Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Вода
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Вода Вода, зворотній осмос, інші види очистки, параметри та їх корегування.

Відповідь

Параметри теми
Старий 07.04.2018, 14:11   #1
Serpentarius
Акваріуміст
Київ

Дописи: 20
Подякував(ла): 6
Подякували 71 разів в 20 дописах
Репутація: 81
Типово Коагулянти. Схеми та необхідність застосування, застереження з особистого досвіду.

Цитата:
Допис від Bobus Переглянути допис
Ірино, прохання розповісти про свій досвід використання коагулянтів. Коли є потреба застосувати ? Сам процес, позитивні і, можливо, й негативні наслідки.
Ось розповідаю.

Коагулянт - речовина, яка у рідині (у нашому випадку воді) викликає або прискорює процес об'єднання дрібних зважених часток в угруповання (агрегати) внаслідок їх зчеплення при зіткненнях. Здебільшого в усіх поширених засобах для водопідготовки діючою речовиною є Аl (ОН) хС1з-х] n - високоосновний полігидроксохлорид алюмінію. Він відрізняється тим, що алюміній в ньому міститься не у вигляді іонів (як у сульфаті алюмінію), а у вигляді аквагідроксокомплексів, що мають досить високий заряд і молекулярну масу. Завдяки своїй великій поверхні гідрокомплекси і продукти їх гідролізу здатні захопити, адсорбувати на собі і видалити з води велику кількість розчинених домішок.

Акваріумна вода - не зовсім вода. Скоріш це розчин різних речовин, мінеральних та органічних. Є домішки, які ми не бачимо оком, але дуже шкідливі або негативно впливаючі на життєво важливі процеси. Саме ці домішки й прибираає з води коагулянт. Для прикладу я користувалася коагулянтом фірми Гіацинт.

https://youtu.be/Jzh_DLTHh10

Але більш подобається ACCU-CLEAR від AQUARIUM PHARMACEUTICALS. Тільки де ж його зараз знайдеш...

https://youtu.be/PBQdL0Z2HK8

Мене питають, а чим коагулянт краще за вугіля або цеоліт. Скажу так: я сервісник, який буває на об'єктах раз на тиждень, тому в залежності від задач користуюся тим чи іншим засобом.

1. Актвованому вугіллю, щоб прибрати домішки, треба працювати певний час. Десь днів 5-7. Потім його треба прибирати або міняти. У травнику вугілля не бажане. Дія коагулянта миттєва. Інколи я його використовую як тест на надлишок розчиненої органіки: по характеру перебігу реакції я вже бачу, коли треба працювати з грунтом, фільтром, чи вживати ті чи інші заходи. Навіть якщо я трохи передозувала коагулянт, можу одразу зробити велику підміну, щоб нейтралізувати небажані наслідки. І вугілля, і коагулянт прибирають забарвлення води (якщо є коряга або перенаселення). Вугілля краще.

2. Активоване вугілля забирає з води розчинені гази, органічні домішки, кажуть, що й солі важких металів. Коагулятнт робить те саме, ще й зв'язує хлорорганіку, феноли, ПАР, пестіциди, гербіциди та ін
Якщо вам будуть казати, що вугілля з плином часу починає віддавати те, що накопичило - не вірте: люта брехня! Щоб вугіля щось віддало, його треба прогріти у вакуумній печі при 450-500 град. протагом 2-4 годин. Якщо цього не станеться - воно просто буде лежати у фільтрі та займати місце. Коагулят (осад, те, що зв'язав коагулянт) частково затримується фільтром, частково потрапляє в грунт та використовується рослинами (якщо вони є). Або його треба через 12 годин прибрати сифоном (якщо рослин немає).

3. Цеоліти - це теж теж певні засоби, які спрямовані на конкретні задачі. Акваріумісти можуть декорті використовувати для поглинання фосфатів або аміаку з води. Цеоліти мають властивості як іонообмінної смоли, так й сорбенту (до яких належить активоване вугілля). Працювати з ними так само, як з вугіллям. Вони у домашніх умовах не регенеруються!

