Львівський форум акваріумістів

Львівський форум акваріумістів (http://aquaforum.lviv.ua/forum/index.php)
-   Мурахи (http://aquaforum.lviv.ua/forum/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Лазіуси з Чехії (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=19125)

Вук 05.12.2018 18:04

Відповідь: Лазіуси з Чехії

У темі 2 долучень
Квінтина сім'я веде малоактивний спосіб життя,дрозофіла на арені живе вже тиждень-забагато вільного простору,мурашки не можуть її піймати.Вкинув їм соснової смоли-мурашки менші шматочки перенесли до вологої ватки,а більші почепили на вату біля входу в пробірку(на фото мурашка тягне величезний,як на неї,шматок смоли).
Позавчора побачив на кришці арени ось таке крихітне створіння(на фото) всього 3 мм завдовжки.Довідники кажуть що це книжкова воша.

Вук 09.12.2018 13:42

У темі 3 долучень
розтовк великі шматки смоли на менші,тепер мурашкам є чим займатись-вони закидали вхідну трубку і розвішали більші шматки навколо входу.Це все тримається на "чесному слові" і від найменшої маніпуляції з ареною відпадає,тоді робітники починають все з початку.Мабуть після закладання входу в пробірці підвищилася вологість бо Квінта з розплодом перейшла ближче до виходу,подалі від вологої ватки.
Розплод майже не розвивається,мабуть через низьку температуру 19°С,за тиждень заберу термоковрик,сподіваюсь підігрів арени прискорить розвиток розплоду і активність мурашок
На фото:мурашка тягне смолу,замурований вхід,Квінтина сім'я в пробірці

Вук 10.12.2018 02:36

В неділю о 6 вечора мурашки завовтузились з коконом,я зразу ж підключив та навів на них мікроскоп.Світло не вмикав щоб не сполохати няньок які діставали з кокона новонародженну сестру.Відео за посиланням: [url]https://youtu.be/af29Q_uq1rU[/url]

Вук 17.12.2018 15:19

У темі 2 долучень
у п'ятницю насипав мурашкам піску на арену,до ранку вони замурували вхідну трубку лишивши тільки невеличкий прохід і побудували до нього пандус.За вихідні,поки я їздив по термоковрик,мурахи заліпили піском вологу ватку і понасипали його по дну пробірки.

Вук 23.12.2018 15:20

Квінтиних мурашок вже 15.
Привіз термоковрик,ввімкнув,з піску на арені і в пробірці почала випаровуватись волога,довелося розкупорити пробірку-витягти ватку що закривала вхід.Пробірка провітрилася,вологість прийшла до норми,мурахи продовжили свої будівельні роботи,наносили ще більше піску і дополовини засипали пробірку.Вологу ватку частково відкопали з піску і зараз матка з розплодом і няньками сидять біля неї.
Час від часу знаходжу на кімнатних квітах крилатих попелиць і саджу на арену,згодом вони пропадають,чи їх з'їли мурахи,чи вони повилазили крізь щілину під кришкою,невідомо.Сьогодні спіймав ще одну,задопомогою пінцета і зубочистки загнав її до пробірки.Поки попелиця повзла всередину зустрічні мурашки реагували на неї досить спокійно,зовсім не так як на дрозофілу.Попелиця доповзла майже до самої матки коли її виявили няньки,не проявляючи ніякої агресії вони гладили її вусиками,облизували лапки,мабуть намагаючись подоїти її.Схоже що розведення попелиць закладене в геномі мурашок

Вук 02.01.2019 15:39

У темі 1 долучень
Вітаю учасників форума з Новим роком і Різдвом!
Мурашки засипали піском вхід в пробірку,залишивши лиш вузенький прохід під самою стелею.Від цього біля вологої ватки почав з'являтись конденсат.Я вирішив провести експеремент-витяг термоковрик з під арени і поклав його зверху на пробірку.Це одразу дало свої результати-мурашки стали активніші,пакет з яйцями підняли вище поближче до тепла,і частина мурашок сидять гріються на стелі.Наступного дня знайшов підтвердження своїм діям на Антклабі.

