Назад   Львівський форум акваріумістів > Тераріум > Членистоногі > Мурахи
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Відповідь

Параметри теми
Старий 31.01.2019, 01:49   #51
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Дописи: 56
Подякував(ла): 3
Подякували 63 разів в 30 дописах
Репутація: 73
Bp Відповідь: Лазіуси з Чехії

Діапауза скінчилась!Квінта нанесла цілу гору яєць!Штук 20 мабуть,а може і більше!А ще у неї велике черевце,тож мабуть яйця будуть ще.
Одна з личинок які лишилися з осені перетворилася на лялечку,що дуже дивно,бо у родини Лазіусів перетворення іде через кокон,а тут лялечка.На мурашиному форумі кажуть що це через постійний підігрів(то може бути правдою,бо я на ніч термоковрик не приймав і температура в гнізді була 25°С постійно)Поексперементую цей тиждень із зміною температури на ніч,подивимось що з того вийде.
Жучки про яких я писав раніше виявилися сіноїдами,я зразу думав що то якийсь вид тарганів-така у них схожа будова і довгі вуса,та копання в гуглі розвіяли мої сумніви.Головне що мурашки їх залюбки їдять,якщо зловлять звичайно,бо то задача. зовсім не тривіальна.Сіноїди такі повільні і флегматичні коли спокійні стають швидкими як блискавка в разі небезпеки.Відбігають не далеко,на якийсь сантиметр,та цього досить щоб самотній напівсліпий фуражир втратив слід здобичі.
На фото-сіноїд на стелі арени
Долучені зображення
Тип файлу: jpg PSX_20190130_222820.jpg (197,7 КБ, 10 переглядів)
Вук зараз на форумі   Відповісти з цитуванням
Реклама
Старий 06.02.2019, 20:18   #52
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Типово Відповідь: Лазіуси з Чехії

Зміна температурного режиму принесла свої результати-позавчора у вечері помітив як мурашки активно "ховвли" личинку закопуючи її крихітними уламками гіпсу та іншим сміттям.Серед гнізда утворилася могилка за якою постійно слідкували кілька робітниць,вони підправляли її бо личинка всередині плела собі кокон.Це зайняло у неї близько доби,на вечір наступного дня весь мотлох було винесено на звалище(вони його влаштували в сусідній камері)а посеред гнізда лежав маленький,акуратний кокон.Дві інших личини,схоже,були з'їдені в якості білкового корму.Мурашки продовжують полювання на сіноїдів,два рази на тиждень даю їм порізану на 3 частини гусеницю знахаря,вони забирають тільки один шматочок.Яйця ростуть і коли масово з'являться личинки-апетит мурашок збільшиться.Насипав їм на арену трошечки піску,такого завзяття після переселення до інкубатора я ще не бачив,працювало відразу 4 мурашки–тягали по крупинці,будували пандус ззовні своєї камери.
На фото:лялечка і кокон,яйця в оточенні няньок
Долучені зображення
Тип файлу: jpg PSX_20190206_152512.jpg (223,0 КБ, 8 переглядів)
Тип файлу: jpg PSX_20190206_153103.jpg (133,2 КБ, 5 переглядів)
Користувач подякував Вук за цей допис:
кум (13.02.2019)
Старий 09.02.2019, 00:49   #53
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Сьогодні Шустра відклала перше яєчко!А черевце у неї таке велике що вона з ним ледве пересувається,не просто їй самій буде винянчити перше покоління помічниць.
Старий 15.02.2019, 22:48   #54
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Шустра за кілька днів відклала більше десятка яєць,точно порахувати важко,бо вона собою їх закриває,я й так щоб менше її турбувати акуратно знімаю чохол який затемняє їй пробірку лише при червоному світлі(зробив світлофільтр для настільної лампи обклеївши пакетик червоним скотчем і вставив двічі зігнутий аркуш офісного паперу для матовості)Мене тривожить тільки що частина яєць розкидана по пробірці,в той час як інші вона склала в купку біля себе.
Квінтина сім'я теж висиджує яйця,кагат уже величиною з матку.Вчора сталася неприємність-втекла одна мурашка,я від'єднав арену щоб трошки там прибрати і не закрив трубку з інкубатора,як завжди це робив.Мурашки і раніше кілька разів виходили назовні-останній раз крізь вентеляційні отвори-та завжди або самі повертались,або я їх ловив,бувало навіть через кілька днів,та цього разу мурашка виявилася спритнішою-вправно тікала від пензлика яким на який я напагався її піймати-і сховалася за купою журналів.Сподіваюся вона повернеться,інакше засохне без вологи яку можна добути тільки на вікні із вазонів з квітами,чи конденсату з скла.Сіноїди проти мурашок розробили доволі ефективну тактику-сидять на стінках або стелі арени,на підлогу спускаються по мінімуму,в разі небезпеки-тікають,якщо не можуть втекти-просто відчепляються від поверхні і падають донизу.За три останні дні мурашки не змогли вполювати жодного сіноїда.
Старий Вчора, 22:22   #55
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Вчоруюа у вечері помітив що лялечка потемніла,на ранок по інкубатору повзала новонароджена робітниця.Розвиток лялечки тривав десь 18-20 діб.Спочатку вона лежала окремо,та під кінець мурашки обіклали її яйцями так що відрізнити її можна було лише за чорними крапочками очей.
Втікачка так і не з'явилася,тож квінтиних робітниць знову 15.
Старий Вчора, 22:51   #56
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Як же я помилився!Їх знову 14((Прибирав на ніч термоковрик і побачив у гніздовій камері розчленовану мурашку-голова окремо від тіла!Що могло викликати такі дії із сім'ї?
Фото зроблене при червоному світлі,інкубатор вже почав вкриватись конденсатом
Долучені зображення
Тип файлу: jpg PSX_20190217_213827.jpg (107,6 КБ, 4 переглядів)
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 15:59.

All rights reserved