залишити потім одну. Таким чином ви матимете можливість відібрати найкращу по окрасці та формі рибину.
Як я вже писав, наврядчи вони, в акваріумних умовах, виростуть такими гигантами (розміром 40-50 см.).
p.s. Це особисто моя думка. Вирішувати вам.

Ціна маленьких, якщо не помиляюсь, була приблизно 15 грн. на краківському. Дорослих коливається від 300 до 500 грн. (за рибину розміром 25-35 см.).

Ще є декілька нюансів стосовно вибору грунту, рослин та декору.

В мене спочатку був дрібний грун (3-4 мм.). Коли вона починала "біситись", грунт підлітав на 10 см. вгору. Потім, поверх нього насипав грунт фракцією 1.5-2 см., слоєм 3-4 см.. Дрібний не забирав так як він був потрібний для нормального росту рослин.
Що стосується декору (камнів, коряг і т.п.), то вони повинні бути гладкими, без гострих країв, виступів та зазубрин. А краще взагалі відсутність декору такого роду. Щоб уникнути травмувань / фіз. пошкоджень.
Просто, деколи бува так, що риба реально нехило товчеться.

black cossacks 15.01.2012 17:11

з низу ламінат( напевно не найкраща ідея...
хоча на саму дальну полку відкладати не варто:)
дякую!

xen_ta 15.01.2012 23:54

[QUOTE=black cossacks;96861]тобто надія ще є) що одного можна завести*DRINK*[/QUOTE]
мабуть поради людей які бачили дорослу повнорозмірну, незатягнену рибу, не мають для вас значення...
цікаво наскільки цікаво спостерігати за рибою, яка не плаває як їй заманеться, не намотує кола, а в основному зависає на течії від фільтра і знаходиться на одному місці... а час від часу ОБЕРЕЖНО,щоб не гриматись, розвертається в іншу сторону...
ну це вже з естетичної точки зору, якщо вам риби не шкода...
може заведете хоча б акулій бала?

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 15:06.

Copyright © Львівський форум акваріумістів, 2007-2014р.
All rights reserved