Вук 15.01.2019 18:57

У темі 1 долучень
Квінтині мурашки замурували вхід до пробірки остаточно і зовсім не виходять на арену.Комарів їсти не стали,останнє що вони куштували була личинка жука-знахаря,ще одна живе на арені-на день закопується в пісок,а як потемніє-вилазить погризти вівсяні пластівці які я для неї вкинув.Ще на арену накидав маленьких чорненьких жучків-не більше 1мм завдовжки,яких наловив у вентиляції квартири.Якби мурашки таки вийшли на полювання то щось би спіймали з цього зоопарку,а вони сидять на стелі пробірки гріються під термоковриком.Яйця повільно ростуть ,а от личинки зовсім не міняються,які були місяць назад такі лишаються і зараз.
Придбав гіпсовий інкубатор(на фото)ще не вирішив,чи спробую переселити Квінтину сім'ю,чи поселю Шустру,хай дозумує до Водохреща а там уже дістану її з холодильника

Вук 17.01.2019 19:21

Сім'я Квінти перебралася до гіпсового інкубатора.Матка з розплодом і няньками зайняли найдальшу камеру,щоб їм було спокійніше я її зверху заклеїв червоним скотчем-мурашки не бачать світла в червоній області спектру,тож у них там напівтемрява яка має заспокоїти матку.Один мінус-через скотч дуже погано видно.Цілий день інкубатор підігрівається зверху до 25°С,коли наніч прибираю термоковрик на склі камер за кілька хвилин з'являється конденсат.Мурашки позатуляли вентиляційні отвори в двох дальших від входу камерах.Випили краплину меду яку я їм залишив на ніч,а от личинку знахаря проігнорували((

Вук 22.01.2019 17:45

На Водохреще дістав з холодильника інкубатор з Шустрою,там вона провела 2 місяці.Переклав його на вікно,в самий куток-там прохолодніше,щоб не було різкого перепаду температури.Після 2денної акліматизації на вікні переклав інкубатор на верх полички над столом і вкинув до матки придавлену гусеницю знахаря.Якщо з'їсть хоч трохи гусениці,то обов'язково відкладе яйця!
Квінтині мурашки натягали шматочків гіпсу і (як завжди)замурували перехід між камерами.У другій камері з'явився грибок,хоча перед заселенням мурашок все було чисто.Може вони принесли спори на собі?Але в камері де живуть мурашки все чисто((

Вук 28.01.2019 16:37

У темі 1 долучень
Шустру пересадив до пробірки і нагодував медом,вона їла довго поки набрала собі повне черевце.Пробірку з нею поклав біля інкубатора Квінти під термоковрик.Яєць поки нема,та я не втрачаю надію.
Підігрів інкубатора з Квінтиною сім'єю приніс результат-є величенька кладка яєць,нажаль на фоні білого гіпсу їх неможливо порахувати,до того ж прозора стеля інкубатора майже одразу вкривається краплинами конденсату.Мурашки їдять мед і цукровий сироп(він не скисає як медовий).Кілька разів на день арену обстежує єдиний фуражир,він поп'є сиропу і поганяє жучків що я їх наловив у вентиляції(мабуть і ловить,бо зразу їх було 4,а зараз всього 2,хоча вони дрібні і могли вилізти крізь вентиляційні отвори в інкубаторі),гусеницю знахаря не чіпає,вона полиняла і доїдає шматочок арахіса.
На фото ледве видно кладку яєць біля правої задньої ноги матки

