Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Вода
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Вода Вода, зворотній осмос, інші види очистки, параметри та їх корегування.

Відповідь

Параметри теми
Старий 18.02.2018, 12:19   #21
ysfox
Учасник

Львів, район В. Великого

Дописи: 164
Подякував(ла): 491
Подякували 296 разів в 100 дописах
Репутація: 309

Аквафото 

Типово Відповідь: Гідрохімічний склад води. PH, KH, GH

Раз є така можливість і щось ніхто не задає більше питань), то скористаюь нею і ще розпитаю Вас.

Пані Ірино цікавить ще Ваша думка на такі запитання:
1. Від чого росте рН акваріумної води?. Я не говорю тут про його зростання протягом дня через зменьшення вільного СО2 в воді. Більше цікавить те через шо він з часом росте після підмін води і які фактори на це впливають.

2. Питання не по цій темі, але мене воно дуже цікавить. Скажіть, будь ласка, вашу думку на рахунок освітлення в акваріумі. Просто стільки різних думок - світити цілий час протягом 12 годин, світити з перервами, чув навіть думку про 3год світимо, 3 відпочиваємо і знову все повторюємо (типу водорості за 3 год не встигають розігнатись, хоча на мою думку вони простіші за рослини і цим би мав пригнічуватись ріст рослин а не водоротів, але це лиш моя здогадка). У себе наприклад я налаштував таймер на збільшення овітлення ближче до обіду, а потім його спадання, щоб зачіпати лише пік коли ролини найбільше фотоинтезують у природі, а далі просто досвічувати для зручноті спостереження за акваріумом. Цікавить думка на рахунок звичайного не розігнаного травника, бо в розігнаному трішки інші проходять процеси.
ysfox зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував ysfox за цей допис:
sergiy (18.02.2018)
Реклама
Старий 18.02.2018, 14:44   #22
Serpentarius
Акваріуміст
Київ

Дописи: 20
Подякував(ла): 6
Подякували 71 разів в 20 дописах
Репутація: 81

Цитата:
Допис від ysfox Переглянути допис
Від чого росте рН акваріумної води?.
Причин може бути декілька.
1. В акваріумі може знаходитися якийсь матеріал, котрий реагує зї складовими водної середи, або щось виділяє .
2. Можуть йти біохімічні та мікробіологічні процеси, які змінюють склад води
3. При потужному освітленні та високій щільності посадки рослин дуже швидко споживається СО2 та НСО3-
Яка сама у вас, сказати не можу.
Цитата:
Просто стільки різних думок - світити цілий час протягом 12 годин, світити з перервами, чув навіть думку про 3год світимо, 3 відпочиваємо і знову все повторюємо (типу водорості за 3 год не встигають розігнатись, хоча на мою думку вони простіші за рослини і цим би мав пригнічуватись ріст рослин а не водоротів, але це лиш моя здогадка).
Мій досвід показує, що це все від лукавого. Але 12 годин - це забагато. Оскільки у нас більшість рослин походить з тропічних широт, там світловий день не дуже відрізняється від 12 годин. Але при сході та заході сонця за рахунок дуже малого кута освітлення та коефіцієнта переломлення годину зранку та годину увечорі відкидаємо. Виходить 10 годин.
А взагалі для кожної системи час освітлення може бути різним - від 6 до 10 годин. Рослинам треба давати те, що їм необхідно. Спостерігайте за верхівками швидкоростучих: як тільки свернулися (це явище зветься Ніктінастією) - час вимикати світло. Рослинам вже більш не треба, бо у них настає темнова фаза фотосінтезу, проте водростям рай.
Перерва в освітленні теж може бути, адже у природі може небо затягти хмарами, може йти дощ, тому сонячне світло не дістається до рослин. Але я не помітила, щоб вона якось впливала на стан рослин та системи взагалі.
*Все написане стосується тільки нефорсованих акваріумів.
Serpentarius зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
4 користувачів подякували Serpentarius:
Bomchyk (18.02.2018), sergiy (19.02.2018), ysfox (18.02.2018), Марта (18.02.2018)
Старий 18.02.2018, 16:51   #23
ysfox
Учасник

Львів, район В. Великого

Аквафото 

За рН питав бо в великому аваріумі він тримається на рівні 7,2-7,5 з ранку і до вечора росте до 7,9-8. Якщо мій рН-метр не бреше. І це зрозуміло бо до вечора рослини викачують з води весь вільний СО2. Але от цікаво що навіть вливаючи при підмінах осмос з 6,5. рН з часом знову вертається до показників написаних вище . Хоча останнім часом стараюсь тим не заморочуватись бо немає лишніх фінансів на форсування, та й не бачу у тому потреби.

