Назад   Львівський форум акваріумістів > Тераріум > Членистоногі > Мурахи
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Відповідь

Параметри теми
Старий 01.05.2019, 12:52   #71
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Дописи: 79
Подякував(ла): 3
Подякували 70 разів в 36 дописах
Репутація: 80
Типово Відповідь: Лазіуси з Чехії

Прибрав термоковрик ,точніше перемістив його з верху інкубатора під низ арени.З настанням похолодання на прозорій кришці інкубатора рясно випав конденсат.Сім'я призупинилась в розвитку,хоча розплоду дуже багато,за минулий тиждень народилося всього пару мурашок.Добре що не померло жодної.При підігріві температура всередині інкубатора складала 25°С що ідеально для лазіусів,зараз же всього 21°С і розвиток іде довше.Мурахи складають більшу частину решток з‘їдених комах у двох вільних камерах інкубатора,така купа решток,при бажанні,дасть їм змогу засипати всю смугу антивтечі і гайнути на волю.Це мене трохи непокоїть,і витягти той весь мотлох з середини нема ніякої можливості((Здається що вони чекають коли вилупиться достатня кількість робітниць щоб піти дослідити навколишнє середовище.
На фото вигляд інкубатора на сьогодняшній день.Між купою коконів і личинками знаходяться яйця,поки було тепліше мурашки зробили з них колону і одна з робітниць постійно підтримувала іі вершечок звисаючи із стелі вниз головою
Долучені зображення
Тип файлу: jpg PSX_20190501_124744.jpg (262,4 КБ, 6 переглядів)
Вук зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Реклама
Старий 15.05.2019, 19:43   #72
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Минули вибори,свята,прийшло тепло і тягнуться нескінченні потоки українських заробітчан в сусідні країни.Не минула і мене чаша сія,цього року це Естонія.Мурахи доїхали нормально,сховав їх у самому центрі рюкзака,щоб менші були температурні перепади і щоб важче їх було знайти прикордонникам.
Тут значно прохолодніше ніж дома,та вони продовжують потроху плодитись.От з кормом справжня проблема-гусениць знахаря їсти не хочуть,а зловити щось дрібніше-проблематично.Поки пою їх сиропом.Інкубатор тримаю в тумбочці,там темно і тепліше.
Старий 08.06.2019, 13:51   #73
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Літо добралось навіть до Естонії,з підвищенням температури розвиток сім'ї пішов активніше,в день народжуються 1-3 мурашки.Загальну кількість робочих підрахувати складно,в гніздовій камері мурашки сидять як на підлозі з стінками так і на склі.Частина мурашок перебралась у першу від входу камеру,мабуть охоронці та помічники фуражирів,загальною кількістю до 10 особин.Другу,саму велику камеру,як і раніше,використовують як смітник.
Годую сиропом і гусеницями знахаря,попередньо розрізавши їх навпіл,так вони їх забирають до інкубатора,а цілу ніяк не хочуть.Кілька днів тому спіймав у баночці із знахарем ще майже білого жука,який тільки вилупився,він має ще не затвердівший хітиновий покрив.Я його теж розрізав і вкинув на арену,у мурах він визвав неабиякий ажіотаж,вони швиденько потягли його до першої камери де стали його розбирати
Фото загального стану інкубатора
Долучені зображення
Тип файлу: jpg IMG_1884.jpg (239,8 КБ, 6 переглядів)
Старий 17.06.2019, 13:53   #74
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Сім'я потихеньку продовжує зростати.Годую їх сиропом кожен день і розрізаними жуками-знахарями через день-два,причому мурашки залюбки їдять і дорослих жуків з затвердівшим хітином,їм вигризають черевце,а голову,шию і надкрилки які не можуть вгризти викидають на арену.
Кількість мурашок в першій від входу камері постійно збільшується.Сьогодні помітив що туди принесли кілька личинок,та після того як знайшли чергового жука на арені,личинки швидко перенесли в камеру до матки,а жука затягли в середину і почали розбирати
На фото:мурахи тягнуть жука до перехідної трубки;ласують жуком у першій камері
Долучені зображення
Тип файлу: jpg IMG_20190611_201450.jpg (239,0 КБ, 4 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_1895.jpg (233,2 КБ, 6 переглядів)
Старий 29.06.2019, 23:51   #75
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Сім'я і далі зростає,що не може не радувати))
Сьогодняшній підрахунок за допомогою фотки і пейнта,дав кількість 90-100 імаго,точніше визначити не вдалося бо слабенька камера в телефоні.До того ж маємо кагат чи то яєць,чи то вже дрібненьких личинок,які складені під нижньою стіною маточної камери,тож,як все буде добре,кількість мурах має подвоїтись за місяць.
У вхідній камері вони влаштували собі "м'ясний цех",тут розбирають комах які до них потрапляють.Годую і далі знахарями,яких переселив у більшу банку.В четвер на роботі спіймав величезного самця комара.Привіз додому ще живого.Довелося йому обірвати крила і лапки,бо вони були такими довгими,що мурахи могли б зробити з них місток собі за межі арени просто приставивши їх до стінки.Я думав що вони того комара будуть гризти на арені,бо були деякі сумніви,чи пройде він в трубку,та в мурашок подібних питань не виникло і на ранок п'ятниці комарика вже дружно гризли в першій камері.Гризуть вже третій день,черевця у всіх смугасті,тож не даю навіть сиропу,вони однак майже не виходять на арену,не до того їм зараз!
