Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Інше устаткування
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Інше устаткування СО-установки, УФ-стерилізатори, автоматичні годівниці, автодолив, таймери, термометри, контролери і т. п.

Відповідь

Параметри теми
Старий 24.07.2014, 13:19   #91
colinmcrae
Живу на форумі

м. Винники

Дописи: 1.412
Подякував(ла): 1.524
Подякували 2.235 разів в 820 дописах
Репутація: 2281

Акваріуміст року 

Типово Відповідь: Опитування по СО2

Цитата:
Допис від KRustik Переглянути допис
Ну ніяк із лимонки не буде стабільної, одинакової подачі.
Я в себе в системі створюю тис 2-2.4 атмосфери і є стабільна подача СО2
colinmcrae зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував colinmcrae за цей допис:
SergZ (24.07.2014)
Реклама
Старий 24.07.2014, 13:40   #92
KRustik
Живу на форумі

Закарпатська обл., Хустський р-н, с. Сокирниця

Дописи: 2.069
Подякував(ла): 2.601
Подякували 3.099 разів в 1.317 дописах
Репутація: 3498

Акваріуміст року Форумлянин року 

Типово Re: Опитування по СО2

Ви по маномерту лише бачите тиск. Маєте змогу його опустити, або підняти. В обговорюваній системі бувають скачки тиску. У мене якось, роздуло всі шланги до краника. Зростає тиск - сзростає подача газу - падає Рн. Можна цьому запобігти, встановлюючи запобіжні клапани. Але це все ускладнює систму. Можливо у покупному варіанті цей запобіжник уже і є. Але повторю - дуже дорого.
А на балонній системі виставив на редукторі і маєш стабільну подачу весь час. Кажуть такий ризик є і в балоннії системи. А саме, редуктори, коли закінчується газ і падає тиск у балоні, збільшують подачу газу. Тому я купив собі редуктор, який по характеристиках і відгуках, не робить цього.
Старий 24.07.2014, 14:12   #93
SergZ
Учасник

Львів, Любінська 101

Дописи: 94
Подякував(ла): 82
Подякували 119 разів в 53 дописах
Репутація: 132

Цитата:
Допис від colinmcrae Переглянути допис
SergZ, є такі таблиці для визначення вмісту СО2 в воді в залежності від показників кН і рН. А подачу завзвичай підбирають індивідуально під кожен акваріум орієнтуючись на покази рідини в дропчекері і стані риб і інших живих організмів в акваріумі.
Дякую і за них я вкурсі, думав може є якийсь народний метод! Ще одне тут згадувалось про кН (що від нього залежить засвоєння СО2), питання трошки не втему але всетаки:- Хто які знає методи його пониження або збільшення? Я маю досвід з використання Ортофосфорної кислоти, але це має свої мінуси такий як різьке підняття РО4 (при постійнім внесенні МАКРО+) в результаті я готую спеціальний рощин "макро" до складу якого входить нітрат та калій щоб уникнути перекосу, менш дієвий (вірніше протяжніший в часі) це використання вільхових шишок котрі підкислюють воду але як діють на кН не вкурсі (тест закінчився) осієнтуусь по кількості подачі СО2 (котра зменшується відповідно роблю висновок що кН понижається) та пузирянню розсли.

Зразу прошу адміністрацію не видаляти повідомлення а за наявності відповідної теми краще перенести його туди. Дякую!
SergZ зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 24.07.2014, 14:28   #94
colinmcrae
Живу на форумі

м. Винники

Дописи: 1.412
Подякував(ла): 1.524
Подякували 2.235 разів в 820 дописах
Репутація: 2281

Акваріуміст року 

Типово

SergZ, я особисто знижую кН щавелевою кислотою - ніяких побічних ефектів я не побачив - на риб, креветок і рослини не впливають.
Воду готую так: набираю з крана воду у чорне відро, додаю кислоту (2г кислоти на 10л води знижує кН майже на 10 градусів) і все це перемішую. Вода стає кольору молока, даю відстоятися хоча б 12 год і тоді акуратно, щоб не підняти осад, зливаю воду шлангом в каністру. Все, вода з кН 2-4 градуси готова ( в крані кН десь біля 14-17 гр). Не рекомендую тримати воду з розмішаною кислотою тому що потім кН знову піднімається.
Кислота доречі знижує і рН але не на набагато - десь на 1 або на 0,5, точну цифру не перевіряв.

