Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Хвороби риб та їх лікування
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Примітки

Хвороби риб та їх лікування Хвороби акваріумних риб . Словник хвороб . Поради та рекомендації по діагностиці та лікуванню . Карантин та ізолятор .

Відповідь

Параметри теми
Старий 01.08.2018, 00:14   #1
Костянтин
Початківець
Івано-Франківськ

Дописи: 10
Подякував(ла): 4
Подякували 1 раз в 1 дописі
Репутація: 11
Ak Анциструси гинуть по одному. SOS!

1. Обєм акваріума або загальний розмір
30 літрів (знаю, мало, довга історія, з часом зроблю більший)

2. Види та кількість гідробіонтів
Тільки анциструси і кладофори.
Ще є аулофоруси, бо заніс якось в акваріум, але анциструси не проявляють особливого ентузіазму, тому вони як суслік - не дуже їх видно, але вони там десь тусуються і час від часу на недоїдженому кормі трохи плодяться, поки я під час заміни води їх не приберу з акваріуму. Максимум скільки їх набиралось - клубок 6мм приблизно на дні.

3. Приблизна дата запуску акваріума
2 роки тому, чи щось біля того, хоча запуску як такого я не проводив, бо це була екстренна міра порятунку ікри від поїдання дорослими рибами у знайомої на роботі, де за акваріумом доглядають,а ле на мальків ніхто не зважає і їх завжди всі з'їдали

4. Частота підмін, сифонка грунту і кількість заміненої води
Підміна приблизно 1/5-1/4 об'єму води раз на тиждень.
Сифонити нічого, бо грунту немає.

5. Температура води в акваріумі
Без підігріву взагалі, на даний момент градусник показує 27,5.

6. Останнє доселення риб чи безхребетних
Не було вже давно.

7. Остання підміна води
2 дні тому.

8. Наявність фільтра, компресора, тощо
Є внутрішній фільтр з компресором, обігрівач чисто декоративний, бо потреби немає.

9. Види корму та частота годування
Годую 6 днів на тиждень, 1 раз на день вранці, сухий датський корм для анциструсів в таблетках.
Вони цей корм вже їдять десь 2 роки. На початку після вилуплення з ікри вони практично виросли у мене на тушеному гарбузі.
Була ще коряга (сам знайшов, виварював, корінь верби, в січні 2016). Але вони її вже злизали, малий огризок, який від неї залишився я викинув десь цього року.

10. Наскільки довго корм залишається незїденим(час)
Не засікав, але в основному раніше більшу частину корму з'їдали відразу, тільки мілкі остатки трохи залишались, до наступного годування корму не залишалось.
А зараз десь останні 2 тижні чомусь їдять мало і корм трохи надлизують, решту лишають, до наступного годування може залишитись нез'їджений.

11. Опис поведінки та зовнішніх новоутворень на тілі
Зовні жодних змін немає, ніяких новоутворень.
2 тижні тому стали значно менше їсти і стали трохи менш жваві, час від часу помічав, що за ними тягнуться довгі тоненькі білуваті екскременти, хоча останні 2-3 дні наче не було.
Тиждень тому звечора одна рибка лежала на дні на спині, дихала, але час від часу різко зривалась з місця і хаотично плавала по акваріуму, при чому видно, що вона і під час плавання не тримала положення спину вверх, живіт вниз. Один раз вона ще випустила з рота велику бульбашку, що мені при наявності аерації здалося дивним. На наступний ранок рибка уже здохла.
Зараз їх залишилось 6 і одна з них зараз лежить на спині на дні. Ще дихає, правда дихає частіше за інших анциструсів.
Решта ведуть себе як завжди, повітря не хапають, тільки їдять вкрай мало.

12. Бажане фото риби або ураженого місця.
прикріпив фото хворого...

Я розумію, що їм там тісно, але для початку, будь ласка, напишіть що їм бракує і як їм допомогти. З об'ємом акваріуму я обов'язково розберусь.

