Львівський форум акваріумістів

Львівський форум акваріумістів (http://aquaforum.lviv.ua/forum/index.php)
-   Прісноводні акваріуми учасників форуму (http://aquaforum.lviv.ua/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Мій давній забутий друг (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=19788)

keanu 12.12.2021 16:03

Мій давній забутий друг

Доброго дня всім.
Хочу відновити трохи спілкування на форумі.
Акваріум живе вже 3 роки з рослинами. То добавляю нові, то підрізаю старі трохи. Літом не приділяв акваріуму часу, а зараз хочу відновити.
Рослини ростуть повільно, криптокорини якісь кволі. Заміна води - раз на 2 тижні. Спочатку сифонив грунт, а коли перестав, то замітив, що анубіас краще розростається. Валіснерія не росте взагалі.
По тестах NO3 - 5-10мгр. Фосфат постійно на 0, думаю тест не міряє.
Додаю калій, калій +фосфат при заміні.
Ніяк не можу позбутись чорної бороди і зелених крапок на листках.
Освітлення 6-7 год з перервою, 36вт осрам компакт. Акваріум 60л брудними, природа овал. Грунт кварц 4-5мм.
В магазині порадили поставити со2, кажуть без нього не ростуть рослини. Але в мене не вибагливі рослини. Хочеться викарабкатися, щоб не робити перезапуск, але бачу важко.
Ще кажуть залізо треба давати, багато порад, але не хочу все в купу мішати.
Фото скину пізніше.
Чому рослини зупинилися в рості?

Bobus 12.12.2021 17:03

Відповідь: Мій давній забутий друг

[quote=keanu;209479]Чому рослини зупинилися в рості?[/quote]
ну з вашого допису можна тільки гадати, що є причиною.
Скільки води міняєте ? Треба щотижня 30% - не менше.
Скільки там риби і якої ? Вони можуть гадити стільки, що й 30% буде мало :)
Які рослини росли раніше і перестали зараз ?
Три роки тому був запущений на голому кварці чи з підживкою ? Фільтр ? Температура ? Скільки років лампі ?

Lemberg Aquarium 13.12.2021 13:30

В магазині порадили поставити со2, кажуть без нього не ростуть рослини.

Цікаво що за магазин???

keanu 13.12.2021 15:25

[QUOTE=Bobus;209480]ну з вашого допису можна тільки гадати, що є причиною.
Скільки води міняєте ? Треба щотижня 30% - не менше.
Скільки там риби і якої ? Вони можуть гадити стільки, що й 30% буде мало :)
Які рослини росли раніше і перестали зараз ?
Три роки тому був запущений на голому кварці чи з підживкою ? Фільтр ? Температура ? Скільки років лампі ?[/QUOTE]

Воду міняю мінімум 25-30% раз в тиждень. Але це останнім часом, літом рідше міняв. Риби дрібні, неони 4, прістелла 5, тернеція 1, анцитрус 1, креветок небагато, але є малі вже. Лампа осрам компакт 36 Вт, десь більше року, 880 осрам. Температура стабільна 26. Фільтр акваель внутрішній фан3. Грунт чистий кварц без підживки.

Посадив криптокорину, тонкі стебла і листки витягуються. Валіснерія спіральна ледь жевріє, а звичайна міні взагалі розчинилась, хоча ці рослини невибагливі. Анубіас ніби розростається, калію не хватає. Ехінодорус віджив, думав він пропав.
Ще був потік сильний від фільтра - думаю тому була борода. Давав сайдекс. Чи від нього, чи просто, але зменшилась суттєво. Фото додам ввечері, сьогодні світло не працює.

keanu 13.12.2021 15:27

[QUOTE=Lemberg Aquarium;209481]В магазині порадили поставити со2, кажуть без нього не ростуть рослини.

Цікаво що за магазин???[/QUOTE]

Не можу сказати, бо дівчина консультант описувала свій акваріум. Каже їй поміг со2. Хоча я розумію не в тому питання.

keanu 13.12.2021 20:14

У темі 5 долучень
Декілька фото добавлю. На останніх фото видно якісь невідомі істоти. Раніше їх не було.

keanu 13.12.2021 21:07

Тести NO3 і PO4 фірми Ptero. Спочатку теми писав значення. Думаю фосфат не міряє. Залежить від терміну виробництва.
Ph - 8, Kh - 9, фірма Aquayer. По графіку видно суттєву нестачу co2, на перетині виходить 3мг/л. Ось так. Можливо щось проясниться

Охват Марьян 13.12.2021 21:17

[quote=keanu;209487]По графіку видно суттєву нестачу co2[/quote]Графіки, то річ суперечлива. СО2 потрібне для "розігнаного травника". Якщо вам дуже хочеться додати СО2 і знищити "бороду", то давайте сайдекс по схемі.

keanu 13.12.2021 23:27

[QUOTE=Охват Марьян;209488]Графіки, то річ суперечлива. СО2 потрібне для "розігнаного травника". Якщо вам дуже хочеться додати СО2 і знищити "бороду", то давайте сайдекс по схемі.[/QUOTE]

CO2 не планую давати зараз. Показники ph, kh такі постійні. Чому рослини не ростуть?
Бачите в якому стані. Ззаді спіральна валіснерія по дну стелиться. Нові паростки криптокорини тонкі і малі ростуть.
До речі, яка схема подачі сайдексу?

Bobus 14.12.2021 09:01

Я би спробував:
1. Понизити температуру на 2-3 градуси
2. Під корені рослин запхати кульки підживки
3. Збільшити підміни до 30-40%
Судячи з фото, то (може й помиляюсь) грунт не кварц. Тому й Ph високе.

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 11:17.

Copyright © Львівський форум акваріумістів, 2007-2014р.
All rights reserved