Назад   Львівський форум акваріумістів > Загальна інформація > Для початківців на форумі
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Для початківців на форумі Розділ для створення тем початківцями форуму. Якщо не знайшли відповідного розділу - пишіть сюди.

Відповідь

Параметри теми
Старий 26.06.2018, 11:20   #1
marilynliddell
Початківець
USA

Дописи: 1
Подякував(ла): 0
Подякували 0 разів в 0 дописах
Репутація: 10
Типово Допоможіть довести мій НАНО до пуття.

Допоможіть довести мій НАНО до пуття.
Доброго дня. Я початківець, потребую поради,а точніше – багато порад. Маю невеличкий акваріум. Отримала по оголошенню «в добрі руки» у вересні цього року. Коли запускався попередніми господарями – не знаю.

Банка 30л. Природа, розміри: 40(ширина) х 35(висота) х 22(товщина), з кришкою.

Устаткування :
Світло: в кришці лампочка-жарівка 15 ват.
Фільтр: Via Aqua VA-80PF. (працює постійно)
Обігрівач: не має.
Грунт: морська галька.
Риби:Тетра чорна\тернеція (Gymnocorymbus ternezi) 1 шт.,панцирний сомик (Megalechis personata) 1 шт .,скалярія велика (Pteropyllum altum) 1шт .
Рослини: не було.
Температура води: 22-25.
Обслуговування:
-сифонка, заміна води 30% 1 раз в тиждень;
-промивка губки фільтра за потребою (переважно 1-2 рази в тиждень, коли падає потужність);
-чищення стінок акваріума від нальоту (скребком) по мірі необхідності.

Через тиждень придбала ще: Тетра чорна\тернеція (Gymnocorymbus ternezi) 2 шт , ампулярії 2 шт, рослини: анубіас, ехінодорус, кабомба. Також докупила ще такого ж грунту, вийняла кераміку і мушлі.

Потім натрапила на форум, почала читати і прозрівати. Рибу вирішила всю віддати (на днях мають забрати), так як для неї надто маленький акваріум, і все переробити.
Хочу засадити більше рослин (невибагливих), оформити корягою, камінням, змінити фон, поселити рибок, які підходять дня НАНО.
Тепер запитання:
1) Що мене найбільше турбує – це світло. Яку можна поставити лампочку? (пробувала на 1 день поставити 40 ват, так сильно нагріває кришку і воду в аквасі). Можливо 25 ват? Переробити кришку під інші лампи буде проблематично, так як сама цього зробити не зможу і навіть не знаю до кого з таким питанням звертатись. Світло напевно не підходить, бо рослинки хоч і ростуть, випускають нові листочки, пагони, але покриваються нальотом, особливо какомба. Банка стоїть не далеко від вікна, але сонячні промені на неї не попадають (північна сторона).
2) Фільтр. Чи нормальний в мене фільтр, чи варто його замінити. Якщо замінити, то на який саме і де його вигідніше придбати? В принципі претензій до фільтра не маю, окрім того , що створює течію.
3) Обігрівач. Порадьте будь-ласка якийсь хороший компактний обігрівач і де його можна придбати вигідніше?
4) Грунт. Тут читала, що це не найкращий варіант. Вагаюсь: залишити його чи потрібно замінити?
5) Рослини. Як позбутися нальоту на моїх рослинах?
Які ще порадите невибагливі рослини?

Про риб буду питатися пізніше, так як до їх заселення ще далеко.
Наперід вдячна за відповіді.
marilynliddell зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Реклама
Старий 26.06.2018, 15:38   #2
Bazilio
Учасник

Львів

Дописи: 173
Подякував(ла): 200
Подякували 349 разів в 156 дописах
Репутація: 362

Аквафото Аквафото Аквафото 

Типово Відповідь: Допоможіть довести мій НАНО до пуття.

Якщо протягом року в хаті тепло - підігрівач не потрібен
Вже більше року в рамках експерименту не користуюсь підігрівачами. Акви від 27 до 100 л. Негативних наслідків не спостерігав.

Via Aqua VA-80PF - непаганий фільтр на ваш обєм.
Якщо хочете покращити якість фільтрації, можна замінити його великопористу губку на синтепон. Треба буде частіше мити, але якість фільтрації покращиться.

Який розмір частинок грунту (його фракція)?
Чи реагує на оцет?
Якщо не шипить від оцту та не дуже великий - підійде. Невибагливі рослини на зразок крипт та анубів будуть жити.

Можна замінити лампу жарівку на люмінісцентну економку, наклеїти відбивач на кришку (для цього можна використати звичайну харчову фольгу)

Після збільшення світла посадіть більше невибагливої швидкоростючки: кабомбу, гігрофілу багатонасінну
Вони мають допомогти у боротьбі з нальотом. Також можна додати криптокорину лютею та ехінодорус ніжнийю Вони витягнуть із води зайві поживні речовини. Анубіас - хороша рослина, але в боротьбі з водоростями він не допоможе.
Bazilio зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Мій нано-кубик ~Terez@~ Нано-акваріуми учасників форуму 35 07.06.2013 12:34
Допоможіть довести мій НАНО до пуття. Dzvinochok Для початківців на форумі 65 23.11.2012 00:10
Мій нано-риф 35х35х35 kent Акваріуми до 50л. 32 03.06.2012 09:35
Мій НАНО 7л HELP Liar Нано-акваріуми учасників форуму 52 25.02.2012 15:50
мій нано акваріум на 30л pain13 Нано-акваріуми учасників форуму 4 20.11.2010 10:23

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 20:22.

All rights reserved