Дозування коагулянту. Рекомендації, написані на побутових коагулянтах, для застосування безпосередньо в аквкаріумах НЕ ПІДХОДЯТЬ! Вони розраховані на попередню обробку води у спеціальних ємностях. Якщо нам треба очистити воду безпосередньо в акваріумі, де живуть гідробіонти, то дозування повинно бути у 10 разів менше! Тобто, на 10 л акваріумної води треба 1 мл побутового коагулянту. У спецзасобах дозування у мануалі до кожного. При застосуванні побутового засобу та при високому забрудненні води краще розбити дозу (підкреслюю - 1 м на 10 л) на 2-3 рази з обробкою 1 раз на тиждень. Бажано після внесення коагулянту через 12 гогдин почистити фильтр (дуже забивається тонковолоконний фінішний фільтрматеріал), просифонити грунт (якщо нема рослин) або підкормити рослини (якщо вони є), бо коагулянт частково зв'язує декотрі елементи, які знаходяться у складі комплексних сполук. Кажуть, що коагулянт зв'язує й солі жорсткості (сама не міряла, або від продвинутих спеців чула).

Мій досвід. У травниках я коагулянтом не працюю зовсім. Хіба що у дуже перенаселених та дуже зрідка. У цихлідниках та золотушниках - це мій помічник. Хоча я тримаю у фільтрах таких систем вугілля, але коли починається весна, день прибуває, змінюється хімсклад води, коагулянт зайвим не буде. Особливо на обслузі. Гіацинт ще прибирає цвітіння води. Не знаю, що при цьому відбувається - чи він діє безпосередньо на зелені водорості, чи він позбавляє їх живлення - але вода стає прозорою.

Застереження! Дуже часто або бездумно лити коагулянт не можна! Особливо у дуже забруднені системи! У мене був випадок, коли тільки починали працювати коагулянтом: у дуже навантажену великою рибою системі налили Гіацинт. Пішла дуже сильна реакція. Через певний час (1-2 години) риба пішла під верх та почала задихатися. Швидка допомога: зробити якнайбільшу підміну, налити аптечний перекис водню 3% у розрахунку 25 мл перекису на 100 л акваріумної води, негайно почистити фільтр. Якщо можна, поставити помпу з 20-мікронним фільтром для найшвидшої фільтрації (фільтр для білявок від Ю.В.)

Якщо будуть питання - відповім.

Востаннє редагував Rain: 07.04.2018 о 15:21.. Причина: очепатки
Serpentarius зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
11 користувачів подякували Serpentarius:
Bazilio (07.04.2018), Bobus (08.04.2018), Bomchyk (09.04.2018), Burij (07.04.2018), Rain (07.04.2018), sergiy (07.04.2018), Володимир Романович (07.04.2018), Петрович (14.04.2018), тешнер (07.04.2018), Хелена (07.04.2018), Ярослав (07.04.2018)
Реклама
Старий 08.04.2018, 19:09   #2
Bobus
Живу на форумі

Львів

Дописи: 4.793
Подякував(ла): 3.569
Подякували 15.081 разів в 3.985 дописах
Репутація: 15270

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Типово Відповідь: Коагулянти. Схеми та необхідність застосування, застереження з особистого досвіду.

Цитата:
Допис від Serpentarius Переглянути допис
Завдяки своїй великій поверхні гідрокомплекси і продукти їх гідролізу здатні захопити, адсорбувати на собі і видалити з води велику кількість розчинених домішок.
мені здавалось, що коагулянт просто "склеює" малопомітні дрібні нерозчинні чи слаборозчинні частинки в більші, котрі вже можна відфільтрувати.
Чи "склеюється " таким же чином те, що у воді розчинене\дисоційоване ?
Старий 08.04.2018, 19:30   #3
Serpentarius
Акваріуміст
Київ

Дописи: 20
Подякував(ла): 6
Подякували 71 разів в 20 дописах
Репутація: 81
Типово Відповідь: Коагулянти. Схеми та необхідність застосування, застереження з особистого досвіду.

Цитата:
Допис від Bobus Переглянути допис
мені здавалось, що коагулянт просто "склеює" малопомітні дрібні нерозчинні чи слаборозчинні частинки в більші, котрі вже можна відфільтрувати.
Це те саме, але іншими словами. Але йдеться тільки про низькомолекулярну розчинену органіку та деякі складні розчинені сполуки. До простих мінеральних сполук, що повністю дисоціюють, це не має віддношення.

Востаннє редагував Serpentarius: 08.04.2018 о 19:33..
Serpentarius зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував Serpentarius за цей допис:
Bobus (08.04.2018)
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Комунальний транспорт, маршрутні таксі. Вартість проїзду та схеми руху. Nemo Балачки 133 21.05.2018 15:09
Практичне застосування LED для акваріума Lestat Освітлення 146 18.01.2017 16:45
Схеми та способи підключення LEDів. петя77 Устаткування для морського акваріуму 70 25.04.2012 15:01

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 02:18.

All rights reserved