За світло важко по рослинам говорити, бо не люблю швидкоростучих). Багато перепробував, але так і не знайшов саме "своєї". От за що я: http://picua.org/?v=2018-02-18_txf1f...4gdk8vliwd.jpg
А так то крипти ростуть, не витягуються і пускають нові листки, значить їм вистачає, навіть тенеліус чудово росте і червоніє при висоті водяного стовпа в 50см .
Пробував багато різних режимів з освітленням, і паузи, і збільшення/зменшення інтенсивності, і ще багато чого, але якигось помітних змін для повільного ще й не форсованого травника не помітив . Так само пробував з різними рослинами.
Користувач подякував ysfox за цей допис:
sergiy (19.02.2018)
Старий 18.02.2018, 17:18   #24
Serpentarius
Акваріуміст
Київ

Цитата:
За рН питав бо в великому аваріумі він тримається на рівні 7,2-7,5 з ранку і до вечора росте до 7,9-8.
Це цілком природно. У водоймах протягом доби коливання рН складають +/- 0,5. Рослини до цього адаптовані.
Криптам не треба світити 12 годин. У мене добре росли при 0,2-0,3 Вт/л люм. ламп. Світловий день 9-10 годин
2 користувачів подякували Serpentarius:
sergiy (19.02.2018), ysfox (18.02.2018)
Старий 18.02.2018, 23:44   #25
ysfox
Учасник

Львів, район В. Великого

Аквафото 

Чи доводилоь Вам мати справу з спеціалізованими грунтами ADA, ті що тримають рН на рівні 6-6,5?. Питаю бо була недавно ситуація яка мене дуже здивувала. Друг запустив на такому грунті акваріум, пройшов практично весь час рекомендованих підмін води. Заселив буцефаландрами і мохами. Буцефаландри трохи були заросші водорослями то в акваріум була внесена профілактична доза сайдексу (навіть меньша за рекомендовану). І отримав в результаті те що до вечора листки у буцефаландр практично розчинились і більшість їх загинула. На тому ж грунті пару років тому були запущені інші акваріуми які нормально функціонували, сайдекс що у нього і у мене є, я ним успішно виводив обростання на буцефаландрах з свого малого акваріуму де від надто швидкого розмноження лімій (де мені з 10 куплених за пару місяців стало поза сотню) стався водорослевий спалах. Такщо на препарат грішити марно. Складається така думка що препарат якось вступив у реакцію з заряженим грунтом. Чи можливо таке?
Старий 19.02.2018, 07:43   #26
Serpentarius
Акваріуміст
Київ

Цитата:
Чи можливо таке?
Цілком. Але препарат може з часом та неналежними умовами зберігання змінювати хімічний склад. А ще вірогідна невірно розрахована кількість сайдексу. У мене, дебілкуватого хіміка, був такий випадок.
Можливо стався стрибок рН...
sergiy (19.02.2018), ysfox (19.02.2018)
Старий 19.02.2018, 09:37   #27
ysfox
Учасник

Львів, район В. Великого

Аквафото 

Цитата:
Допис від Serpentarius Переглянути допис
Але препарат може з часом та неналежними умовами зберігання змінювати хімічний склад.
Препарат (куплений у Рибачка з укрфоруму концентрований) був за пару днів до того розведений з концентрованої дози в звичайну (пляшечка розведена на 1л води). Половину з якої забрав я, а половину друг. Я користувавя ним і все добре, тому на сайдекс грішити важко. Доза описана для лікування 15мл/100л, а давалось 12мл/100л. Одне що викликало підозри так це те що у нього заряжений грунт ще старий (частина давно була викоритана, а частина лежала років з 4 точно і вже навіть в кульку переосхла). Але й грунт цей був тижня два до інциденту засипаний в акваріум і проводились усі потрібні підміни води, щоб усунути все зайве що ним виділялось в перші дні. Все як то кажуть - як книжка пише . От тому й мені дуже дивний цей випадок.

Востаннє редагував ysfox: 19.02.2018 о 09:40..
Старий 19.02.2018, 11:21   #28
Serpentarius
Акваріуміст
Київ

Я звикла оперувати цифрами. Тому якої концентрації концентрат, до якої концентрації він розведений - не знаю. Але можна припуститися помилки при розрахунку та розведенні. Навіть у професійних хіміків таке страпляється.
Цитата:
Але й грунт цей був тижня два до інциденту засипаний в акваріум і проводились усі потрібні підміни води, щоб усунути все зайве що ним виділялось в перші дні.
Не варто забувати не тільки про хімію, а ще й про біохімічні процеси, яки у великій кількості та різноманітті йдуть у середовищі. Вони можуть суттєво вплинути на хімічний склад води.
Про це теж книжка пише, та ще й досвід підтверджує. Але що саме конкретно відбувається - потрібні серйозні дослідженя. А поки все це балачки під дубом.
Старий 19.02.2018, 12:08   #29
ysfox
Учасник

Львів, район В. Великого

Аквафото 

Так повністю згідний що без доліджень то лише пусті балачки , просто в той день коли рослини за пару годин зварились було не до тестів . Та й лише цікаво то все, ще не бачив щоб такі жорстколисні ролини так швидко відходили. Зараз вроді вже все стабілізувалось, принаймі мохи ростуть у тому акваріумі прекрасно.
Старий 19.02.2018, 12:26   #30
Serpentarius
Акваріуміст
Київ

Бува рослина так себе захищає від впливу агресивного середовища - скидає листя, щоб потім з корневища випустити нові листочки та відновитися повністю. Приклад - криптокоринова хвороба. Головне, щоб коріння залишилося непошкодженим.
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Склад мікродобрив Bobus Добрива 6 16.02.2016 18:16
електропровідність води avgust Вода 23 05.12.2011 22:49
Помутніння води mp3shyn Вода 11 10.02.2011 21:39
Заливка води MakarV Інше устаткування 4 01.07.2009 20:35
Вплив декорацій на склад води aquafan Грунт, декорації 8 10.01.2009 01:02

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 02:37.

All rights reserved