Львівський форум акваріумістів

Львівський форум акваріумістів (http://aquaforum.lviv.ua/forum/index.php)
-   Мурахи (http://aquaforum.lviv.ua/forum/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Лазіуси з Чехії (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=19125)

Вук 23.07.2018 23:15

Лазіуси з Чехії

У темі 3 долучень
Мурахами захопився в кінці минулого року,якраз коли одних розпродали,другі зимують,а третіх ще не зловили:(Два місяці я шукав де купити матку Месор структор,на початку лютого–знайшов,замовив.Коли отримав–був у шоці,пробірка була повна плісняви і кліща:eek:Всю весну я вихожував бідних женців і колонія потихеньку розвивалась.В кінці травня довелося їхати в Чехію,женців подарував племіннику,він теж мурахами цікавиться,хоча знав би то взяв із собою))
Засумував я без них,думаю-зараз літо,вони мають летіти,чом би не наловити чеських маток?Так і зробив.
Перші 3 спіймав 16.07.18 розсадив по шприцам,приблизно визначив вид і дав імена))Дві однакових-Шустра і Півбока–попередньо Лазіус брунеус,Однокрилка–попередньо Лазіус емаргінатус.Капнув їм по крапельці цукрового сиропу і поклав інкубатори на шафу щоб менше їх хто тривожив.
Наступного дня ,після роботи,хотів забрати мисочки з під сиропу і був шокований–Однокрилка(коли я її піймав у неї було ще 2крила,але за день перебування в коробці з двома іншими матками вона одне втратила)втопилася в сиропі((Надій на неї було мало,та однак жаль її.Двох близнючок повернув на шафу і вирішив наступного дня піймати ще пару маток.
На фото1)Шустра 2)Півбока 3)Однокрилка

Вук 24.07.2018 10:30

Відповідь: Лазіуси з Чехії

У темі 2 долучень
Наступного дня погода сприяла пошуку маток–спека і дощ під вечір.Це було 18.07.18,я знайшов ще дві матки схожі на загиблу Однокрилку,одну назвав Мертва голова(у неї на задній лапці теліпалася відкушена голова нігера)),другу–Тетра.Розсадив їх по інкубаторах із шприців,поставив кожній мисочку з крапелькою сиропу і поклав на шафу.Заодно подивився як там брунеуси,був приємно здивований–Півбока відклала 4 яєчка:)
Наступного дня забрав мисочки зпід сиропу в емаргінатусів,мені здалося що вони його навіть не чіпали.Заглянув до брунеусів–в Півбока яєчок була вже купка,близько десятка,Шустра теж відклала одненьке.До кінця тижня обоє мали по півтора десятка яєць,а от у емаргінатусів було глухо.Тоді,щоб прискорити процес,я вирішив підкинути їм коконів.
На фото Тетра

