Львівський форум акваріумістів

Львівський форум акваріумістів (http://aquaforum.lviv.ua/forum/index.php)
-   Інше устаткування (http://aquaforum.lviv.ua/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Балонна система СО2. Дешево і сердито! (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=16209)

Romar 16.05.2015 01:48

Балонна система СО2. Дешево і сердито!

У темі 10 долучень
Хочу показати свою [B]балонну систему СО2[/B], яку я сьогодні успішно склав, протестував і запустив. :)
Зразу поясню, метою було не купити готову зібрану систему, по інструкції підключити і тішитись, а скласти пазл. :)

Буду писати з актуальними цінами щоб можна було порахувати всю вартість.

1. [B]Балон СО2 5л[/B], куплений на нашому форумі за [B]350 грн[/B], купив просто так, продавець зумів мене переконати, за що йому тепер дякую, з цього і все почалось... :)
2. [B]Заправка балона[/B] на "Вогнеборці" - [B]50 грн[/B]
3. [B]Редуктор[/B] пивний Micro Matic (Данія) на 4 виходи, вроді новий, судячи з відгуків, і з моїх сьогоднішніх вражень - хороший.
На [URL="http://www.micromatic.com/draft-keg-beer/regulators-cid-614.html"]їхньому сайті[/URL] ціна 77 долярів за такий :D на українських пивних сайтах бачив по 900 грн, я взяв за [B]500 грн[/B], на ОЛХ.,
[ATTACH]37857[/ATTACH][ATTACH]37858[/ATTACH]
4. [B]Перехідник[/B] з вузької різьби на балоні на широку гайку на редукторі - [B]65 грн[/B] з доставкою з Харкова (не мав бажання шукати у Львові)
5. [B]"Арматуру"[/B] просто напросто взяв з системи на лимонці (1 метр шлангу докупив), туди ввійшли такі витратні матеріали:
- Один метр шлангу ПВХ 8/6 в Новій Лінії - 11 грн
- Два метри звичайного силіконового шлангу з Аровани - 11 грн
- 4 зворотніх клапани, 3 шт. в якості зєднувачів шлангу (можна було і без них) - 48 грн, але для загального кошторису рахуємо тільки один, то що в лічильнику бульбашок, тому 12 грн
- 2 шприци (5 і 2 мл), один для лічильника, другий для дифузора - 5 грн
- Кран тонкого налаштування з Аровани Ресун - 5 грн
"Арматура" обійшлась аж в [B]44 грн[/B]

З купленого все, [B]вартість такої системи вийшла[/B] - 350 грн + 50 грн + 500 грн + 65 грн + 44 грн = [B]1009 грн[/B]

Для порівняння:
Найдешевшу більш менш нормальну знайшов за 600 грн, яка складалась з редуктора і китайського краника, все.
А ще балон, а лічильник, а розгалужувач, дифузор.

[B]Тепер розказую про систему свою:[/B]
Зразу планував без е/м клапана, з цілодобовою не сильною подачею.

Скрутив все, перекрив крани, надів метр ПВХ шлангу, налаштував редуктор: простіше не буває, два манометри, на одному тиск в балоні, показав 55 бар, другий тиск на виході, виставив спочатку 1 бар.
Коли тестував на герметичність і на міцність зєднань, їх же там купа (не переробляв, як було на лимонці так і залишилось), деякі заклеєні суперклеєм, деякі просто надітий шланг на кран чи зворотній клапан, то піднімав тиск на виході до 2 бар. При 2 барах почало труїти на місці де надітий шланг на кран, воно і не дивно, шланг силіконовий мякий, роздувся. Опустив до 1 бара - красота і порядок.
Зацініть шкали на манометрах - все зрозуміло по-людськи написано, ніяких китайських ієрогліфів, на шкалі "тиску в балоні" від 30 бар і нижче - червона зона з написом "GAS END", це означає що вуглекислота вже майже закінчилась і вся перейшла з рідкого стану в газ - значить бігом на заправку! :)
[ATTACH]37859[/ATTACH]

