Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Акваріум
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Акваріум Обговорення типів, форм, розмірів, матеріалів для виготовлення, тумбочок, підставок.

Відповідь

Параметри теми
Старий 22.03.2011, 15:55   #41
pozhar
Живу на форумі

Львів, Левандівка - Сихів

Дописи: 1.228
Подякував(ла): 7.387
Подякували 4.254 разів в 1.037 дописах
Репутація: 4667

Аквафото Террафото Террафото 

Типово Відповідь: Каркас для акваріумної тумби

Цитата:
Допис від Bobus Переглянути допис
МДФ буває вологостійкою і параметри її можна знайти - питома вага 730кг/м3, модуль пружності E=2100-3062 N/мм, утримання шурупа в торець min.1000/750N, міцність на злам 18-32,7 N/мм. А ДСП - загадка.
Саме цих цифр і хочеться почути .
Поки що мої пошуки привели лише до "ДСП ГОСТ 10632-89", але самого важливого показника, для визначення прогину, я не знайшов .
PREDATOR сумніву в виготовлені Вами тумб під акви я не бачу, але це тумби які містять ті ж самі перегородки, і Ваші розрахунки - це тільки посилання на Ваш досвід. Отже треба звертатися до Вас за порадою, або замовляти в Вас тумбу.
Каркасний метод дозволяє: як і зробити тумбу, з вільним планування всередині (відсутні перегородки), так і використати це в якості елементів під акваріумну стійку.
Я вважаю, що виконана тумба на металевому каркасі своїм дизайном не чим не гірша від некаркасної, але надійність в неї переважає, це ж все-таки спеціалізований меблевий виріб.
Що до вартості металу (чув що це занадто дорого):
Підрахував витрати металу на тумбу, в мене вийшло 25 кг. Весь металопрофіль продається на вагу (ну принаймні на металобазах) ціна коливаться від 80000 до 10000 грн. за тонну. Беремо гірший варіант 0,025*10000 грн. = 250 гривень. Ніби для тумби і не так багато (на акву 300 літрів фільтр буде в рази дорожчий) враховуючи можливість виконання ремонту сусідам внизу, в разі поломки тумби і витіканням води з акви.
З.І. Переважно на маталобазах обрізки до двох метрів ще й мають скидку, бо вважаються відходом обрізання.
StarSamurai (22.03.2011), СейФ (02.12.2011)
Реклама
Старий 22.03.2011, 16:00   #42
PREDATOR
Початківець

Новий Розділ

Дописи: 27
Подякував(ла): 4
Подякували 37 разів в 17 дописах
Репутація: 47

Цитата:
Допис від pozhar Переглянути допис
250 гривень. Ніби для тумби і не так багато
врахуйте сюди також витрату не з"єднання метал.профілів(скоріше за все що зварювання,а це робота майстра)ну і фарбу також треба...
PREDATOR зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 22.03.2011, 16:06   #43
StarSamurai
Активний учасник

Львів Левандівка Повітряна 126

Дописи: 320
Подякував(ла): 347
Подякували 636 разів в 200 дописах
Репутація: 646

konon, все це я описав тут http://www.aquaforum.lviv.ua/forum/s...ead.php?t=6124 і показав в відео. тому ще раз кажу цю статтю пан pozhar веде про МЕТАЛО КАРКАС тому спори на рахунок дсп тут недоцільні, нічого засоряти гілку, а те що метал виграє перед ДСП і МДФ думаю всі згодні. Друге питання якщо б мова ішла про доцільність використання ДСП перед металом в тумбах під акваріум до певного об'єму.
pozhar (22.03.2011)
Старий 22.03.2011, 16:27   #44
pozhar
Живу на форумі

Цитата:
Допис від PREDATOR Переглянути допис
врахуйте сюди також витрату не з"єднання метал.профілів(скоріше за все що зварювання,а це робота майстра)ну і фарбу також треба...
але надійність яка висока? тим паче я б (по Вашим дописам) сам мав скористатися майстром по виготовленню тумби, того, що майстерно їх робить.
Ви мене не переконаєте в тому, що чисте ДСП є кращим ніж тумба на металевому каркасі. Для прикладу: поставив свою акву на 150 л. (40х45х85см) на комод довжиною 90 см. за день прогин складав 1,3 см , це при товщині верхньої плити десь 2 см., при вокористанні 2 прямокутних труб 40х30х2 мм. прогин складає 1 мм.і дружина має свій комод, з широкими шухлядами і я маю тумбу під акву.