Вук 31.01.2019 01:49

У темі 1 долучень
Діапауза скінчилась!Квінта нанесла цілу гору яєць!Штук 20 мабуть,а може і більше!А ще у неї велике черевце,тож мабуть яйця будуть ще.
Одна з личинок які лишилися з осені перетворилася на лялечку,що дуже дивно,бо у родини Лазіусів перетворення іде через кокон,а тут лялечка.На мурашиному форумі кажуть що це через постійний підігрів(то може бути правдою,бо я на ніч термоковрик не приймав і температура в гнізді була 25°С постійно)Поексперементую цей тиждень із зміною температури на ніч,подивимось що з того вийде.
Жучки про яких я писав раніше виявилися сіноїдами,я зразу думав що то якийсь вид тарганів-така у них схожа будова і довгі вуса,та копання в гуглі розвіяли мої сумніви.Головне що мурашки їх залюбки їдять,якщо зловлять звичайно,бо то задача. зовсім не тривіальна.Сіноїди такі повільні і флегматичні коли спокійні стають швидкими як блискавка в разі небезпеки.Відбігають не далеко,на якийсь сантиметр,та цього досить щоб самотній напівсліпий фуражир втратив слід здобичі.
На фото-сіноїд на стелі арени

Вук 06.02.2019 20:18

У темі 2 долучень
Зміна температурного режиму принесла свої результати-позавчора у вечері помітив як мурашки активно "ховвли" личинку закопуючи її крихітними уламками гіпсу та іншим сміттям.Серед гнізда утворилася могилка за якою постійно слідкували кілька робітниць,вони підправляли її бо личинка всередині плела собі кокон.Це зайняло у неї близько доби,на вечір наступного дня весь мотлох було винесено на звалище(вони його влаштували в сусідній камері)а посеред гнізда лежав маленький,акуратний кокон.Дві інших личини,схоже,були з'їдені в якості білкового корму.Мурашки продовжують полювання на сіноїдів,два рази на тиждень даю їм порізану на 3 частини гусеницю знахаря,вони забирають тільки один шматочок.Яйця ростуть і коли масово з'являться личинки-апетит мурашок збільшиться.Насипав їм на арену трошечки піску,такого завзяття після переселення до інкубатора я ще не бачив,працювало відразу 4 мурашки–тягали по крупинці,будували пандус ззовні своєї камери.
На фото:лялечка і кокон,яйця в оточенні няньок

Вук 09.02.2019 00:49

Сьогодні Шустра відклала перше яєчко!А черевце у неї таке велике що вона з ним ледве пересувається,не просто їй самій буде винянчити перше покоління помічниць.

Вук 15.02.2019 22:48

Шустра за кілька днів відклала більше десятка яєць,точно порахувати важко,бо вона собою їх закриває,я й так щоб менше її турбувати акуратно знімаю чохол який затемняє їй пробірку лише при червоному світлі(зробив світлофільтр для настільної лампи обклеївши пакетик червоним скотчем і вставив двічі зігнутий аркуш офісного паперу для матовості)Мене тривожить тільки що частина яєць розкидана по пробірці,в той час як інші вона склала в купку біля себе.
Квінтина сім'я теж висиджує яйця,кагат уже величиною з матку.Вчора сталася неприємність-втекла одна мурашка,я від'єднав арену щоб трошки там прибрати і не закрив трубку з інкубатора,як завжди це робив.Мурашки і раніше кілька разів виходили назовні-останній раз крізь вентеляційні отвори-та завжди або самі повертались,або я їх ловив,бувало навіть через кілька днів,та цього разу мурашка виявилася спритнішою-вправно тікала від пензлика яким на який я напагався її піймати-і сховалася за купою журналів.Сподіваюся вона повернеться,інакше засохне без вологи яку можна добути тільки на вікні із вазонів з квітами,чи конденсату з скла.Сіноїди проти мурашок розробили доволі ефективну тактику-сидять на стінках або стелі арени,на підлогу спускаються по мінімуму,в разі небезпеки-тікають,якщо не можуть втекти-просто відчепляються від поверхні і падають донизу.За три останні дні мурашки не змогли вполювати жодного сіноїда.

