Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Прісноводні акваріуми учасників форуму
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Прісноводні акваріуми учасників форуму Обговорення, критика, фотографії, поради,рекомендації.

Результати опитування: Загальне враження від акваріума та цієї теми.
Подобається 5 26,32%
Не подобається 8 42,11%
Незнаю, двояке враження 6 31,58%
Голосували: 19. Ви ще не голосували в цьому опитуванні

Зачинена тема

Параметри теми
Старий 27.02.2016, 01:26   #11
Марта
Учасник

Львів (Сихів)

Дописи: 240
Подякував(ла): 350
Подякували 384 разів в 185 дописах
Репутація: 596
Типово Відповідь: L-соми в 220

Цитата:
Допис від Хатостомус Переглянути допис
І поділитись своїм невеликим досвідом щодо утримування риб даного виду.
Розкажіть про своїх гіпанциструсів - чи давно вони у вас, де брали, чим годуєте, як вони себе почувають, чи були нерести?
Хатостомус (27.02.2016)
Реклама
Старий 27.02.2016, 12:27   #12
Хатостомус
Початківець

Львів, Залізничний район

Дописи: 19
Подякував(ла): 66
Подякували 34 разів в 23 дописах
Репутація: 44

Цитата:
Допис від Марта Переглянути допис
Розкажіть про своїх гіпанциструсів - чи давно вони у вас, де брали, чим годуєте, як вони себе почувають, чи були нерести?
Всім привіт. Купляв я всіх сомів мальками розміром від 1,5-3,5см. Вирощував їх на 1\3, 1\2 наповнених водою 110л та 140л акваріумах, а згодом і в 200л.
На рахунок годівлі притримуюсь останніх півроку певного режиму. Кожного ранку кормлю пластинчистим сухим кормом разбор,кардиналів,неон гуппі, впринципі залишається на дні ще і для анциструсів та бульдожок на зачистку. Ставлю таймер на включення основного фільтра на 1 годину.
На ніч (23-24год) даю дуже мало пластинчистого корму , сомів кормлю одного дня тільки сухими таблетками для сомів, а другого дня на ніч тільки мороженим кормом, так і чередую через день.
Щодо годівлі поділюсь невдалим досвідом: для різноманіття харчування риби купив гранули для дискуса, через пару днів корміння здохла 1 риба бульдошка(L187b), причиною стало те що риба проковтнула поспіхом пару сухих гранул, а вони розбухли в ній і получився так званий перекорм. Після чого корм пішов в смітник, а риба в останнє водне унітазне плавання. Тому ті хто захоче чи має даний вид подумайте над цим випадком.

На рахунок нерестів недавно спостерігав нерест Расбор, дуже цікаво і захоплююче. Всім рекомендую цих мирних,яскравих, стайних рибок.
У Бульдогів L187b та в L201 перші нересті тільки можуть бути у віці 2,5 роки, тому мені ще як мінімут треба чекати ще півроку.
На рахунок анциструсів L393 риба молода були тільки 2 нереста.
Шоколадки L129 як і писали на форумах почали нереститись в 1,5річному віці, тобто вже 4 місяці нерестяться.

Нічна Лють, хочу повернутись щодо низького рівня води ще раз. Завжди буде недолив води в моєю в акваріумі по простій причині. Я сливаю 4 відра 12л відром, а заливаю 4 відра 10л відром, при заливі свіжої води температура пада на 4 градуси за 15хв, потім до 30 хв прогрівається 2-ома нагрівачами до початкової. Більше 4-ох відер свіжою не можу налити зразу тому температура впаде на різницю більше критичних 5 градусів. Тому завжди доливаю потім, або забуваю долити.

Востаннє редагував Хатостомус: 27.02.2016 о 12:33.. Причина: додав інфу
Хатостомус зараз поза форумом  
Користувач подякував Хатостомус за цей допис:
Марта (27.02.2016)
Старий 27.02.2016, 13:53   #13
KRustik
Живу на форумі

Закарпатська обл., Хустський р-н, с. Сокирниця

Дописи: 2.069
Подякував(ла): 2.601
Подякували 3.099 разів в 1.317 дописах
Репутація: 3498