ПВХ шланг 8/6 з силіконовим 6/4 зєднав за допомогою ковпачка від голки шприца і зворотнього клапана, все тугенько зайшло. :)
[ATTACH]37861[/ATTACH]

Далі по магістралі лічильник бульбашок саморобний з шприца 5 мл і зворотнього клапана.
[ATTACH]37862[/ATTACH]

На другому кінці дифузор зі шприца 2 мл і горобинової гілки, на шприц надів резинку від поршня шприца, далі побачите для чого.
[ATTACH]37863[/ATTACH]

[B]Тест дифузора:[/B] (з глядачами :D)
[ATTACH]37865[/ATTACH][ATTACH]37864[/ATTACH][ATTACH]37866[/ATTACH]
Оцінка 5, бульбашки відмінні!

Знизив вихідний тиск до 0,5 бар, і при такому тиску гілочка чудово продувається!
Для початку виставив 0,5 б/с.
Ось загальне фото, на якому видно що вихідний тиск 0,5 бар, і що немає ніяких примочок Камоцці і т.д. Може хтось не вірить, всяко буває... :D
[ATTACH]37867[/ATTACH]

Romar 16.05.2015 02:28

Відповідь: Балонна система СО2. Дешево і сердито!

У темі 8 долучень
...Продовження...

Ставимо дифузор туди куди і задумувався, по фото зрозуміло:
(Підійшло так, ніби воно там і мало бути :))
[ATTACH]37868[/ATTACH][ATTACH]37869[/ATTACH][ATTACH]37870[/ATTACH][ATTACH]37872[/ATTACH][ATTACH]37871[/ATTACH]

Ну і фото в роботі:
[ATTACH]37873[/ATTACH][ATTACH]37874[/ATTACH]

Скалярки перевіряють мою роботу! :D
[ATTACH]37875[/ATTACH]

З двох останніх отворів флейти видуває дрібну "пилюку" бульбашок, які потім ще довго літають по всій акві!

Правда щось та вся літаюча "пилюка" трохи псує вид акви, таке враження що вода каламутна, і дійсно плаває якась "муть".

Здається все! :) Popcorn Дякую за увагу!

p.s. Хочу сказати для тих, хто ще думає "бути чи не бути", сам був таким :), балонна система (нормальна) це вкладення грошей, які можна в будь-який момент повернути продавши її, вона не зігниє, не зіпсується і т.д. А з ростом курсу, можна продати ще дорожче ніж купив... :)

colinmcrae 16.05.2015 09:04

[b]Romar[/b], я також робив собі балонну систему на основі редуктора MicroMatic. Хороший редукто, набагато кращий за всяких там китайців і наших пивних.

GarpeL 16.05.2015 09:28

Досить цікаво зроблено.. Як проводете тонку настройку подачі газу і не боїтеся що при відключені світла (що у Львові не є чимось фантастичним) попалете рослинки?

KRustik 16.05.2015 09:57

Re: Балонна система СО2. Дешево і сердито!

[quote=GarpeL;181836]не боїтеся що при відключені світла (що у Львові не є чимось фантастичним) попалете рослинки?[/quote]
Якщо нема світла, то фільтр не працює і газ по акваріуму не розноситься.

Моя думка, що на шлангах не варто було економити. До частини ПВХ доцільно було б купити також ПВХ. Або, взагалі, купити цілий шланг. Через стінки силіконових шлангів газ втрачається.

Чудова ідея на рахунок рочинення газу. Але я сумніваюсь в доцільності такого методу. Не думаю, що розпилювач у флейті буде більше розчиняти газу, ніж прикріплений на стінці знизу під виходом води з фільтру.

З часом цілком можливо, що останні отвори флейти просто перекриє газовою пробкою. І газ великими більками буде виходи з отворів флейти.

Якийсь час я також користувався подібним способом розчинення. Але у мене гілка була вставлена в коліно на початку флейти. І газ виходив зі всіх отворів флейти. З останніх, бувало, вода не йшла і виривалися величезні бульки. Ось чому і кажу про можливість газової пробки.