Ось що видав сайт fishy.ru, але я "смотрю в книгу, вижу фигу". Для самих тупих, поясніть, будь ласка, що робити.
  1. Гипои Нехватка витаминов
  2. Асфикция Удушье
  3. Е-гипервитаминоз
  4. Отравление тяжелыми металлами
  5. Осмотический стресс и осмотический шок
  6. Brooklynella (Brooklynella hostilis) паразит
  7. Простуда
  8. Температурный шок
  9. Ихтиоспоридоз (Ichthyosporidium hoferi) Ихтиофоноз гриб
  10. Воспаление желудочно-кишечного тракта
Долучені зображення
Тип файлу: jpg IMG_7387.jpg (252,6 КБ, 29 переглядів)
Костянтин зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Реклама
Старий 01.08.2018, 00:49   #2
Roman71
Живу на форумі

Львів, Варшавська

Дописи: 4.928
Подякував(ла): 15.361
Подякували 13.065 разів в 3.875 дописах
Репутація: 13392

Акваріуміст року Активний учасник здибанок Меценат Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Типово Відповідь: Анциструси гинуть по одному. SOS!

Мождиво і п.2 - "удушье" - корм, який не з'єли гниє...
Можливо і п.4 - через сильні дощі щось та й попало в воду (підміна була зовсім недавно)...

Спробуйте менше годувати зараз і моживо зробіть підміну води. Але (як варіант) на ту, що продається в автоматах. Або як тут колись радили : " бегите за "Моршинской"" (с)

Ті крапочки білі - то часом не "манка"?
Костянтин (01.08.2018), Хелена (01.08.2018)
Старий 01.08.2018, 08:51   #3
Руслан
Супер-модератор

м. Лева

Дописи: 1.617
Подякував(ла): 1.762
Подякували 7.156 разів в 1.387 дописах
Репутація: 7511

Аквафото Аквафото Акваріуміст року Террафото Аквафото Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Аквафото Акваріуміст року 

Повідомлення Відповідь: Анциструси гинуть по одному. SOS!

Цитата:
Допис від Костянтин Переглянути допис
менш жваві, час від часу помічав, що за ними тягнуться довгі тоненькі білуваті екскременти
Це більше схоже на гексамітоз.
Мені допомагав Метроніидазол (тріхопол), аналогом є Сєра Бактопур дірект.

Metronidazol 1таб.- на 20 літрів, попередньо розводиться в теплій воді, вноситься за відсутності світла,+додаткова аерація.
Костянтин (01.08.2018), Хелена (01.08.2018)
Старий 01.08.2018, 18:16   #4
Костянтин
Початківець
Івано-Франківськ

Цитата:
Допис від Roman71 Переглянути допис
Мождиво і п.2 - "удушье" - корм, який не з'єли гниє...
Можливо і п.4 - через сильні дощі щось та й попало в воду (підміна була зовсім недавно)...

Спробуйте менше годувати зараз і моживо зробіть підміну води. Але (як варіант) на ту, що продається в автоматах. Або як тут колись радили : " бегите за "Моршинской"" (с)

Ті крапочки білі - то часом не "манка"?
Ні, вода тут точно ні при чому, бо у мене найкраща американська система очистки води дома. Воду я в акваріум завжди заливаю тільки цю. Тому навіть якщо щось додатково через дощі попаде у воду - все шкідливе буде відфільтроване.

Білі крапочки - то на самому акваріумі (фотографував телефоном, може тому не видно). Анциструси мають тільки свої рідні крапочки, ніяких утворень на тілі зовні немає.

За корм дякую, що нагадали. Я з учорашнього дня почав забирати десь через годину весь нез'їджений корм з акваріуму. (треба було, мабуть, і раніше так робити).
Старий 01.08.2018, 18:31   #5
Костянтин
Початківець
Івано-Франківськ

Цитата:
Допис від Руслан Переглянути допис

Metronidazol 1таб.- на 20 літрів, попередньо розводиться в теплій воді, вноситься за відсутності світла,+додаткова аерація.
Ок, спробую. Принаймі не зашкодить, думаю, точно.