Вук 24.07.2018 13:19

21.07.18 в суботу раненько пішов за місто,на луки до річки,там у високій траві знайшов насипний мурашник нігерів.Обережно відгорнувши трохи вершеча натрапив на кокони,спочатку думав брати їх по одному пінцетом,але поки підняв кокон по руці вже лазили два десятки мурашок,вони її нещадно гризли і поливали кислотою,тому взяв листочок трави,підставив коробочку і згріб з два десятки коконів тазом з мурахами які намагалися їх евакуювати.Загорнув мурашник і пішов підкидати кокони.
По 4 штучки поклав до брунеусів,щоб було кому нянчитись з розплодом і доглядати матку))По 12 коконів підкинув емаргінатусам,причому брунеуси ними зразу зацікавились,а емаргінатуси так і продовжували сидіти на ватці ні на що не звертаючи уваги.Вирішив підсадити їм няньок,тільки чому я став їх топити а не морозити і сам не можу зрозуміти((Налив у тарілку води і висипав туди мурашок,як виявилося вони прекрасно ходять по воді,а також під водою по дну,боровся я з ними довго і нудно поки потопив до стану коли вони вже не шевелились.Тоді почалось те чого я ніяк не сподівався–мурашка покладена в інкубатор до Мертвої голови скоро підсохла,оговталась і побігла досліджувати куди вона потрапила,тільки не довго вона бігла,на її шляху стала матка з широко розкритими щелепами.Коротка сутичка і нещасна мурашка конає серед розкиданих коконів,а матка повернулася на своє місце на ватці.Наступну мурашку топив ще довше,тримав під водою,тільки результат був таким самим((Як тут не згадати капітана Врунгеля з його-"як ви яхту назвете,так вона і попливе".Закінчивши експерементувати з Мертвою головою перейшов до Тетри.Вона на диво спокійно сприйняла підкинутого їй втопленого нігера,вони торкнулися одне одного вусиками і розійшлись мирно.Це мене надихнуло і я зробив дуже велику дурницю–підклав потопельників з дуже коротким проміжком,ще до того як Тетра прийме чи ні наступного я підкинув іще двох сподіваючись що все буде добре.Дідька лисого!Наступна мурашка що прийшла до тями атакувала матку,поки вони боролися очухалися ще дві,вони приєдналися до боротьби проти Тетри,а під кінець на бік дрібних завойовників перешла мурашка яку прийняла матка((Хоч Тетру я і врятував з щелеп нігерів,тільки їй після того стало дуже кепсько,вона лежала без руху посеред інкубатора майже не реагуючи на подразнення,ще не мертва,але вже на межі.Так вона пролежала до наступного дня,у неділю після обід я її випустив на вулицю,кокони поділив між матками що лишились.

Вук 24.07.2018 13:22

23.07.18 в інкубаторі Мертвої голови помітив більше десятка яєць і,здається,вона перетягла до ватки кілька коконів
Тепер чекаю коли з коконів повиходять няньки-нігери,тоді розвиток має піти веселіше

Вук 24.07.2018 21:11

У темі 2 долучень
24.07.18 знайшов ще одну матку-близняшку Мертвої голови.На роботі велика парковка–рівна сіра площина на якій чудово видно найменший рух,вони десь летять і їх вітром заносить прямо до мене))Посадив в інкубатор,дав крапельку сиропу,підкинув кокони які були у Мертвої голови,вона ,як виявилося,зовсім на них не зверта уваги і яйця розкидала по всьому інкубатору.
У брунеусів все спокійно-яйця по купкам,поряд кокони,в Шустрої один почорнів,сподіваюся незабаром звідти вийде нігер
На фото нова матка і її інкубатор

Вук 25.07.2018 22:57

25.07.18 нова матка прийняла кокони які я їй учора підкинув,перенесла поближче до ватки і сидить поряд,сироп пила чи ні невідомо-крапля зменшилась,але вона сама собою могла випаруватись.Назву нову матку Квінта,вона у мене п'ята.
В інших маток поки все без змін,кокони чорніють тільки ще ніхто не вилупився

Вук 29.07.2018 11:06

У темі 2 долучень
Сьогодні з ранку дав всім чотирьом маткам по крапельці сиропу,брунеуси на нього з жадібністю накинулися і пили аж поки черевце не збільшилось майже вдвічі,тепер вони схожі на бджіл–такі ж полосаті.У кожної з них великий пакет яєць,уже кілька десятків.
У Квінти теж з'явився великий пакет з яйцями а також один наполовину відкритий кокон з робочою мурахою,тільки мурашка не жива,мабуть на наступному тижні почнуть масово вилуплятись підкинуті нігери.
У Мертвої голови зацвіла дроздофіла яку я їй вкинув(( цвіль перекинулась на кокони тож довелося розібрати інкубатор і все викинути щоб врятувати матку,яйця які вона нанесла так і розкидані по всій площині і нових не добавилось
На фото Шустра і Півбока після сніданку

Вук 02.08.2018 20:07

Сьогодні при черговому огляді виявив що Мертва голова загинула.Мабуть таки спори плісняви її доконали,вона і сиропу не пила.
У брунеусів в інкубаторах закінчилася вода,завтра буду переселяти.З нігерських коконів нема ніякого толку,Півбока один винесла до вхідної ватки-мабуть мертвий((