Вихід з флейти у мене був направлений під кутом на задню стінку. Там були густі зарослі рослин. Таким чином газ довше находився у воді і розчинявся краще. І саме до рослин йшла вода с газом.

У Вашому випадку вихід також під кутом вниз. Але подивіться, бульки дуже високо в товщі води. І багато газу повинно виходити просто у повітря (ІМХО).

Раджу поставити розпилювач біля трубки забору води, щоб потік води затягував газ у фільтр. А ще краще подавати газ через голку прямо в трубку забору води. Таким чином можна знизити подачу газу, бо розчинення буде дуже ефективне.

GarpeL 16.05.2015 10:17

[quote=KRustik;181837]Раджу поставити розпилювач біля трубки забору води, щоб потік води затягував газ у фільтр. А ще краще подавати газ через голку прямо в трубку забору води. Таким чином можна знизити подачу газу, бо розчинення буде дуже ефективне.[/quote]
В такому випадку вся бактерія що у фільтрі зникне.

KRustik 16.05.2015 10:19

[b]GarpeL[/b], дуже цікаво чому.

Bobus 16.05.2015 11:51

Ну то, що бактерії зникнуть, звісно байка.
Суперечки про те, як ефективніше розчиняти СО2, будуть завжди. На мою думку: якщо дропчекер зелений і подається 1-2 бульбашки в секунду на 100л, то розчиняється ефективно. Більша кількість бульбашок - СО2 тратиться намарне.

GarpeL 16.05.2015 12:31

[b]KRustik[/b], Чесно скажу незнаю... На краківському як купляв рослинки на початках мені сказали що так неможна бо вбивається жива бактерія. Ніби у фільтруючому матерілі збираєтья со2 у великих кількостях, а це вірна смерть для бактеріі.:(

vlysov 16.05.2015 12:49

Дуже цікава ідея з використанням шприца як фітінга для гілочки *THUMBS UP*
треба буде спробувати...

Romar 16.05.2015 22:50

[quote=GarpeL;181836]Як проводете тонку настройку подачі газу[/quote]
Краном Русун за 5 грн :) [URL="http://www.arowana-im.com.ua/product_info.php?cPath=1_57&products_id=2441"]Ось таким.[/URL]

[quote=KRustik;181837]Моя думка, що на шлангах не варто було економити. До частини ПВХ доцільно було б купити також ПВХ. Або, взагалі, купити цілий шланг. Через стінки силіконових шлангів газ втрачається.[/quote]
Я не спеціально економив, а просто хотів випробувати якнайшвидше все, тому взяв з лимонки "арматуру". Силіконовий шланг дійсно занадто мякий, але для тиску 0,5 бар думаю цілком згодиться, лимонка видавала і то більші тиски деколи. А на рахунок дифузії через шланг, то також про таке знаю, але заправки балона має хватити мені надовго, тому, якщо ті втрати і є, то надіюсь що мізерні.

[quote=KRustik;181837]Не думаю, що розпилювач у флейті буде більше розчиняти газу, ніж прикріплений на стінці знизу під виходом води з фільтру.[/quote]
Також так не думаю. Колись пробував прикріпляти внизу під флейтою, але в мене там густі хащі це раз, і він мені вспливав звідти бо присоски погані.

[quote=KRustik;181837]Раджу поставити розпилювач біля трубки забору води, щоб потік води затягував газ у фільтр. А ще краще подавати газ через голку прямо в трубку забору води. Таким чином можна знизити подачу газу, бо розчинення буде дуже ефективне.[/quote]
99% тої подачі що в мене була раніше, розчиняв через зовнішній фільтр. З бактеріями проблем не було, принаймні негативних наслідків...
Про це я писав в [URL="http://aquaforum.lviv.ua/forum/showpost.php?p=167897&postcount=48"]своїй темі[/URL]
Але саме через докори сумління стосовно самопочуття бактерій в фільтрі при такому методі, наразі зробив через флейту.
Мало того, багато хто пише, що не просто не можна пускати СО2 через фільтр, а потрібно виключати подачу взагалі на ніч, та ще й обовязково включати аерацію вночі, бо це запорука здорової мікрофлори... :)

