Назад   Львівський форум акваріумістів > Тераріум > Членистоногі > Мурахи
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Відповідь

Параметри теми
Старий 20.06.2021, 21:04   #111
Вук
Учасник
Пальміра,Черкаська обл

Дописи: 110
Подякував(ла): 4
Подякували 115 разів в 64 дописах
Репутація: 125
Типово Відповідь: Лазіуси з Чехії

Минув місяць після смерті матки,сім'я продовжує зростати,кількість імаго перевалила за пів сотні,точніше сказати важко,мурашки маленькі,а скло пробірки викривляє зображення на фотках.Більшість личинок перейшло в лялечки і я вже думав що на цьому розвиток сім'ї завершиться,та коли фоткав розплод,помітив скільки там ще дрібнесеньких личинок які чекають свого часу.Якщо все буде добре,кількість імаго може сягнути півтори сотні.
Зробив мурашкам арену,бо останнім часом годувати їх ставало все складніше.На ватці яка закривала пробірку постійно сиділо кілька фуражирів яких потім доводилося ловити пензликом по всьому підвіконню.Арену хотів засипати піском,та знайти його тут не вдалося,тож насипав звичайного ґрунту,от тільки на ньому дуже погано видно мурашок.
Із збільшенням сім'ї і їсти стали більше.Більше всього їм смакують комарики,а от мух люблять не так,деякі види взагалі не чіпають.
На фото:
тільки но зроблена арена;
загальний вигляд пробірки з ареною;
розплод,видно багато дрібних личинок.
Долучені зображення
Тип файлу: jpg IMG_20210617_194317.jpg (211,2 КБ, 6 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_20210620_201624.jpg (216,2 КБ, 7 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_20210620_201821.jpg (209,9 КБ, 7 переглядів)
Вук зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував Вук за цей допис:
Реклама
Старий 18.07.2021, 10:09   #112
Вук
Учасник
Пальміра,Черкаська обл

#Temnothorax unifasciatus,#Formica Picea
З сім'єю темноторасів все добре,мурашки виростили той розплод що був на стадії личинки/лялечки і ,поки що,зупинились.Хоча яєць,чи дрібних личинок у них ще повно.
Сьогодні головними героями будуть не вони.
13 липня в Раквере,Естонія,у другій половині дня відбувся масовий літ різних видів Лазіусів,а також Формік.Може ще хто летів,та цього я не бачив.Матки Лазіусів,після льоту повзали скрізь під ногами,в основному нігери і флавуси.Одна,ще навіть не скинувша крила,сама потрапила мені до рук,її вирішив забрати.Ще кількох переніс з дороги у більш безпечне місце і випустив у траву.
Під кінець дня проїзжаючи у справах по території заводу що межує з лісом,помітив велику чорну матку що швидко бігла через дорогу.Кампонотус!Такою була перша думка.Проте придивившись уважно,зрозумів що помилився.Матка була трохи більшлю за матку Лазіуса,бігла значно скоріше(я за нею хвилин 5 полював,поки спіймав,адже це треба було зробити дуже обережно) і мала чорне блискуче забарвлення з бронзовими бліками(як у жуків бронзівок,тільки ті зелені).
Пошукавши інформацію в мережі,виявив що це хтось із Сервиформік-примітивних мурашок роду Форміка,які мають не такі великі сім'ї як Форміка руфа і можуть засновувати нові сім'ї самостійно(матки вищих Формік засновують нову сім'ю знаходячи мурашник Форміка фуска і вбиваючи їх матку,після чого займаючи місце останньої).Спочатку думав що у мене і є Форміка фуска,самі спокійні мурашки з роду Формік,чим і користуються всі їхні родичі.От тільки бронзовий відблиск забарвлення до цього виду ніяк не підходив,фуски матові,як нігери,моя ж матка блискуча.Подальший пошук дав неочікуваний результат,це Formica picea Чорна болотна мураха.Результат тому неочікуваний,що болота поблизу нема,та і сам завод знаходиться на горі.
Для обох маток з шприців були облаштовані інкубатори,для лазіусихи,буду називати її Септа,з двох 5мл шприців,для піцеї–з трьох 10мл,два шприца складають інкубатор,третій–годівницю,адже форміку дуже швидкі і агресивні мурашки і не хочеться в майбутньому ловити їх по всій кімнаті.Обидві маткии отримали по краплі цукрового сиропу і інкубатори з ними поклав на шафу,накривши їх ганчіркою щоб вони менше стресували.
Перший раз заглянув до них сьогодні вранці.
Септа відгризла собі крила,та кладки яєць я не помітив.А от Паця(так буду називати піцею),мене порадувала,вона сиділа біля мокрої ватки прикриваючи свою кладку.
Обидва інкубатори повернув на шафу,не турбуватиму їх ще тиждень.
На фото:
Паця в інкубаторі,скубе ватку і метушиться,так що фотка вийшла трохи змазана,видно бронзовий відблиск її забарвлення;
Паця ховає кладку яєць,фото зроблене з низу;
Септа,її видову належність ще не встановлював
Долучені зображення
Тип файлу: jpg IMG_20210714_200749.jpg (216,7 КБ, 3 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_20210718_083309.jpg (262,4 КБ, 2 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_20210718_084000.jpg (236,3 КБ, 3 переглядів)

