Львівський форум акваріумістів

Львівський форум акваріумістів (http://aquaforum.lviv.ua/forum/index.php)
-   Інше устаткування (http://aquaforum.lviv.ua/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Балонна система СО2. Дешево і сердито! (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=16209)

Romar 16.05.2015 02:48

Балонна система СО2. Дешево і сердито!

У темі 10 долучень
Хочу показати свою [B]балонну систему СО2[/B], яку я сьогодні успішно склав, протестував і запустив. :)
Зразу поясню, метою було не купити готову зібрану систему, по інструкції підключити і тішитись, а скласти пазл. :)

Буду писати з актуальними цінами щоб можна було порахувати всю вартість.

1. [B]Балон СО2 5л[/B], куплений на нашому форумі за [B]350 грн[/B], купив просто так, продавець зумів мене переконати, за що йому тепер дякую, з цього і все почалось... :)
2. [B]Заправка балона[/B] на "Вогнеборці" - [B]50 грн[/B]
3. [B]Редуктор[/B] пивний Micro Matic (Данія) на 4 виходи, вроді новий, судячи з відгуків, і з моїх сьогоднішніх вражень - хороший.
На [URL="http://www.micromatic.com/draft-keg-beer/regulators-cid-614.html"]їхньому сайті[/URL] ціна 77 долярів за такий :D на українських пивних сайтах бачив по 900 грн, я взяв за [B]500 грн[/B], на ОЛХ.,
[ATTACH]37857[/ATTACH][ATTACH]37858[/ATTACH]
4. [B]Перехідник[/B] з вузької різьби на балоні на широку гайку на редукторі - [B]65 грн[/B] з доставкою з Харкова (не мав бажання шукати у Львові)
5. [B]"Арматуру"[/B] просто напросто взяв з системи на лимонці (1 метр шлангу докупив), туди ввійшли такі витратні матеріали:
- Один метр шлангу ПВХ 8/6 в Новій Лінії - 11 грн
- Два метри звичайного силіконового шлангу з Аровани - 11 грн
- 4 зворотніх клапани, 3 шт. в якості зєднувачів шлангу (можна було і без них) - 48 грн, але для загального кошторису рахуємо тільки один, то що в лічильнику бульбашок, тому 12 грн
- 2 шприци (5 і 2 мл), один для лічильника, другий для дифузора - 5 грн
- Кран тонкого налаштування з Аровани Ресун - 5 грн
"Арматура" обійшлась аж в [B]44 грн[/B]

З купленого все, [B]вартість такої системи вийшла[/B] - 350 грн + 50 грн + 500 грн + 65 грн + 44 грн = [B]1009 грн[/B]

Для порівняння:
Найдешевшу більш менш нормальну знайшов за 600 грн, яка складалась з редуктора і китайського краника, все.
А ще балон, а лічильник, а розгалужувач, дифузор.

[B]Тепер розказую про систему свою:[/B]
Зразу планував без е/м клапана, з цілодобовою не сильною подачею.

Скрутив все, перекрив крани, надів метр ПВХ шлангу, налаштував редуктор: простіше не буває, два манометри, на одному тиск в балоні, показав 55 бар, другий тиск на виході, виставив спочатку 1 бар.
Коли тестував на герметичність і на міцність зєднань, їх же там купа (не переробляв, як було на лимонці так і залишилось), деякі заклеєні суперклеєм, деякі просто надітий шланг на кран чи зворотній клапан, то піднімав тиск на виході до 2 бар. При 2 барах почало труїти на місці де надітий шланг на кран, воно і не дивно, шланг силіконовий мякий, роздувся. Опустив до 1 бара - красота і порядок.
Зацініть шкали на манометрах - все зрозуміло по-людськи написано, ніяких китайських ієрогліфів, на шкалі "тиску в балоні" від 30 бар і нижче - червона зона з написом "GAS END", це означає що вуглекислота вже майже закінчилась і вся перейшла з рідкого стану в газ - значить бігом на заправку! :)
[ATTACH]37859[/ATTACH]

ПВХ шланг 8/6 з силіконовим 6/4 зєднав за допомогою ковпачка від голки шприца і зворотнього клапана, все тугенько зайшло. :)
[ATTACH]37861[/ATTACH]

Далі по магістралі лічильник бульбашок саморобний з шприца 5 мл і зворотнього клапана.
[ATTACH]37862[/ATTACH]

На другому кінці дифузор зі шприца 2 мл і горобинової гілки, на шприц надів резинку від поршня шприца, далі побачите для чого.
[ATTACH]37863[/ATTACH]

[B]Тест дифузора:[/B] (з глядачами :D)
[ATTACH]37865[/ATTACH][ATTACH]37864[/ATTACH][ATTACH]37866[/ATTACH]
Оцінка 5, бульбашки відмінні!

Знизив вихідний тиск до 0,5 бар, і при такому тиску гілочка чудово продувається!
Для початку виставив 0,5 б/с.
Ось загальне фото, на якому видно що вихідний тиск 0,5 бар, і що немає ніяких примочок Камоцці і т.д. Може хтось не вірить, всяко буває... :D
[ATTACH]37867[/ATTACH]

Romar 16.05.2015 03:28

Відповідь: Балонна система СО2. Дешево і сердито!

