Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Хвороби риб та їх лікування
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Примітки

Хвороби риб та їх лікування Хвороби акваріумних риб . Словник хвороб . Поради та рекомендації по діагностиці та лікуванню . Карантин та ізолятор .

Відповідь

Параметри теми
Старий 09.12.2009, 11:01   #1
Sandra Ber
Початківець

Львів

Дописи: 40
Подякував(ла): 44
Подякували 98 разів в 16 дописах
Репутація: 109
Типово Прошу поради ....

Ситуація наступна, опишу все детально :

Акваріум 250 літрів, запущений приблизно пів року тому. Температура 28-29 гр. Багато рослин. ( більш детально , моя тема є http://www.aquaforum.lviv.ua/forum/s...ead.php?t=1859)
Раз в тиждень сифоню грунт і доливаю води з-під крану( виходить десь 30-35 літрів). Хивем коло Стрийського базару і вода, як казали форумчани, доброї якості.

Одним словом, проблем не було.
Запустила дискусів, заради яких і планувався акваріум. Риби прижились чудово, але не особливо хотіли їсти сухий корм. В результаті старі рибки обїдалися, а дискуси соромязливо плавали в напів-проголодь.
За тиждень почала сильно мутніти вода. Я поміняла мілкі фільтри в зовнішньому фільтрі, ще більш детально почистила дно, але це ситуацію не змінило. Перечитала уважно всі теми по воді і прийшла до висновку,
що причина - надлишок сухого корму. Давати меньше - не можу, бо тоді дискуси взагалі залишатся голодні.
Вирішила перейти на давній спосіб годування - трубочником.
В результаті - риби счасливі, дискуси - як ручні собачки, не тільки самі наїдаються, але й навіть відпихують старожилів. Вода за два тижні стала кришталева.
Здавалось, настало повне счастя, але...

Зайшовши в черговий раз на базар за кормом, купили 15 шт. червоних неонів. Давно про них думала, як гарне доповнення до дискусів.
На протязі двох днів троє даніо загинули, а один був явно хворий. Я була готова до такої втрати, бо колись чула, що більшість з таких риб мають великий "відсів" при переселені.
Решта неонів адаптувалися, але останній з хворих мені дуже не подобався - худий, блідий і місцями покритий білим нальотом.. Я вичекала ще день, і боячись, щоб не заразились чимось непотрібним дискуси, пересадила його в літрову пластикову банку, яку опустила в акваріум для підтримання температури. Добавила одну каплю іхтіосану. Але до ранку неон вмер.
Все би нічого, як би на цьому закінчилось.
Буквально через пару днів я помітила, одна з голубих гурамі якась дивна, має плями і найоршену луску. Почалося з трьох білих але маленьких "наростів" на тілі, які за два дні зчезли і вся рибка покрилася плямами ( даю фото нижче). Але вона все одно чудово їла, що робить і по цей день. А через 3 дні друга гурамі ( жемчужна ) перестала їсти, весь час стояла в одному кутку акваріума. Живіт був трохи збільшений, але жодних плям чи ще якихось проблем я не бачила.
Сьогодні зранку жемчежна гурамі вмерла. Синя гурамі, далі покрита плямами, активно плаває і просить їсти.

От така проблема. На сьогодні я в розпачі. Поки дискуси здорові, сильні і блискучі, але...
Що порадите ? В чому причина ? Неони, чи живий корм ? Що робити далі ?
Sandra Ber зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Реклама
Старий 09.12.2009, 11:10   #2
Sandra Ber
Початківець

Львів

Типово Відповідь: Прошу поради ....

хвора гурамі ( близько 5 днів) , ість і плаває добре

Старий 09.12.2009, 11:20   #3
Noe
Акваріуміст

Львів

Дописи: 1.289
Подякував(ла): 2.892
Подякували 4.749 разів в 942 дописах
Репутація: 5232

