Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Інше устаткування
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Інше устаткування СО-установки, УФ-стерилізатори, автоматичні годівниці, автодолив, таймери, термометри, контролери і т. п.

Відповідь

Параметри теми
Старий 24.07.2014, 11:56   #81
KRustik
Живу на форумі

Закарпатська обл., Хустський р-н, с. Сокирниця

Дописи: 2.069
Подякував(ла): 2.601
Подякували 3.099 разів в 1.317 дописах
Репутація: 3498

Акваріуміст року Форумлянин року 

Типово Re: Опитування по СО2

Цитата:
Допис від SergZ Переглянути допис
знайомий каже що балон 5 л заправляє раз в місяць
Щось маю великий сумнів на рахунок цього. Якщо 5л балона на місяць, то ніяка лимонка не наситить акваріум так як 5л балон.
Особисто мені 200гр лимонки + 250гр соди вистачало на 3 тижні. Подавав у свій 180л. Подавав маленьку кількість - мохам, анубіасам та папоротям вистачало. Тепер балон 5л при такій же подачі працює 5 місяців. Коли буду перезаправляти не знаю - на манометрі тиск стабільний (60Атм), а по вазі не перевіряв.
Як не крути, балон в перспективі майбутнього набагато вигідніше і економніше. Балонна система дає змогу більш якісно розчиняти газ. Від цього його потрібно менше. З лимонко Ви будете розчиняти патичком берези, або якимось саморобним пристроєм - втрата газу буде більшою...
Але, якщо потрібно поекспериментувати з Со2, то лимонка тут на 1-му місті.
Romar (06.08.2014)
Реклама
Старий 24.07.2014, 11:57   #82
colinmcrae
Живу на форумі

м. Винники

Дописи: 1.412
Подякував(ла): 1.524
Подякували 2.235 разів в 820 дописах
Репутація: 2281

Акваріуміст року 

Типово Відповідь: Опитування по СО2

Цитата:
Допис від KRustik Переглянути допис
Думаю безглуздо купувати систему для лимонки за такі величезні гроші. Її можна зробити самому за хвилин 20.
Я також користувався довгий час тоб ж саморобною системою СО2, але я не знайшов як зробити нормальний кран тонкого регулювання( щоб мав гарний вигляд і регулював плавно) а також мені був потрібен манометр, бо тиск був потрібен 3 атмосфери. Готовий нормальний кран тонкого регулювання на той момент коштував в районі 115 грн. і манометр коштував 90 грн., а систему я купив за 270 грн. і тепер не маю проблем з герметизацією, регулюванням і контролем тиску.

Але балон для великих акваріумів (від 100л ) все таки кращий і вистачає його на довше. Стояв 1л балон на акві в 45л, подавав Со2 по 1 бул/с то за 3 місяці виуористав десь до половини балона. Заправка балона на той час (середина 2013 року) коштувала 40 грн.
Цитата:
З лимонко Ви будете розчиняти патичком берези, або якимось саморобним пристроєм - втрата газу буде більшою...
Я розчинаяю СО2 з лимонки через керамічний розпилювач, такий самий, який використовував на балоні. Десть читав що СО2 з лимонки розпилювали через "базуку" - пристрій який потребує високого тиску але розбиває газ в пилюку.

Востаннє редагував colinmcrae: 24.07.2014 о 12:05..
colinmcrae зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував colinmcrae за цей допис:
ysfox (24.07.2014)
Старий 24.07.2014, 12:03   #83
KRustik
Живу на форумі

colinmcrae, я з Вами згоден. Тому і не потрібно видумовувати і економити на тому, що і так купиш через деякий час. І у підсумку переплатиш.
Купуючи балонну систему, ти маєш і манометр, і кран, і нормальний атомайзер (самий кращий проточний), і стабільну подачу, і нормальне регулювання, і все,все,все одразу.
Тому всім, хто націлився на балон, але не вистачає грошей, рекомендую зробити саму примітивну лимонну установку і збирати гроші на покупку системи.

Наприклад у посиланні на Вашу систему стоїть ціна 423грн. Це третина(!!!) моєї балонної системи. А систему, я купував не із дешевих: хороший редуктор, проточний атомайзер, фірмовий кран та зворотній клапан високого тиску з можливістю рахувати бульки.

На лимонці користувався таким краником: http://www.aquaforum.ua/showthread.php?t=85620 . Дешево, надійно і зручно.