Все більшу кількість личинок переносять в першу камеру.Здається що почали розширювати вільний від сміття простір другої камери,бо потрошку почали тягати сміття на арену.Я його перекладаю в куточок,намагаюся привчити їх до смітника
Старий 27.07.2019, 21:51   #76
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Сім'я продовжує набирати свою чисельність,хоч і не так стрімко як у першій половині літа.Розплоду так же багато як і раніше,та шматочки від щойно розпечатаних коконів з'являються тепер лише 1-2 рази на тиждень.
Годую їх сиропом і всяким дріб'язком який вдається зловити-комарами,маленькими метеликами молі,мушками.Пробував давати мокриць,та у них занадто твердий панцир(чи то мурахи не настільки голодні)в результаті мокрицю кислотою таки отруїли,та з'їсти навіть не пробували.Коника теж їсти не схотіли,відірвану ногу затягли до половини в перехідну трубку,ото і все,через тиждень її викинув без видимих ознак пошкодження.
Десь в 10-их числах місяця приніс з роботи мурашку нігера,вони там живляться цукром на кухні,де ми обідаємо.Нігер виявився більшим за самих більших моїх емаргінатусів десь на 25%,перше що сталося коли я посадив нігера на арену і залишив мурашок десь на пів години-нігер втік,пройшов крізь тоненьку смужку анти втечі,згодом я його знайшов і повернув на арену,а наступного дня обновив анти втечу,гарненько намазавши краєчок арени.Як виявилося,не даремно,кілька днів назад я виявив втопленим в смужці анти втечі маленьку розвідницю,одну з мурашок що народились самими першими
На фото,теперішній стан інкубатора,сміття в другій камері скидали на купу,та не виносять на арену.
Спроба привчити мурашок до смітника не вдалася,сміття виносять і кидають біля входу в трубку,якщоскласти його на купу,вони розкидають його по всій арені
Долучені зображення
Тип файлу: jpg IMG_1931.jpg (250,0 КБ, 1 переглядів)
Старий 12.08.2019, 13:43   #77
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Сім'я потроху збільшується,розплоду багато,мабуть зменшення температури пригальмувало її розвиток,в останні тижні вона коливається 19-24°С на термометрі біля інкубатора.Мурашки приблизно порівну розділилися між маточною та вхідною камерами,все частіше по кілька робітниць можна побачити і в центральній камері.Коли температура знижується,майже всі перебираються до маточної камери,вони розплод гріють,чи самі гріються))
Поки літо і живого корму вистачає,втигай тільки ловити,різні мухи ідуть їм на ура,та найбільше їм подобаються самці комарів(такі величезні комарі з довжелезними ногами,які живляться пилком з квітів,а не кров'ю,як самки) ловв їх кілька разів,мурахи затягують його до середини і повністю вигризають нутрощі,це у них займає днів 3,після чого хітинову облуду викидають на арену.
Дуже цікаво зараз спостерігати як вони виходять пити сироп.Розвідниця знаходить мушлю повну сиропу,обстежує все довкола неї,напивається сам і біжить до інкубатора,пробігає по вхідній камері і торкається вусиками мурашок які трапляються на шляху,в камері виникає збурення,мурашки які до того,здається,дрімали,підбігають одна до одної і торкаються вусиками,ніби розмовляють між собою.За кілька секунд веревичка з 10-15 фуражирів вже біжить трубкою ,оточують мушлю і п'ють сироп.
На фото:мурахи затягують комара до перехідної трубки;комар у вхідній камері
Долучені зображення
Тип файлу: jpg IMG_1933.jpg (229,5 КБ, 2 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_1934.jpg (246,8 КБ, 2 переглядів)
Старий 01.10.2019, 20:26   #78
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Давно вже не писав,не було про що.Сім'я продовжує зростати.Хотів додати трубку між інкубатором і ареною,це має задіяти більше мурашок в добуванні і транспортуванні їжі.Тільки знайти силіконову шлангочку в Естонії виявилося проблемою,тож відклав це питання до відпустки.
Перший раз я покидав мурашок так надовго,аж на 2 тижні.Гарно їх годував перед від'їздом,як білком,так і вуглеводами.В день від'їзду налив повну мушлю сиропу,вкинув кілька жуків і гуцениць знахаря в якості живих консерв.
Коли повернувся,сироп випили,жуків погризли,виявив ще одну мурашку яка втопилася в антивтечі,та, загалом,з сім'єю все добре!
Привіз з України 5 метрів шлангочки,тепер арена знаходиться на підвіконні і мурашкам потрібно подолати значну відстань щоб до неї дістатись.
На фото:інкубатор;як було;як стало
Долучені зображення
Тип файлу: jpg IMG_20190930_210425.jpg (231,9 КБ, 4 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_20190930_210454.jpg (231,7 КБ, 3 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_20191001_195929.jpg (245,4 КБ, 3 переглядів)
Старий 19.10.2019, 14:08   #79
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