Аквафото Аквафото Аквафото Форумлянин року Акваріуміст року 

Якщо не секрет, в кого купували неонів?
І корм і нові риби можуть бути причиною загибелі риб. Тому, нових риб завжди потрібно садити в карантинний акваріум, і чим довше тим краще. І бажано профілактичних ліків додати, дехто додає марганцовку з подальшою підміною води. Думаю тижня два вистарчить.
З іншого боку, зрозуміло, що хочеться мати дома один гарний акваріум а не заставляти все кругом додатковими "банками". Тоді люди ризикують і запускають свіжих риб одразу в основний акваріум, ну і наслідки бувають різні...
Про трубочник тут теж багато писалось. Повторюся - це один з найбрудніших кормів. І разом з тим, трубочнік найулюбленіший корм дискусів. Краще дискусів перевести на фарш. Їдять вони його не дуже охоче, але годування трубочніком це як сидіти на пороховій бочці. Якщо ж все таки неохота мордуватися з фаршем, то можу порадити витримувати трубочнік мінімум два тижні в воді, яку постійно змінювати мінімум раз в день.
В мене риби хворіють дуже рідко, тому ліками майже не користувався і порадити якісь ліки зараз, нажаль, не можу.
Noe зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
6 користувачів подякували Noe:
biabuchja (09.12.2009), MSNc (10.12.2009), Roman71 (09.12.2009), Sandra Ber (09.12.2009), Vitalik_only (09.12.2009), тернеция (10.12.2009)
Старий 09.12.2009, 11:58   #4
Sandra Ber
Початківець

Львів

Неонів купували в магазині "Сера".

Нарахунок додаткового акваріуму я вже думаю. Доречі, це ще одна причина, чому написала вам - якого мінімального за розмірами акваріума буде достатньо, щоб використовувати його як тимчасовий чи профілакторій ? Здається, бачила в продажі маленькі пластикові. Чи вони підійдуть для цієї цілі ?

Нарахунок трубочника:
я так само начиталася в неті багато тем, які не надали мені оптимізму щодо його "чистоти". Але дискуси за червяками такі вже "танці з зірками" влаштовують, що рука не піднімається перевести їх на "сухарі".
Виникає наступне питання : а чи можна "лікувати" самих червяків, перед тим , як давати рибам ? Може їх "прополоскати" в якихось ліках чи ще щось в такому плані ?
А потім вже годувати ними риб.
Старий 09.12.2009, 11:59   #5
Sandra Ber
Початківець

Львів

Питання щодо фаршу :
1. чи не псує він воду ?
2. чи будуть його добре їсти їнші риби ( неони, скалярії і т.д.)
Старий 09.12.2009, 13:49   #6
Noe
Акваріуміст

Львів

Цитата:
Допис від Sandra Ber Переглянути допис
Неонів купували в магазині "Сера".

Виникає наступне питання : а чи можна "лікувати" самих червяків, перед тим , як давати рибам ? Може їх "прополоскати" в якихось ліках чи ще щось в такому плані ?
А потім вже годувати ними риб.

В магазині "Сера" я теж двічі купував червоних неонів.Перший раз десь років чотири тому, другий раз рік тому. І перший раз і наступний риби були здорові і живуть в мене до сих пір. Ті що померли - ну то таке їхнє коротке рибяче життя. Сумніваюся, що причина в неонах.
Над попередньою оборобкою хробачків я теж думав але не втілив в життя, бо мої диски виросли і був змушений їх продати. Я хотів робити наступне.
Свіжий трубочнік принесений з базару все одно потрібно два-три дні протримати в проточній воді, щоб випорожнився їхній кишечник. Потім хотів попробувати два варіанти:
1. Розчинити таблетку еритроміцину (антибіотик, продається в кожній аптеці) і додати до водички в якій є трубочнік. Теоретично, антибіотик мав би побити всі бактерії. Додавати антибіотик хотів звечора, бо антибіотики розпадаються при світлі. Можливо лікарі мене поправлять, якщо цей метод не можна застосовувати. Таку процедуру провести і наступний вечір, перед тим повністю поміняти воду.
2. Інший варіант. Додати до води де зберігається трубочнік Сайдекс. Конценттарція приблизно 5мл на 10л води. Але перед тим теж трубочнік витримати два-три дні.
Пробувати не пробував, це тільки теорія.

Нарахунок чи будуть інші риби їсти фарш - не будуть. Іншим давайте "сухарі". Фарш ще добрий тим, що до нього можна додавати різні корисні речі - або ліки, або астаксантин.

