Львівський форум акваріумістів

Львівський форум акваріумістів (http://aquaforum.lviv.ua/forum/index.php)
-   Фотографування та підготовка світлин (http://aquaforum.lviv.ua/forum/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Основні правила фотографування акваріумів. (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=320)

RVV 21.06.2008 18:24

Основні правила фотографування акваріумів.

Робити якісні знімки можна будь чим - від камери-обскури до Leica, або якщо дивитись тільки на цифрові засоби то від камери мобільного телефону до 1 DS Mark3. Головне мати бажання і трошки потренуватися. І саме головне - прочитайте інструкцію до фотоапарата і вивчіть його можливості.

Для початку треба підготувати акваріум до зйомки:

- Погодуйте риб - сита риба быльш спокійна
- Приберіть (тимчасово) все обладнання (по можливості) з акваріуму
- Почистіть з середини скло від водоростей та бруду
- Якщо хочете зробити "загальне" фото акваріума долийте води так щоб границя її була вищою ніж козирьок кришки або закрийте світлонепроникним матеріалом так щоб не було видно рівня води
- Ззовні протріть скло "поліролем"
- Якщо ваш акваріум має погане (не дуже потужне) освітлення то доповніть його на час фотосесії якимись додатковими джерелами світла
- Вимкніть в кімнаті все освітлення, монітор, телевізор, закрийте штори (краще робити зйомку коли стемніло) - освітленим має бути лише акваріум

Підготовка фотоапарата:

- Зарядіть акамулятори або вставте свіжі батарейки
- Огляньте обьєктив фотоапарата - якщо лінзи є забрудненими то очистіть їх способом що вказано в інструкції, особливо це стосується камер в мобільних телефонах
- Підготуйте опору - найкраще коли у вас буде спеціальний штатив але в більшості фотолюбителів штатива нема тому можна використати табуреку, стопку книжок та інші речі з яких можна зробити стійку опору.

Зйомка:

- Відключіть спалах
- Якщо фотоапарат має режим пріоритет витримки ( приоритет выдержки, Tv ) то оберіть його і встановіть витримку в межах 1/30 - 1/60
- Якщо фотоапарат має вибір типу заміру експозиції то виставте точковий ( точечный )
- Якщо є можливість змінити світлочутливість (светочуствилельность, ISO) то встановіть 100 або 200, при більших значеннях може з'явитися "шум"
- Оберіть ракурс та точку зйомки, якщо знімаєте зблизька переведіть фотоапарат в макто режим, знімати треба під невеликим кутом.
- Не знімайте знизу - при зйомці з нижніх точок більша вірогідність отримати "пересвіт" тобто білі блями в яскраво освітлених місцях
- Встановивши фотоапарат на опору сфокусуйте і плавно натисніть на спуск - старайтесь робити зйомку коли ви видихеєте - так менше тремтять руки.
- Якщо витримка є занадто довгою і ви не можете уникнути тремтіння то встановіть фотоапарат на рерухомій опорі і сколистайтесь функцією автоспуск
- Не лінуйтеся робити кілька кадрів - потім можна буде обрати найкращий

PS:
В кого є якісь питання по особливостям техніки зйомки або по режимам фотоапаратів - затавайте питання розкажу як і що.

PPS:
Для всіх песемістів які кажуть що "я ніколи не навчуся фотографувати" - не лінуйтися - просто фотографуйте. Деколи доводиться робити не один десяток кадрів щоб вловити певний момент.

PPPS:
Спеціально для всіх хто вважає що оптика і мегапікселі то головне що потрібно для зйомки, а звичайною "мильнечкою" нічого не можливо зняти.

Вгадайте чим зроблено це фото:

[IMG]http://photofile.com.ua/photo/r-v-v/95131249/98928231.jpg[/IMG]

Охват Марьян 22.06.2008 20:47

Відповідь: Основні правила фотографування акваріумів.

У темі 1 долучень
Виникло наступне питання, чому фотоапарат знімає задній план чітко а передній ні ?
Освітлення 0.7в/л., режим макро, олімпус 3.2мп.

RVV 22.06.2008 21:20

Існує така величина як ГРИП (глубина резко изображаемого пространства) - вона залежить від фокусної віддалі об"єктиа і від значення діафрагми. Чим більше значення діафрагми і меншою фокусна віддаль об"єктива тим більшим буде діапазон ГРИП. На даному фото ми чітко бачимо що передній план не попав в діапазон ГРИП скорше всього через те що система автофокусування камери "промазала" і сфокусувалася на більш віддаленому предметі.

