Назад   Львівський форум акваріумістів > Інше > Балачки
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Балачки Розділ в якому можна розмовляти на будь-які теми, неповязані з тематикою порталу, але в межах правил !

Відповідь

Параметри теми
Старий 03.07.2017, 15:17   #1
biabuchja
Голова Львівського клубу акваріумістів

Львів

Дописи: 907
Подякував(ла): 5.149
Подякували 4.605 разів в 731 дописах
Репутація: 4836

Активність Активність 

Типово Сміття!!! Проблема міста, чи кожного з нас???

Доброго дня!!! Шановні форумчани, як відомо - вже майже рік, моє улюблене місто стало сміттєвою столицею України.
Надзвичайно не приємне відчуття, боляче усвідомлювати що і ти якоюсь мірою є частинкою цієї проблеми.
Догадуюсь що в нашій подальшій дискусії, підуть звинувачення всіх (влада, комунальники, політики), і мало хто поскаржиться на себе, свій спосіб життя.
Ми всі привикли до комфорту, вживаємо напитки з одноразової посуди.... в супермаркетах набираємо в безкоштовні -одноразові кульочки всі продукти.
Миємо посуд миючими засобами що добре обезжирюють посуд...
Хоча ще якихось 15-20 років тому воду в автоматах вживали з "гранчака", в магазин ходили зі своїми торбами, посуд мили содою та гірчицею..
До чого це все я тут виписую?
Так от недавно почав цікавитись переробкою вторсировини, як вияснилось майже все, наголошую МАЙЖЕ ВСЕ що ми викидуємо у смітник піддається переробці, ще й гроші за це сміття платять. Раніше вважав не культурними тих людей що викидували сміття повз урну, тепер почав задумуватись чи я не є в рядах цих людей ЯКЩО Я НЕ СОРТУЮ СВОЇ ВІДХОДИ?????
Від недавна почав сортувати своє сміття, для мене було великою сенсацією якщо забрати пет пляшки, органіку папір та скло - сміття можна виносити раз в 2 тижні.
Попробую розписати свой досвід сортування:
1. Органічні відходи - це мабуть найбільше частина нашого непотребу 30-40% це ті відходи що найбільше нам докучають своїм запахом (швидко псуються, а як наслідок мушки зявляються, тому його виносити треба най частіше... вирішення проблем з органікою є декілька
а) закопувати - саме так роблю я... завожу мамі вона в мене класична "дачніца" в теплий період року проблем з цим не має.
б) компостувати, до речі вже пару компостних контейнерів поставлено у Львові, у парку ім Хмельницького поставлений виставковий, ним можуть скористатись мешканці прилеглих будинків.
в) використовувати хробаків (вермикомпостування) http://www.m-dachnik.com/vermikomposter-vermihut... ну кому цікаво детальніше можна по гуглити.
2. Пет пляшки - це саме найбільш використовувана продукція у наш час.
З нею взагалі проблем не має -вже всюди у нас стоять контейнери для прийому цієї сировини. До речі щоб правильно викидати пет пляшку потрібно перед тим її помити (це якщо пиво, квас, фанта і т.д). Кришечка здається окремо, пляшка зтискається ногою і тоді викидається.
Кому цікаво напишу приблизні розцінки на це сміття. Сортована (темна, прозора, кольорова) близько 4грн, не сортована 2грн/кг.
3. Скло - в нас купа пунктів прийому склотари а також є контейнери для бою, нууу якщо дуже ліниві краще поставити біля контейнера найдуться люди що їх збирають ( до речі всі двірники знають де приймають вторсировину).
4. Макулатура, та сама ситуація що і з склом. До речі ви знали що лотки для яєць на переробку не йдуть?
Якщо назбируєте більше 50кг можуть самі приїжати і забирати ціна близько 2грн/кг... Це інформація більше до ОСББ
5. Плівка. Як вияснилось на склад (на роботі) приїжає автомобіль і забирає всю стрейч плівку (відходи), може забирати і взагалі всю чисту плівку (маєчки, кульки) яка є... ціна від 4 до 8грн/кг
Тут до речі назбирав сайти де приймають вторсировину у Львові.
https://7promeniv.com.ua/povodzhenni...rsyrovyny.html
http://www.epochtimes.com.ua/maps/recycle/lviv.php

Дуже багато інформації як зменшити свої відходи з відси взяв https://www.facebook.com/zerowastelviv/

Попрошу підтримати дискусію в цій проблемі.
Навіть якщо ви вважаєте що достатньо платити комунальним службам, а далі це їхня проблема.
biabuchja зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
5 користувачів подякували biabuchja:
KRustik (03.07.2017), Андрій! (03.07.2017), Нічна Лють (03.07.2017), Охват Марьян (04.07.2017), Хелена (03.07.2017)
Реклама
Старий 03.07.2017, 16:47   #2
Bobus
Адміністратор

Львів

Дописи: 4.697
Подякував(ла): 3.563
Подякували 15.106 разів в 4.036 дописах
Репутація: 15291

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Типово Відповідь: Сміття!!! Проблема міста, чи кожного з нас???