Вук 17.02.2019 22:22

Вчоруюа у вечері помітив що лялечка потемніла,на ранок по інкубатору повзала новонароджена робітниця.Розвиток лялечки тривав десь 18-20 діб.Спочатку вона лежала окремо,та під кінець мурашки обіклали її яйцями так що відрізнити її можна було лише за чорними крапочками очей.
Втікачка так і не з'явилася,тож квінтиних робітниць знову 15.

Вук 17.02.2019 22:51

У темі 1 долучень
:f
Як же я помилився!Їх знову 14((Прибирав на ніч термоковрик і побачив у гніздовій камері розчленовану мурашку-голова окремо від тіла!Що могло викликати такі дії із сім'ї?
Фото зроблене при червоному світлі,інкубатор вже почав вкриватись конденсатом

Вук 20.02.2019 10:59

У Квінти з яєць з'явилися перші личинки,вчора у вечері прибираючи наніч термоковрик помітив цікаве дійство-мурашки розібрали великий кагат з яйцями на менші купки відкалібрувавши їх по величині і порозкладали в різких місцях гніздової камери,окремо склали личинок.На ранок все знову склали докупи,може через зниження температури через відсутність підігріву?

Вук 25.02.2019 21:00

У темі 1 долучень
Сьогодні мурашкам дісталася велика муха,вона зимувала у кума вдома і вилізла коли пригріло сонечко.Я їй обірвав крильця і надрізав.Нова їжа викликала у мурашок неабиякий ажіотаж,на арену вибігла половина сім'ї.Муха була величезна,тож вони залазили до середини,інколи по троє-четверо і вигризали нутрощі

Вук 28.02.2019 14:28

Вчора у вечері робітниці розпакували кокон з останньою минолорічною мурашкою.Квінтина сім'я знову досягла чисельності 15 мурашок.Розвиток у коконі тривав 22 доби що трохи довше ніж в лялечці,бо я сподівався побачити новонароджену в минулі вихідні чи на початку тижня.
Мурашки активно шукають виходу у навколишній світ,після того як виїли муху вони постійно лазять по краєчку арени,там де її закриває кришка,тому щоб дати їм поїсти доводиться чекати поки фуражири повернуться до гнізда.Дав їм на ніч крапельку меду-на ранок мисочка була порожня,з ранку дав ще одну-на фуражировку вибігли одразу четверо,частину випили,тещо лишилося засипали піском.Трохи згодом вкинув їм саму меншу,яку знайшов, гусеницю знахаря,дві мурашки її швидко побороли,оббризкали кислотою і потягли до гнізда,там масово з'явилися личинки,а ті завжди їсти хочуть.

Вук 03.03.2019 20:18

В пя'тницю з'явився перший кокон цьогорічного розплоду,а щойно подивився-їх вже два.Личинки добре їдять,одну маленьку гусеницю знахаря у два дні+постійно на арені мед який мурашки засипають різним мотлохом.Також постійно ловлять сіноїдів.Квінта несе все нові й нові яйця,її теж гарно годують,бо має "смугасте" черевце.
У Шустрої яєць багато,вони навіть збільшилися в розмірі,проте личинок досі нема жодної,та і яйця розкидані по всій пробірці,то ж чи буде з неї якийсь толок-невідомо.Чи знову,як минулого разу поїсть весь розплод.Побачимо

Вук 10.03.2019 14:41

Мурашки заліпили піском і різним мотлохом верхню прозору кришку формікарія,вночі,коли прибираю термоковрик,там випадає конденсат і до нього це гарно ліпиться.Тепер спостерігати за життям мурашок у гнізді досить складно.
Арену тримаю відкритою,намазав краї блиском для губ–це привело до того що мурашки за ніч виловили всіх сіноїдів яким не було куди тікати.
Якраз вчасно з розсади на підвіконні вилізло кілька мух,надрізаю і мурашки виїдають їх з середини.

