Львівський форум акваріумістів

Львівський форум акваріумістів (http://aquaforum.lviv.ua/forum/index.php)
-   Фільтри, компресори, нагрівачі (http://aquaforum.lviv.ua/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Як прочистити губку фільтра? (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=14202)

Roman71 29.06.2014 13:58

Як прочистити губку фільтра?

Став останнім часом звертати увагу на те, що в виростних акваріумах після 3-4 днів роботи тільки що промиті губки або ніби втягуються (стискаються в 2-3 раза по зрівнянню зі своїми нормальними розмірами), або просто різко падає напір води, що проганяється через них. Результатом є зменшення аерації в акваріумі, що при великому заселенні рибою може погано закінчитись, якщо вчасно то не виявити.
В другому випадку (коли просто падає напір води) при відтисканні губки вода особо колір не міняє - тобто губка ніби ще і не є забруднена. Сама губка видається важкуватою, ніби чимось "забитою".
Різницю особливо легко побачити, коли поруч є декоративні акваріуми - там губки не чищу тижнями (інколи і місяцями), але коли вже це роблю, то вони моментально "розстаються" зі своїм вмістом і стають знову легкими і пружними.

Хотілось знати чи то тільки в мене таке, чи ще хтось (особливо ті, хто займається розведенням риби) з таким стикається. І як ви з цим боретесь.

Vitalik_07 29.06.2014 14:10

Відповідь: Як прочистити губку фільтра?

В мене недавно був випадок буквально за два три дні губка забилась перестало подаватись повітря ,коли витягнув губку таке враження що вона як пластилінова ,добре промив протічною водою під краном стан губки вроді став нормальним через декілька днів буду бачити чи не повториться ситуація , в мене даке враження що це залежить від якості самої губки,декотріі з часом просто стають непридатними для хорошої роботи в акві!
[QUOTE][quote=Roman71;163488]І як ви з цим боретесь.[/quote][/QUOTE]
замінити губку на більш якісну:)

Roman71 29.06.2014 14:15

Ти тільки завів господарку. Якщо будеш кожного місяця міняти губки в половині з акваріумів - скоро почнеш "чухати потилицю".

[quote=Vitalik_07;163489]замінити губку на більш якісну[/quote]
посилання будь-ласка

Крім того побутує думка, що миття проточною водою вимиває з губки корисні бактерії...

Інколи, коли немає часу то просто кидаю в пралку на 15хв. Правда ті губки скоріше нищаться.

ixx 29.06.2014 14:45

[b]Roman71[/b], У мене губка переставала працювати, тому що не тільки треба чистити губку а і цей апарат, наприклад цю трубку білу, від'єднувати від самого апарату і чистити.

Roman71 29.06.2014 14:51

[quote=ixx;163492]наприклад цю трубку білу, від'єднувати від самого апарату і чистити.[/quote]

Вах, це Ви про що? Що за біла трубка? Що за апарат?

[COLOR=Magenta][B]Хотілось би почути дійсно корисну пораду, а не бажання просто "відмітитись" в темі[/B][/COLOR]

Lolik 29.06.2014 15:24

Привіт всім! [B]Р[B]омане[/B][/B], в мене і думаю у всіх схожі проблеми з титми губками.... На мою думку і спостережливість за процесами забиття губки дійшов до висновку.... Губка [U]одинакової плотності (фракції)[/U] в різних аквах забивається порізному і по причині, як різного корму так і освітлення (часу) В самій губці наростає різного роду, як бактерії так і водорослі. Тому складається така думка що проблема з фільтром. Я думаю це не новина, як що зменшується викид води з фільтра-зменшується аерація, або припиняється. *DRINK* Пробуй поставити іншу губку з меншою плотністю щоб не ризикувати з мором риб.

eko 29.06.2014 15:30

Я дрібнопористі губки вибиваю, тобто максимально промив під краном, а потім взяв губку, трохи води і пішов на вулицю, губку намочив, віджав, і кинув сильно об асфальт, і так декілька разів. Під час такої процедури з губки ще багато ге виходить.
p.s. В квартирі цього робити не рекомендую, бо всі стіни і стеля будуть в дуже "гарному" ремонті.

Roman71 29.06.2014 16:14

[quote=Lolik;163494]Пробуй поставити іншу губку з меншою плотністю[/quote]

Олег, а хіба [URL="http://www.arowana-im.com.ua/product_info.php?cPath=28_178&products_id=1555"]така[/URL] губка має високу щільність?

[quote=Lolik;163494]Губка одинакової плотності (фракції) в різних аквах забивається порізному і по причині, як різного корму так і освітлення (часу) В самій губці наростає різного роду, як бактерії так і водорослі. Тому складається така думка що проблема з фільтром[/quote]

Згідний. Одні годують рибу переважно пластівцями інші заморозкою. Допускаю, що та ж артемія (чи різаний трубочник) втягується в пори губки і забиває їх. Тому власне і питаю які є варіанти, крім "купи нову".
Володя один вже підкинув

[quote=eko;163495]губку намочив, віджав, і кинув сильно об асфальт, і так декілька разів[/quote]

Lolik 29.06.2014 16:43

1. Я не вкурсі був яка губка...
2. Асфальтовий варіант це щось нове :D
3. Губку дійсно (не велику) товчу до умивальника, допомагає! З губки вилітають різонго розміру частинки, як корму так і фекалій.... Метод -намочив,постукав...

konon 29.06.2014 16:45

[quote=eko;163495]Я дрібнопористі губки вибиваю[/quote]
Я також (не на асфальті у ванній). Ще колись і [b]Ye_Lviv[/b] писав

[quote=Ye_Lviv;69692]Особисто промиваю повністю, коли вода стає чиста то ще не кінець, тоді зі всією силою кидаю синтепон чи губку об дно ванни і матеріал знов стає брудний так ніби не промивався. Цього навчив мене ЗАЙСЕА.
Пробував по різному і трохи прополоскати і ретельно великої різниці не бачив, бо кажуть що потрібно берегти бактеріїї, тож зупинився на ретельному так рідше виходить мити фільтр.
А як правиніше вже не знаю.[/quote]

А як ще правильніше, також не знаю. Можливо, якщо докучає в порах бактеріальний наліт, а не просто бруд (корм) , який забив пори, то доцільно мати дві губки. Одну тримати трохи в білизні, потім у чистій воді промити, поки друга в акваріумі обростає.*DRINK*

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 11:17.

Copyright © Львівський форум акваріумістів, 2007-2014р.
All rights reserved