Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Акваріум
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Акваріум Обговорення типів, форм, розмірів, матеріалів для виготовлення, тумбочок, підставок.

Відповідь

Параметри теми
Старий 28.05.2013, 00:37   #21
iqor
Заблоковані
Тернопіль

Дописи: 314
Подякував(ла): 247
Подякували 451 разів в 144 дописах
Репутація: 461
Типово Відповідь: Новий акваріум.

Знову я.
тема "фундамент";
дасть Бог, то можливо в кінці цього тижня або на наступний почну робити фундамент під акваріум, так як прийшла черга до перекриття(підлоги) залу де він буде знаходитись.
визначально він планувався бетонним. та побачивши що на нього піде десь півтора куба бетону, і це тільки в землю(при умові суцільного), прийняв рішення робити каркасний дерев'яний.
так як маю свою саморобну пилораму та дерево. вирішив робити дубові сваї 10*10. вісім таких свай, попередньо обробивши, забетонувати в грунті. вище дати дві обв'язки, одну на рівні підлоги, іншу під акваріумом, та розкоси. все це потім обшити та оздобити.
акваріум зі всім своїм "багатством" потягне максимум на півтора тонни(а більш реально тона сто-двісті). а так як свай буде вісім то це менше аніж 200 кг на сваю. для дуба січенням 10*10 це нуль. нагрузка стопи сваї на грунт також не є страшною.
тому на сьогоднішній день поки що зупинився на цьому варіанті. маю ще трохи часу на роздуми, тому можливо щось і зміниться.
поки все. нижче ескізи, можливо хтось щось підкаже чи вкаже на недоліки.
Долучені зображення
Тип файлу: jpg фундамент.jpg (152,8 КБ, 110 переглядів)
Тип файлу: jpg фундамент1.jpg (168,8 КБ, 107 переглядів)
Тип файлу: jpg фундамент2.jpg (118,3 КБ, 127 переглядів)
Тип файлу: jpg фундамент3.jpg (248,1 КБ, 109 переглядів)
Тип файлу: jpg фундамент4.jpg (125,1 КБ, 127 переглядів)
iqor зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
6 користувачів подякували iqor:
Chedenis (28.05.2013), KRustik (28.05.2013), Rom (28.05.2013), SUMNIX (28.05.2013), ZiF  (28.05.2013), ~Terez@~ (28.05.2013)
Реклама
Старий 28.05.2013, 00:52   #22
SUMNIX
Активний учасник

Львів Центр

Дописи: 266
Подякував(ла): 2.253
Подякували 883 разів в 230 дописах
Репутація: 1017

Я думаю що на таку площу тона с плюсом це не є щось таке що може вимагати такий фундаментальний підхід, але я звичайно не архитектор, але підхід у Вас з самого початку дуже серйозний. Дуже класно заплановано.
SUMNIX зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
2 користувачів подякували SUMNIX:
iqor  (28.05.2013), ~Terez@~ (28.05.2013)
Старий 28.05.2013, 09:41   #23
KRustik
Живу на форумі

Закарпатська обл., Хустський р-н, с. Сокирниця

Дописи: 2.075
Подякував(ла): 2.591
Подякували 3.048 разів в 1.278 дописах
Репутація: 3450

Акваріуміст року Форумлянин року 

Типово Re: Новий акваріум.

А чи варто взагалі робити окремий фундамент під акваріум. Такі і більші акваріуми встановлюють на поверхах, де і не планувались акваріуми таких розмірів.
Може варто під самим акваріумом потовщити саме перекриття (підлогу) і зробити більш солідний армо-каркас? А вже потім зробити маталокаркас під сам акваріум з регулюючимися ніжками. Або, навіть, не металокаркас, а використати дуб, який ви маєте. Ппридати йому вигляду старого дерева і зробити каркас не обшиваючи його. Було б дуже красиво і естетично. Акваріум висів би як у повітрі - візуально вигляд був би легшим. Щось подібне, як у Вас на третьму фото. ІМХО

Востаннє редагував KRustik: 28.05.2013 о 09:42.. Причина: Доповнення.
KRustik зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
2 користувачів подякували KRustik:
iqor  (28.05.2013), SUMNIX (28.05.2013)
Старий 28.05.2013, 10:18   #24
iqor
Заблоковані
Тернопіль

KRustik, на рахунок необшитого каркасу це хороша думка, також проскакував такий варіант, можливо його і втілю в життя. тут залежить від того чи матиму де заховати всі комунікації. хоча, при потребі їх можна сховати в стіну з доступом з сусідньої кімнати(кухні). це ще треба пережувати. також повикидати заплановані шкафи-тумби по боках та зверху акваріума. але тут виникло одне питання: в голову прийщла думка, щоби не сверлити боковини акваріуму під комуніації, а зробити додаткові фальш боковини зі скла ні відстані від реальних, не доходячи ними до дна, та поміж(і під) ними провести всі труби. та тут постає питання естетичного вигляду, якщо акваріум буде відкритий з трьох сторін. та й з одної бокової сторони вікно, а це сонячне світло.
хоча тут можна зробити фальшиву задню стінку, але на таку довжину шкода площі. одним словом треба подумати.

