Львівський форум акваріумістів

Львівський форум акваріумістів (http://aquaforum.lviv.ua/forum/index.php)
-   Прісноводні акваріуми учасників форуму (http://aquaforum.lviv.ua/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Мої перші кроки новачка в акваріумістиці (72л) (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=16546)

Doctor 14.08.2015 00:06

Мої перші кроки новачка в акваріумістиці (72л)

У темі 5 долучень
Добрий вечір!) Нарешті дозрів показати свій перший аквас. Ідею акваріума виношував довго. Спочатку думав, як і багато хто, про всілякі композиції із замків, затонувших кораблів і пластикових рослин. А потім натрапив на даний форум і … загорівся! Захотілось мати вдома невеликий шматочок ЖИВОГО підводного світу. Почалось вивчення матеріалів даного форума*DASH*. Вибір акваріума теж був довгим – який літраж, розміри (місця під акву не дуже багато було виділено), пряме чи вигнуте скло…Результатом стала покупка у п. Руслана (дуже дякую йому за допомогу і цінні поради*DRINK*) банки на 72 л з прямим склом і тумбою, кришка Diversa ( до комплектної лампи 15 вт добавлено ще одну на 15 на невикористане штатне місце, виглядає, як заводська робота:) ). Далі закупив обладнання: фільтр Aquael Turbo Filter 500, компрессор Resun AC-9600 (для зменшення шуму поміщений у невеликий контейнер для їжі, викладений зсередини поролоном, вроді, помагає), нагрівач Atman ViaAqua 75 Вт і дещо для догляду. Потім в річці була найдена коряга, вимочувалась з періодичною заміною води, далі з неї знято кору (на скільки зміг), виварював близько 5 год у розчині солі, потім ще пару днів вимочував. Купив грунт (чорний базальт, фракція 2-4 мм) .
І ось вирішив запускати:). 27.07. Промив грунт, засипав, залив акву і лишив на добу. Далі встановив і запустив фільтр (засипав тетровський бактозим), нагрівач, встановив компрессор і знов на добу спокій) На форумі було придбано з аукціонів рослини, які і стали першими поселенцями у акві. Під корені рослин пішли акваєровські таблетки. Далі обживати нове житло почали близько десятка креветок (йшли бонусом до рослин). Світло 6 год. Далі встановлено СО2 «лимонка +сода», 1 б/с, вночі 1на 10с . Кілька днів назад заселив перших риб – анцик, 2 гупі і пара мечоносців. Поки почуваються добре. Потім досадив ще декілька рослин. З добрив брав у знайомої тетра плантамін, але вирішив перейти на компонентні макро, мікро, залізо. Лишилось докупити калій для комплекту)
На сьогодні по тестах:
Ph – 8.0 (акваєр і старий Птеро, правда протермінований)
Kh – 21 (акваєр)
PO4 – 1 (Птеро)
NO3 – 10 (Птеро)
Gh поки не купив (облазав весь краківський)
Дропчекер – реактив зелений:D
Підміни поки не робив. Коли почну, можливо думаю 1 до 1 водопровідну і осмосну (буду десь купляти, чи воду з автоматів брати, чи ще якось буду викручуватись, бо на фільтр зворотнього осмосу поки фінансів нема()
На даний момент акві чуть більше 2 тижнів. Чекаю порад і конструктивної критики (тільки не дуже сильно судіть, я ще тільки роблю перші кроки в акваріумістиці).

KRustik 14.08.2015 12:03

Re: Мої перші кроки новачка в акваріумістиці (72л)

Молодець. Красивий акваріум. В майбутньому досвід підкаже з розміщенням рослин.

ІЙВ 14.08.2015 13:19

Відповідь: Мої перші кроки новачка в акваріумістиці (72л)

Доброго дня. Досить гарно вийшло. А от з осмосом, якщо немає своєї утановки, радив би не заморочуватись. Я також колись цим переймався, а потім послухав поради КRustік і почав підбирати рослинки, які ростуть у воді що в крані. Досить непогано вийшло. Бо постійно тягати звідкись воду скоро надоїсть. А є багато гарних невибагливих рослин, які добре ростуть і в цих умовах. А вибирав методом Тику, що не росло частково виймав і міняв на інші. Наразі все пре я і рослини довольні.

Doctor 14.08.2015 15:15

Подумаю над цим варіантом. Може дійсно не варто заморочуватись, поки не надумаю свою установку завести:cool:

ІЙВ 14.08.2015 20:24

У темі 1 долучень
От така виглядає моя баночка на воді з під крана без осмосу, хоча вода на Сихові також досить жорстка.

Bobus 14.08.2015 21:50

Ну від мене трошки дьогтю :)
[quote=Doctor;184828]Kh – 21 [/quote]
то дивно. В якому районі міста така вода ? Підозріваю, що зле поміряли або тест - брак. Купіть маленьку плящинку моршинської і поміряйте КН.
[quote=Doctor;184828]Gh поки не купив[/quote]
і не купуйте. То не є аж така необхідність.
[quote=Doctor;184828]Дропчекер – реактив зелений[/quote]
зелений дропчекер - не самоціль. З вашим світлом подача СО2 є зайвою, рослини його не використовують.
Два тижні то замалий термін, щоби щось сказати, але початок цілком достойний. Єдина порада - не робіть різких змін. нехай рослини випустять хоча б по кілька нових листків. Якщо профіль заповнено вірно, то всі ті рослини мають добре рости.

Doctor 14.08.2015 22:47

Живу в Личаківському районі, біля Шевченківського гаю.
Переміряв пару раз. Правда старий протермінований птеровський тест показав Kh 7. От і не знаю кому вірити. Завтра попробую Моршинську) Елодея добре пішла в ріст, на людвігії біля старих листків, які періодично відпадають, з'являються нові маленькі листочки. Та от у еха і гігрофіли кінчики деяких листків пожовтіли і стали прозорими. Що це може бути? Недостача якогось елемента? І річія, яку прикрутив на корягу, виглядає не дуже (правда, помічав, що мечоносці люблять її пощипати). Зі змін думаю тільки трохи рибок досадити, трохи неонів, сомиків-коридорас. Думаю, не зашкодить?
p.s.І ложка дьогтю не завадить для стимулу:)Головне цінні поради*THUMBS UP*

Doctor 14.08.2015 23:34

[QUOTE=ІЙВ;184840]От така виглядає моя баночка на воді з під крана без осмосу, хоча вода на Сихові також досить жорстка.[/QUOTE]

Дуже красиво*THUMBS UP* Сподіваюсь, зможу створити щось подібне)

Doctor 16.08.2015 12:27

Почалось:( думав, може обійде стороною, але... Зранку на задній стінці помітив мінімальні зелені обростання, на елодеї - невелика к-сть нитчастих водоостей. Зранку виконано підміну 15% води, нальоти механічно очищені, світловий день зменшено до 6 год, добрива не даю. Чи правильні дії, чи може щось інше потрібно було зробити, чи взагалі нічого? *DONT_KNOW*

ІЙВ 16.08.2015 14:39

Це все нормальне явище. У мене останній акваріум 9-ть місяців від запуску і то раз в тиждень після підміни води проходжусь по склу шкребочком з лезом, бо де - не - де зявляються зелені водорості. Стабілізується баланс в акваріумі і все буде гаразд, не переживайте так. Успіхів Вам!

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 22:39.

Copyright © Львівський форум акваріумістів, 2007-2014р.
All rights reserved