Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Риби > Соми
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Соми Опис, поради, види, утримання.

Відповідь

Параметри теми
Старий 26.11.2010, 00:55   #1
Терлецький Дмитро
Заблоковані
Львів (завод."Полярон")

Дописи: 475
Подякував(ла): 3.500
Подякували 1.734 разів в 383 дописах
Репутація: 1195
Типово Розведення Corydoras sterbai (Богдан Пенюх, 2010р.)

Розведення Corydoras sterbai

Я завжди симпатизував коридорасам.
Стая цих мирних рибок нікого не залишить байдужим, а велика кількість видів простих і складних у розведенні завжди приваблювала мене як колекціонера.
Крім цього C. paleatus, став першою розведеною мною рибою і дав поштовх до розвитку хобі – розведення екзотичних акваріумних риб. Тому, коли Олег Стасик – львівський любитель коридорасів та кіллі запропонував мені гніздо C. sterbai (п’ять штук), я звичайно не встояв. До цього часу крім paleatus я розводив aeneus. panda і metae. Серед п’яти отриманих риб була старша чотирьохрічна пара і три молодші риби віком до 2 років. Крім риб, від Олега я отримав корисні поради по їх утриманню та розведенню.

Перед тим, як перейти безпосередньо до опису власної методики, хочу зосередити увагу читача на деяких ключових моментах розведення коридорасів. Серед них я б виділив наступні:
# зміни погодніх умов,
# зміни умов проживання коридорасів (температура,
# частота підмін води,
# висота водяного стовпа,
# наявність течії і кількість розчиненого кисню у воді) та годування плідників.

Якщо про синхронізацію змін у нерестовику із погодніми змінами у літературі написано багато, то про внесення корму (трубочника) перед або безпосередньо під час нересту я вперше почув від О. Стасика. Виявилося, що це є дуже сильним додатковим стимулом до нересту коридорасів. Без цього нерест у C. sterbai проходить вяло і риби встигають з’їсти свою ікру.

Хоч я знав, що штерби доволі «прошені» але не форсував спеціально нерести, а дав можливість рибі акліматизуватися у моїх умовах. Тобто до моїх обов’язків входило годування, щоденний огляд і тижнева заміна 10-30% води для утримання акваріума в чистоті. Температура – 24-26 С, електропровідність 200-250 мкСмс, рН 6,8-7.2. Годував 1-2 рази на день живим трубочником, дафнією, сухими комбікормами, мороженим мотилем і артемією. У п’ятницю – піст.

Після кількох нерестів я помістив риб у спеціально підготований для них акваріум-нерестовик (60х40х30 см). Підмінами довів воду у нерестовику до 120-150 мкСмс. Грунту в акваріумі не планував, бо чистити його без грунту зручніше. Обладнання – терморегулятор 50Вт, попередньо запущений аерліфтний фільтр в якості біофільтра, розпилювач повітря для створення постійної славбої циркуляції води і фільтр-стерилізатор (вмикав по годині зранку та звечора).

При різкій зміні погоди (падінні тиску) я робив підміну (30–40%) води і вносив масово трубочник. Риби завжди нерестилися вдень. Ікру клеїли на стінки акваріума. Ікра діаметром трошки менша за 2 мм мутно-біла. Середня продуктивність самки 30 ікринок за один день (максимально зібрав 85 ікринок). Оболонка спочатку м’яка і дуже клейка. Через 10–20 хв вона починає тверднути і її зручно переносити в інкубатор. Свіжу ікру переношу лише пальцем. Це набагато зручніше, ніж використовувати леза бритв, трубочки, сачки і т. д. Зауважимо, що тимчасовий контакт з повітрям ікра переносить без всяких наслідків. У якості інкубаторів використовую скляні банки 0,5 л або харчові контейнери. У першому випадку ставлю на банці дату фломастером. У другому – роблю відповідні записи у журналі. Щодня оглядаю ікру, видаляю уражені сапролегнією ікринки, і міняю 90% води (на воду з нерестовика після УФ обробки),. у воду додаю метиленовий синій або трипафлавін. За вище наведених умов відхід ікри незначний. – до 30%, і залежить від догляду за нею. На початку четвертої доби (залежно від температури) прокльовуються личинки розміром 4–5 мм. Одразу після викльову переношу личинок у чисту воду і поміщаю у 1,5л харчові контейнери з більшою площею дна. (17х22 см) Догляд за личинками зводиться до огляду та 2 разової заміни води на свіжу. Личинки і мальки чутливі до наявності у воді бактерій і інфузорій. Тому чистота у відсаднику – основна вимога.

