Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Рослини > Водорості
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Водорості Все про водорості: опис, рекомендації, методи боротьби.

Відповідь

Параметри теми
Старий 10.06.2015, 02:55   #1
Romar
Люблю спілкуватись

Львів, Вол. Великого 18

Дописи: 906
Подякував(ла): 2.254
Подякували 1.021 разів в 533 дописах
Репутація: 1031

Акваріуміст року 

Типово Водорость Кладофора (Cladophora algae) і методи боротьби з нею

Водорость Кладофора (Cladophora algae)

Причини появи: Заноситься з зараженого акваріума з водою, рослинами, декораціями, та ін.
Як вберегтись: Ретельне очищення та дезінфекція (напр. Сайдексом) рослин, декорацій перш ніж помістити їх в свій акваріум.
Боротьба та контроль: Механічне ручне видалення, застосування Сайдексу 2.5% локально (місцево).

Кладофора Cladophora algae - це справжній жах акваскейпера!

Кладофора має вигляд тонких зелених ниток довжиною до 3 см, це не поодинокі нитки, а зв'язки, пучки, острівки. Якщо вийняти з води - то має гострий затхлий запах, і є досить крихкою.

Поширюється Кладофора через крихітні, майже не помітні людському оку ниточки, чи навіть шматочки розірваних ниток.
Найчастіше Кладофора росте на грунті, при корінні рослин, дуже любить мохи, трави, папороті.

На відміну від інших водоростей Кладофора більше схожа до рослин, тому їй добре коли добре вашим рослинам.

Повітрям Кладофора не переноситься, тому зараження можливе тільки прямим способом - з акваріума в акваріум.
Найчастіше це відбувається при переносі з зараженого акваріума в інший устаткування, декорацій, рослин, води... Часточки ниток можуть бути дуже маленькі і легко потрапляють разом зі жмутом коріння чи стебел.

IMG_1429.jpgIMG_1431.jpg

Є припущення, що Кладофору Cladophora algae може спричиняти Кладофора кулеподібна Cladophora aegagropila, бо це дійсно водорості одного виду, але це не доведено.
А дехто стверджує, що Кладофора кулеподібна Cladophora aegagropila навпаки, пригнічує Кладофору Cladophora algae.

Найкращий спосіб не мати справи з Кладофорою - це запобігти зараженню вашого акваріума. Потрібно проводити дезінфекцію рослин, декорацій та устаткування перш ніж помістити їх у свій акваріум. Просто промиванням водою не позбутись всіх часточок Кладофори, яка є в щілинах, порах чи корінні.

Якщо ви вже один раз побачили Кладофору в своєму акваріумі - ви один зі "щасливих" її власників, а таких дуже і дуже багато.
Наберіться терпіння, не падайте у відчай, швидше за все вам не вдасться повністю позбутись цієї водорості, але контролювати її та мирно співіснувати цілком можливо.

Почніть з ручного механічного видалення, можна вибирати Кладофору пінцетом, виделкою, зубною щіткою, будь-яким доступним способом. Проте робити це потрібно обережно, бо нитки досить ламкі, щоб пучок не розірвався і його частинки не рознесло по всьому акваріуму течією, бо тоді отримаєте нові заражені ділянки з Кладофорою.

IMG_1437.jpgIMG_1438.jpg

Ручне видалення найкращий спосіб, але є випадки коли це зробити не можливо, наприклад коли Кладофора виросла в щілині коряги, і т.д.
В таких випадках застосовується Сайдекс 2,5%, але локально, поливаючи зі шприца прямо у воді місце зараження.
Внесення Сайдексу в допустимих кількостях просто у воду проти Кладофори не діє.

Я використовую дозу Сайдекса 15 мл/100л, набираю в шприц з голкою і впорскую туди куди потрібно.

Так як на цьому фото, але з голкою, так використання Сайдексу економніше і точніше.

Це пучок Кладофори на другий день після обробки Сайдексом, колір став блідим, креветки ним зацікавились:
IMG_1073.jpgIMG_1077.jpg

Це місце на корязі також оброблялось Сайдексом 2,5%:
IMG_1433.jpg IMG_1754.jpg

Після обробки Кладофори препаратом Cidex 2.5%, вона поступово втрачає колір, нитки стають тоненькі, в кінцевому результаті біліє та розчиняється остаточно.

Я неодноразово бачив скупчення неокаридинок на місці обробленої побліднілої Кладофори, тому припускаю, що вони можуть допомагати "зачистку".

Інформацію вибірково брав звідси.
Фото частково з мережі, частково мої.