Вук 14.03.2019 21:09

У темі 5 долучень
У Квінти коконів вже близько 20,народжуватись почнуть десь під кінець місяця.На фото-гніздова камера з заліпленим верхнім склом,загальний вигляд інкубатора з ареною.3 останні фотки-вчора у вечері хтось із мурашок виніс на арену личинку,вона там пролежала всього кілька хвилин,прибігла мурашка(може та сама) і забрала її назад до гнізда.
Шустра з'їла більшу частину відкладених нею яєць :(,мабуть коли потеплішає випущу її на волю

Вук 17.03.2019 12:19

Позавчора у Квінти померла перша мурашка,за день до цього вона ходила по арені наче п'яна,її немов би хитало,координація рухів була не чіткою.На ранок її скрючений трупик лежав в дальній частині гніздової камери.За деякий час тільце перетягли до личинок які випили з нього всю гемолімфу-мурахи все годне пускають в діло!Сьогодні вранці висохший трупик витягли на арену.
Емаргінатуси не хочуть складати сміття в одному місці,залишки від сіноїдів розкидані по арені,кілька гусениць знахаря вони поховали прямо в форміку закидавши їх піском

Вук 23.03.2019 15:19

Померла ще одна мурашка,її висушені останки сьогодні зранку винесли на арену.Схоже помирає перше покоління робітниць які піднімали сім'ю.Щось рано вони почали мерти,прожили трохи більше пів року:(
Шустру підгодовую сиропом,який вона залюбки п'є,також раз в тиждень даю придавлену гусеницю знахаря,найменшу яку можу знайти.Яйця вона розкидає по всій пробірці,схоже піклуватись про них не збирається.Сьогодні обережно зубочисткою переніс кілька яєць що валялися поряд з виходом пробірки на арену до Квінти,мурашки їх знайшли і забрали в інкубатор.Виникла ідея використовувати Шустру в якості несучки,та для цього її треба переселити до коротшої ємності бо в пробірці вона сидить дуже далеко від входу і яйця звідти дістати проблематично

Вук 24.03.2019 13:02

Сьогодні ще одна мурашка померла і одна народилась

Вук 03.04.2019 20:37

За час що пройшов з минулого запису у Квінтиній сім'ї народилося 4 мурашки.
Померла Шустра((

Gamorkaua 09.04.2019 10:45

Доброго дня незнаєте де можна в Львові піймати messor structor? Або хто в змозі продайте) або любий вид мурашок)

Вук 11.04.2019 12:33

Добрий день.Вибачте що відповідаю так пізно.Львів знаходиться занадто північно для месороів,вони жителі степу.Замовити можна в інтернет-магазинах,та там їх продають разом з формікарієм який вам знадобиться лише через рік і який не завжди якісний.Також можна глянути на ОЛХ,для пошуку використовуйте муравьи-російською,видасть більше результатів.Я б на вашому місці зачекав місяць,зараз у месорів літ,за місяць в продажу будуть матки з розплодом що виключить можливість купити не запліднену матку

Вук 12.04.2019 00:57

Сім'я активно розвивається,коконів уже стільки що тепер личинки які заплітаються обкладають не мотлохом,як раніше,а обкладають горою з коконів.Померло ще 2 робочих мурашки,нових за цей час не народилося,проте кілька коконів потемніло,тож на днях слід очікувати поповнення.Стрімкий розвиток колонії призвів до зменшення популяції сіноїдів,яких я раніш ловив по 15-20 за день,тепер добре коли набереться 10 за 2 дні.В зв'язку з цим виникла проблема з заміною кормових комах.Гусениць знахаря муррахи продовжують ігнорувати((Тож я вирішив спробувати комарів яких наловив у своєму під'їзді,як ввиявилося згодом-комарі мурахам сподобались.Зараз даю їм 2-3 комарика в день і цукровий сироп+як добавка на арені присутні сіноїди.Останніх мурашки виловлюють доволі легко бо зараз на фуражировку виходить одночасно. 3-6 працівниць і сіноїдам просто не лишається місця для маневру-тікаючи від однієї вони потрапляють в мандибули до іншої мурашки.

