Львівський форум акваріумістів

Львівський форум акваріумістів (http://aquaforum.lviv.ua/forum/index.php)
-   Акваріуми від 50л. (http://aquaforum.lviv.ua/forum/forumdisplay.php?f=180)
-   -   Риф - 120 л (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=10977)

ivans 28.12.2012 10:31

Риф - 120 л

Начитавшись дописів наших форумчан та надивишись неймовірних фотографій, заразився "морем". Довго думав, читав, переварював... Нарешті наважився спробувати і собі.

Замовив вже Juwel Lido 120. Підставку буду робити сам ( маю вже в цьому досвід).
Хочу замовити скімер Juwel Skimmer 3.0 та дві помпи Tunze 6015. Якщо не вдасться придбати Tunze, то тоді Koralia 1600.
Вичитав, що "оригінального" світла буде мало. Тому думаю доставити електронний баласт та герметичні патрони Arcadia на дві Т5.

Роздумую зараз над піском та камінням. Хочу придбати десь приблизно 20 кг каменя - 15 сухого і зо 5 живого. На дно думаю дати 5 см піску арагонітового сухого та докупити ще мішечок CaribSea Aral-alive. От тільки не знаю, яку фракцію вибрати. Десь читав, що найкращий, то мішаний, різних фракцій - від найдрібнішого до досить грубого.

Що стосується майбутніх жителів, то це, для початку, будуть якісь найпростіші корали. А там час покаже.

Так, що, шановні моремани, приймайте і мене у свої лави.

петя77 28.12.2012 10:55

Відповідь: Риф - 120 л

Вітаю в морскій банді!:)
Чому вибір впав на Juwel Lido 120?
Система плануеться без сампа?

ivans 28.12.2012 11:10

Дякую за вітання! Намагатимусь бути гідним членом "банди".

Вибрав Juwel Lido тому, що маю інший Ювель і мені дуже подобається якість, зовнішній вигляд та внутрішня система.

Про самп наразі не думаю. Я ще до цього не доріс...

Noe 28.12.2012 15:49

Честь!
Я б казав не брати Koralia 1600. В моєму акваріумі дві такі помпи і з часом їхня продуктивність сильно впала. Така сама пригода сталася і з помпами в дядька Rain.

ivans 28.12.2012 15:57

[QUOTE=Noe;129588]Честь!
Я б казав не брати Koralia 1600. В моєму акваріумі дві такі помпи і з часом їхня продуктивність сильно впала. Така сама пригода сталася і з помпами в дядька Rain.[/QUOTE]

Власне тому і хочу купити Tunze.

Rain 28.12.2012 16:34

[quote=ivans;129582]Про самп наразі не думаю.[/quote]
Радив би подумати. Потім тяжче буде зреалізувати у запущеній банці.

ivans 28.12.2012 16:41

А що дасть самп для такого малого акваріума?

Rain 28.12.2012 17:00

цитата з іншого форуму: "как человек уже больше года обслуживающий акву без сампа с навесным фильтром(тьфу ты --имел ввиду скиммер)... Теперь же готов вернуться год назад и оторвать себе руки...."
і раджу почитати про скімер ювелівський відгуки, думаю, це далеко не найкращий вибір.

ivans 28.12.2012 17:26

[QUOTE=Rain;129594]цитата з іншого форуму: "как человек уже больше года обслуживающий акву без сампа с навесным фильтром(тьфу ты --имел ввиду скиммер)... Теперь же готов вернуться год назад и оторвать себе руки...."[/QUOTE]
Поясніть, будь-ласка, що дасть самп малому акваріуму.

Про скімер Ювель читав. Кардинально протилежні думки. Негативні відгуки мене "заспокоїли" своєю безграмотністю. Тобто негативно відгукалися люди, які навіть не потрафили зібрати його правильно (хоча є схема та інструкція). Основним закидом була наявність бульбашок у вихідній воді. Але це явище описане в інструкції, де і сказано, як з цим боротись.
Наразі зупинився на цій моделі, бо хочу внутрішній скімер. Це по-перше. А по-друге, тому, що він пасує до ювелів - для них зроблений.
А на який ще скімер можне звернути увагу? Бо складається враження, що скімери роблять всі.

Noe 28.12.2012 18:24

В мене зараз акваріум 150літрів. Внизу в тумбі самп. Чим кращий самп? Мій варіант:
1. Можна поставити нормальний скімер і зручно його обслуговувати.
2. Можна організувати водорослевик і з його допомогою боротися з нітратами. Якщо не водорослевик то скрабер.
3. В самп легко доставити різні наповнювачі, наприклад, активоване вугілля, антифоси, інші наповнювачі.
4. В самп зручніше поставити автоматичні дозатори корисних речовин. Так чи інакше, вручну чи з допомогою автоматики а ці речовини додавати треба
5. В сампі можна сховати нагрівач, градусник.
Якщо ці всі речі влаштувати в дисплейному акваріумі, це буде нагромадження техніки а не акваріум.

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 22:40.

Copyright © Львівський форум акваріумістів, 2007-2014р.
All rights reserved