Сергій М 16.05.2015 23:27

[quote=Romar;181859]Мало того, багато хто пише, що не просто не можна пускати СО2 через фільтр[/quote]
Дуже цікаво, а як позбавитись СО2 якій вже розчинений у воді - так, щоб він у фільтр не попав ??? в ньому все ж подохне (у фільтрі) ?! невже придумувати нанотехнологіі, які позбавлять воду від СО2 від потрапляння у фільтр? чи просто не подавати СО2 в акву взагалі ?
Чи простоЯ не розумію прикола з СО2 у фільтрі, розкажіть !

Romar 16.05.2015 23:50

[b]Сергій М[/b], малось на увазі вночі, коли СО2 не споживається, і мало кисню бо нема фотосинтезу.

Хоча я також схиляюсь до того що все таки це перебільшення на рахунок фільтра.

dido-pido 17.05.2015 11:13

Той кран негодиться для СО2! Краще зробити з запальнички, типів є достатньо. Google знає .
На вхід у фільтр також ставив СО2 , але голку. Після масового мору риби перестав.
На протязі дня у фільтрі зберається СО2 на ніч коли подачу відключаєм СО2 дальше розчиняється зранку мор((

Сергій М 17.05.2015 12:47

[quote=Romar;181867]малось на увазі вночі, коли СО2 не споживається[/quote]
Ок, просто яка різниця, споживається чи ні, день чи ніч, СО2 в любому випадку попаде в фільтр.
[QUOTE=dido-pido;181873]
На протязі дня у фільтрі зберається СО2 на ніч коли подачу відключаєм СО2 дальше розчиняється зранку мор(([/QUOTE]
Я розумію що в тих в кого бражка або лимонка - вони не можуть взяти і вирубати подачу ... але ті в кого дропчекер, Ел.маг.клапан - вони 100% можуть проконтролювати вміст СО2 і чи не подається надлишково чи неконтрольовано - розчиняючись з буфера зібранного за день. Тому що кожен хто взявся за СО2 знає небезпеку мору, і в перші дні використання контролював увесь процес щохвилинно, бо Я саме так і робив, я навідь в ночі вставав і дивився на риб, дропчекер, лічильник бульбашок,ЕМ-клапан .... так - на всяк випадок ... І тому думаю що той хто позволив собі придбати систему СО2 як мінімум від 1000 грн - балон,редуктор, трубки, перехідники, .... купу різного хламу для виготовлення самопальних лічильників бульбашок, дифузорів, клапвнів, кранів точноно регульування і т.д. і т.п., так він знайде кошти на придбання таймера, навідь механічного, адже іде мова не тільки про зручність, а і безпеку, тому що власник акви спостерігаючи за своєю аквою якщо замічає виділення СО2 з фільтра після його подачі - має просто хочаб декілька раз поспостерігати це явище, заміряти скільки треба часу для повної зупинки виділення СО2, і виставити відповідно таймер, все.

Bobus 17.05.2015 13:24

Банальна річ: найнижча ціна завжди у сторожа складу :)
Манометр редуктора автора теми повірявся, судячи з штампу повірки, у 2012 році.

Але я не про це.
По-перше: не треба огульно поливати брудом все зроблене в Китаї. Ті ж манометри майже всі китайські. Китай їх виготовляє по замовленню серйозних фірм. І коштують вони відповідно, а не по півтора долари. Micro Matic - не виняток. Фірма щоправда - американська, просто має філії в Європі.
По-друге, все одно з часом зрозумієте, що треба елетроклапан і [U]хороший[/U] вентиль тонкого регулювання подачі.

colinmcrae 17.05.2015 14:01

Я так само колись бавився з самробками типу лічильників бульбашок, дропчекерів, кранів регулювання і т.д. Але з часом зрозумів, що витрачений час на пошук, розробку і виготовлення тих пристроїв самостійно (+ витрачені кошти, нехай і мінімальні), краще потратити на роботу, на якій заробити грошей і купити все необхідне зроблене в заводських умовах і спати спокійно і не переживати що десь зірве шланг, протече, передозується і т.д.