P.S.: Я сподіваюся Ви розумієте, що під словом "фарш" я розумію спеціально зроблену суміш для годування дискусів а не той фарш, з якого жіночки смажать котлети
Користувач подякував Noe за цей допис:
Sandra Ber (10.12.2009)
Старий 09.12.2009, 13:56   #7
Noe
Акваріуміст

Львів

Відносно карантинного акваріума. Це тільки здається що це просто, насправді, карантинник вимагає щоб в ньому добре працював біофільтр, була достатня аерація, було дуже чисто. Риба там повинна почуватися комфортно. Думаю, не лишнім було б його відгородити від зовнішнього світу, щоб риба легше пережила стрес (хоча це може і надлишкове). Світло теж там мало б бути не яскраве, постійна температура. Словом, це повноцінна акваріумна система а не просто тазік щоб в ньому риби перебідували два тижні, плаваючи серед марганцівочки.
Чого ваш неончик в баночці "загнувся"? Ну бо там і здорова риба ледве б вижила, так робити не можна.
3 користувачів подякували Noe:
Sandra Ber (09.12.2009), SUMNIX (09.12.2009), тернеция (10.12.2009)
Старий 09.12.2009, 17:46   #8
Sandra Ber
Початківець

Львів

Типово

Цитата:
Допис від Noe Переглянути допис
Чого ваш неончик в баночці "загнувся"? Ну бо там і здорова риба ледве б вижила, так робити не можна.
Ясно... я чомусь подумала, що якщо вода та сама, що і в акваріумі, і світло, і температура ті самі, то за пару годин одна маленька рибка в літровій банці не вмре. Я планувала триччі на день зливати воду з банки, і доливати з акваріуму. Але, бідну рибку "банка" морально добила...

---------------------------------------------------

Нарахунок профілакторію.
Купила сьогодні 10 літровий пластиковий акваріум та маленький фільтр до нього. Маю ще обігрівач, який колись грів мені мій старий 60 літровий акваріум. Відразу хочу запитати, чи буде цей обігрівач придатний для пластикової "банки" на 10 літрів ?( На ньому є регулятор температури. )

Крім того, купила фірми "Сера" два види ліків : "baktopur direct" та "costapur".
Тепер сижу і чекаю від когось детальної поради, що робити далі...

Noe , дуже дякую за пораду щодо трубочника.
Я, власне, також думаю, що все-таки можна якось "підстраховуватися" нарахунок бактерій та інших хворіб, що він переносить.
Може ще хтось порадить з власної практики - не могло ж це тільки нам одним прийти в голову !

Востаннє редагував тернеция: 10.12.2009 о 00:05..
Старий 10.12.2009, 00:08   #9
тернеция
Акваріуміст

Киевская обл.

Дописи: 2.403
Подякував(ла): 3.360
Подякували 6.720 разів в 1.820 дописах
Репутація: 7137

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Активність Меценат Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Типово Ответ: Прошу поради ....

Sandra Ber,
Подстраховка тут одна - 2 недели содержания в проточной воде или с 3-4х кратной ежесуточной ее заменой. Если трубочника вымачивать в растворе лекарства - любого - то рыба будет постоянно это лекарство получать с кормом, а это чревато и отравлением, и отказом печени и почек. Так что лучшее - длительная выдержка. Но и она никак не гарантирует, что трубочник будет идеально чистым.
Sandra Ber (10.12.2009), АшДваО (10.12.2009)
Старий 10.12.2009, 00:12   #10
Sandra Ber
Початківець

Львів

Тернеция, спасибо !

А что счас делать с рыбами?
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Дизайн інтер"єру з акваріумом. Порадьте як правильно організувати акваріум Gazama Акваріум 14 20.06.2018 10:25
Поради та рекомендації початківцям. Охват Марьян Для початківців на форумі 683 18.08.2017 10:03
Поради по акваріумній фотографії. Nemo Фотографування та підготовка світлин 12 06.05.2015 19:11
Прошу поради!!! (загляньте сюди) Ванко Хвороби риб та їх лікування 13 06.12.2009 21:36
Запуск першого акваріума, потрібні поради! kolin Прісноводні акваріуми учасників форуму 18 21.08.2009 12:06

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 01:37.

All rights reserved