Як цього уникнути:
Майже всі камери (окрім ну самх дешевих наприклад в мобілках) мають режим точкового заміру (точечный замер). Потрібно включити цей режим заміру експозіції, навести точку фокусування на потрібний нам об"єкт (той який однозначно має бути чітким) , нажати на кнопку спуск на половину. Коли система автофокусування камери наведе різкість (камера сигналізує про це звуковим або світловим сигналом) потрібно не відпускаючи кнопки спуск скомпанувати потрібний кадр и дотиснути кнопку спуск щоб отримати фото.

Ще при макро режимі можливвий варіант що об"єкт який ми хочема сфотогравувати знаходиться в "мертівій зоні" тобто він є занадто близько і об"ектив не може сфокусуватись на настільки приближеному об"єкті. В цьому випадку (при макро режимі) потрібно віддалити камеру на кілька сантиметрів і знову спробувати зробити фото.

Андрійко 28.06.2008 17:51

[QUOTE]він є занадто близько і об"ектив не може сфокусуватись на настільки приближеному об"єкті[/QUOTE]
тут еще неплохо было-бы почитать паспорт к используемому аппарату. У большинства цифро-мыльниц фокусное расстояние в режиме "макро" составляет от 3 до 10 см, но существуют и гаджеты (относящиеся к тому-же классу цифро-мыльниц) для которых оно равно практически нулю. На этом стоит акцентировать внимание при покупке аппарата, если есть желание фотографировать ну очень уж крупным планом.

RVV 29.06.2008 00:25

[B]andres[/B] я звичайно можу і помилятися але більшість "цифро-мильниць" аж ніяк не відповідають параметрам заявленим в ТТХ тому що виробники трошки завищують ТТХ роблячи тести в ідеальних умовах.
Особисто знімав майже всьою лінійкою кенона (мильниці + дзеркало), олімпусом (так само мильниці + дзеркало), пентакс (мильниці). Нікон - це ворожа система (тут питання фанатизму, а не якості)

Заявлена вітстань макро є ідеальною - тобто камера на штативі, а об"єкт зйомки нерухомий
На практиці риба і руки фотографа зовсім не статичні і тому віддаль між точкою фокуса і об"єктом складає порядка 15 - 25 см, а на такій відстані в макрорежимі цифро-мильниця може промазати в 90% випадків якщо фотограф немає досвіду і використовує лише спосіб зйомки "натиснув на кнопку - є результат" то автофокус промазує, особливо це стосується дешефих мильниць у яких досить великий (кілька мілісекунд) час реакції виводу зображення на екран.

Андрійко 29.06.2008 10:29

ну я також можу помилятися, але у кількох мильниць кєнон та соні якими я користувався параметри макро майже співпадають із заявленими - якщо звичайно кілька міліметрів не принціпіально. А на фуджі так взагалі повністю співпадають;).
А ще користувався псевдозеркалками панасонік (люмікс) та фуджі - теж співпадають.
[QUOTE]
камера на штативі[/QUOTE]
от доречі знімати акваріум зі штативом ніхто не забороняв;) Особливо якщо потрібний загальний план.

RVV 29.06.2008 13:41

[QUOTE=andres;2933]от доречі знімати акваріум зі штативом ніхто не забороняв;) Особливо якщо потрібний загальний план.[/QUOTE]

А ще можна взяти марк 3, купу статичного світла, спеціальну банку або взагалі поставили акву в про-студії
Давай не давати поради "штатив то круто" - тут розглядається зйомка саме акваріуму, і саме тільки маючи фотоапарат і більше нічого. І ті міміметри макро про які ти говориш при зйомці макро до зйомки акваріума немають ніякого відношення - тут зовсім інша техніка зйомки, середня віддаль 10 - 25 см.

Андрійко 29.06.2008 14:48

не варто так нервувати, я у жодному разі не буду ставити під сумнів Вашу точку зору, адже ви маєте величезний досвід у "спілкуванні" з фототехнікою. Жодних порад я не давав, а просто сказав.

Без образ, просто ми не зрозуміли одне одного.

RVV 29.06.2008 21:41

я не нервую - в мене такий стиль спілкування ;)

Anybias 02.07.2008 03:08

Meni potribna porada.
Iakscho vu bachulu moi fotku z "Baltimorskogo aquariymy" to napevne zayvajulu scho svitla tam dyje brakye ,v kimnatah maije temno a v ysih akvariumah svitlo nadzvuchaino slabenke,z tsiogo pruvody vunukae dekilka problem i z fokysyvanniam i t.d.,sami rozymiete pidsvitutu ia tam nichogo ne zmojy,z spalahom sche girshe.

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 22:25.

Copyright © Львівський форум акваріумістів, 2007-2014р.
All rights reserved