Востаннє редагував pozhar: 22.03.2011 о 16:28..
pozhar зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
5 користувачів подякували pozhar:
Bobus (22.03.2011), konon (22.03.2011), StarSamurai (22.03.2011), Міраж (21.05.2011), Петрович (25.03.2011)
Старий 22.03.2011, 16:58   #45
Bobus
Живу на форумі

Львів

Дописи: 4.908
Подякував(ла): 3.599
Подякували 15.351 разів в 4.074 дописах
Репутація: 15540

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Поторюсь ще раз.
Цитата:
Допис від pozhar Переглянути допис
поставив свою акву на 150 л. (40х45х85см) на комод довжиною 90 см. за день прогин складав 1,3 см
Власне цікавить, як хоча б приблизно прорахувати цей прогин. Тоді, відповідно, можна зрозуміти чи потрібен металевий каркас, чи можна без нього обійтись. Від того і "танцювати" далі.
konon (22.03.2011), pozhar (22.03.2011), StarSamurai (22.03.2011)
Старий 22.03.2011, 19:44   #46
StarSamurai
Активний учасник

Цитата:
Допис від Bobus Переглянути допис
Поторюсь ще раз.

Власне цікавить, як хоча б приблизно прорахувати цей прогин. Тоді, відповідно, можна зрозуміти чи потрібен металевий каркас, чи можна без нього обійтись. Від того і "танцювати" далі.
Про єдину можливу формулу, писалось в перших постах. На просторах нету я її теж зустрічав, але підтвердити її на 100% не можемо
Старий 25.03.2011, 17:29   #47
Bobus
Живу на форумі

Львів

Дописи: 4.908
Подякував(ла): 3.599
Подякували 15.351 разів в 4.074 дописах
Репутація: 15540

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Знайшов в літературі графіки залежності прогину ДСП від довжини і нагрузки.
http://mebel.townevolution.ru/books/...00/st021.shtml
Може в чомусь поможе ? Взагалі стандарт EN 312 на відміну від ГОСТу ті параметри обумовлює, але не знаю де цей стандарт знайти.
pozhar (25.03.2011), StarSamurai (28.03.2011)
Старий 28.03.2011, 10:10   #48
StarSamurai
Активний учасник

Почитаємо, цікаво. Але ось в чому прикол, Всі гости і стандарти ще з часів СРСР. (хоча не впевнений, виправте якщо що) і якраз вчора тримав в руках ДСП савдеповське і сучасне, далі думаю можна не писати..........
Старий 31.03.2011, 01:01   #49
Ye_Lviv
Заблоковані
Lviv

Дописи: 958
Подякував(ла): 797
Подякували 1.634 разів в 616 дописах
Репутація: 981

Акваріуміст року 

Бла бла бла бла бла.... Нічого конкретного, я к у школі але набагато примітивніше. Питання на засипку, де мають бути найоптимальніше точки опори тумби і скільки їх має бути? Просто чекав чи хтось вродить щось подібне на розрахунки і викладе пояснення чому так а не інакше? Я за це не брався, але якщо хтось сказав "а" то треба сказати і "б"

Тут має бути все до копійки. Кількість точок опори на ту чи іншу довжину акви і з якого матеріалу і якої товщини при тій чи іншій висоті і товщині скла.

Просто якщо не вмієте то не мутіть воду!!! Доречі є матеріали на цю тему вже викладені в інеті, а то виходить тень на плетень.
П.С. взялся за грудь то скажи что небуть!
Ye_Lviv зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 31.03.2011, 11:12   #50
pozhar
Живу на форумі

Цитата:
Допис від Ye_Lviv Переглянути допис
Просто якщо не вмієте то не мутіть воду!!!
Я так зрозумів це в мою сторону?

Цитата:
Питання на засипку, де мають бути найоптимальніше точки опори тумби і скільки їх має бути?
Якщо тумба на металевому каркасі, то 4 точки, по краях. В залежності від покриття підлоги потрібно вибрати діаметр опор. Якщо плитка, то діаметр мінімальний, якщо паркет, то потрібно збільшити, можливе продавлювання. Це залежить і від розміру самої акви.

Цитата:
Тут має бути все до копійки. Кількість точок опори на ту чи іншу довжину акви і з якого матеріалу і якої товщини при тій чи іншій висоті і товщині скла.
Тут варіантів може бути купа!!! Невже їх всіх описувати???
А не простіше просто запитати в цій темі, під конкретну акву? Можна зробити любий розрахунок (металевого каркасу), любий може, в цій темі, звернутися за порадою.

Цитата:
Доречі є матеріали на цю тему вже викладені в інеті, а то виходить тень на плетень.
Дайте хоч одне посилання.... Саме більше цікавить фізико-механічні характеристики ДСП, а саме модуть пружності.
StarSamurai (31.03.2011), Ye_Lviv  (31.03.2011)
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Конкурс акваріумної фотографії "Аквафото" (обговорення) Охват Марьян Конкурс "Аквафото" 474 18.05.2014 23:16
велика колекція Акваріумної літератури 8Gb. Терлецький Дмитро Балачки 3 17.08.2010 19:32

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 16:51.

All rights reserved