Востаннє редагував KRustik: 24.07.2014 о 12:08.. Причина: доповнення.
KRustik зараз на форумі   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував KRustik за цей допис:
Romar (06.08.2014)
Старий 24.07.2014, 12:13   #84
colinmcrae
Живу на форумі

м. Винники

Акваріуміст року 

Цитата:
Тому і не потрібно видумовувати і економити на тому, що і так купиш через деякий час. І у підсумку переплатиш.
Купуючи балонну систему, ти маєш і манометр, і кран, і нормальний атомайзер (самий кращий проточний), і стабільну подачу, і нормальне регулювання, і все,все,все одразу.
Тому всім, хто націлився на балон, але не вистачає грошей, рекомендую зробити саму примітивну лимонну установку і збирати гроші на покупку системи.
Згіден на 100%. Хто хоче нормальну систему СО2 на довго і із всіма прибамбасами і гарний вигляд то тільки балон.
Тим, кому потрібно подавати СО2 30 бул/хв і менше і в маленькі акви і попарабану всі інші примочки і не збирається робити шикарні травники то спокійно можна робиит саморобну систему СО2 на лимонці.
Зараз балон на 5л + нормальний редуктор+ електромагнітний клапан + кран тонкого налаштування + лічильник бульбашок+зворотній клапан і розпилювач + шланг потягнутб на суму від 800 грн. якщо добре пошукати.
Цитата:
На лимонці користувався таким краником: http://www.aquaforum.ua/showthread.php?t=85620 . Дешево, надійно і зручно.
Робив собі такий кран - не надійно і не зручно в моєму випадку,

Востаннє редагував colinmcrae: 24.07.2014 о 12:16..
Старий 24.07.2014, 12:14   #85
SergZ
Учасник

Львів, Любінська 101

Дописи: 94
Подякував(ла): 82
Подякували 119 разів в 53 дописах
Репутація: 132

Народ на рахунок подачі хто як розраховує, Я методом підбору робив зараз на 100 л акву 2-3 бульки на 400 таку саму подачу даю. Поділіться своїм досвідом.
SergZ зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 24.07.2014, 12:34   #86
colinmcrae
Живу на форумі

м. Винники

Акваріуміст року 

SergZ, в свою акву на 120 л з криптами і деякими іншими рослинами я зараз подаю 30 бул/хв і рідина в дропчекері зелена. СО2 подаю не багато так як криптокоринам для нормального росту СО2 не потрібне але для кращого росту СО2 допомагає,і подаю для того аби тримати стабільний рівень рН.
Старий 24.07.2014, 12:44   #87
SergZ
Учасник

Львів, Любінська 101

colinmcrae ви так само як і я методом научного тику підбирали дозу, я питаю чи є якийсь розрахунок кількості бульок відносно рН кН або якигось інших показників
Старий 24.07.2014, 12:52   #88
KRustik
Живу на форумі

SergZ, все методом тику. При більш високому показнику Кн потрібно подавати більше Со2. В такій воді газ не так легко розчиняється. При більш низькому показнику Кн - газу потрібно менше.
Якщо показник Кн менше 4, то газ потрібно подавати ДУЖЕ обережно - може обвалитися Рн. Я таке уже пройшов - потровив всіх креветок в креветочнику, почорніли папороті.

Цитата:
Допис від colinmcrae Переглянути допис
подаю для того аби тримати стабільний рівень рН
Ось головна причина, щоб ставити балонну систему. Ну ніяк із лимонки не буде стабільної, одинакової подачі. Від цього скачки Рн. У даному випадку, при добуванні газу з лимонки, стабільнішим буде Рн без подачі Со2. Згоден, що показник кислотності без подачі газу буде вищим, але, повторюсь, стабільнішим.

Прийнято писати ІМХО, але все написане це не ІМХО. Це пройдений етап. Мною в тому числі.

Востаннє редагував KRustik: 24.07.2014 о 12:55.. Причина: Доповнення.
KRustik зараз на форумі   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував KRustik за цей допис:
SergZ (24.07.2014)
Старий 24.07.2014, 12:58   #89
SergZ
Учасник

Львів, Любінська 101

KRustik Дякую я це все знаю. На рахунок стабільного рН я думаю ця проблема присутня як у балонних так у лимонних систем оскільки в продож дня цей показник коливаэться, так давайте ще будемо обговорювати рН контролер корий буде забезпечувати конкретно ту подачу у конктетно той час в залежності від показника рН у даний момент часу(ну якось так)

Востаннє редагував SergZ: 24.07.2014 о 13:00..
Старий 24.07.2014, 13:16   #90
colinmcrae
Живу на форумі

м. Винники

Акваріуміст року 

SergZ, є такі таблиці для визначення вмісту СО2 в воді в залежності від показників кН і рН. А подачу завзвичай підбирають індивідуально під кожен акваріум орієнтуючись на покази рідини в дропчекері і стані риб і інших живих організмів в акваріумі.
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Соми,опитування ЕММА Балачки 35 17.10.2017 04:44
Лабіринтові,опитування ЕММА Лабіринтові 23 01.02.2015 20:55
Харацинові, опитування ЕММА Харацинові 8 04.05.2012 23:08
Опитування-Креветки Taras Khmyz Креветки 3 04.02.2012 23:29

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 13:18.

All rights reserved