Львівський форум акваріумістів

Львівський форум акваріумістів (http://aquaforum.lviv.ua/forum/index.php)
-   Балачки (http://aquaforum.lviv.ua/forum/forumdisplay.php?f=78)
-   -   Вертикальна грядка для полуниці на балконі. (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=18573)

Володя К. 02.07.2017 16:33

Вертикальна грядка для полуниці на балконі.

У темі 5 долучень
Отже вирішив змайструвати грядку полуниці на балконі. Так як вся сім'я дуже любить ласувати полуницею, а біля будинку нема ділянки для того, то вирішив зробити грядку на балконі. Перед тим пробував вирощувати суниці на аквапоніці. Результат був. Ранньою весною в мене на балконі вже достигали суниці. Не багато, але були. Вирішив спробувати вирощувати полуницю. Надивившись в неті багато способів, вибрав вертикальну грядку. В каналізаційній трубі(діаметр 150мм) насверлив отворів в шахматному порядку:(в 5еті є багато інформаці, але якщо будуть запитання, радо відповім)
[ATTACH]44401[/ATTACH]
В середині труба діаметру 32мм для поливу. Ззасипав все землею(брав на Шуварі,20л-18грн) пішло 3 пакети по 20л.
Сажанці замовив в неті. 20 сажанців 245грн. Прислали 25 сажанців. Вибирав ремантантний сорт полуниці. Точну назву не знаю, але її називали "Плетиста". На скільки вона плетиста, не знаю але на сайті картинка була дуже гарна:D
[ATTACH]44402[/ATTACH]
але ми всі знаєм що реклама наше "всьо". Ну, поживем побачим.
Відгуків позитивних багато, але тільки про самі сажанці. Про врожай -ніслова. Але то таке...
Отже. Засипав землею, сажанці посадив, поливаю виключно акваріумною водою+кілька капель макро. Ось що з того вийшло:
[ATTACH]44406[/ATTACH]
Полуниця швидко прийнялась, і навіть ті сажанці, які трохи підвяли і скинули листки дуже швидко відновились і випускаюиь нові листки. І на деяких кущиках вже з'явились пуплюхи:
[ATTACH]44407[/ATTACH]
[ATTACH]44408[/ATTACH]
Сижу, чекаю урожаюPopcorn
p.s.що з того вийде-покажу.

Bobus 02.07.2017 18:16

Відповідь: Вертикальна грядка для полуниці на балконі.

[quote=Володя К.;200711]але на сайті картинка була дуже гарна[/quote]
гарна - не то слово. На картинці полуниця розміром як середнє яблуко *ROFL*
А чому така конструкція ? Ту трубу треба буде періодично повертати до світла. Може простіше було б ставити звичайні ящики один над одним ?

Володя К. 02.07.2017 20:36

У темі 1 долучень
п. Богдан, чому саме труба, причин багато. Перша- в наявності була тільки труба. Купувати вазонки -витрати. Друга причина- стіни балкону обшиті пінопластом 5см. Сверлити стіну, кріпити якісь кронштейни, а як не вдасться експеримент? Для поливу так зручніше. Та й в разі сильного морозу трубу легше зняти з кріплення і занести в тепліше місце. Хоча на сайті запевняють, що полуниця витримує мороз до -20. Труба прикріплена до стелі тросом. І раз в день можна покрутити її.
[ATTACH]44409[/ATTACH]
Але то напочатках, думаю. Коли полуниця розростеться, обліпить всю трубу то крутити не буде потреби. Якщо експеримент вдасться, то вже запримітив трохи іншу конструкцію грядки.

biabuchja 03.07.2017 12:20

Володя шикарна конструкція, завжди люблю дивитись твої "самоделки"... Але одне питання чому цю трубу не поставити горизонтально на зовні балкону, і не підєднати до фітофільтра, теж купа інформації про вирощування тієї самої клубніки разом з рибою?

Володя К. 03.07.2017 13:37

[b]biabuchja[/b], Анрію,якщо хоризонтально то кущі полуниці будуть тільки зверху. А так з чотирьох сторін. На "акваріум на балконі" в мене вето! Та й зимою гріти його треба. А то витрати. Поки що то "пілотна версія" і вона не досконала. Далі буду експерементувати

biabuchja 19.07.2017 11:30

Ну і коли полоти грядки приходити? Де фотозвіт про ситуацію в цілому???

Bobus 19.07.2017 11:57

Теж цікаво побачити.
Соррі за флуд в чужій темі, але теж часами щось висаджую на балконі з цікавості. Того року були висаджені помідори "балконноє чудо". В описі - кущ висотою 30-35 см. Вимахали чудо-бадиляки більше метра :D.
Вкотре впевнився, що в нас в пакетики з насінням пхають що попало ....

Володя К. 19.07.2017 11:59

У темі 2 долучень
Андрій, поки що нема чого полоти. Але заходь. От де не де вискакують якісь нелегали, гриби. Шкода, не зробив фото. По полуниці: деякі кущі пропали, штук 5, напевно. На деяких кущах з'явились цвітоноси, і вже є плоди. на деяких пусто.
[ATTACH]44460[/ATTACH]

[ATTACH]44461[/ATTACH]
Поки що так.

biabuchja 19.07.2017 12:04

[b]Bobus[/b],
І я чу-чуть флуду в чужу тему закину...
В мене знайомий вже 3 рік вирощує помідори на балконі у відрах.. АЛЕ!!!!!! Відра в дні мають отвори через які він садить садженці зверху засипає все землею. Тобто помідори ростуть до низу, зручно підливати і відповідно збирати плоди, підвязувати рослину не потрібно. Якось скину фотографію.

Володя К. 19.07.2017 12:07

[b]Bobus[/b], п. Богдан, чим більше бадилля-тим більше плодів:D
Ну бадилля виросло, а як з плодами? Вже зробили закрутки на заму?

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 02:37.

Copyright © Львівський форум акваріумістів, 2007-2014р.
All rights reserved