Львівський форум акваріумістів

Львівський форум акваріумістів (http://aquaforum.lviv.ua/forum/index.php)
-   Для початківців на форумі (http://aquaforum.lviv.ua/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Допомога початківцю (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=17992)

Vanya46 22.09.2016 12:44

Допомога початківцю

У темі 3 долучень
Доброго дня, шановні!

Допоможіть новачку, будь ласка. Придбав собі акву: 80 - довжина, 35 - глибина(від задньої до передньої стінки) 45 - висота; приблизно 126 л. Потрібно придбати грунт, вибрав базальт, але який розмір не знаю, 3-5 мм або 2-3 мм, який краще підійде для рослин? Акваріум планую натуральний, а-ля Голандський. Підкажіть будь ласка.

Нестор 22.09.2016 13:02

Відповідь: Допомога початківцю

Доброго дня!

На мою особисту думку на такий об'єм акваріума - краще 3-5 мм, фракція 2-3 мм заб'ється відходами життєдіяльності риб і з великою ймовірністю "закисне".
До речі, якщо потрібен чорний базальт - можу поділитися, в мене лежить нового більше 30 кг.

Проте для "голандського" акваріума не менш важливим фактором крім грунту є освітлення.
Якщо Ви скинете фото ламп на кришці - можна буде щось порадити.

Вдалого Вам запуску!

Vanya46 22.09.2016 13:14

У темі 4 долучень
Дякую, при товщині грунту у 5 см потрібно приблизно 20кг, наскільки рахував. З вами можна буде домовитися про такий об"єм?

Кришка буде повністю перероблятися, фото зараз скину.

KRustik 22.09.2016 16:20

Re: Допомога початківцю

Фракція грунту однозначно 2-3 мм. "Забивання відходами" грунту ніяк не залежить від фракції грунту, а на пряму залежить від фільтру, якості прибирання та віку акваріума. 3-5 мм це дуже крупний грунт для акваруму з рослинами. В такий грунт Ви дуже важко бедете садити рослини.

Нестор 22.09.2016 16:30

Комерційні питання обговорюємо в ПП.

Щодо кришки - я бачу 2 лампи Т8 по 18 Ват, що дає 36 ват на 126л акваріум (неповних 0,3 Ват на літр).
Можна віднімати потенційний грунт та товщину стінок і рахувати співвідношення до чистого об'єму води, але все одно більше, ніж 0,35 не вийде.

Не знаю, як будете переробляти світло/кришку - доставляти лампи, ставити світлодіоди чи лампи на цоколь Т5, але маєте досягнути потужності світла не менше 0,6 Ват на літр (з розрахунку потужності люмінесцентних ламп), а краще 1 Вт/л з можливістю ступеневого включення.
Тобто як мінімум світло треба з існуючого подвоїти.

Тоді можна буде бавитись із режимами освітлення і мати прийнятний результат.

Штирлиц Отто фон 22.09.2016 16:53

[QUOTE=Нестор;195884]

Не знаю, як будете переробляти світло/кришку - доставляти лампи, ставити світлодіоди чи лампи на цоколь Т5, але маєте досягнути потужності світла не менше 0,6 Ват на літр (з розрахунку потужності люмінесцентних ламп), а краще 1 Вт/л з можливістю [I][B]ступеневого включення[/B][/I].
Тобто як мінімум світло треба з існуючого подвоїти.

Тоді можна буде бавитись із режимами освітлення і мати прийнятний результат.[/QUOTE]

Вибачаюсь за оффтоп, а навіщо ступеневе включення, хіба не можна одним вимикачем все включати?

Vanya46 22.09.2016 18:32

Відповідь: Re: Допомога початківцю

[QUOTE=KRustik;195882]Фракція грунту однозначно 2-3 мм. "Забивання відходами" грунту ніяк не залежить від фракції грунту, а на пряму залежить від фільтру, якості прибирання та віку акваріума. 3-5 мм це дуже крупний грунт для акваруму з рослинами. В такий грунт Ви дуже важко бедете садити рослини.[/QUOTE]
Перепрошую, а чому буде важко садити рослини у грунт, у чому складність? Чи ви маєте на увазі подальший розвиток?
І дуже цікавить ваша думка стосовно фільтру, є Aquael Fan 3, від попереднього власника, робочий, як порадите бути з ним, чи міняти, чи просто добряче прочистити цей, якщо міняти, то на який і чому і якщо залишати цей, то можливо порадите як забезпечити себе від можливих проблем з ним?

KRustik 22.09.2016 19:18

[quote=Vanya46;195889]Перепрошую, а чому буде важко садити рослини у грунт, у чому складність? Чи ви маєте на увазі подальший розвиток?[/quote]
Рослини будуть вспливати при посадці.

Vanya46 22.09.2016 19:54

А ще якісь проблеми можуть бути?

KRustik 22.09.2016 22:14

Від того, що фракція грунту завелика?
Це залежить від двох чинників:
1. як пощастить;
2. як особисто у Вас буде розвиватися "хвороба акваріуміста". Я просто впевнений, що Ви з часом захочете мати "газон". А його не вдасться посадити через крупний грунт. Я впевнений, що в велику фракцію грунту буде більше потрапляти залишків корму, я впевнений, що велика фракція грунту у малому акваріумі, а Ваш акавріум не є великим, виглядає неприродньо.
Вирішувати Вам. Я лиш ділюсь своїм досвідом.

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 04:07.

Copyright © Львівський форум акваріумістів, 2007-2014р.
All rights reserved