Вук 05.08.2018 19:02

У темі 2 долучень
Позавчора приєднав нові більші інкубатори до помешкання брунеусів.За 2 дні обидві матки не схотіли перейти до вологішої ватки,може тому що стара ще не зовсім висохла,хоча затінив новий інкубатор,а старий лишив на світлі.Так і сидять на купі яєць.У Півбока з'явилися маленькі личинки,з моменту кладки пройшло 18 днів.Нігерські кокони матки дружно повиносили на смітник,тільки один був розпечатаний,але мурашка була засохша.
На фото
загальний вигляд інкубатора з шприців,матка поки в лівій частині
перші личинки

Вук 13.08.2018 23:16

Сьогодні уночі Шустра перенесла свою кладку до нового інкубатора,Півбока довелося переселяти в неділю,бо я намагався зволожити ватку в її старому інкубаторі і благополучно його затопив((Довелося розбирати всю конструкцію і проводити експрес переселення за допомогою зубочистки акуратно підхоплюючи яйця і личинки і віддаючи їх переляканій матусі яка швидко ховала своє добро біля ватки нового інкубатора.У неї вже з десяток личинок з яких на кінець серпня початок вересня мають вийти перші мурашки.
Вніс зміни в конструкцію інкубатора–розділив внутрішній простір перегородкою з вати крізь яку проходить трубка.Перегородка ділить інкубатор на гніздо(де сидітиме матка з розплодом і "годівницю" де знаходиться бляшанка з сиропом і куди пізніше кидатиму їм дрозофіл

Вук 16.08.2018 22:38

У темі 1 долучень
Сьогодні у Півбока з'явився перший кокон(на фото),він маленький,всього мабуть 2 мм завдовжки.У Шустрої вже кілька личинок.

Вук 25.08.2018 11:59

У темі 1 долучень
У Півбока 5 коконів,2 з них неправильної форми.Матка замостила ватою перехідну трубку(на фото).
У Шустрої 3 личинки,хоча уже мав би бути як мінімум один кокон,щось вона відстає у розвитку,може дається взнаки стрес від переселення.
А от Квінта вже має 3 кокона і здорову личинку яка в найближчі дні теж сплете собі кокон.

Вук 01.09.2018 10:56

У темі 1 долучень
В останній день літа Півбока порадувала мене своєю першою мурашкою(на фото).З моменту кладки яєць до виходу імаго минуло 45 діб,на підході ще 5 коконів.Поставив їм сиропу і вкинув дрозофілу,проте мурашка сидить біля матки і ,схоже що ,барикаду з вати якою закрита трубка розбирати поки не збираються.
Квінта теж має 5 коконів і, по розрахунках ,на наступному тижні повинні з'явитись мурашки.
У Шустрої личинки зупинились в розвитку і коконів нема жодного:(

Вук 05.09.2018 22:40

В неділю у Півбока з'явилася ще одна помічниця,два дні було тихо а сьогодні виявив зразу двох новонароджених іще двох лялечок мурашки активно облизували,тож до ранку їх стане шестеро)))П'ють цукровий сироп,годують матку,а от мушка-дрозофіла що живе в інкубаторі з вихідних(я її вкинув в якості живого корму коли народилася перша мурашка)досі уникала мурашиних щелеп,та,здається,недовго їй лишилось під'їдати у мурах сироп.

Вук 06.09.2018 08:42

Як я і передбачив ,на ранок додалося дві мурашки і пропала одна дрозофіла))Мушка була знайдена в "гнізді" біля матки обкладена личинками.Крапельку сиропу мурашки за ніч випили,тепер всі вони ходять з полосатими черевцями))

Вук 08.09.2018 11:15

У темі 2 долучень
Фото Півбокової сім'ї
1)загальний вигляд,в лівому нижньому кутку мурашка поїдає мушку,біля матки видно ще два кокона
2)трофалаксис-обмін їжею між робочою мурашкою і маткою

Вук 11.09.2018 11:24

Учора у Квінти вилупилася перша мурашка,загальний час розвитку склав 45 діб.Дав їм сиропу,але вони його не пили
У Півбока теж додалася ще одна,тільки загалом їх все одно 6,одну з своїх сестер вони розібрали на частини і розвісили на ваткі для зволоження.А сьогодні з ранку винесли на смітник.