Заробив грошей і купив ел. клапан і кран тонкого налаштування, правда не камоцці, але нічим не гірше і трошки дешевше.

Сергій М 17.05.2015 14:31

Точно, бо що не кажіть, але спокійний сон та безпека в акві вартує більшого ніж "єкономія" на самопалах. Я не кажу про [B]все[/B] що є в акві треба купляти, але є речі які краще взяти нормальні. 1-2 лишні бульбашкі в хв. - хаосу не зроблять, а залипший чи пересохший кран тонкого налаштування і 10-20-50 бульбашок ( як для якого об'ему акви) - біда ( бачив хтось робив їх на базі медичної системи крапельниці, використовуючи зажим для рекульування крапель)

dido-pido 17.05.2015 16:20

[b]Сергій М[/b], З саморобними системами СО2 завжди проблеми.
Після того як поставив балон+camozzi проблими зникли.То що дивлюсь за тиском у балоні!

На рахунок розпилювача:
Микола(mukola dz) поділився зі мною а я вже з вами поділюсь .
Більша частина травоманів використовує Горобину і це ідеальний матеріал, розпилює в пил, безкоштовна,легко доступна. Та більшість не знає як цю гілку присобачити. Я пробував по різному і так як у автора і багато ще чого та завжди десь з боку пропускало. Щоб замінити гілку треба новий шприц бо ту вже не витянеш або треба прикладати багато зусиль і часу.
А вихід простий і легкий. Шприц з резиновим поршнем. витягуєм поршень, робим дірку, надіваєм на гілку приблизно в1/2d шприца ;. Шприц обрізаєм до розміру який содобається і в нього запихаємо гілку з поршем. Все герметично*THUMBS UP* Щоб замінити гілку вистарчить 1хв. І нічого не треба купляти і видумувати.
Принцип як у автора з шприцом і флейтою.

Сергій М 17.05.2015 18:10

[b]dido-pido[/b], маете фотку, чи схемку ? а то я колись пробував .... невийшло, м'яко кажучі ))))
Думаю що варта заново спробувати, тому що придбав собі зовн.фільтр, який скоро приїде, і треба всю систему подачі СО2 переробляти, бо я подавав газ пропускаючи через ротор помпи у внут.фільтрі.
Балон, ЕМ-клапан, дросель маю, навіль скляний диффузор маю, але він не так гарно розпилює як хотілось би, хочу також лічильник бульбашок скляний купити, булиб вони десь уЛьвові, може хтось знає ?

Володя К. 17.05.2015 20:41

Тема змусила переглянути свій спосіб розпилення со2. Розпилював через внутрішній фільтр, як багато хто з акваріумістів. Спосіб "через горобинову гілочку" не сприймав серйозно. На око було видно, що велика кількість со2 вилітає в повітря. Бо бульбашки були надто великі, щоб розчинитись поки долітали до поверхні. Чисто випадково :Dв хаті знайшов гілку вишні(суху) підходящого діаметру, шприц. Джерело со2-брага, і в неті ходить твердження, що бражка не пропхає газ через гілку.*NONO* Пропхає! Бульбашки маленькі і багато, хмара. Довше літають по акваріумі*THUMBS UP* . 1булька за секунду, за 5хв риби вже на поверхні, хапають повітря. Прийшлось зменшити подачу газу.