До речі, а у анциструсів якщо вони час від часу вигинають жаберні кришки вперед (буквально на півсекунди і назад складають) - це норма? Я просто раніше не звертав на це увагу, бо вони так завжди у мене робили. Без фанатизму, але виглядає таякби вони потягувались зрідка, чи що. Чи це завжди є патологія навіть в поодиноких випадках?
Старий 01.08.2018, 22:40   #6
Костянтин
Початківець
Івано-Франківськ

Повідомлення Відповідь: Анциструси гинуть по одному. SOS!

Я купив sera baktopur direct.

Раптом кому треба буде інструкцію, ось вона з офіційного сайту і ссилка на неї ж:
https://www.sera.de/fileadmin/user_u...017-01_INT.pdf

(викладаю, бо з власного досвіду - в магазині можуть сказати одне, а інструкція може писати інше. Інструкції розробники пишуть не просто так...)
Долучені файли
Тип файлу: zip 02588_90_95_97_sera_baktopur_direct_2017-01_INT.zip (1,03 МБ, 0 переглядів)
Старий 02.08.2018, 14:51   #7
Bobus
Живу на форумі

Львів

Дописи: 4.817
Подякував(ла): 3.575
Подякували 15.168 разів в 4.008 дописах
Репутація: 15357

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Цитата:
вода тут точно ні при чому, бо у мене найкраща американська система очистки води дома
Я трохи сумніваюсь в тому. Якщо у вас RO фільтрація, то рибі в майже дистиляті не є добре.

P.S. Картриджі в фільтрі міняєте теж на американські ?
Старий 02.08.2018, 15:35   #8
Костянтин
Початківець
Івано-Франківськ

Цитата:
Допис від Bobus Переглянути допис
Я трохи сумніваюсь в тому. Якщо у вас RO фільтрація, то рибі в майже дистиляті не є добре.

P.S. Картриджі в фільтрі міняєте теж на американські ?
Якби у мене була система зворотнього осмосу (я так розумію мова про неї?), то мені самому було би не добре і зуби посипались би. А так все на місці.
Там вугільний фільтр, виготовлений по запатентованим технологіям і ультрафіолетова лампа. Тому всі мінерали у воді лишаються.
Картрідж само собою теж американський, ріднесенький, все від виробника сам замовляю.

P.S. Самий хворенький анциструс все ще жиє. Маю надію, що ліки подіють і він виживе.
Старий 02.08.2018, 16:26   #9
Bobus
Живу на форумі

Львів

Дописи: 4.817
Подякував(ла): 3.575
Подякували 15.168 разів в 4.008 дописах
Репутація: 15357

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Якщо то лише вугільний фільтр з UV стерилізатором, то, звісно, шкоди ніякої, і причина не у воді.
І що у вас за чудо техніка ? Не Vitapur часом ?
Бо що таке
Цитата:
найкраща американська система
знаю не з гугла

P.S Зуби від осмосу не сипляться і кості не кришаться

Востаннє редагував Bobus: 02.08.2018 о 16:28..
Bobus зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 12.08.2018, 22:36   #10
Костянтин
Початківець
Івано-Франківськ

Bp Відповідь: Анциструси гинуть по одному. SOS!

Цитата:
Допис від Руслан Переглянути допис

Дякую величезне, Руслан.
Пролікував їх препаратом sera baktopur direct тиждень, як писала інструкція, кожні два дні підміняв воду з додаванням препарату в тих самих пропорціях.

Як результат той анциструс, якому було гірше всіх таки загинув, але решта 5 живі, стали більш жвавіші і вже бадьоро їдять знову.
Користувач подякував Костянтин за цей допис:
Руслан (13.08.2018)
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Різні "причандали" до акваріума, також анциструси і черіки Septor Продам 4 11.04.2018 08:23
SOS незрозуміла хвороба риби Chedenis Хвороби риб та їх лікування 26 04.07.2013 09:14
Гинуть раки vladlv Раки 12 06.07.2012 10:17
Спiвiснування апiстограм в одному акв. YRIY Карликові цихліди 2 01.04.2009 15:02
SOS Масовий падіж риби SIV Хвороби риб та їх лікування 17 27.01.2009 10:46

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 14:13.

All rights reserved