Востаннє редагував Вук: 18.07.2021 о 10:18..
Користувач подякував Вук за цей допис:
Старий 01.08.2021, 18:35   #113
Вук
Учасник
Пальміра,Черкаська обл

#формікапіцеа #сервіформікапіцеа #formicapicea #serviformicapicea #temnotoraxunifasciatus #темноторас
Минуло два тижні.
За цей час у Паці яйця перетворились на личинки,а личинки,в свою чергу,на лялечки.Мали би бути кокони,як у всіх формік,проте схоже що їм нема за що триматись і вони не можуть нормально заплестись.Поряд з розплодом лежить пучок насмиканої ватки,мабуть матка намагалася дати личинці хоч щось для опори,та це не допомогло.Чи вийде щось путнє з цих лялечок,покаже час.Блогів про Піцей не знайшов,та їх найближчі родичі,Serviformica fusca мають приблизно 35 діб розвитку від яйця до виходу імаго з кокону.Тож десь ближче до 20 серпня мають з'явитися перші помічниці.
Інкубатор забрав з шафи на вікно,воно постійно закрите темною шторою,плюс і сам інкубатор накрив зверху тканиною,щоб менше турбувати молоду матку.Давав їй по крапельці сиропу раз у тиждень і маленьких мушок,розмірами не більше дрозофіл,щоб підкормлювати личинок.
Септа так і сидить в інкубаторі одна,нажаль нема жодного яйця,боюся що вона заражена мухою-горбаткою що паразитує на мурахах відкадаючи в тіло матки своє яйце.Те розвивається всередині,переходить у стадію личинки,яка виїдає нутрощі хазяйки з середини,після чого заплітається в кокон і вже цей кокон народжує матка.Тут також лишається тільки чекати що буде далі.
Сім'я Темноторасів живе собі спокійно далі.Останнім часом стали пити менше сиропу,чи то я їх загодував,чи вони надумали впадати в діапаузу.Розплод не розвивається,що теж натякає на останнє.
Тут останні тижні стало трохи прохолодно,як для літа,рідко буває більше 20°С вдень,хоча світловий день по довжині десь як у нас на сонцестояння.Поспостерігаю ще за ними,якщо дійсно вони вирішили відпочити,відправлю їх до холодильника.
На фото:
Паця з маленькими личинками;
заклопотана мама з великими личинками та лялечками.
Долучені зображення
Тип файлу: jpg IMG_20210724_204334.jpg (213,9 КБ, 2 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_20210801_102748.jpg (208,0 КБ, 2 переглядів)
Старий 15.08.2021, 13:57   #114
Вук
Учасник
Пальміра,Черкаська обл

#формікапіцеа #сервіформікапіцеа #formicapicea #serviformicapicea #temnotoraxunifasciatus #темноторас
Ще вчора у Паці було кілька потемнівших лялечок коричньового кольору,яким же було моє здивування,коли сьогодні вранці я побачив біля неї на ватці чотири чорні робочі мурашки!Розвиток від яйця до імаго тривав приблизно 28 діб.Може це через те що перші мурашки завжди менші розмірами,тому так швидко.Зараз вони сидять біля вологої ватки не проявляючи ніякої активності.Матка ж поводить себе зовсім не так як матки лазіусів ,які сидять майже не рухаючись і мало реагуючи на те що відбувається навколо.Паця гасає по інкубатору,виходить в зовнішню камеру до годівниці,кидається з розчепіреними щелепеми на пальці,коли підіймаю всю конструкцію.
Темнотораси потроху підгодовують розплод,ним вистелена значна частина "підлоги" в пробірці,також трохи наліпили на стелю.Трохи підрісші личинки,що мають більший розмір,вони тримають окремо,ближче до виходу.Сиропу п'ють мало,зараз годую їх двічі на тиждень,то краплю випивають за два дні,буває що в перший день вона так і стоїть ціла.Комах стараюся ловити їм кожного дня,та через те що тут зачастили дощі,не завжди це вдається.Більших віддаю темноторасам,менших–Паці,хоча останніх дрозофіл яких їй вкинув,вона винесла до вхідної ватки.
Септа так і сидить сама,підгодовую її крапелькою сиропу кожного тижня.
На фото:
Паця захищає своїх діток(ті ховаються на вологій ватці і краще їх сфотографувати нема ніякої можливості,якраз у цьому місці з'єднуються два шприца);
інкубатор темноторасів з розплодом наліпленим до стелі.
Долучені зображення
Тип файлу: jpg IMG_20210815_130959.jpg (232,8 КБ, 4 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_20210815_131048.jpg (243,5 КБ, 4 переглядів)
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 02:17.

All rights reserved