Вук 23.04.2019 14:07

Сім'я активно розвивається,через день-два з'являються новонародженні мурашки.Загальну кількість підрахувати складно,та вона в межах 25-30 робітниць.З'їдають одного комара в день,якщо кинути ще одного-відгризають голову або черевце,все інше залишають валятися на арені.Як додатковий корм-сироп і сіноїди(якщо вдається їх наловити)

Вук 01.05.2019 13:52

У темі 1 долучень
Прибрав термоковрик ,точніше перемістив його з верху інкубатора під низ арени.З настанням похолодання на прозорій кришці інкубатора рясно випав конденсат.Сім'я призупинилась в розвитку,хоча розплоду дуже багато,за минулий тиждень народилося всього пару мурашок.Добре що не померло жодної.При підігріві температура всередині інкубатора складала 25°С що ідеально для лазіусів,зараз же всього 21°С і розвиток іде довше.Мурахи складають більшу частину решток з‘їдених комах у двох вільних камерах інкубатора,така купа решток,при бажанні,дасть їм змогу засипати всю смугу антивтечі і гайнути на волю.Це мене трохи непокоїть,і витягти той весь мотлох з середини нема ніякої можливості((Здається що вони чекають коли вилупиться достатня кількість робітниць щоб піти дослідити навколишнє середовище.
На фото вигляд інкубатора на сьогодняшній день.Між купою коконів і личинками знаходяться яйця,поки було тепліше мурашки зробили з них колону і одна з робітниць постійно підтримувала іі вершечок звисаючи із стелі вниз головою

Вук 15.05.2019 20:43

Минули вибори,свята,прийшло тепло і тягнуться нескінченні потоки українських заробітчан в сусідні країни.Не минула і мене чаша сія,цього року це Естонія.Мурахи доїхали нормально,сховав їх у самому центрі рюкзака,щоб менші були температурні перепади і щоб важче їх було знайти прикордонникам.
Тут значно прохолодніше ніж дома,та вони продовжують потроху плодитись.От з кормом справжня проблема-гусениць знахаря їсти не хочуть,а зловити щось дрібніше-проблематично.Поки пою їх сиропом.Інкубатор тримаю в тумбочці,там темно і тепліше.

Вук 08.06.2019 14:51

У темі 1 долучень
Літо добралось навіть до Естонії,з підвищенням температури розвиток сім'ї пішов активніше,в день народжуються 1-3 мурашки.Загальну кількість робочих підрахувати складно,в гніздовій камері мурашки сидять як на підлозі з стінками так і на склі.Частина мурашок перебралась у першу від входу камеру,мабуть охоронці та помічники фуражирів,загальною кількістю до 10 особин.Другу,саму велику камеру,як і раніше,використовують як смітник.
Годую сиропом і гусеницями знахаря,попередньо розрізавши їх навпіл,так вони їх забирають до інкубатора,а цілу ніяк не хочуть.Кілька днів тому спіймав у баночці із знахарем ще майже білого жука,який тільки вилупився,він має ще не затвердівший хітиновий покрив.Я його теж розрізав і вкинув на арену,у мурах він визвав неабиякий ажіотаж,вони швиденько потягли його до першої камери де стали його розбирати
Фото загального стану інкубатора

Вук 17.06.2019 14:53

У темі 2 долучень
Сім'я потихеньку продовжує зростати.Годую їх сиропом кожен день і розрізаними жуками-знахарями через день-два,причому мурашки залюбки їдять і дорослих жуків з затвердівшим хітином,їм вигризають черевце,а голову,шию і надкрилки які не можуть вгризти викидають на арену.
Кількість мурашок в першій від входу камері постійно збільшується.Сьогодні помітив що туди принесли кілька личинок,та після того як знайшли чергового жука на арені,личинки швидко перенесли в камеру до матки,а жука затягли в середину і почали розбирати
На фото:мурахи тягнуть жука до перехідної трубки;ласують жуком у першій камері

