Львівський форум акваріумістів

Львівський форум акваріумістів (http://aquaforum.lviv.ua/forum/index.php)
-   Водорості (http://aquaforum.lviv.ua/forum/forumdisplay.php?f=123)
-   -   синьо-зелені водорослі (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=194)

Tarik_Nikita 25.03.2008 18:23

синьо-зелені водорослі

в книжці - Аквариум и водные растения_М.Б. Цирлинг
написано, що ефективно боротися з цими водорослями можна за допомогою антибіотика - біцилін 5, вносячи дозу від 10 до 20 тис. одиниць на 1л. води, три ночі підряд.
Чи реально хтось так робив і чи це безпечно?

navy 25.03.2008 18:49

Відповідь: синьо-зелені водорослі

Ще років 15 назад придбати ,щось із ліків і т.п. була проблема.Біциліном 5 я особисто неодноразово користувався при лікуванні риб.Доза 500000 од.на100л. води,дається наніч,двічі після цього підміна 20% води.Можу сказати ,що біцилін дуже впливовий і водорослі знищує.

Tarik_Nikita 25.03.2008 19:07

1.тобто виходить, що ви давали меншу дозу 5000 на 1 л.
2.але мене цікавить - чи це безпечно для риб, а саме дискусів і для рослин

aides 25.03.2008 19:43

Однозначно не варто бавитися біциліном.
Нічого доброго у Вас, Тарасе не вийде. Тільки порушите біологічну рівновагу. Не хочете вирощувати водорослі -- зробіть нормальні умови для росту рослин. Я Вас попереджав, для початківця дискуси+рослини речі практично несумісні.

Noe 25.03.2008 22:26

Я знищив синьо-зелені еритромицином. Помогло добре, навіть каністру не перезапускав. Знищив десь в жовтні і дотепер всьо чотко.
А дядько aides правий - будь готовий до перезапуску біофільтра.

Tarik_Nikita 26.03.2008 11:19

[QUOTE=aides;1260]Однозначно не варто бавитися біциліном.
Нічого доброго у Вас, Тарасе не вийде. Тільки порушите біологічну рівновагу. Не хочете вирощувати водорослі -- зробіть нормальні умови для росту рослин. Я Вас попереджав, для початківця дискуси+рослини речі практично несумісні.[/QUOTE]

1.щось я не пригадаю коли Ви мене попереджали.
2.Не треба зараховувати мене до чайників - акваріумом захоплююсь ще з 1999р. Дискуси і рослини - як всім страшно))), а просто тре попробувати і побачите, що не такий страшний чорт як його малюють.
3. Є люди, для яких акваріум це динамічна картинка і взагалі ніц не петрають в тому, а дисків купляють і вони в них ростуть нормально.
4. В мене тьфу-тьфу, проблем немає, риби і рослини всі гарно ростуть, просто є ще воророслі від яких я майже позбавився, але все ж таки ще є і я хочу це питання вирішити остаточно раз і назавжди

Tarik_Nikita 26.03.2008 11:22

[QUOTE=Noe;1263]Я знищив синьо-зелені еритромицином. Помогло добре, навіть каністру не перезапускав. Знищив десь в жовтні і дотепер всьо чотко.
А дядько aides правий - будь готовий до перезапуску біофільтра.[/QUOTE]

можна рецепт )))

Noe 26.03.2008 11:49

Рецепт.
Дві таблетки еритроміцину на 100 літрів. Таблетки зверху вкриті червоною глазурю, яку я зішкрябав ножем, потім таблетки розтовк і розчинив в воді, залив в акваріум. Заливав вечером, і два дні затінив акваріум. На третій день поміняв 50% води, максимально повидаляв рештки тої зарази і більша вона в мене не зявлялася.
Еритроміцин то антибіотик, який нищить бактерії - і корисні і шкідливі. Тому, дехто радить витягнути губку з фільтра а потім її повернути назад. Я не витягував, бо думав і так мити каністру. В результаті не мив, але працює:))) Ще антибіотик розкладається на світлі, тому якщо не затінювати акварім то ефекту буде мало.

Охват Марьян 26.03.2008 13:13

Поставте банку з водою на сонячне місце на кілька днів будете мати цілу купу водорослів.......до чого я веду. Зрозумійте, що у Вас є в акваріумі ці водорослі і будуть завжди, заносяться з водою, трубочником, .... Для того щоб успішно боротися з ростом водорослів потрібно знайти причину, в основному це органіка і дизбаланс у акваріумній системі.
Антибіотики і дискуси то недобра річ, це крайній випадок, не варто так ризикувати у Вас і до того нестабільна система.

Tarik_Nikita 26.03.2008 14:53

[QUOTE=Noe;1263]
А дядько aides правий - будь готовий до перезапуску біофільтра.[/QUOTE]

:confused:, в мене його немає. Поки що тішуся акваєлем фан3 700л/г (внутрішнім)

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 05:49.

Copyright © Львівський форум акваріумістів, 2007-2014р.
All rights reserved