Вук 14.09.2018 20:17

Сьогодні годував мурашок мушками-дрозофілами.В перехідній трубці між "гніздом" і "годівницею"завжди сидить мурашка-охоронець,вона зразу ж вийшла подивитись хто там ходить біля мурашника і наткнулась на мушку.На стороні дрозофіли кращий зір і більша спритність,вона зразу відскочила в сторону,мурашка зробивши пару кругів і не знайшовши жертви швидко побігла по підмогу.Зчинивши переполох в гнізді і взявши з собою ще двох помічниць вони вибігли на полювання.Десь із хвилину вся трійця бігала по годівниці поки одна з них не наткнулась на дроздофілу,після чого мушка знов відскочила в сторону,а мурашки почувши жертву забігали ще швидше.Дрозофіла стала обережнішою і почала відслідковувати траекторію руху своїх нападників і завше тікати подалі з їхнього шляху.Мурашки виявилися сліпими,їхні очі дуже слабо розвинені,вони більше покладаються на дотик і запахи обмацуючи все своїми вусиками.Вони ганяли по стінках і стелі інкубатора а дозофіла майже з легкістю від них тікала,пару разів падала на спину і та секунда за яку вона знов ставала на ноги могла б стати фатальною,проте поряд не було нікого з мисливців.Мурашки набігавшись без толку гукнули собі ще одну помічницю і от проти чотирьох мушка не протрималась і пів хвилини,вона відскочила від загоничів що гасали по стінкам і втрапила прямо в щелепи четвертої,яка чекала внизу.За кілька секунд в міцних обіймах щелеп мурашки мушка померла,чи може її паралізувало?Швидко підбігли інші мисливці і потягли трофей в гніздо там на нього чекають голодні личинки.
Загалом дрозофіла протрималась близько 4 хвилин

Вук 22.09.2018 11:34

Стан мурашиних сімей на 22.09.18:
Шустра-з'їла всі яйця і личинки,сидить сама в інкубаторі,якщо доживе до того часу коли я повернусь в Україну-відправлю її зразу зимувати може у неї діапауза;
Півбока-має шіть мурашок,півтора десятка личинок на різних стадіях росту,один кокон і гору яєць,колонія активно поїдає сироп і дрозофіл;
Квінта-має чотири робочих мурашки,яйця і личинки порахувати складно так як колонія мешкає у інкубаторі старої моделі де один шприц запресований в інший і якраз де гніздо стінки подвійні і через них майже нічого не видно((Розплоду менше ніж у Півбока,та Квінта потроху доганяє,сироп п'ють не так активно,а от мушок-дрозофіл їдять залюбки.

Вук 27.09.2018 14:21

В понеділок годував мурашок цукровим сиропом-Півбокові вичистили "тарілочку" до блиску,не залишили нічого;а от Квінтові трохи полизькали і закидали залишки рештками мушок і шматочками вати.
У вівторок з ранку вкинув до обох сімей по великій жирній гусениці молі,думав їм на тиждень їсти вистачить))Тільки мурашки вирішили інакше,вони мабуть злякалися таких великих(як на їхній погляд)тварюк,тож заховалися всі в гнізді і не виходили звідти аж доки я тих гусениць не прибрав в середу увечері.Так як мурашки більше доби нічого не їли(черевця у них повні і вони,напевно ,і тиждень зможуть обійтись без підкормки,та не хочу експерементувати,хай розплод гарно розвивається)то я вкинув їм по придавленій дрозофілі,Півбокові знайшли поживу через кілька хвилин і швиденько перенесли до гнізда.Квінтові так і не виходили,всю ніч просиділи біля матки бо на ранок мушка лишилася на тому ж місці де я її залишив.