Порівняв оплату за вивезення побутових відходів у Львові і Вроцлаві.
Ми платимо біля 0,3 грн за кв.м. тобто якщо ви живете у двохкімнатці, то приблизно 15грн\міс.
Середня ціна, котру платять у нас сміттєзбиральним фірмам – 380грн\т.
Тобто сім’я з двох чоловік оплачує вивіз 40 кг свого сміття в місяць. Кожен може прикинути сам, чи відповідає то кількості сміття яку він викидає у контейнер. Думаю, що орієнтовно так і є.
Коли поставили окремі контейнери для пластику, то переважна більшість жителів чемно пакувала туди пластикові пляшки. Я лише на початках один раз бачив вантажівку, котра забирала лише пластикові відходи. Зате часто то все пакувалося разом з іншим сміттям. Тому тепер на сортування власного сміття дивлюся скептично.
Тепер Вроцлав. Оплата з вивозу сміття залежить від кількості осіб та площі житла на одну особу. Там би така сім’я платила за відходи майже 14 грн за сортовані і близько 20 грн.за несортовані. Звичайно, живучи у власному будинку мені би то обходилось значно дорожче 140 – 200грн. Але тоді у мене власні контейнери, в котрих скошена трава, опале листя і т.д.
Чому у них нема проблем із сміттям ? І вивіз сміття є прибутковим бізнесом.
Мені давно надоїли наші чиновники своєю постійною брехнею. Маю враження, що вони самі вже в неї вірять.
Кожен має якісно і відповідально робити свою справу. Тоді буде толк. Але у нас совок на генетичному рівні. На жаль.
biabuchja (03.07.2017), tmnk1 (04.07.2017), Охват Марьян (04.07.2017), Петрович (20.07.2017)
Старий 03.07.2017, 17:39   #3
Нічна Лють
Учасник

ЛЬВІВ, місто-герой Тракт-Глинянський

Дописи: 142
Подякував(ла): 947
Подякували 531 разів в 132 дописах
Репутація: 541

Також намагаємось сортувати сміття, здаємо макулатуру, скло, не для заробку, а так для душі. Більше тим займається дружина, і дітей привчає. Збираємо кришечки, батарейки, енергозберігаючі лампочки.
До-речі хто знає куди здавати енергозберігайки бо вже назбиралося.
І ще контейнери для пластику це тіко для пет-пляшок чи для будь-якого пластику (тазики-відра, дитячі іграшки) ??

Дійсно ми так доцивілізувалися, стіко сміття продукуємо, це помітно навіть як потягом їдеш з сімєю в наприклад Одесу - Їхати одну ніч, а сміття пів кулька викидаєш по закінченю дороги.
Старий 03.07.2017, 17:56   #4
Bobus
Адміністратор

Львів

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Нічна Лють, тут
Старий 03.07.2017, 18:31   #5
biabuchja

Львів

Активність Активність 

Відео як сортують сміття в Фінляндії
Старий 04.07.2017, 15:59   #6
Bobus
Адміністратор

Львів

Цитата:
Допис від Bobus Переглянути допис
Мені давно надоїли наші чиновники своєю постійною брехнею.
21 червня Держкомісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердила план заходів щодо поводження з ТПВ у Львові.
У ЛОДА сказали, що доручення міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань ТЕБ та НС є обов’язковими для виконання.
Серед купи пунктів протоколу є такий
4. До 5 липня 2017 року забезпечити виконання заходів з вивезення твердих побутових відходів з м. Львова

У ЛОДА визнали, що не встигнуть очистити місто від сміття у встановлені терміни. «До 5 липня ми не встигнемо. Але вивеземо все сміття до кінця тижня», – заявив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства ЛОДА Тарас Зозуля.

Цікаво, до кінця котрого тижня ?
Старий 17.07.2017, 16:48   #7
biabuchja

Львів

Активність Активність 

Трохи інформації
http://talktome.com.ua/?p=10587
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Історія мого міста Охват Марьян Балачки 46 25.04.2015 11:46
А на нас, а на нас, с пальмы прыгнул анабас! тернеция Екзоти 0 19.11.2011 22:02
Онлайн довідник міста Тернополя icarly Тернопільський клуб акваріумістів 0 22.03.2011 10:54
День міста PARTAGAS Балачки 13 12.05.2009 22:48
Зоомагазини міста Чернівці valerius Аквамагазини, зоомагазини, інтернет-магазини 0 05.12.2008 18:47

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 22:36.

All rights reserved