Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Риби > Соми
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Соми Опис, поради, види, утримання.

Відповідь

Параметри теми
Старий 15.11.2010, 00:23   #1
Olena
Користувач
Київ

Дописи: 90
Подякував(ла): 35
Подякували 72 разів в 42 дописах
Репутація: 82
Типово Сомика ганяють, чи мені здається?

Наразі в мене в 30 літрах уже таки 10 риб... З них 4-5-сантиметровий анциструс - найбільша. Ще - два макроподи по 3 см і 7 дрібних неонів. Причому неони усе ще тримаються стайкою і до всього індиферентні, а макроподи дуже активні, і мені здається, що вони вигнали сома звідусіль, де тільки можна: спочатку з-під коряги, потім з гроту, потім з-за фільтру (один з них періодично з гордим виглядом на тому фільтрі засідає зверху-"чергує" і щось виїдає біля нього). Тепер я сомика частіш за все взагалі не можу знайти. Він живе з 7 числа, за цей час нічого із запропонованого не з'їв. "Анциструс меню" таблетки зі спіруліною його не цікавлять (нахабні макроподи ту спіруліну тільки пробують і тут же випльовують), огірок не цікавить. "Тетру рубін" макроподи не випльовують, як і мотиля. І сом вилазить на годування - але ж на дно йому через цю ораву з 9 риб нічого не падає. Навіть не знаю - як, чим його краще підгодувати? І так, щоб інші його їжу не перехопили? Я вже бачу, що ці "вегетаріанці" -включаючи неонів і анциструса -більше полюбляють морепродукти, а "овочі, целюлозу й водорості" мали на увазі.
Хоч сачком лови тих дев'ятьох, щоби й сому щось дісталося...

Востаннє редагував Olena: 15.11.2010 о 00:26..
Olena зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Реклама
Старий 15.11.2010, 01:06   #2
АшДваО
Акваріуміст

Львів/Привокзальна

Дописи: 714
Подякував(ла): 4.081
Подякували 2.169 разів в 625 дописах
Репутація: 2390

Акваріуміст року Акваріуміст року 

Типово Відповідь: Сомика ганяють, чи мені здається?

Olena,таблетки анциструсу давайте на ніч,він тоді проявляє більшу активність,а макроподи вже неактивні.Ще можете давати пластівці,а також відварену капусту,салат,шпінат,кульбабу,думаю,до ранку все буде з'їджено.Поведінка,яку Ви описуєте,є для цих риб нормальною,макроподи активні,інколи бувають агресивними,неони будуть триматись зграї при таких сусідах,вони не особливо проявляють активну участь у житті акваріума...
navy (15.11.2010), Olena (15.11.2010), pozhar (15.11.2010), Roman71 (15.11.2010), vi_ki (15.11.2010), тернеция (19.11.2010)
Старий 15.11.2010, 01:52   #3
Olena
Користувач
Київ

Цитата:
Допис від АшДваО Переглянути допис
відварену капусту
А червона відварена капуста підійде?
І чи не зіпсує це воду, на скільки часу можна його лишати?
Старий 15.11.2010, 07:22   #4
mavr
Голова ЛКА, акваріуміст

lviv

Дописи: 825
Подякував(ла): 629
Подякували 3.308 разів в 639 дописах
Репутація: 3375

Меценат Аквафото Аквафото 

Цитата:
Допис від Olena Переглянути допис
А червона відварена капуста підійде?
І чи не зіпсує це воду, на скільки часу можна його лишати?
С анциструсами дружу давно, кормить их надо разнообразно, просто необходимо в рацион необходимо добавлять растительные корма, и капуста по моему глубокому убеждению не лучший корм, так как сильно портит воду, я своим не даю. С листовых хороши отваренные листья одуванчика и крапивы.Осенью даю отвареный кабачок и гарбуз но так, что съедаеться за 4-5 часов остальное забираеться и выкидаеться, таблетки для сомов и конечно мороженные циклоп, артемия, живой трубочник и тогда они радуют хорошим видом и детками. Вашему до деток расти еще минимум год.
mavr зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
6 користувачів подякували mavr:
navy (15.11.2010), Olena (15.11.2010), pozhar (15.11.2010), Терлецький Дмитро  (15.11.2010), тернеция (19.11.2010), ЮркоЮрко (15.11.2010)
Старий 15.11.2010, 10:20   #5
Руслан
Супер-модератор

м. Лева

Дописи: 1.569
Подякував(ла): 1.834
Подякували 7.113 разів в 1.408 дописах
Репутація: 7464

Аквафото Аквафото Акваріуміст року Террафото Аквафото Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Аквафото Акваріуміст року 

Цитата:
а макроподи дуже активні, і мені здається, що вони вигнали сома звідусіль, де тільки можна
У Вас малий об'єм для того, щоб всі жили повноцінним життям, при сусідах макроподах сомік взагалі може в майбутньому залишитись чи без ока, чи без плавника (тим більше якщо він невеликий) бо думаю що сховатись йому від них просто не має де.
Olena (15.11.2010), тернеция (19.11.2010)
Старий 15.11.2010, 16:23   #6
Olena
Користувач
Київ

Цитата:
Допис від Руслан Переглянути допис
У Вас малий об'єм для того, щоб всі жили повноцінним життям, при сусідах макроподах сомік взагалі може в майбутньому залишитись чи без ока, чи без плавника (тим більше якщо він невеликий) бо думаю що сховатись йому від них просто не має де.
Якщо вже не можна тримати у цих акваріумах найменших риб, що тільки я могла знайти, то для чого їх тоді взагалі випускають?
З дитинства хотіла скалярії, малий їх захотів у магазині, але саме через висоту акваріуму не купила.