Мурахи освоїли шлангочку за добу,бо вже наступного дня вони бігали по ній до арени і назад.Цікаво спостерігати,коли наливаю сироп,розвідник прибігає до інкубатора,сповіщає фуражирам цю чудову новину і от десяток мурашок,одна за одною,біжать по шлангочці до арени,а напившись-назад,і так допоки не вип'ють мушлю повністю.Жуків і личинок в інкубатор не носять,затягують в трубку і розбирають на місці.Учора мурашки гарно розподілились між всіма трьома камерами,вкрили стінки і підлогу,жаль не сфоткав,можна було порахувати їх кількість.В кімнаті тепло,матка знов нанесла гору яєць і маємо купу дрібних личинок,більші личинки мурашки розподіляють по всим трьом камерам,коконів лишилося менше десятка і,наче, більш не додається,якщо всі вилупляться до початку листопада,то відправлю в холодильник на зимівлю,адже минулого року я її не проводив,що не самим кращим чином впливає на здоров'я матки.
Матку Лазіус нігер,яку знайшов біля будинку цього літа,запакував в утеплювач і помістив у холодильник на зимівлю,личинки яких вона вивела не розвивалися,вона родом з півночі і їїї біоритми пристосовані до місцевої природи.Якщо вона вдало перезимує,то дасть великие потомство робітнить,може навіть обігнати сім'ю емаргінатусів по величені сім'ї.
На фото:мурашине життя із збільшенням х12,маленькі личинки із збільшенням х24,купа личинок в маточній камері,макролінза на смартфон,яка мені прийшла з Китая.Лінза має жахливу дисторсію.
Долучені зображення
Тип файлу: jpg IMG_20191016_165806.jpg (254,5 КБ, 3 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_20191016_171231.jpg (250,8 КБ, 2 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_20191019_113446.jpg (256,3 КБ, 2 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_20191016_165528.jpg (234,3 КБ, 2 переглядів)
Старий 20.10.2019, 12:29   #80
Вук
Користувач
Пальміра,Черкаська обл

сьогодняшній підрахунок кількості мурашок дав 170-180 імаго,точніше сказати важко,бо в деяких місцях мурашки позбивалися докупи і порахувати їх методом "пейнта" можна дуже умовно.
знайшлася моя стара макролінза,яку я думав що забув вдома))Ось фото для порівняння,перше з старою лінзою,у неї менша фокусна відстань,тож зображення трохи збільшене;друге фото з новою лінзою,сама лінза має більший діаметр,тож і поле кадру більше і фокус більший.Дисторсія що там,що там не виправлена,чіткою виходить лише центральна частина кадру
Долучені зображення
Тип файлу: jpg IMG_20191020_121320.jpg (232,3 КБ, 5 переглядів)
Тип файлу: jpg IMG_20191020_121412.jpg (240,8 КБ, 4 переглядів)
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 08:33.

All rights reserved