Востаннє редагував Romar: 10.06.2015 о 03:01..
Romar зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
2 користувачів подякували Romar:
Burij (10.06.2015), ressi (10.06.2015)
Реклама
Старий 10.06.2015, 12:10   #2
Bobus
Адміністратор

Львів

Дописи: 4.716
Подякував(ла): 3.569
Подякували 15.150 разів в 4.053 дописах
Репутація: 15335

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Типово Відповідь: Водорость Кладофора (Cladophora algae) і методи боротьби з нею

Коли кладофора на пустому місці - це нескладно. Кращий і швидший результат дасть перекис водню.
Якщо вона поміж грунтопокривки - мені то не помогло. Результат такий же, як і від збирання руками.
Цитата:
Допис від Romar Переглянути допис
Я використовую дозу Сайдекса 15 мл/100л
але
Цитата:
голкою, так використання Сайдексу економніше і точніше.
незрозуміло.
Маю площу приблизно 10х10см з кубою в 100л. Скільки треба впорснути Сайдексу на неї, 15 мл ?
Старий 10.06.2015, 12:50   #3
Romar
Люблю спілкуватись

Львів, Вол. Великого 18

Акваріуміст року 

Типово Відповідь: Водорость Кладофора (Cladophora algae) і методи боротьби з нею

Bobus, Сайдекс навіть при локальному застосуванні все одно потрапить в загальну товщу води, і розійдеться по всьому акваріумі, тому не варто перевищувати максимальної дози, 20-30 мл/100л.
В мене акваріум має 170 л, я використовую дозу 15 мл/100л, тобто набираю в шприц 20-25 мл, надіваю голку і поливаю потрібні місця.
Голку використовую тому, що тоді Сайдекс виходить під напором і потрапляє глибше в пучок Кладофори, і тією к-стю Сайдексу можна "полити" навіть декілька місць.
Шприц без голки - це як дробовик, поверхнево пшикнув і все пішло в загальну товщу води.
Цитата:
Допис від Bobus Переглянути допис
незрозуміло.
Як пояснити ще зрозуміліше?

Цитата:
Допис від Bobus Переглянути допис
Маю площу приблизно 10х10см з кубою в 100л. Скільки треба впорснути Сайдексу на неї, 15 мл ?
Впорснути потрібно не "на неї" а "в неї". Для цього з голкою краще виходить.
Пробуйте різні варіанти, різні дози, спочатку попробуйте скраю трошки, щоб переконатись що не постраждає куба, якщо буде успіх, можна обробити всю ділянку.
Я з кубою ще справи не мав, тому не можу дати Вам точну інструкцію.
Користувач подякував Romar за цей допис:
agua (10.06.2015)
Старий 11.06.2015, 00:31   #4
Romar
Люблю спілкуватись

Львів, Вол. Великого 18

Акваріуміст року 

З розмов і дописів я так розумію, що Кладофора присутня якщо не в кожного, то кожного другого з активних користувачів цього форуму.

Прошу долучатись до обговорення, розказуйте хто якими способами бореться? Чи не бореться, може навпаки килимок вирощує?

Які препарати діють, чи не діють? Сайдекс, перекис, білизна, "туалетний утьонок" ,... Як, скільки, яким способом?

Хто який робить розчин для дезінфекції? З чого? Які концентрації? І т.д.

Де всі пропали? Актуальна приказка на цьому форумі: "Бобуса боятися - на форумі не писати..." Вибачте за оффтоп.

Востаннє редагував Romar: 11.06.2015 о 00:35..
Старий 11.06.2015, 00:52   #5
vlysov
Активний учасник

Львів, Сихів

Дописи: 483
Подякував(ла): 672
Подякували 1.037 разів в 285 дописах
Репутація: 1233

Аквафото Акваріуміст року 

Колись мав неприємність боротися з тою гидотою, вибирав , лив сайдекс, а вона постійно регресувала і комочки водорості з'являлися вже коли її й не чекав. На сайдекс 10м-15л/100л практично не реагує. Зрештою поборов перекиссю водню і вже як рік не з'являлася.

Внесення 20мл/100л перекисі водню майже знищило кладофору по всьому акваріуму. Потім ще був регрес 2-3 рази та з'являлися комочки, але головне не чіпати фізично щоб не рознести, а направлено вприснути перекись. І, що важливо, перекись взагалі ніяк не вплинула на рослини і риби, тоді як Маяка дуже болісно переживає сайдекс.
vlysov зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
3 користувачів подякували vlysov:
Aniram78 (02.11.2017), Burij (11.06.2015), Romar (11.06.2015)
Старий 11.06.2015, 01:52   #6
Romar
Люблю спілкуватись

Львів, Вол. Великого 18

Акваріуміст року 

Цитата:
Допис від vlysov Переглянути допис
Внесення 20мл/100л перекисі водню майже знищило кладофору по всьому акваріуму.
Це Ви як вносили? Просто у воду, чи поливали локально місця з кладофорою?
Старий 11.06.2015, 10:42   #7
Mechanic
Початківець

Кременець

Дописи: 24
Подякував(ла): 17
Подякували 6 разів в 4 дописах
Репутація: 16
Типово

Розкажу про свід досвід боротьби з цією зеленою заразою, отже купив рослини але хватило розуму посадити їх в карантиник, акву 20 літрів. Через 1 тиждень проявилась непрохана гостя, причому заростати почала дуже швидко, адже в карантинику біобалансу не було. Пробував садексом але найбільший результат дала перекись. Потім комбінував зранку сайдекс, вечером перекись. По дозах (АЛЕ ЦЕ ТІЛЬКИ МІЙ ДОСВІД І ВІН МОЖЕ БУТИ СПІРНИЙ) я лив 1 мл перекисі на 1 літр води - але це було тоді коли я втратив надію і ця доза можливо надмірна. Після знищення нітчатки, (ну і багатьох рослин разом знею)я добавляв сайдекс 3 мл на 100 літрів як профілактику.

