Перегляд одного допису
Старий 03.01.2021, 22:13   #111
Bobus
Живу на форумі

Львів

Дописи: 4.970
Подякував(ла): 3.616
Подякували 15.513 разів в 4.128 дописах
Репутація: 15702

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Типово Відповідь: Акваріум від Bobus

Про СО2.

Подача вуглекислоти навіть у нерозігнаний травник суттєво покращує ріст і зовнішній вигляд рослин. Усіх. Навіть таких як анубіас. В мене Anubias barteri var. nana 'Petite' росте з подачею СО2 ледь не вдвічі швидше.

Якщо покопатись в літературі, то можна знайти дані по вмісту СО2 в природних тропічних водоймах. І там, де рослин росте багато, рівень розчиненої вуглекислоти у воді 10 мг\л є звичайним явищем.

Найзручнішим джерелом СО2 звичайно є балон з вуглекислотою. Єдина незручність – потрібно заправляти кілька разів на рік. Якщо дотримуватись елементарних правил – балон більш безпечний від газових комунікацій в квартирі . Високий тиск лякає ? Ну тоді ходіть пішки, бо в автомобілях, маршрутках, автобусах і т.д. вогнегасники під таким самим високим тиском.
Просто купіть новий балон і редуктор а не іржаву фігню на базарі – і буде вам щастя.

Бо брага не регулюється, та й на виході крім СО2 ще й купа ароматичних сполук (згадайте характерний запах ).
А конструкції з PET пляшок з лимонною кислотою і содою в експлуатації незручні і ненадійні. Ну хіба що вас влаштовує цілодобова подача вуглекислоти ( а тоді більше 60% СО2 тратиться впусту ). Колись на цьому форумі я навів розрахунок, що заправка балона є дешевшою від вартості соди і лимонної кислоти. Ну але любителів викидати гроші на китайські прибамбаси з манометром не переконаєш.

Мені найбільш ефективним видається включення подачі СО2 за годину перед ввімкненням світла і припинення подачі за годину-півтори перед вимкненням світла. Кажуть, що рослини найбільше споживають вуглекислоти в перші 3-4 години після ввімкнення світильника. Не знаю чи то так насправді.

З розчиненням СО2 у воді справа складніша. Вважається, що найбільш ефективним є лабіринт – фліппер, на зразок Dennerle. Я таке не пробував, бо конструкція громіздка, в акваріумі не заховаєш. Та й чистити її, думаю, менінгітно. Пробував проточний атомайзер на виході каністри. Чистити його треба було не рідше ніж звичайний керамічний розпилювач. І коли з фільтра виходили бульбашки, то попробуй розбери: то повітря з фільтра, чи кераміка забита. Крім того паскудна китайська пластмаса через рік стала крихкою, а потоп в квартирі в мої плани ніяк не входив.

Дрібний пил бульбашок СО2 у воді від звичайного керамічного дискового розпилювача мені подобається більше. Ну і Амано колись писав, що рослини такий пил ніби краще засвоюють. Чистка проста : поки роблю підміну води, дифузор мокне у «Білизні», і через півгодини – як новий.

Останнє – контроль кількості розчиненого СО2 у воді. Я не знаю зручнішого способу ніж дропчекер.
Коли чув від когось, що дропчекер міряє неправильно, то відразу питав : а чим ви поміряли правильно ?
Бо відома таблиця pH KH CO2 – придатна лише за умови попередньої корекції для води у вашому акваріумі. Та й дешеві китайські pH-метри мають більшу похибку від якісного крапельного тесту. А добрий pH електрод для постійного контролю коштує не менше кількох тисяч гривень. Краще таку суму використати на більш потрібні речі.
ivans (04.01.2021), KRustik (10.02.2021), Rain (04.01.2021), Sasha@ (04.01.2021), SLIRA (07.01.2021), БАРАКУДА (03.01.2021), Ветеран 1 (04.01.2021), малятко (11.01.2021), Марк (04.01.2021), Охват Марьян (05.01.2021), Тарас55 (04.01.2021), тешнер (03.01.2021), Ярослав (10.02.2021)
Реклама