Вук 28.09.2018 17:27

У темі 3 долучень
Сьогодні годував мурашок дрозофілами,Півбокові швиденько свою впіймали,це зайняло у них близько хвилини,вийшли в п'ятьох і ганяли по годівниці поки одна з мурашок не вхопила мушку за крило,зразу жпідбігли інші,міцно зафіксували жертву своїми щелепами і оббризкали кислотою.Коли дрозофіла перестала шевелитись-потягли до гнізда,обгризли крильця і віддали личинкам.
Квінтині так безвилазно і сиділи в гнізді,мушка бігала по годівниці пів дня,а тоді мабуть її потягло на екстрим і вона полізла в перехідну трубку до гнізда.Я вчора до половини затемнив гніздо щоб мурашки не так сильно нервували,тож коли досередини влізла дрозофіла я відсунув закривавше огляд кільце.Мушку спіймали майже одразу бо об'єм гнізда значно менший за годівницю,та головне не це-колонії зрівнялися у кількості-в обох маток по 6 помічниць.Півбока дуже випереджає Квінту по кількості розплоду і по більш агресивній експансивній поведінці-розвідники кожні 15-20 хв обстежують годівницю.Квінтові ж навпаки сидять у гнізді і аби мушка не полізла до них на свою голову то жила б може з тиждень в годівниці харчуючись засохлим сиропом який мурашки теж пити не хочутьл
На фото:
1)сімейство Півбока
2)личинки поїдають мушку
3)свіжевпольована дрозофіла

Вук 04.10.2018 21:07

У темі 1 долучень
Вчора у сім'ї Півбока народилася сьома мурашка!

Вук 07.10.2018 12:47

У темі 1 долучень
Щойно переселив сім'ю Півбока до нового інкубатора.Переселяв самим варварським способом-витрусивши матку з розплодом із старого до нового,а потім виловлював мурашок що залишились на зубочистку і переносив у нове помешкання.На такі крайнощі пішов через цвіль що поширювалась по вологій ватці(на фото),мурашки часто вішають на ватку залишки дрозофіл і мабуть від них вона розвивається.
Сьома мурашка виявилася інвалідом-у неї не рухається правий вусик,він навіть залишився світлим не набувши коричневого кольору всього тіла.
Квінтове сімейство поки без змін,хоча у четвер з'явилася нова кладка яєць))

Вук 07.10.2018 20:04

Зазирнув до мурашок,Півбока з усім сімейством сховалися до перехідної трубки між гніздом і годівницею.Трубка з соломинки з коктейлю довжиною 12-15 мм,ущільнена ззовні ваткою,там сухо тепло і темно))Під трубкою із сторони гнізда лишилася частина личинок,мабуть ті що не помістились всередину

Вук 10.10.2018 22:39

Щоб зменшити стресс сім'ї Півбока,обгорнув інкубатор папером,затемнивши його.З ранку ,обережно зазирнув до середини,виявив що мурашки винесли з трубки весь розплод і акуратно розклали його по всьому гнізду,та матка так і не вийшла,тільки її смугасте черевце виглядало з трубки.
У вечері,після роботи,знову зазирнув до інкубатора і якою ж була моя радість коли я побачив що Півбока уже в гнізді біля розплоду))На радощах вкинув їм дрозофілу і залишив у спокої.
Годувати Квінтову сім'ю сьогодні не збирався(як і Півбокову)),та трошки згодом впіймав кімнатну муху(почалося "бабине літо" і вони залітають у розчинені вікна).Щоб продукт не пропав вирішив згодувати муху квінтиним мурашкам.Муха лазила спочатку по годівниці без великих зусиль звільняючись від атакуючої її мурашки-розвідниці тактика якої зводилася до того щоб вхоити жертву за ногу чи крило і оббризкати кислотою.І їй кілька разів це вдалося,а муха полізла до гнізда де на неї накинулися всі хто там сидів,крім матки яка зразу дременула в перехідну трубку(наче бункер там у них)).Від атаки шести розлючених мурашок муха дуже швидко померла,розкиданий розплод знесли докупи,Квінта повернулася у гніздо.
Побачимо чи їстимуть вони муху