А був у мене ще один цікавий варіант боротьби з нітчаткою. Він був ефективний але дуже довгий. Це було давно у дитинстві, мій перший акваріум. Отже - заніс нітчатку, вона почала бурхливо розвиватись, прям ковром стелилась по дну, але це було перед канікулами і я просто забув про неї, поїхав в село. Після 3 місяців вернувся і на моє здивування нітчатки не стало. Вона зникла а акваріум буяв купою рослин. Рослини були прості- валіснерія, елодея або як її кличуть зараз канадська чума. Вищі рослини просто витіснили водоросль.

Востаннє редагував Bobus: 11.06.2015 о 12:18.. Причина: дописи одного автора
Mechanic зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
3 користувачів подякували Mechanic:
Burij (11.06.2015), Romar (11.06.2015), sergiy (11.06.2015)
Старий 11.06.2015, 14:01   #8
vlysov
Активний учасник

Львів, Сихів

Дописи: 483
Подякував(ла): 672
Подякували 1.037 разів в 285 дописах
Репутація: 1233

Аквафото Акваріуміст року 

Цитата:
Це Ви як вносили? Просто у воду, чи поливали локально місця з кладофорою?
Вносив у воду, так як на той момент, видимих осередків кладофори не було. Проте локальне внесення однозначно ефективніше.
vlysov зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
2 користувачів подякували vlysov:
Burij (11.06.2015), Romar (11.06.2015)
Старий 11.06.2015, 15:21   #9
~Terez@~
Голова Закарпатського клубу акваріумістів.

Ужгород

Дописи: 935
Подякував(ла): 4.657
Подякували 3.705 разів в 641 дописах
Репутація: 3717

Форумлянка року Акваріуміст року Форумлянка року 

Всім привіт!
Нитчатка (кладофора) мене вже дістала конкретно. Займаюсь різними експериментами по боротьбі з нитчаткою у 30л акві "Скелясті гори". Так як в акві спочатку жили кристали, а тепер - сулавеські креветки, то хімію не дуже хотілось лити. Спробувала спочатку руками визбирувати, але це не реально все вискубати, надоїло. Тоді вирішила затемнити акву на 3-4 дні. Результату нуль, ніби трішки пропала, але не надовго. Куба вся пропала і до сих пір не можу її відновити. Далі вирішила підсадити пару аманок і трьох малесеньких САЕ. Ніби щось трохи поскубали, але не те. Сулавесі почали зникати. Підозрюю, що аманки їх похрумали. Аманок переселила. Сайдексом пробувала в іншій акві, лила не локально, а у воду, щось не дуже допомагало. Пробувала перекисью, дозу мабуть не правильно розрахувала, нитка пропала, а мох - попалився. Тому вирішила в "Скелястих горах" спробувати інший засіб - це АльгоШок від AQUAYER (комбінація перекисі і другого альгициду – QAC), консультувалась, то казали, що на креветок не впливає (на кристалів). Вносила локально, трохи меншу дозу як пише, нитчатка трохи помутніла, пузирила, але не пропала, можливо треба повторити і трохи збільшити дозу. Креветки і рибки живі. На роботі, при локальному внесенні майже вся побіліла і місцями попропадала. Експеримент продовжую.
~Terez@~ зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
6 користувачів подякували ~Terez@~:
Burij (11.06.2015), Mechanic (11.06.2015), ressi (11.06.2015), Romar (11.06.2015), sergiy (24.06.2015), кум (11.06.2015)
Старий 11.06.2015, 17:48   #10
Mechanic
Початківець

Кременець

Дописи: 24
Подякував(ла): 17
Подякували 6 разів в 4 дописах
Репутація: 16

Ваш експеримент дуже цікавий,як на мене нітчатка одна з самих важко знищуваних водоростів. Обов"язково відпишіться по результату. Ваш досвід, якщо він буде ефективним, буде корисним.
Mechanic зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Допоможіть визначити хворобу і методи її лікування Chedenis Хвороби риб та їх лікування 5 01.10.2014 15:21
twinstar (для боротьби з водорослями) Oleh_kkk Інше устаткування 2 14.08.2013 12:52
Самка анцитруса схудла і виросли роги.Що з нею? @ndre Соми 36 24.12.2012 16:07
Листя мигдалю, горіха та дуба, вільхові шишки та інші методи пониження рН Elira Вода 19 10.11.2011 01:14
Конструкции водорослевых биофильтров - Algae Scrubbers. Doc-tor Устаткування для морського акваріуму 17 12.01.2011 17:54

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 01:49.

All rights reserved