Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Вода
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Вода Вода, зворотній осмос, інші види очистки, параметри та їх корегування.

Відповідь

Параметри теми
Старий 13.06.2016, 17:29   #1
nikolson
Початківець
Львів

Дописи: 11
Подякував(ла): 0
Подякували 20 разів в 4 дописах
Репутація: 30
Типово Саморобні тести Кн, Рн

Доброго акваріума всім акваріумістам!)))
Хочу поділитись досвідом з вдалим відтворенням аналогу Серовського тесту на Кн.
Думаю, потреби розписувати актуальність саме цього тесту для тих хто бажає гарного росту рослин у львівській воді, нема. Взятись за пошуки реагентів (індікаторів) підштовхнули матеріали викладені у статті https://reefcentral.ru/articles/0/2384/
Основним стримуючим фактором була... ціна на один з компонентів, а саме індікатор бромкрезоловий зелений.... Справа у тому, що його треба соті долі грама, а продається він щонайменше по 50г. Цей фактор стримував поки не вдалось знайти фірму, до речі київську, яка продала цей барвниик у кількості 1г. за... не повірете, 20грн) прошу не сприймати це як рекламу, якщо форумчанам буде цікаво, то постараюсь викласти результати з фото)))) Тест по собівартості вийшов копійочним і в кількостях, яких при кожнодневному вимірюванні по декілька разів, вистачить не на один рік:D
nikolson зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Реклама
Старий 13.06.2016, 18:48   #2
nikolson
Початківець
Львів

Типово Відповідь: Саморобні тести Кн, Рн

Попутно було придбано ще декілька барвників які також можна використовувати для тесту. Тепер... у мене ділема, який використовувати? і вибираю зміну коліру індікатора в тесті, від настрою а вибір такий: з синьо-зеленого в червоний, або з жовтого в оранжевий (найменш інформативне) або в патріотичні з синього в жовтий)))
Старий 13.06.2016, 20:47   #3
goldberg
Активний учасник

Львів(Сихів)

Дописи: 294
Подякував(ла): 284
Подякували 332 разів в 128 дописах
Репутація: 342

та треба було тут на форумі сказати, що хочете замовити барвник бромкрезоловий зелений, взяли би і 50г.
goldberg зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 16.06.2016, 11:40   #4
nikolson
Початківець
Львів

Типово

50г то вже промислові масштаби))) на 100мл розчина індікатора йде десь від сили 0.1г, тобто навіть 1г вистачить на... 1л!!! індікатора, для забарвлення проби води в 50мл (так, я беру пробу в 50мл, економити нема чого) достатньо 3-5 крапель. Едина халепа, то те, що він розчиняється добре тільки в спирті.... то я вже 0.5 чистогану перевів не по призначенню)))

Вчора на базі готового розчину кислоти і індикатора замісив "класичний" варіант тесту, тобто... крапельний в одному флаконі. 1 крапля = 1DKh на пробу води в 20мл.

Востаннє редагував Bobus: 16.06.2016 о 13:13.. Причина: дописи одного автора
Старий 16.06.2016, 13:37   #5
Bobus
Живу на форумі

Львів

Дописи: 4.817
Подякував(ла): 3.575
Подякували 15.168 разів в 4.008 дописах
Репутація: 15357

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Тест на лужність є найменш проблемним крапельним тестом. Зберігається без проблем.
Якийсь сенс ця тема мала б, якби був детальний опис його приготування. А так ...
Ну можна ще нагуглити про тести на нітрати і фосфати від Юсупова.
А до чого в назві теми pH ?
Старий 16.06.2016, 15:15   #6
nikolson
Початківець
Львів

Тепер саме головне, як саме я то робив.
І так, маємо в наявності барвники Бромкрезоловий зелений, метиловий червоний, метиловий оранжевий. Придбати ці реактиви в невеликих кількостях (1г) наразі проблеми немає. Для приготування індікатора використовував 0.1% спиртові розчини. Готував з навісок 100мг, для зручності розчиняв в фаянсовій піалі 20% спиртом по трошки і по мірі розчинення переносив отриману рідину шприцем до склянки.
Для приготування індікатора як в статті Карена, взяв готові розчини у потрібному співвідношенні (2:3).... все. По правді сказати, бромкрезоловий зелений сам по собі прекрасно працює в якасті індікатора, бо має перехід забарвлення саме в тій області, що потрібно (біля Рн4) і дає яскравий перехід кольорів, з синього в жовтий, чого не скажеш за метиловай оранжевий (з жовтого в оранжевий). в Результаті... маємо аж три!!! флакончики з різними індікаторами, які тим не менше мають приблизно однакові (потрібні) інтервали Рн переходів. Перший етап, самий легкий пройдено) правда пальці ще декілька днів міняли колір в залежності від Рн
Тепер складніше.... тому що від точності приготування розчину кислоти залежить точність результату тесту. Я мав в наявності приблизно 12% розчин технічної НСl. Тому довелось "попотіти" з вираховуванням потрібної кількості. Я спеціально не пишу, скільки брав кислоти, бо... не знаю сам, так як підганяв концентрацію під власний тест. Але для тих, хто має можливість взяти 0.1н розчин солянки, так званий фіксанал, то є проста формула:

концентрація кіслоти = (0,35663 * V1 * М)/(1000 * V2)

де V1,мл - об'єм тестуємої води
V2,мл - об'єм одноі "краплі"
М (г/моль) – молярна маса кіслоти (для HCL 36,4606)
Якщо треба конц. в М/Л то з формули виключаємо М. тоді формула прийме вигляд:
Кн(мг-екв/л) = (1000*Скисл*Vкисл.):Vводи
Для переводу результату в німецькі градуси (DKh), отриману цифру множимо на 2.8
На цьому можна булоб поставити крапку але... на практиці може бути будь який розчин кислоти, як я писав вище, в наявності було 12% НCl (з Сфери-Сім) тому результат підганяв під тест, що мав під рукою. Сама підгонка досить кумарна але...
підігнавши раз, можна отримати відразу велику кількість розчину (зробив 250мл).
Ще один момент хочу описати.
Так як заморочуватись з таблицями (як в тесті Карена, Саліферт) або розрахунками не хотілось, то трошки помучавшись, підібрав таку концентрацію кислоти, щоб 1DKh відповідало 1поділка (велика, 1.25мл) на "інсуліновому" шприці. От тепер все...))))

Р.С. ну майже все))) фотки ще хочу зробити і запостити а заодно розписати і Рн...
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Ерліфти та інші саморобні фільтри Septor Фільтри, компресори, нагрівачі 2 14.12.2014 18:12
Тести та добрива. kilot Для початківців на форумі 39 30.10.2012 16:34
Саморобні добрива Позднешев Добрива 7 30.07.2012 15:21
Тести своїми руками. Охват Марьян Інше устаткування 12 24.06.2011 16:11

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 12:12.

All rights reserved