Львівський форум акваріумістів

Львівський форум акваріумістів (http://aquaforum.lviv.ua/forum/index.php)
-   Для початківців на форумі (http://aquaforum.lviv.ua/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Допоможіть уникнути помилок. (http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=16693)

marmyljadka 21.09.2015 13:20

Допоможіть уникнути помилок.

Мій акваріум живе вже більше року, але весь цей час - це для мене суцільна боротьба за виживання рослин. Що разу пробую щось нове, але через пару місяців - новий спалах водоростей. Я просто в розпачі...
Частина наявного прийшло до мене з іншого акваріуму (наявний грунт - змішана морська і річкова галька, я тоді ще мало що розуміла. тому втішилась). Також додалось велика кількість рослин, що росли в цьому грунті, а в мене загинули... В мене навіть валіснерія не росте. Стріли вже до 15-20 пагінців, але вище 5см не росте. Роголисник осипається, людвігія зачахла, щитолисник осипався, ряска, річія, зникли безвісті, пістія - згнила, апоногетон живородящий стоїть на місці... живуть поки криптокорини, але теж почати покриватись водорослями... Величезним мінусом моєї акви є його висота, коли замовляла - не вникла, а в магазині не попередили про нюанси. Стовп води зараз 45-47см. Фільт внутрішній Фан-3, Т води 25-26 (підігрів 200Вт з терморегулятором). Освітлення - 3 лампи по 18Вт Т8, більше не влазить, бо розмір акви 26см :( (Осрам флора + філіпс 840 + філіпс 765), наклеєні на дзеркало. Світловий день 8год. Обєм води в акві десь 110л. СО2 не використовую. З підживи глиняно-торфяні саморобні кульки та калій при підміні води. Підміна 20% двічі в тиждень (інакше нашесть бороди), сифоню раз в 2тижні. Населення: 2 скалярії, 6 гурамі. 2 анцитруса, акулячий сом. З тестів є лиш рH - 7
Зараз до мене їде 20кг кварцу 2-4мм. (планую шар в 5см, щоб хоч трохи компенсувати товщу води), тому планую перезапуск + знов прикуплю рослин, може тепер піде... А що з старими, як їх обробити, як запхаю в хлорку - чи не загнуться, чи порадьте де купити якісний сайдекс, я вже настроїна,бо шкода праці, але чи це поможе. Що мені ще варто зробити/змінити, щоб покращити вигляд акви, бо так хочеться травничок хоч з не вибагливих рослин. Чи їх мені краще садити в горшки, я вже й таке думала.
Я готова до коментарів і критики.

Bazilio 21.09.2015 16:05

Відповідь: Допоможіть уникникнути помилок.

[quote=marmyljadka;185832]В мене навіть валіснерія не росте. Стріли вже до 15-20 пагінців, але вище 5см не росте.[/quote]
Може то карликова сагітарія?

[quote=marmyljadka;185832]Величезним мінусом моєї акви є його висота, коли замовляла - не вникла, а в магазині не попередили про нюанси. Стовп води зараз 45-47см.[/quote]
Для невибагливих видів криптокорин це взагалі не проблема. Для них описаного вами світла достатньо. Та й плаваючі рослини типу роголисника, ряски та річії на нестачу світла не мали б скаржитися. Вони ж під самими лампами будуть. Схоже на нестачу поживних речовин.

Фото акви дуже б допомогло.

marmyljadka 21.09.2015 16:14

[QUOTE=Bazilio;185835]Може то карликова сагітарія?

Для невибагливих видів криптокорин це взагалі не проблема. Для них описаного вами світла достатньо. Та й плаваючі рослини типу роголисника, ряски та річії на нестачу світла не мали б скаржитися. Вони ж під самими лампами будуть. Схоже на нестачу поживних речовин.

Фото акви дуже б допомогло.[/QUOTE]

Дякую. Фото викладу. просто чоловік десь запхав фотоапарат - сама не знайду. Валіснерія була висока, але при появі противної бороди я щотижня її підчищаю. От і залишаються лиш маленькі пагінці (спіральна є і тигрова).
Ось знов на роголиснику замітила "мошок"

Тоді ще підкажіть, як мені збагатити поживними речовинами, коли буду перезапускати так, щоб знов не спровокувати бороду і нитчатку? Глиняних кульок накладу багато - не прблема, читала, що можна з біогумусом і торфом змішувати - планую так і зробити. Що ще? Рідше сифонити? Я сифоню лиш там, де нічого не росте, між рослинами не трогаю, але бруду багато. Фільт промиваю десь 2р/міс - то досить брудно (там рідна губка стоїть). Вчора зняла насадку для аерації, надіюсь, що буде менша течія. Чоловік обіцяє зробити флейту.