Я не розумію, чому про оцей випадок об'ємом більш ніж 100л ніхто нічого не каже (макроподи - це ті ж гурамові, як я розумію)

В мене акваріум- навіть коли риби не ховаються в грот і кущі -виглядає порожнім:

Власне, у цих 30л мали жити дві особини по 11 см (аксолотлі), але я придивилася і сподіваюся облаштувати їм щось більшеньке...

По класичних розрахунках для акваріуму без аерації (в мене аерація) в мене об'єм із запасом: 2 літра на кожну рибу до 5 см. Виходить, зараз таким рибам вистачило б і 20 л. В реалі акваріум більше 30 л, залито рівно 30 л тільки води.

По оцій таблиці:
- макроподам лабіринтовим взагалі все рівно, хоч в бутелі; то я їх можу просто через місяць-два пересадити у літрів 10- 15,
- неонам теж,
-15-сантиметровому сому може не вистачати, але моя поки що 4-5 см, невже вона виросте така велика? і де ставлять свої акваси ті люди, що купують цей поширений вид -це ж найменший із сомів?

Я планую акваріум на літрів 60 - але для аксолотлів (більший у мене в тому приміщенні просто не стане). Ну, в принципі, з цим "рибним" можна було б щось вигадати якийсь стелаж на два акваріуми. Чи відсадити макроподів у нано-акваріум, раз вони такі.

Невже люди отак мучаться з розсаджуванням риб?

Востаннє редагував Olena: 15.11.2010 о 16:24..
2 користувачів подякували Olena:
pozhar (15.11.2010), ЮркоЮрко (15.11.2010)
Старий 15.11.2010, 16:38   #7
pozhar
Живу на форумі

Львів, Левандівка - Сихів

Дописи: 1.229
Подякував(ла): 7.404
Подякували 4.257 разів в 1.042 дописах
Репутація: 4670

Аквафото Террафото Террафото 

Цитата:
Якщо вже не можна тримати у цих акваріумах найменших риб, що тільки я могла знайти, то для чого їх тоді взагалі випускають?
це не самі менші рибки . є ще менші і цікавіші Риби для НАНО акваріумів
на рахунок макроподів - нічого сказати не можу, я їх не мав, але говорять що агресивні. Неони - спокійні рибаси, Анциструс - також спокійний, і може за себе постояти в разі чого (хіба в Вас замалий)...

Цитата:
і де ставлять свої акваси ті люди, що купують цей поширений вид -це ж найменший із сомів?
В мене в 150 літрів. - таких 5 штук і ше коридорасів (також сомики) 11 хвостів... і все нормально..
моя порада макроподів відати, і взяти собі якихось харацинок, або коридорасів, навіть гупіки там чудово б дивилися
Gonduras (15.11.2010), Olena (15.11.2010), тернеция (19.11.2010)
Старий 15.11.2010, 17:05   #8
Olena
Користувач
Київ

Цитата:
Допис від pozhar Переглянути допис
В мене в 150 літрів. - таких 5 штук і ше коридорасів (також сомики) 11 хвостів... і все нормально..
Тобто, у блочних застройках 70-80-х років усі володарі анциструсів тримають акваріуми 100л і більше? Не вірю.

Цитата:
моя порада макроподів відати
Тільки от хто їх візьме...
Старий 15.11.2010, 17:14   #9
pozhar
Живу на форумі

Львів, Левандівка - Сихів

Дописи: 1.229
Подякував(ла): 7.404
Подякували 4.257 разів в 1.042 дописах
Репутація: 4670

Аквафото Террафото Террафото 

Цитата:
Тобто, у блочних застройках 70-80-х років усі володарі анциструсів тримають акваріуми 100л і більше? Не вірю.
я так не сказав . одного на ваш об'єм вистачає. в моїх батьків на 70 л. двоє і місця є достатньо.

Цитата:
Тільки от хто їх візьме...
де купували, туди і занесіть. Мож вам на щось поміняють
Olena (15.11.2010), тернеция (19.11.2010), ЮркоЮрко (15.11.2010)
Старий 15.11.2010, 17:39   #10
Olena
Користувач
Київ

Цитата:
Допис від pozhar Переглянути допис
де купували, туди і занесіть. Мож вам на щось поміняють
Та ну, вони там у манюні акваріумі удвадцятьох якнайменш сиділи. Невже їм у моєму панорамному після аксів буде гірше?

Сподіваюсь, що мені післязавтра 64-літровий ще привезуть, але ж то вже нарешті буде для аксів.

Цитата:
взяти собі якихось харацинок, або коридорасів, навіть гупіки там чудово б дивилися
Більше нікого не брати не хочу. Мені й цих уже досить! За два тижні вже вся хата заставлена баночками: в 2-л кУльці-акваріумі яванський мох, елодея у банці, у холодильнику 3 банки по 1-1.5 л з живими мотилем і коретрою, на холодильнику цвіркуни...
2 користувачів подякували Olena:
pozhar (15.11.2010), АшДваО (15.11.2010)
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Підкажіть, що мені з тим робити ? kelast Для початківців на форумі 7 01.03.2009 19:56

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 20:41.

All rights reserved