на рахунок же щоби ставити на підлогу, то ні. в мене перекриття дерев'яні ферми з брусу120*80. воно витримає таку нагрузку в любому випадку. але для чого лишній раз нагружати будинок, коли є можливість зробити незалежний. навіть такі дрібниці як вібрації від дитячого гупання чи скакання і вже вода в акваріумі буде дрижати. в цій кімнаті ще планую камін-також на окремому фундаменті але вже бетонному. від перекриття під акваріумом до землі десь до пів метра, плюс товщина самого перекриття 40см, в землю 80см-1м. мені не важко ручним буром пробурити скважини і закласти туди сваї. один момент, що можливо буде незручно бурити ряд що близько стіни, тому розглядаю ще варіант не вісім свай а чотири по центру, і вже на них площадку а щоби не повело вбік то опора буде на перекриття.

поки десь так.

П.С. тут подумав. задня фальш стіна цілком може мати місце, а щоби не пропадала площа там і можна зробити біофільтр.

Востаннє редагував iqor: 28.05.2013 о 10:28..
Користувач подякував iqor за цей допис:
SUMNIX (28.05.2013)
Старий 28.05.2013, 11:38   #25
Bobus
Живу на форумі

Львів

Дописи: 4.909
Подякував(ла): 3.599
Подякували 15.354 разів в 4.075 дописах
Репутація: 15543

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Тоді ще кілька власних думок.
Руки у вас ростуть з правильного місця, підтримую цілковито рішення зробити додатковий фундамент на сваях. Лише не став би його робити конструктивно каркасом під акваріум. Завжди варто мати можливість змінити щось в майбутньому. Тому на фундамент - підлогу, а потім "танцювати" далі.
Не робив би жодних отворів у бокових стінках майбутнього акваріума, фальшстінок тим більше. Враховуючи його довжину робив би отвори у дні - два у лівому дальньому куті і два у правому. Така собі відносно незалежна циркуляція води у кожній половині, щоб не ганяти воду по всій довжині. Крани, помпи, фільтри і ін. тоді ховаються в тумбі. І чистити зрідка такі труби буде неважко. Раджу забути про помпи для води\опалення. Має бути простий доступ, щоб почистити їх час від часу помпу, - тут акваріумні помпи поза конкуренцією. Але про то давайте пізніше.
(То все роздуми вголос, ніколи не робив таких масштабних проектів).
iqor  (28.05.2013)
Старий 28.05.2013, 18:55   #26
iqor
Заблоковані
Тернопіль

Bobus, якщо можна до Вас питання. складаєтся думка, що Ви не є великим прихильником біофільтрів та подібного. це особисте чи є на то якісь причини? чесно кажучи вагаюсь тому питаю, можливо є щось чого не знаю.
мені він імпонує тим що частково знімає з мене лишню роботу, а я трохи лінивий.
Старий 28.05.2013, 19:14   #27
Bobus
Живу на форумі

Львів

Дописи: 4.909
Подякував(ла): 3.599
Подякували 15.354 разів в 4.075 дописах
Репутація: 15543

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

iqor, якщо планувати акваріум без рослин, чи з малою їх кількістю (на кшталт африканського цихлідника чи золотих) то я двома руками за фітофільтр. Ніщо не буде від фітофільтра більш ефективним по усуненню нітратів і фосфатів . Якщо рослин у акваріумі достатньо, то фітофільтр буде їм зайвий конкурентом і в цьому випадку зовнішній фільтр вважаю оптимальним рішенням.
Я скорше противник внутрішніх фільтрів. Хтось з старожилів форуму сказав абсолютно вірно: місця в акваріумі ніколи не буває забагато .
Glibko (29.05.2013), GroZnuy (28.05.2013), iqor  (28.05.2013), KRustik (28.05.2013), navy (28.05.2013), Володимир Романович (13.07.2013)
Старий 28.05.2013, 21:09   #28
iqor
Заблоковані
Тернопіль