Акваріуміст року Форумлянин року 

Типово Re: L-соми в 220

Цитата:
Щодо годівлі поділюсь невдалим досвідом: для різноманіття харчування риби купив гранули для дискуса, через пару днів корміння здохла 1 риба бульдошка(L187b), причиною стало те що риба проковтнула поспіхом пару сухих гранул, а вони розбухли в ній і получився так званий перекорм. Після чого корм пішов в смітник, а риба в останнє водне унітазне плавання. Тому ті хто захоче чи має даний вид подумайте над цим випадком.
Корм в цій ситуації не винен - винні Ви. Завжди гранульований корм потрібно перед годівлею замочувати у воді. В інакшому випадку від розбухає в рибі і вона помирає.
Особливо обережно потрібно годувати малими гранулами великих риб. Вони нахватаются і вмирають. Я думаю, що саме по цій причині і роблять корм для анцитрусів у вигляді таблеток. Риба не може її всю проковтнути. Коли вже розбухла в акваріуму - тоді і поглинається вся. А до того часу лише обскубується.
Roman71 (27.02.2016), Volodymyr (27.02.2016), Марта (27.02.2016), Хатостомус (27.02.2016)
Старий 27.02.2016, 14:10   #14
Володя К.
Люблю спілкуватись

Винники

Дописи: 862
Подякував(ла): 1.299
Подякували 2.249 разів в 677 дописах
Репутація: 2260

Акваріуміст року 

Хатостомус, пробуйте ввести в раціон кабачок, огірок, гарбуз.б
Старий 27.02.2016, 14:43   #15
Хатостомус
Початківець

Львів, Залізничний район

Цитата:
Допис від Володя К. Переглянути допис
Хатостомус, пробуйте ввести в раціон кабачок, огірок, гарбуз.б
Я пробував вводити в раціон вище перераховане за неповне 2-ох річне утримування L-сомів. Хочу сказати лише одне з власного досвіду мої гіпанцитруси взагалі не реагують(тобто не їдять), а якогось захвату в бульдогів(L187b) теж не спостерігав. В захваті лише були анциструси L393 це я точно можу сказати. Але тут є один момент анциструс +кабачок, огірок, гарбуз = дуже багато ограніки в акваріумі і як наслідок неприємний запах та дисбаланс в акваріумі , що в свою чергу веде до частої заміни води.

KRustik, кормив близько 2 тижнів гранулами було все добре. Соми на відміну від анциструсів не зразу вилізають брати корм, і впринципі 5-15хв достатньо було, щоб гранули трохи розмокали.Корм в цій ситуації не винен - винен Я, ви маєте 100%рацію! Зробив висновки.
Хочу ще додати про годівлю. Коли кормлю на ніч, зразу вимикаю світло та основний фільтр. І ставлю таймер на включення фільтра через 3-4 години.

Хочу також, щоб у співрозмовників склалось правильне враження про мене.Я хочу популяризувати ці види соми у нас у Львові та області, оскільки інформації щодо утримування не так є і багато. Тому я створив дану тему тільки на Львівському форумі! Я себе позиціоную, як акваріуміст який просто утримує ці види сомів для власного естетичного спостереження . Я не планую їх розводити,через брак часу і це не вдячна справа з фінансової сторони , і я не претендую на роль розплітника це точно! Це що мені вдалося сформувати пари(самці-самки) це просто везіння(пощастило).
Кожний вид риби показує всю свою красу під час нересту.

Востаннє редагував Хатостомус: 27.02.2016 о 14:46.. Причина: додав інфу
Користувач подякував Хатостомус за цей допис:
baly0212 (28.02.2016)
Старий 27.02.2016, 15:04   #16
KRustik
Живу на форумі

Закарпатська обл., Хустський р-н, с. Сокирниця

Дописи: 2.069
Подякував(ла): 2.601
Подякували 3.099 разів в 1.317 дописах
Репутація: 3498

Акваріуміст року Форумлянин року 

Типово Re: L-соми в 220

Цитата:
вимикаю світло та основний фільтр. І ставлю таймер на включення фільтра через 3-4 години.
А це дуже погано.
Старий 27.02.2016, 15:51   #17
Марта
Учасник

Львів (Сихів)