Вук 13.10.2018 12:32

Муху мурашки затягли до перехідної трубки забарикадувавши майже повністю прохід.Чи їли чи ні сказати важко-в трубці видно погано,муха зменшилась в об'ємі а чи сама всохла чи мурашки постарались- не зрозуміло.
Дрозофіла яку вкинув до Півбока залишилась цілою,розвідниці лазили біля неї але не чіпали.Чи вони вирішили голодувати?
Сьогодні дав обом сім'ям по крапельці сиропу.
Квінтові дуже скоро знайшли його і швиденько прийнялись переправляти до гнізда наповнюючи шлуночки спочатку няньок а тоді дружно поячи матку.За 40 хвилин тарілка вже була пуста а мурашки у гнізді повні))
За весь цей час Півбокові навіть не вийшли на розвідку до годівниці,сидять дружно біля розплода,сторожують матку((

Вук 13.10.2018 14:09

У темі 1 долучень
Півбокові таки знайшли сироп))Сфотографував дуже цікавий момент-трофалаксис "на трьох", мені такого ще жодного разу не траплялось))

Вук 15.10.2018 22:06

У темі 1 долучень
Від мухи в трубці залишилася половина-мурашки повністю з'їли її черевце і частково груди.
Годував мурашок дрозофілами,трохи забагато перетримав їх в холодильнику і вони померзли.Квінтовим дісталися 2 приморожених мушки,вони їх швиденько перенесли до гнізда.Півбоковим дісталася одна приморожена мушка і одна жива,жива лазила по годівниці поки не пролізла до гнізда зчинивши там рейвах і знайшовши,в результаті, свою погибель.Свіжевпольовану мушку з'їла матка навіть ні з ким не поділившись,а от приморожена так і лишилася лежати біля вхідної ватки,мурашки її трохи потягали та і покинули((Може через те що я їх сиропом перегодував?Черевця у них повні,так личинкам однак треба білок для нормального розвитку.Треба зробити Півбоковим "піст" до кінця тижня,може хоч з гнізда почнуть виходити,а то понаїдали животи і сидять в енергрзберігаючому режимі))
На фото інвалід з Півбокової сім'ї(та що біля матки)видно відсутній правий і недорозвинений лівий вусик.Мурашка лазить біля вологої ватки,точніше сидить більшість часу на місці поки хтось її не зжене,з іншими не контактує як і вони з нею,черевце має маленьке-мабуть її взагалі не годують((

Вук 20.10.2018 12:55

У темі 1 долучень
В середу вкинув мурашкам по 2 живих дрозофіли.Виявилося що двох мушок впіймати їм важче ніж одну))Квінтині впоралися з ними за кілька годин,а півбокові зловили тільки одну,друга жила у годівниці більше доби,до наступної ночі.
Сьогодні дав мурашкам сироп,вирішив підгодувати також Шустру,а то ще помре з голоду.Сироп наколотив мабуть дуже ріденький бо мурашки його полизькали та й покинули((В півбоковій сім'ї помітив ще білу лялечку,мабуть відкрили кокон вночі.Бачив як мурашки чистять інваліда,та не бачив що годують.
На фото всі три мої колонії
Шустра
Квінта
Півбока

Вук 31.10.2018 20:01

Повернувся в Україну,мурахи переїзд пережили добре.Колонію Півбока подарував племіннику-юному мірмікіперу))Замість неї отримав матку Solenopsis fugax,виграну в конкурсі на сайті виробників формікаріїв.
Намагаюся переселити колонію Квінти з шприца в пробірку-там просторіше і прозоріше.