Bobus, суть зрозумів. дякую. та фітофільтр не скидаю з рахунку. причина, в мене зараз рослин в акваріумі немало та в фітофільтрі сингоніум добряче розростається, значить може нормально співіснувати одне з другим. правда десь до року в фітофільтрі розвитку небуло, лиш після система "розігналась" і вроді всім стало "добре". зараз підозріваю що по причині "розгону" напочатку не прийнялись ще деякі вазони, хоча можливо це все-таки не їх середовище.
чудово розумію що таке гармонійне співіснування, потрібно "заробити". та маю надію що і вдруге це мені вдастся, якщо все-таки надумаю його(фітофільтр) робити.
3 користувачів подякували iqor:
Bobus (28.05.2013), RuslanKravets (12.07.2013), SUMNIX (28.05.2013)
Старий 04.08.2013, 17:04   #29
iqor
Заблоковані
Тернопіль

Знову я, і тема "акваріум" продовжується...
вкопав три сваї на майбутній фундамент під акваріум. січення свай 8см*11см, дуб(не я -сваї). на першому фото відмічено червоними лініями дві з низ. онда зверху сколена, але нехай це не лякає, в місці майбутнього різу(відмічено голубим) січення таке як заявлено.
також підвів каналізацію та воду (поки що не врізані в загальну систему). на тому ж фото присутні.
далі поки що розглядаю варіант:
на сваї зварю металеві опори- трикутники, і на все це металевий каркас. на метал перескочив по причині того, що залізо не веде в процесі користування. а дерево в цьому плані капризне. а в плані естетики, то металевий каркас задекорую деревом.
нижче картинки:
1.-фото того, що є,
2.-рисунок того "що є".
3,4,5- те що на сьогодні в планах. завтра вже плани можуть змінитися.
6.-фундамент, заллятий під камін. іноді проскакує думка, всі ті сваї нафік повикидати і також залляти бетонний. але як згадаю як цілий день таргав каміння на те чудо, то повторювати ще раз бажання відпадає.
тому питання до кінця ще не вирішене, хоча за добрий тиждень прийдеться це вирішити, так як потрібно до кінця зашивати підлогу та стіни.
також почав задумуватись над співвідношенням висота-товщина шкла, по ціні між склом 10-кою і 12-кою різниця в 220грн на 1м2. Відчутно. тому, поки це залишаю на потім.
також проскакує бажання стіну, де стоятиме акваріум обложити камінням, та зробити каскадний водоспад. може хтось робив? питання не в тому як робити, а в тому чи доцільно. бо ніби і хочеться, а часу як завжди не вистачає, та всякого геморою вистачає і без водоспаду.

поки все.

П.С . на ділянці, весною зрізали яблуню чи сливу( не завважив так як ділянку тільки придбав) та викорчували пень. коріння хороше, планую надалі в акваріум. якщо не помиляюсь коріння фруктових можна в акваріум. само собою після обробки. чи помиляюсь?
Долучені зображення
Тип файлу: jpg IMG_2563 - копия.jpg (113,5 КБ, 84 переглядів)
Тип файлу: jpg фд.jpg (117,9 КБ, 63 переглядів)
Тип файлу: jpg фд1.jpg (133,5 КБ, 53 переглядів)
Тип файлу: jpg фд2.jpg (147,1 КБ, 52 переглядів)
Тип файлу: jpg фд3.jpg (191,2 КБ, 68 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_2565 - копия.jpg (166,7 КБ, 78 переглядів)

Востаннє редагував iqor: 04.08.2013 о 17:14..
3 користувачів подякували iqor:
RuslanKravets (04.08.2013), Sasha@ (12.02.2015), SUMNIX (04.08.2013)
Старий 04.08.2013, 18:09   #30
RuslanKravets
Користувач

м.Копичинці

Дописи: 49
Подякував(ла): 197
Подякували 38 разів в 21 дописах
Репутація: 48

Ще раз вибачте,за мій офтоп і дякую за тему
я теж думав над підставкою під тонник,треба спочатку вирішити для чого треба підставка?Для краси?чи щось в ню запхати?(у мому випадку це вміст 20-річної мебельної стінки "Калина")Ваш варіант безумовно кращий,але громіздкий,складний у технічному виконанні і нетрасфортамбельний(потім важко щось кудись тягти і міняти)Я думаю щось металічне і попроще метал +ДСП(підгледів в акватиці)..

Востаннє редагував RuslanKravets: 04.08.2013 о 18:13..
RuslanKravets зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував RuslanKravets за цей допис:
iqor  (04.08.2013)
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Запускаю новий акваріум Збруч Тернопільський клуб акваріумістів 1 04.02.2013 14:06
Новий акваріум. Позднешев Для початківців на форумі 0 11.06.2012 21:38
Новий акваріум Позднешев Для початківців на форумі 4 14.03.2012 20:49
Мій новий акваріум на 350 л bax77 Прісноводні акваріуми учасників форуму 63 12.04.2011 09:45
Новий акваріум 3cX Для початківців на форумі 3 18.01.2009 13:29

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 19:53.

All rights reserved