Дописи: 240
Подякував(ла): 350
Подякували 384 разів в 185 дописах
Репутація: 596

Цитата:
Допис від KRustik Переглянути допис
Корм в цій ситуації не винен - винні Ви. Завжди гранульований корм потрібно перед годівлею замочувати у воді. В інакшому випадку від розбухає в рибі і вона помирає.
Взагалі я вважаю, що про це треба писати навіть попередження на упаковках з таким кормом
Бо я вже не вперше чую про таких випадок - риба нажерлася сухих гранул і здохла.
Сама я колись ще давно вичитала, що гранули для дискуса підходить і для живородок, купила на пробу і кинула своїм веліферам - вони сухі гранули не хотіли брати, хапали і плювалися))
Тоді я почухала потилицю і подумала що може ті гранули спробувати розмочити, а потім вже давати.
Розмочені пішли на ура)
А розмочений і подрібнений пінцетом тетра дискус з величезним задоволенням їдять навіть новонароджені мальки.
Так що, Хатостомус, ви дарма викинули хороший корм))
Цитата:
Але тут є один момент анциструс +кабачок, огірок, гарбуз = дуже багато ограніки в акваріумі і як наслідок неприємний запах та дисбаланс в акваріумі , що в свою чергу веде до частої заміни води.
Можна давати на ніч перед прибиранням акви ( у мене, наприклад, це неділя), тобто огірки чи кабачки соми отримують на ніч з суботи на неділю.
Все одно наступного дня підмину робити, так що яка вже різниця.

Востаннє редагував Марта: 27.02.2016 о 15:52..
Марта зараз поза форумом  
2 користувачів подякували Марта:
Roman71 (27.02.2016), Хатостомус (27.02.2016)
Старий 27.02.2016, 17:52   #18
Roman71
Живу на форумі

Львів, Варшавська

Дописи: 4.973
Подякував(ла): 15.511
Подякували 13.247 разів в 3.971 дописах
Репутація: 13574

Акваріуміст року Активний учасник здибанок Меценат Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Цитата:
Допис від Володя К. Переглянути допис
пробуйте ввести в раціон кабачок, огірок, гарбуз.б
Гіпанциструсам корма рослинного походження не підходять. На відміну від анциструсів
Хатостомус (27.02.2016)
Старий 27.02.2016, 20:29   #19
Хатостомус
Початківець

Львів, Залізничний район

Цитата:
Допис від Roman71 Переглянути допис
Гіпанциструсам корма рослинного походження не підходять. На відміну від анциструсів
З вами не згідний. Гіпанциструс L201 не бачив щоб гриз водорослі, а от L129 бачив на власні очі як підкопував пісок під рослинами і гриз коріння. В принципі коріння досить солодке на відміну від стебла чи листка.

Цитата:
Допис від KRustik Переглянути допис
А це дуже погано.
Не в образу, але схоже на думку в голос або більше на флуд.

Додам трохи фото, щоб не перетворювати тему на чорно-білий текст.
Фото бульдогів, не дуже вдалі але думаю нічого
Долучені зображення
Тип файлу: jpg 20160227_180804.jpg (230,5 КБ, 37 переглядів)
Тип файлу: jpg 20160227_181343.jpg (238,1 КБ, 30 переглядів)
Тип файлу: jpg 20160227_181400.jpg (239,8 КБ, 27 переглядів)
Старий 27.02.2016, 20:55   #20
Roman71
Живу на форумі

Львів, Варшавська

Дописи: 4.973
Подякував(ла): 15.511
Подякували 13.247 разів в 3.971 дописах
Репутація: 13574

Акваріуміст року Активний учасник здибанок Меценат Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Цитата:
З вами не згідний. Гіпанциструс L201 не бачив щоб гриз водорослі, а от L129 бачив на власні очі як підкопував пісок під рослинами і гриз коріння. В принципі коріння досить солодке на відміну від стебла чи листка.
Ну коли їсти немає що, то і кірзовий чобіт будеш їсти...

Цитата:
Кожного ранку кормлю пластинчистим сухим кормом разбор,кардиналів,неон гуппі, впринципі залишається на дні ще і для анциструсів та бульдожок на зачистку. Ставлю таймер на включення основного фільтра на 1 годину. На ніч (23-24год) даю дуже мало пластинчистого корму , сомів кормлю одного дня тільки сухими таблетками для сомів, а другого дня на ніч тільки мороженим кормом, так і чередую через день.

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Соми,опитування ЕММА Балачки 35 17.10.2017 04:44
Підсімейство панцерні соми ( CORYDORADINAE ) Терлецький Дмитро Соми 0 20.03.2011 22:20
Сімейство лорікарієві , колючужні соми ( LORICARIIDAE ) Терлецький Дмитро Соми 9 01.03.2011 19:13
Соми хворіють, втрата луски Любитель Хвороби риб та їх лікування 20 15.06.2010 17:18
Соми!!! igop.15 Соми 4 29.09.2009 19:38

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 05:42.

All rights reserved