Вук 30.06.2019 00:51

Сім'я і далі зростає,що не може не радувати))
Сьогодняшній підрахунок за допомогою фотки і пейнта,дав кількість 90-100 імаго,точніше визначити не вдалося бо слабенька камера в телефоні.До того ж маємо кагат чи то яєць,чи то вже дрібненьких личинок,які складені під нижньою стіною маточної камери,тож,як все буде добре,кількість мурах має подвоїтись за місяць.
У вхідній камері вони влаштували собі "м'ясний цех",тут розбирають комах які до них потрапляють.Годую і далі знахарями,яких переселив у більшу банку.В четвер на роботі спіймав величезного самця комара.Привіз додому ще живого.Довелося йому обірвати крила і лапки,бо вони були такими довгими,що мурахи могли б зробити з них місток собі за межі арени просто приставивши їх до стінки.Я думав що вони того комара будуть гризти на арені,бо були деякі сумніви,чи пройде він в трубку,та в мурашок подібних питань не виникло і на ранок п'ятниці комарика вже дружно гризли в першій камері.Гризуть вже третій день,черевця у всіх смугасті,тож не даю навіть сиропу,вони однак майже не виходять на арену,не до того їм зараз!
Все більшу кількість личинок переносять в першу камеру.Здається що почали розширювати вільний від сміття простір другої камери,бо потрошку почали тягати сміття на арену.Я його перекладаю в куточок,намагаюся привчити їх до смітника

Вук 27.07.2019 22:51

У темі 1 долучень
Сім'я продовжує набирати свою чисельність,хоч і не так стрімко як у першій половині літа.Розплоду так же багато як і раніше,та шматочки від щойно розпечатаних коконів з'являються тепер лише 1-2 рази на тиждень.
Годую їх сиропом і всяким дріб'язком який вдається зловити-комарами,маленькими метеликами молі,мушками.Пробував давати мокриць,та у них занадто твердий панцир(чи то мурахи не настільки голодні)в результаті мокрицю кислотою таки отруїли,та з'їсти навіть не пробували.Коника теж їсти не схотіли,відірвану ногу затягли до половини в перехідну трубку,ото і все,через тиждень її викинув без видимих ознак пошкодження.
Десь в 10-их числах місяця приніс з роботи мурашку нігера,вони там живляться цукром на кухні,де ми обідаємо.Нігер виявився більшим за самих більших моїх емаргінатусів десь на 25%,перше що сталося коли я посадив нігера на арену і залишив мурашок десь на пів години-нігер втік,пройшов крізь тоненьку смужку анти втечі,згодом я його знайшов і повернув на арену,а наступного дня обновив анти втечу,гарненько намазавши краєчок арени.Як виявилося,не даремно,кілька днів назад я виявив втопленим в смужці анти втечі маленьку розвідницю,одну з мурашок що народились самими першими
На фото,теперішній стан інкубатора,сміття в другій камері скидали на купу,та не виносять на арену.
Спроба привчити мурашок до смітника не вдалася,сміття виносять і кидають біля входу в трубку,якщоскласти його на купу,вони розкидають його по всій арені

Вук 12.08.2019 14:43

У темі 2 долучень
Сім'я потроху збільшується,розплоду багато,мабуть зменшення температури пригальмувало її розвиток,в останні тижні вона коливається 19-24°С на термометрі біля інкубатора.Мурашки приблизно порівну розділилися між маточною та вхідною камерами,все частіше по кілька робітниць можна побачити і в центральній камері.Коли температура знижується,майже всі перебираються до маточної камери,вони розплод гріють,чи самі гріються))
Поки літо і живого корму вистачає,втигай тільки ловити,різні мухи ідуть їм на ура,та найбільше їм подобаються самці комарів(такі величезні комарі з довжелезними ногами,які живляться пилком з квітів,а не кров'ю,як самки) ловв їх кілька разів,мурахи затягують його до середини і повністю вигризають нутрощі,це у них займає днів 3,після чого хітинову облуду викидають на арену.
Дуже цікаво зараз спостерігати як вони виходять пити сироп.Розвідниця знаходить мушлю повну сиропу,обстежує все довкола неї,напивається сам і біжить до інкубатора,пробігає по вхідній камері і торкається вусиками мурашок які трапляються на шляху,в камері виникає збурення,мурашки які до того,здається,дрімали,підбігають одна до одної і торкаються вусиками,ніби розмовляють між собою.За кілька секунд веревичка з 10-15 фуражирів вже біжить трубкою ,оточують мушлю і п'ють сироп.
На фото:мурахи затягують комара до перехідної трубки;комар у вхідній камері