Цитата:
Допис від KRustik Переглянути допис
Тому я купив собі редуктор, який по характеристиках і відгуках, не робить цього.
Ну напевно редуктор не пивний, а спеціальний, типу Micromatic або щось типу ЖБЛ ти Денерле спеціально для подачі СО2 в акваріуми? Тому що у пивних редукторах присутній так званий "хлопок" - коли газ в балоні, який находиться в рідкому стані закінчується і переходить в газоподібний(тобто рідини вже немає) тоді і відбувається стрибок тиску.

Востаннє редагував colinmcrae: 24.07.2014 о 14:33.. Причина: дописи одного автора
colinmcrae зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
2 користувачів подякували colinmcrae:
SergZ (24.07.2014), тешнер (24.07.2014)
Старий 24.07.2014, 15:20   #95
KRustik
Живу на форумі

Закарпатська обл., Хустський р-н, с. Сокирниця

Дописи: 2.069
Подякував(ла): 2.601
Подякували 3.099 разів в 1.317 дописах
Репутація: 3498

Акваріуміст року Форумлянин року 

Типово Re: Опитування по СО2

Цитата:
Допис від colinmcrae Переглянути допис
Ну напевно редуктор не пивний, а спеціальний, типу Micromatic або щось типу ЖБЛ ти Денерле спеціально для подачі СО2 в акваріуми? Тому що у пивних редукторах присутній так званий "хлопок" - коли газ в балоні, який находиться в рідкому стані закінчується і переходить в газоподібний(тобто рідини вже немає) тоді і відбувається стрибок тиску.
Ні, не ці редуктори вони мені не внушають довіри із-за своїх розмірів. Але і не пивний. У мене редуктор "Ленинград". Він має найбільшу мембрану, яка і запобігає таким явищам, що Ви описали. По крайній мірі так написано в темі де я купував свою систему. Не думаю, що то рекламний хід. Тема існує давно і продавець має хорошу репутацію на форумі.

Востаннє редагував KRustik: 24.07.2014 о 15:21.. Причина: Орфографія
KRustik зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 24.07.2014, 21:22   #96
Bobus
Адміністратор

Львів

Дописи: 4.716
Подякував(ла): 3.569
Подякували 15.150 разів в 4.053 дописах
Репутація: 15335

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Два моменти:

1. Оті тАблиці залежності вмісту СО2 від РН і КН, коли вода мяка, ну дуууже приблизні. Вони пораховані коли буфером у воді є лише гідрокарбонати. Насправді інші солі теж є буфером.
Аналогічно - майже ніякої користі з РН контролерів. Вони захистять від обвалу РН але мало говорять про кількість вуглекислоти у воді.

Тому - дропчекер вам в руки.

2. Заповнення балону вуглекислотою орієнтовно 0,6Кг\л. Тобто у 5л балоні приблизно 3Кг вуглекислоти.

Реакція харчової соди з лимонною кислотою
3NaHCO3 + C6H8O7 = 3CO2 + 3H2O + Na3C6H5O7
Щоби не заморочувати вас обчисленнями: з 1Кг соди і 0,76 Кг лимонної кислоти згідно тої формули вийде 0,52 Кг вуглекислоти.
Тобто, щоб отримати стільки ж СО2, скільки його в 5л балоні треба 5,8 Кг соди і 4,4 Кг лимонної кислоти.

От і рахуйте, що вигідніше .

Востаннє редагував Bobus: 25.07.2014 о 00:25..
Bobus зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
8 користувачів подякували Bobus:
Alejandro (02.02.2015), colinmcrae (24.07.2014), george795 (24.07.2014), Romar (06.08.2014), SergZ (25.07.2014), vlysov (24.07.2014), ysfox (24.07.2014), тешнер (06.08.2014)
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Соми,опитування ЕММА Балачки 35 17.10.2017 04:44
Лабіринтові,опитування ЕММА Лабіринтові 23 01.02.2015 20:55
Харацинові, опитування ЕММА Харацинові 8 04.05.2012 23:08
Опитування-Креветки Taras Khmyz Креветки 3 04.02.2012 23:29

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 01:40.

All rights reserved