Назад   Львівський форум акваріумістів > Тераріум > Устаткування
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Устаткування Тераріумне устаткування, власні розробки - обговорення, поради, рекомендації.

Відповідь

Параметри теми
Старий 10.01.2011, 09:53   #1
-3e-
Початківець
Львів

Дописи: 2
Подякував(ла): 1
Подякували 2 разів в 2 дописах
Репутація: 12
Типово Термокабель

Народ підкажіть де можна у Львові купити термокабель?
-3e- зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував -3e- за цей допис:
lar (23.01.2011)
Реклама
Старий 10.01.2011, 10:51   #2
Doc-tor
Живу на форумі

Varpalota-Ungvar, Hungary

Дописи: 2.977
Подякував(ла): 2.996
Подякували 11.283 разів в 2.411 дописах
Репутація: 6413

Акваріуміст року Активність Меценат Акваріуміст року 

Типово Re: Термокабель

У любому гіпермаркеті.
Як що для акваріума, то звертайтесь ось сюди - Колективне замовлення в інтернет-магазині "АРОВАНА" (м.Львів та Львівська обл.)
Старий 10.01.2011, 11:30   #3
Rostyslaw
Тераріуміст

Львів

Дописи: 591
Подякував(ла): 774
Подякували 1.856 разів в 458 дописах
Репутація: 1990

Террафото Меценат Террафото Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Террафото Террафото Террафото Террафото 

testing
Типово Відповідь: Термокабель

Є постійно в зоомагазинах "Фауна", "Еврозоо", виробництва Польші та китайські.
Rostyslaw зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував Rostyslaw за цей допис:
lar (23.01.2011)
Старий 10.01.2011, 22:33   #4
Apes
Почесний учасник

Івано-Франківськ

Дописи: 527
Подякував(ла): 876
Подякували 970 разів в 273 дописах
Репутація: 580

якщо ніхто незаперечить попробую влізти в тему.
скажіть, думаю на форумі профі "Зроби Сам" багато, хтось робив розрахунки термокабеля для акв 150х50х60? якщо робив, то викладіть будьласка схеми та все инше...
Дякую!
Doc-tor (10.01.2011), lar (23.01.2011), RAISST (10.01.2011)
Старий 28.01.2011, 00:49   #5
Leo N
Акваріуміст
------

Дописи: 1.271
Подякував(ла): 2.792
Подякували 7.258 разів в 1.204 дописах
Репутація: 7677

Меценат Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Цитата:
Допис від Apes Переглянути допис
розрахунки термокабеля для акв 150х50х60? якщо робив, то викладіть будьласка схеми та все инше...
Років з 15 тому, у голандському акваріумі, з колекцією Ехінодорусів, використовував фальшдно з подачею води під нього. Під грунтом був встановлений саморобний нагрівач, виготовлений з обмоточного проводу ПЕТВ - 2, діаметром 0,25 міліметра (може 0,28, точно не пам’ятаю). Для живлення грунтового нагрівача використовувався понижаючий трансформатор, потужністю 50 Вт, з вторинної обмотки якого було зроблено кілька відводів 7 - 9 - 12 - 15 Вольт і перемикалися вручну, у залежності від температури у приміщенні. При напрузі у 12 Вольт потужність нагрівача була близько 40 Вт. Якщо не помиляюсь, то для мого акваріума, ємністю 240 літрів я використав 9 метрів дроту, який був затягнутий у кілька відрізків фторопластової трубки внутрішнім діаметром ~ 0,5 міліметрів. На цю трубку, своєю чергою, був надітий кембрик з кремнійорганічної гуми. Після цього вся конструкція, складена вдвоє, була звішена з третього поверху (отворами догори) і залита лаком (марку лаку не пам’ятаю, робота проводилася влітку, в теплу погоду). Рідкий лак кілька днів, буквально по кілька кубиків, заливався шприцом для ін’єкцій тільки з однієї сторони, до того часу, поки не виступив з другої. Після цього готовий кабель підсихав ще кілька тижнів на місці виготовлення, до тих пір, поки лак не кристалізувався у місцях виходу провідника. Далі виводи були припаяні бо двох латунних гвинтиків з різбою М3 і залиті компаундом. Кабель прослужив вірою і правдою років зо п’ять і потім, при перезапуску акваріума, був вийнятий і перейшов до нового власника.

Якби робив щось подібне зараз (а ця думка все частіше з’являється), то використав би подібний обмотувальний дріт і термоусаджувальну трубку. Для першого шару ізоляції взяв би трубку діаметром 1 міліметр, для другого - 2. Правда трубка потрібна не така, що зазвичай продається порізана по одному метру, а інша, що продається на катушках по сто метрів, з клеєм всередині. При нагріванні клей плавиться і прилипає до проводу, створюючи гарну ізоляцію. Ясно що 10 метрів дроту не вдасться протягнути у суцільну термотрубку, тому прийдеться використовувати відрізки по 2 - 3 метри, зміщуючи місця з’єднань на внутрішній і зовнішній ізоляції.

Уф-ф-ф, втомився
Apes (28.01.2011), drap4uk (16.08.2012), Gonduras (28.01.2011), Ostap (28.01.2011), Rostyslaw (28.01.2011), TuxujPes (28.01.2011)
Старий 28.01.2011, 03:13   #6
Apes
Почесний учасник

Івано-Франківськ

Дописи: 527
Подякував(ла): 876
Подякували 970 разів в 273 дописах
Репутація: 580

Цікавий репортаж. Я от думав зробити щось подібне на ваш кабель, і думаю як би то його приєднати до терморегулятора, 50-100 ваттного.
Leo N (28.01.2011)
Старий 28.01.2011, 12:45   #7
Leo N
Акваріуміст
------

Дописи: 1.271
Подякував(ла): 2.792
Подякували 7.258 разів в 1.204 дописах
Репутація: 7677

Меценат Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Цитата:
Допис від Apes Переглянути допис
Я от думав зробити щось подібне на ваш кабель, і думаю як би то його приєднати до терморегулятора, 50-100 ваттного.
Я б для керування термокабелем використав такий терморегулятор: http://www.arowana-im.com.ua/product...oducts_id=4291, або зробив би щось подібне до нього самотужки. Наприклад ось цю схему: http://aquaforum.lviv.ua/forum/showp...7&postcount=25. До цієї конкретної схеми я зробив би наступні зміни: замість навантаження Rн я б поставив свій понижаючий трансформатор, з переключенням обмоток (чи фіксованою напругою), усунувши її частину, яка регулюює потужність і "прив’язав" увімкнення - вимкнення пристрою до освітлення акваріума. Зрештою подібних схем є безліч і, порившись у мережі, можна знайти щось ще більш підходяще. Можна також використати саморобний термокабель на 220 Вольт, тоді у наведеній схемі жодних змін робити не треба. Для такого термокабелю можна використати ніхромовий провід діаметром 0,15 - 0,2 міліметри і передбачити додаткові засоби захисту від ураження електричним струмом. Можна також використовувати манганіновий, константановий та інші високоомні сплави.
Apes (28.01.2011), navy (28.01.2011), pozhar (28.01.2011)
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 18:17.

All rights reserved