Вук 01.10.2019 21:26

У темі 3 долучень
Давно вже не писав,не було про що.Сім'я продовжує зростати.Хотів додати трубку між інкубатором і ареною,це має задіяти більше мурашок в добуванні і транспортуванні їжі.Тільки знайти силіконову шлангочку в Естонії виявилося проблемою,тож відклав це питання до відпустки.
Перший раз я покидав мурашок так надовго,аж на 2 тижні.Гарно їх годував перед від'їздом,як білком,так і вуглеводами.В день від'їзду налив повну мушлю сиропу,вкинув кілька жуків і гуцениць знахаря в якості живих консерв.
Коли повернувся,сироп випили,жуків погризли,виявив ще одну мурашку яка втопилася в антивтечі,та, загалом,з сім'єю все добре!
Привіз з України 5 метрів шлангочки,тепер арена знаходиться на підвіконні і мурашкам потрібно подолати значну відстань щоб до неї дістатись.
На фото:інкубатор;як було;як стало

Вук 19.10.2019 15:08

У темі 4 долучень
Мурахи освоїли шлангочку за добу,бо вже наступного дня вони бігали по ній до арени і назад.Цікаво спостерігати,коли наливаю сироп,розвідник прибігає до інкубатора,сповіщає фуражирам цю чудову новину і от десяток мурашок,одна за одною,біжать по шлангочці до арени,а напившись-назад,і так допоки не вип'ють мушлю повністю.Жуків і личинок в інкубатор не носять,затягують в трубку і розбирають на місці.Учора мурашки гарно розподілились між всіма трьома камерами,вкрили стінки і підлогу,жаль не сфоткав,можна було порахувати їх кількість.В кімнаті тепло,матка знов нанесла гору яєць і маємо купу дрібних личинок,більші личинки мурашки розподіляють по всим трьом камерам,коконів лишилося менше десятка і,наче, більш не додається,якщо всі вилупляться до початку листопада,то відправлю в холодильник на зимівлю,адже минулого року я її не проводив,що не самим кращим чином впливає на здоров'я матки.
Матку Лазіус нігер,яку знайшов біля будинку цього літа,запакував в утеплювач і помістив у холодильник на зимівлю,личинки яких вона вивела не розвивалися,вона родом з півночі і їїї біоритми пристосовані до місцевої природи.Якщо вона вдало перезимує,то дасть великие потомство робітнить,може навіть обігнати сім'ю емаргінатусів по величені сім'ї.
На фото:мурашине життя із збільшенням х12,маленькі личинки із збільшенням х24,купа личинок в маточній камері,макролінза на смартфон,яка мені прийшла з Китая.Лінза має жахливу дисторсію.

Вук 20.10.2019 13:29

У темі 2 долучень
сьогодняшній підрахунок кількості мурашок дав 170-180 імаго,точніше сказати важко,бо в деяких місцях мурашки позбивалися докупи і порахувати їх методом "пейнта" можна дуже умовно.
знайшлася моя стара макролінза,яку я думав що забув вдома))Ось фото для порівняння,перше з старою лінзою,у неї менша фокусна відстань,тож зображення трохи збільшене;друге фото з новою лінзою,сама лінза має більший діаметр,тож і поле кадру більше і фокус більший.Дисторсія що там,що там не виправлена,чіткою виходить лише центральна частина кадру

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 15:29.

Copyright © Львівський форум акваріумістів, 2007-2014р.
All rights reserved