Сергій М 17.05.2015 21:02

[quote=Володя К.;181895]1булька за секунду, за 5хв риби вже на поверхні, хапають повітря.[/quote]
то вже залежить від акви - в 100-150л - 1 бульбашка/сек нормально, в 50л - забагато, в 300л - замало )))
Ось я думаю зробити через горобинову гілочку, але встановити її біля забору води зовн.фільтра, думаю що при проходженні малесенькіх бульбашок через всю систему фільтра та трубок - СО2 вже повністю розчинеться до вихода з флейти, маю таку величезну надію ))) бо дуже не хочу хмари бульбашок в акві, негарно це :(
Доречі, розбивання СО2 в малесенькі бульбашки перед попаданням у фільтр (будь який - внтр. чи зовнш.) має виключити збирання нерозчиненого СО2, та шуму який може виникнути в зв'язку з попаданням великих бульбашок у ротор.

Володя К. 17.05.2015 21:19

[b]Сергій М[/b], акваріум 70л.
Розпилювач біля забору води напевно зле. Бо всі бульбашки ітак не попадуть в трубку, хіба що вставити розпилювач безпосередньо в трубку забору води. Але ті бульки які попадуть в трубку можуть збитися в одну велику, і фільтр може "заповітритись". Але то мої припущеня, на практиці воно може бути зовсім навпаки. Пробуйте, потім поділитесь результатом.

colinmcrae 17.05.2015 21:27

[b]Сергій М[/b], лічильник у Львові можна купити хіба у форумчан по адекватній ціні, бо в магазинах якщо і є то "втри дорого". Якщо цікавить де дешевше купити то пишіть в ПП.

Bobus 17.05.2015 21:59

[quote=Сергій М;181900]дуже не хочу хмари бульбашок в акві,[/quote]
В одному куті вихід з фільтра (ніяких флейт :)) , в протилежному - розпилювач. Тоді бульбашки не піднімаються вверх, а опускаються потоком води вниз і краще розчиняються. Хмари не помічаю.
Чому так, а не атомайзери на виході фільтра , подачі через голки і т.п. ? Лінь багато писати. Прочитайте [URL="http://www.amania-110.ru/Tech/co2-mist.html"]краще тут[/URL].

Сергій М 17.05.2015 22:44

[quote=Bobus;181908]Прочитайте [B]краще тут[/B].[/quote]
Ого, супер пояснення. Тому то в мене досі хватало 1 б/с на 120л акви, голка під ротор, помпа розносить міліони бульбашок по акві = маю подачу СО2 від [B]amania[/B] )))
І в мене постійне явище - [B]* перлинг[/B] - от англ. perling - когда все растения покрываются пузырьками кислорода - свидетельство максимального фотосинтеза растений и насыщения воды кислородом более 100%
[IMG]http://www.da-club.ru/img/big/201902402.jpg[/IMG]

dido-pido 18.05.2015 08:05

На жаль зараз не в дома і своє фото не виложу.
Знайшов в неті схоже Фото. відмінність у тому що в мене пошень знаходиться по середині гілки довжина якої 3-4см. Шприц 5 ріжу на позначці 2.5мл[IMG]http://www.aquafanat.com.ua/uploads/pages/pages-6oHqITh4Rh-1522.jpg[/IMG]

[RIGHT][URL="http://www.aquafanat.com.ua/pages-view-683.html"]Джерело[/URL][/RIGHT]

Сергій М 18.05.2015 09:51

Прикольна конструкція, при гарному підході, ще й розмістивши такий дифузор вертикально - з нього щей ліч.бульбашок вийде, 2 в 1 )))

p.s.тепер попробую взяти поради Ваші та [b]Bobus[/b]а і втілити щось хороше ))

Romar 18.05.2015 09:54

Ситуація після вихідних на ранок:
Всі почувають себе добре. Тиски всі в нормі, 0,5 б/с як виставляв - так і булькає, газових пробок нема, одним словом як залишив в пятницю, так і є.
Дропчекер синій, pH чуть-чуть зененіше ніж 7.5.

Подачу підкрутив до 1 б/с.