А як добавити фото? Зробила декілька телефоном

Romar 21.09.2015 16:49

[b]marmyljadka[/b], не розчаровуйтесь, все у Вас вийде! :)

Не додивився населення, тому допис свій виправляю:

У Вас перенаселення, звідси і всі проблеми - надлишкова органіка - борода - поганий ріст рослин. ІМХО
Якщо плануєте перезапуск (чого я б не рекомендував), то відселіть частину риби, якщо є можливість - замініть грунт, лампу 765 на 865 (не критично).

Bobus 21.09.2015 17:03

[quote=Romar;185838]Було б дуже добре поміряти воду тестами[/quote]
якщо то вода з франківського водопроводу, то з нею проблем ніяких. Вона мяка - саме то, про що ми у Львові мріємо. Губку треба відтискати у відрі з акваріумною водою щотижня. Сифонка - теж щотижня, тільки поверхнева (без перемішування грунту) - всюди, куди можна добратися.
[quote=marmyljadka;185837]можна з біогумусом і торфом змішувати - планую так і зробити[/quote]
не робіть того. Спробуйте стабілізувати те, що є зараз.

marmyljadka 21.09.2015 17:30

[QUOTE=Bobus;185839]якщо то вода з франківського водопроводу, то з нею проблем ніяких. Вона мяка - саме то, про що ми у Львові мріємо. Губку треба відтискати у відрі з акваріумною водою щотижня. Сифонка - теж щотижня, тільки поверхнева (без перемішування грунту) - всюди, куди можна добратися.

не робіть того. Спробуйте стабілізувати те, що є зараз.[/QUOTE] Так, вода водопроввдна, не відстояна. Зразу з крану (ІФ). Губку так і промиваю, правда рідше. Десь через тиждень.

Порадьте, як приїде ночий грунт як мені по тупати зі всім старим обладнанням - замочити хлоркою, а рослини викинути. Чи можна ці садити докупивши ще, бо я не впевнена, що придбаю на 100% чисті (і на які мені варто звернути увагу з моїм світлом)

KRustik 21.09.2015 17:30

Re: Допоможіть уникникнути помилок.

[quote=marmyljadka;185832]наявний грунт - змішана морська і річкова галька[/quote]
Виходячи із цього, може, все-таки, варто перезапуститись.
Тим паче що:
[quote=marmyljadka;185832]Зараз до мене їде 20кг кварцу 2-4мм.[/quote]

marmyljadka 21.09.2015 17:47

Відповідь: Re: Допоможіть уникникнути помилок.

[QUOTE=KRustik;185842]Виходячи із цього, може, все-таки, варто перезапуститись.
Тим паче що:[/QUOTE]

На вихілних зачитувалась Вашою темою про перший акваріум... 50ст пвшли на ура.

Я тому і замовила новий, бо старий як на мене досить крупний, хоч не впевнена, що буде результат

Romar 21.09.2015 18:31

[quote=marmyljadka;185832]Населення: 2 скалярії, 6 гурамі. 2 анцитруса, акулячий сом[/quote]
Обгрунтую свою відповідь про перенаселення:
Дані з цієї таблиці: [url]http://our-aquarium.ru/content/ryby/tabl/[/url]
Мінімальна кількість води для нормального утримання:
Скалярія - від 200л на пару
Гурамі - від 30-50л на пару (6 шт - від 100-150л)
Анциструс - від 50л на особу (2 шт - від 100л)
[B]Акулячий сом, Пангасіус[/B] - від 300л на особу[/B]

Багато риби - багато гадять - багато розчиненої органіки, яку обожнює чорна борода, тому у Вас з нею проблеми. Надлишкова органіка не тільки спричиняє ріст чорної бороди, але і пригнічує ріст рослин. Великими підмінами можна зайву органіку виводити, але великі підміни - різкі коливання параметрів води, того ж pH, рівня розчиненого у воді CO2, і т.д., чого не люблять рослини і люблять водорості.

Новий грунт це добре, але це перезапуск, що в свою чергу гірше ніж попробувати все стабілізувати. Перезапустити завжди встигнете, роботи на пару годин, а потім пару місяців мороки поки все стабілізується...

Напишіть якої фракції ваш старий грунт і який його шар в акві.

Сергій М 21.09.2015 20:31

[quote=marmyljadka;185832](Осрам флора + філіпс 840 + філіпс 765),[/quote]

[quote=Romar;185838]якщо є можливість - замініть грунт, лампу 765 на 865 (не критично)[/quote]
А Я би рекомендував замість 840-ї поставити 865, бо 2 лампи "теплого" світла (флора+*40) можуть сприятливо впливати на розмноження водоростей, 1-ї флори Вам буде достатньо для рослин, тим більше не вибагливих. Тай в акві стане світліше ))

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 07:38.

Copyright © Львівський форум акваріумістів, 2007-2014р.
All rights reserved