Після розсмоктування жовточного мішечка мальків потрібно годувати. Найкращий стартовий корм – наупілії артемії, однак при невеликій кількості мальків вважаю доцільним стартувати оцтовою нематодою. Воду у відсаднику міняю перед годуванням і через 30–45 хв після годування. З 4-6 дня починаю додавати малькам різаний трубочник (ріжу манікюрними ножницями і кілька разів промиваю у воді). Вважаю, що якомога швидше переведення малька на різаний трубочник – це запорука швидкого його росту. У відсадник обов’язково поміщаю 5-20 котушок. З десятого дня мальок вже повністю переведений на трубочник. У цей час переводжу його у більші відсадники (4л). У таких умовах мальок швидко росте і через 2 тижні його можна перевести у підростковий акваріум. Я використовую акваріум 40х30х30 з рівнем води 15 см з встановленим аерліфтовим фільтром з великою мікропористою губкою. Догляд за мальками зводиться до 2 разового годування, очистки дна після годування і щоденної заміни 5л води. Через два-три тижні переводжу мальків у більший акваріум (площа дна 60х40 см) і дорощую до 3 см. Зважте, що терміни переведення мальків у більші відсадники та підросткові акваріуми умовні і залежать швидше від наявності вільних об’ємів і тимчасової перенаселеності інших. Канібалізму чи навіть пригнічення молодших мальків старшими серед коридорасів я не помічав. Після досягнення мальками розміру 2,5–3 см необхідно привчати мальків до морожених і сухих кормів-сумішей.

Можливо комусь дана методика здаватиметься складною і такою, що вимагає надто багато часу. Однак у неї є дві суттєві переваги. Це можливість утримувати чистоту і забезпечити велику концентрацію корму під час годування. Крім цього при великій кількості мальків різних видів і генерацій доцільно використати проточну систему. Для цього у бічній стінці контейнера (4л) сверлю отвори для автозливу, які заклеюю сіткою. Самі ж контейнери поміщаю у акваріум 60х40х30. Вода подається у контейнери з акваріума по поліхлорвінілових трубках від внутрішнього помпи-фільтра (я використовую маленький атман з флейтою) і через отвори у стінці стікає у акваріум. Перевага такої системи – постійна заміна води в контейнері, набагато більша стабільність її параметрів.

Автор висловлює подяку Олегу Стасику за риб та цінні поради і Сергію Константинову за справедливі зауваження, мотивацію і переклад статті.

Богдан Пенюх, 2010г. http://www.aquaplants.net/rozvedenny...s-sterbai.html
Терлецький Дмитро зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
13 користувачів подякували Терлецький Дмитро:
CrazyS (09.10.2012), navy (26.11.2010), OlehS (09.12.2010), Ostap (26.11.2010), pozhar (26.11.2010), Roman71 (26.11.2010), YuraIF (09.02.2011), Евгеша (13.06.2011), Леонид(СССР) (26.11.2010), Міраж (28.05.2011), Сергій 73 (09.03.2012), Сихівчанин (26.11.2010), тернеция (26.11.2010)
Реклама
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Увага Corydoras sp. black venezuela mavr Соми 46 14.09.2011 02:05
Виставка Домашніх Птахів 2010р. KSENIA & RUSL@N Виставки, конкурси та здибанки 6 20.11.2010 15:37
Вальси с Corydoras mavr Соми 11 07.11.2010 15:02
Інтерв"ю з RAISST (Богдан Сергійович) FENIX Інтерв'ю з форумчанином 12 26.08.2010 11:07
"День акваріуміста" 2010р. в Івано-Франківську ryuras Клуб Акваріумістів Івано-Франківська 33 21.04.2010 23:18

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 00:26.

All rights reserved