У темі 8 долучень
...Продовження...

Ставимо дифузор туди куди і задумувався, по фото зрозуміло:
(Підійшло так, ніби воно там і мало бути :))
[ATTACH]37868[/ATTACH][ATTACH]37869[/ATTACH][ATTACH]37870[/ATTACH][ATTACH]37872[/ATTACH][ATTACH]37871[/ATTACH]

Ну і фото в роботі:
[ATTACH]37873[/ATTACH][ATTACH]37874[/ATTACH]

Скалярки перевіряють мою роботу! :D
[ATTACH]37875[/ATTACH]

З двох останніх отворів флейти видуває дрібну "пилюку" бульбашок, які потім ще довго літають по всій акві!

Правда щось та вся літаюча "пилюка" трохи псує вид акви, таке враження що вода каламутна, і дійсно плаває якась "муть".

Здається все! :) Popcorn Дякую за увагу!

p.s. Хочу сказати для тих, хто ще думає "бути чи не бути", сам був таким :), балонна система (нормальна) це вкладення грошей, які можна в будь-який момент повернути продавши її, вона не зігниє, не зіпсується і т.д. А з ростом курсу, можна продати ще дорожче ніж купив... :)

colinmcrae 16.05.2015 10:04

[b]Romar[/b], я також робив собі балонну систему на основі редуктора MicroMatic. Хороший редукто, набагато кращий за всяких там китайців і наших пивних.

GarpeL 16.05.2015 10:28

Досить цікаво зроблено.. Як проводете тонку настройку подачі газу і не боїтеся що при відключені світла (що у Львові не є чимось фантастичним) попалете рослинки?

KRustik 16.05.2015 10:57

Re: Балонна система СО2. Дешево і сердито!

[quote=GarpeL;181836]не боїтеся що при відключені світла (що у Львові не є чимось фантастичним) попалете рослинки?[/quote]
Якщо нема світла, то фільтр не працює і газ по акваріуму не розноситься.

Моя думка, що на шлангах не варто було економити. До частини ПВХ доцільно було б купити також ПВХ. Або, взагалі, купити цілий шланг. Через стінки силіконових шлангів газ втрачається.

Чудова ідея на рахунок рочинення газу. Але я сумніваюсь в доцільності такого методу. Не думаю, що розпилювач у флейті буде більше розчиняти газу, ніж прикріплений на стінці знизу під виходом води з фільтру.

З часом цілком можливо, що останні отвори флейти просто перекриє газовою пробкою. І газ великими більками буде виходи з отворів флейти.

Якийсь час я також користувався подібним способом розчинення. Але у мене гілка була вставлена в коліно на початку флейти. І газ виходив зі всіх отворів флейти. З останніх, бувало, вода не йшла і виривалися величезні бульки. Ось чому і кажу про можливість газової пробки.

Вихід з флейти у мене був направлений під кутом на задню стінку. Там були густі зарослі рослин. Таким чином газ довше находився у воді і розчинявся краще. І саме до рослин йшла вода с газом.

У Вашому випадку вихід також під кутом вниз. Але подивіться, бульки дуже високо в товщі води. І багато газу повинно виходити просто у повітря (ІМХО).

Раджу поставити розпилювач біля трубки забору води, щоб потік води затягував газ у фільтр. А ще краще подавати газ через голку прямо в трубку забору води. Таким чином можна знизити подачу газу, бо розчинення буде дуже ефективне.

GarpeL 16.05.2015 11:17

[quote=KRustik;181837]Раджу поставити розпилювач біля трубки забору води, щоб потік води затягував газ у фільтр. А ще краще подавати газ через голку прямо в трубку забору води. Таким чином можна знизити подачу газу, бо розчинення буде дуже ефективне.[/quote]
В такому випадку вся бактерія що у фільтрі зникне.

KRustik 16.05.2015 11:19

Re: Балонна система СО2. Дешево і сердито!

[b]GarpeL[/b], дуже цікаво чому.

Bobus 16.05.2015 12:51

Ну то, що бактерії зникнуть, звісно байка.
Суперечки про те, як ефективніше розчиняти СО2, будуть завжди. На мою думку: якщо дропчекер зелений і подається 1-2 бульбашки в секунду на 100л, то розчиняється ефективно. Більша кількість бульбашок - СО2 тратиться намарне.

GarpeL 16.05.2015 13:31

[b]KRustik[/b], Чесно скажу незнаю... На краківському як купляв рослинки на початках мені сказали що так неможна бо вбивається жива бактерія. Ніби у фільтруючому матерілі збираєтья со2 у великих кількостях, а це вірна смерть для бактеріі.:(

vlysov 16.05.2015 13:49

Дуже цікава ідея з використанням шприца як фітінга для гілочки *THUMBS UP*
треба буде спробувати...

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 15:49.

Copyright © Львівський форум акваріумістів, 2007-2014р.
All rights reserved