Вук 31.10.2018 21:53

У темі 3 долучень
Приїхав USB мікроскоп з Китаю,цяцька настільки чудова по можливостям,настільки убога по виконанню механіки.
Крихітка-Solenopsis fugax крупним планом-в реалі має 5мм довжини.
Дуже схоже що у неї є личинка!

Вук 06.11.2018 12:19

У темі 2 долучень
Поки на вихідних їздив до бабусі у Квінти вилупилася сьома мурашка(на фото ліворуч),вилупилася мабуть ще в ніч з п'ятниці на суботу,бо на вечір понеділка,коли зроблене фото,мурашка майже набрала кольору.
Медом який залишав їм,мурахи максимально наповнили свої черевця і добряче "заправили" матку))(на фото)
Шустра теж з'їла весь мед,тільки яєць так і не відклада,почекаю кінця тижня і якщо нічого не зміниться відправлю її на зимівлю.
Матку мурахи-злодія буду звати Сонька.Вона до меду не торкалась,сидить собі на вологій ватці і нянчить щось жовте і дрібне,чи то лялечка чи яйця-не зрозуміло,мікроскоп не можу сфокусувати бо на таких збільшеннях скло пробірки дуже погіршує картину

Вук 07.11.2018 22:31

У темі 2 долучень
Сьогодні у вечері оглядаючи своє мурашине господарство побачив у Соньки в пробірці наче біля матки хтось шевелиться.Швиденько взяв лупу і роздивився крихітну мурашку.Таки і справді Сонька нянчилася з лялечкою і ось вона ожила!На фото видно наскільки вона крихітна,Сонька якої 5 мм виглядає проти неї наче слон,а ще постійно намагається заховати дитятко під себе- від сліпучого холодного світла мікроскопа

Вук 13.11.2018 13:16

Інкубатор із Шустрою переклав на вікно,там прохолодніше-готую її до зимівлі.
У Квінти вже 10 мурашок,3 кокона і 5 личинок.Яєць нема,схоже вони теж готуються до діапаузи.
У Соньки поки що без змін,а як там щось і є то воно таке дрібненьке що його не видно.

Вук 14.11.2018 18:18

У темі 2 долучень
Схоже я помилявся щодо Квінтиної сім'ї,сьогодні у них з'явилося 4 яйця,зимівля відміняється.
На фото мурашки годують личинок частинками дрозофіли

Вук 17.11.2018 17:59

Втопилася в крапельці меду єдина Сонькина мурашка*DASH*Це сталося вночі,побачив тільки зранку,акуратно витягнув зубочисткою,помив у воді і поклав до матки-може оближе і оживить,та дива не сталося((За кілька годин матка відтягла трупик подалі від ватки.
Квінта потихеньку продовжує відкладати яйця

Вук 19.11.2018 11:51

Учора інкубатор з Шустрою поклав до холодильника.Сподіваюсь зимівля піде їй на користь

Вук 20.11.2018 14:34

Схоже Сонька не пережила втрату своєї єдиної донечки,з ранку знайшов матку мертвою(((
У Квінти вилупилася ще одна мурашка

Вук 26.11.2018 12:23

У темі 1 долучень
На сьогодняшній день у Квінти 11 робочих мурашок і сім'я потихеньку розвивається,та мене непокоїть різке ,за кілька тижнів,почорніння верхнього шару вологої ватки(на фото),мурашки тримаються від неї на відстані займаючи центральну частину гнізда.Наскільки це для них небезпечно,бо не хочеться знов насильно їх переселяти,а самі вони переселятись не схочуть.
Шустра провела свій перший тиждень зимівлі на дні холодильника і схоже що почувається нормально

Вук 28.11.2018 15:31

У темі 1 долучень
За порадою з мермікіперського форуму збільшив мурашкам зону проживання пересунувши ватку з переходною трубкою до краю пробірки і приєднав арену зроблену з лоточка.Мурашки тепер усі на виду і виявилося що я їх неправильно рахував-їх 13!

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 19:24.

Copyright © Львівський форум акваріумістів, 2007-2014р.
All rights reserved