[b]dido-pido[/b], робив як на цьому фото раніше, гілку брав довшу, і краї шприца залишав більші, щоб був запас, бо в руках відчувалось, що при сильнішому тиску вискочить як пробка від шампанського.
Недоліки: при шприці 5 мл таким чином можна поставити тоненьку гілку, тому використовував шприц на 10 мл, тоді гілку можна поставити таку як я зараз використовую, видно в першому дописі. А зі шприцом 10 мл конструкція виходить досить громіздка, що мені не підійшло.
Що 10 мл, а що 2 мл, різниця в розмірі є, а при заміні гілки купити новий шприц 2 мл, то є копійки.

colinmcrae 18.05.2015 09:58

А що не дозволяє купити 5-6 шприців і наламати гілок, зібрати 5-6 розпилювачів і просто їх змінювати від'єднуючи шланг подачі СО2 від шприца?

p.s. Сам зараз розпилюю СО2 через внутрішній фільтр, СО2 подаю через голку. Ідея із запиханням гілки у флейту мені сподобалась. Спробую.

Те що пише на аманії про розташування розпилювача на протилежній стороні від флейти, то взагалі суперовий варіант, колись пробував таке робити в акві 60х30х35. Воно дійсно працює

Сергій М 18.05.2015 10:16

Хороша тема вийшла [b]Romar[/b], надіюсь вона багато користі принесе всім, незалежно хто що використовуе у якості розпилювачів, кранів, лічильників та решта прибамбасів. Дякую. Бо я для себе багато потрібного знайшов !

Romar 18.05.2015 11:14

[b]Сергій М[/b], насправді нічого нового ні я не придумав, ні в інших дописах цієї теми не вичитав. Все вже до нас написано переписано, але то треба шукати, читати і пробувати, чого багато хто, зазвичай, не робить. А коли все вже, як то кажуть, "під носом", тоді толк є... мабуть.. :)

Та і форум, таке враження що заснув, нових цікавих тем мало, активних користувачів мало... Чи то акваріумістика не популярна, чи то модератори відбивають всіляке бажання щось писати...? :)

KRustik 18.05.2015 11:45

Я колись використовував і такий атомайзер: [url]http://www.aquafanat.com.ua/forum/index.php?showtopic=25315&st=0[/url]
Набагато ефективніше ніж звичайно гілка.

Romar 18.05.2015 11:53

[quote=KRustik;181931]Набагато єфективніше ніз звичайно гілка.[/quote]
А чим звичайна гілка горобини відрізняється від тої гілки горобини що в тій темі? :)

Сергій М 18.05.2015 12:09

[QUOTE=Romar;181932]А чим звичайна гілка горобини відрізняється від тої гілки горобини що в тій темі? :)[/QUOTE]

Точно, щось я також не міг зрозуміти Вашого тонкого натяку [B]KRustik[/B])))

KRustik 18.05.2015 12:18

Без ніяких натяків. Діаметр патичка в тому атомайзері використовується значно більший ніж в інших варіантах.
Для моїх 150л простої гілки було малувато. З таким атомайзером було значно краще.

dido-pido 18.05.2015 13:03

Пори у меншої гілки менші і розпил кращий.ІМХО.
А що мішає поставити два шприца через тройник?(Також побачив у Миколи) що правда в мене не прижилось.

І нарахунок б/с це бред на неї не можна спиратись. тому що показники різні у всіх. В мене у лічильнику (шприц+клапан) 68б/с а в роспилювачі 93б/с.
Такщо треба дивитись по дробчекеру.

Bobus 18.05.2015 13:44

[quote=colinmcrae;181926]Те що пише на аманії про розташування розпилювача на протилежній стороні від флейти,[/quote]
тикніть мене носом, де наман згадує про флейту ...

Romar 18.05.2015 14:02

[quote=dido-pido;181938]68б/с а в роспилювачі 93б/с.[/quote]
Напевно мали на увазі за хвилину а не за секунду?

colinmcrae 18.05.2015 14:32

[b]Bobus[/b], я мав на увазі трубку виходу води типу ADA Lily Pipe Outflow, але думаю що т,і кому було потрібно, той зрозумів і знайшов що це таке. І думаю, що навіть із класичною флейтою можна добитися такого ж ефекту.

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 04:05.

Copyright © Львівський форум акваріумістів, 2007-2014р.
All rights reserved