Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Безхребетні та інша екзотика > Молюски
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Молюски Види, особливості, поради по утриманню.

Відповідь

Параметри теми
Старий 24.09.2017, 17:39   #1
Pitbul
Учасник
Львів

Дописи: 117
Подякував(ла): 55
Подякували 32 разів в 26 дописах
Репутація: 42
Типово Загадка з неритинами (і теодоксусами)

Маю таку от загадку: два акваріуми 32 і 62 літри з майже ідентичними умовами, але в одному з них неритини і теодоксуси дохнуть, а в іншому - прекрасно себе почувають. Забігаючи наперед - здається, в чому причина я розібрався, але що зробити не придумаю.
Отже, в 32-х літрах мешкають 2 молоді анциструси, 4 гиринохейлуси (поки малі), штук шість-сім молінезій. З безхребетних - котушки і хелени, дві тіломеланії, в піску штук п'ять золотих шаровок никаються (для довідки - усі ці безхребетні живуть тут тривалий час без жодних нарікань, ну хіба котушки до хелен з претензіями, але така їх доля...) З рослин - криптокорини кількох видів, валіснерія, пару невеликих кущиків анубіса, мох флейм і якась дебела вузьколиста фігня віднедавна, як називається не пам'ятаю. Ґрунт - пісок, декор - карпатське каміння, коряжка. Параметри води при останній підміні: рН 8, жорсткість загальна/карбонатна - 7/5, нітрити - 0,05, нітрати - 10, аміак/амоній - нижче 0,25, РО4 - 1 мг/л.
В 62-х живуть два великих анцики десятка два неагресивних дрібних риб: неони, даніо, пару сіамських водорослеїдів, три тернеції, акантофтальмуси. Безхребетні - близько 20 неокаридинок, хелени, котушки, райдужні двустворки, меланії (шляхом самовільного проникнення), близько 50 теодоксусів. Рослини - анубіс, криптокорини, така сама папороть, гілочка такої самої перистої фігні, що і в малому акваріумі, кілька кульок кладофори. Декор - той самий ґрунт, таке саме карпатське каміння, коряга. Параметри води при останній підміні: рН 8, жорсткість загальна/карбонатна - 8/3, нітрити - 0, нітрати - 30, аміак/амоній - 0,25, РО4 - 5 мг/л.
Температура в обох 24 , підміни раз на тиждень, ~30% аерація є в обох, дропчекери сині-сині. СО2 вже не бавлюсь.
Отже, в малому умови трохи гірші. І саме в малому я вже тричі за останні півроку пробував завести теодоксусів і всі три рази тедіки масово дохли через пару днів (хоча іншим равликам все нормально). Перший раз 30 штук, думав, що "дикі" і не адаптувалися. Другий - 50 шт., падіж списав на подачу СО2, чого тедіки не люблять. Усі три рази купував в того ж продавця, цілком вартий довіри. На третій раз 120 штук приблизно порівну розподілив між обома акваріумами. В 62-х живуть вже місяць, в 32-х загнулись на другий-третій день.
З неритинами ситуація дещо подібна (родичі ж бо). Провівши пару днів в 32-х падають на спину і лежать напівзакриті. Вертаю в 62 - відходять і знову починають нормально існувати. Назад в 32 - та сама історія.

В чому причина я, здається, здогадався. В 32-хлітровому я свого часу двічі травив планарій планацидом. А по Інтернет-відгукам ні тедіки, ні неритини того не переживають... Але останній раз планацид застосовував понад два місяці тому, а негативний ефект по відношенню до неритин/теодоксусів відчувається досі. Що б із тим можна було вдіяти?

Востаннє редагував Pitbul: 24.09.2017 о 17:41..
Pitbul зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Реклама
Старий 26.09.2017, 13:52   #2
Hasker
Активний учасник

Львів, Рясне

Дописи: 375
Подякував(ла): 464
Подякували 209 разів в 112 дописах
Репутація: 219
Типово Відповідь: Загадка з неритинами (і теодоксусами)

Цитата:
Допис від Pitbul Переглянути допис
Що б із тим можна було вдіяти?
Зробити перезапуск.
Почистити грунт, облити кіпятком коряги та каміння.
ІМХО.
Старий 26.09.2017, 14:18   #3
Pitbul
Учасник
Львів

До такого простого (на словах) і "простого" в реалізації плану я якось і сам додумався. Але так нецікаво.
Старий 26.09.2017, 14:35   #4
Hasker
Активний учасник

Львів, Рясне

Дописи: 375
Подякував(ла): 464
Подякували 209 разів в 112 дописах
Репутація: 219

Pitbul, В мене раніше здихали креветки. Були такі ж самі акваріуми. Після тої "простої" процедури все знову живе та розцвітає.
Старий 26.09.2017, 14:49   #5
Pitbul
Учасник
Львів

Співчуваю Вашим креветкам і радий за них тепер. Але ще раз - перезапуск то надто просте рішення, значно цікавіше розібратися в причині і знайти адекватний шлях її усунути, аніж при будь-якій проблемі перезапускати...

Причину я, здається, зрозумів. В неті багато відгуків про те, що дешевий спосіб боротьби з планаріями - фебтал - саме так проявляється щодо цього виду безхребетних (тедіки і неритини продовжуть дохнути в акваріумах, де фебтал використовувався і після не одного десятка підмін). Фебталу я не використовував, але хімічний склад планациду, який я використовував давніше, мені невідомий. І чи може давнє використання планациду призвести до описаних вище наслідків. І чи є якісь шляхи деактивації фебталу і йому подібних речовин. А може я в причині помиляюся і вона зовсім в іншому.

Хтів би перезапустити - перезапустив і нічого не писав. Цікаво ж саме розібратись...
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 21:06.

All rights reserved