Назад   Львівський форум акваріумістів > Загальна інформація > Для початківців на форумі
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Для початківців на форумі Розділ для створення тем початківцями форуму. Якщо не знайшли відповідного розділу - пишіть сюди.

Відповідь

Параметри теми
Старий 02.06.2016, 17:30   #1
rserg
Початківець
Praha

Дописи: 2
Подякував(ла): 2
Подякували 0 разів в 0 дописах
Репутація: 10
Bt Нітрати і біофільтрація

Добрий день,
Почали підростати дискуси в мому акваріумі(Juwel Rio180, рибки в профілі) і почав підвищуватися рівень нітратів і відповідно появилася вєтнамка, чорна борода.

Начитався по біофільтрації всякої інформації(часто суперечливої) і постало питання - що замінити в мому внутрішньому фільтрі, щоб все це діло нормальзувати і не купляти зовшінього фільтра.
В фільтрі 2 корзини по 3 позиції.По наповнювачах зараз виглядає так:
-в нижній корзині ( де б логічно мала проходити біофільтрація) є 2 сині мілкопористі губки і 1 Cirax( камінці для біофільтрації, продають напівпусту чомусь).
-в верхній корзині зараз зверху ватка, 1 губка для грубої фільтрації, 1 губка для мілкої і 1 Phorax(антифосфатна коробочка).

Так виглядає що я повинен з нижньої корзини все викинути і туди в мішочках засипати якийсь біонаповнювач.
Типу найкращі біонаповнювачі на ринку
Eheim EHFISUBSTRAT PRO 1.0 l - площа для бактерій 450 м2
Sera Siporax professional 1000ml - площа для бакетрій 270 м2
Seachem Matrix 1000ml - площа для бакетрій 700 м2

ще найшов Bio Balls TETRA Tec EX 400, 600, 700, 1200, 2400 - але поняття не маю чи це з цієї ж категорії.

виглядає що це чистий маркетинг з площами і я зовсім запутався. Можливо тут вистачить і дешевого якогось.

Порадьте будь-ласка наповнювач, та й загалом як можливо витиснути максимум з мого фільтра і розкриє питання біонаповнювачів.

Востаннє редагував rserg: 02.06.2016 о 17:32.. Причина: додав Bio Balls TETRA
rserg зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Реклама
Старий 02.06.2016, 18:07   #2
Onix
Початківець

Львів

Дописи: 37
Подякував(ла): 50
Подякували 73 разів в 32 дописах
Репутація: 86
Типово Відповідь: Нітрати і біофільтрація

В мене теж вже роки 3 Juwel Rio180. Зі свого скромного досвіду скажу - внутрішнього фільтру точно не вистачатиме, що б ви в нього не пхали! Моя порада - з наповненням саме у внутрішній фільтр не партесь - нехай там залишаються штатні елементи і все! А от зовнішній фільтр раджу докупити однозначно! При чому в мене стоїть jbl cristalprofi e901 і якби в мене був тепер вибір, то я би з радістю замінив на більший e1501. У вашому випадку дискуси виростуть велетенськими, +потім молодняк можливо...Короче краще на виріст взяти і забути! Дехто вирізає внутрішній фільтр в Juwel, але я вважаю це великою помилкою, бо цей фільтр дуже ефективно справляється з очисткою власне механічною! А біологічна очистка найкраще буде проходити у великих контейнерах зовнішнього. В мене в одному контейнері штатні біокільця, в 2х штатні крупні губки + цеоліт, який коштує копійки у порівнянні з фірмовими наповнювачами Juwel чи JBL і в останньому губки. Якщо не бажаєте купувати зовнішній, то хоча б купіть на вагу цеоліту+мішечки полотняні і закиньте у внутрішній!

Востаннє редагував Onix: 02.06.2016 о 18:14..
Onix зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
3 користувачів подякували Onix:
rserg (02.06.2016), varijat (02.06.2016), РомаУж (08.06.2016)
Старий 02.06.2016, 19:35   #3
varijat
Учасник
Івано-Франківськ

Дописи: 141
Подякував(ла): 152
Подякували 118 разів в 49 дописах
Репутація: 128
Типово Re: Нітрати і біофільтрація

Onix правий! Вам не допоможе з такими рибами внутрішній фільтр. В мене 200л (пара акар бірюзових, 6 седжиків невеликих, боція, таракатум, 2 анциструси підростки). Акари звичайно можливо і більше відходів видають як дискуси, але дискуси теж ростуть великі. В мене стояли 2 внутрішніх фільтри. Один Sobo WP-1500F, 1000л/год, заряджений керамічними кольцами, біошарами і крупнопористими губками. Другий фільтр Atman AT-F201, 650 л/год, тільки губки. І ці 2 фільтри не справлялись. Доставив ще зовнішній фільтр Atman AT-3336, і залишив один внутрішній Atman. Але і ця комбінація не дуже справлялась. Зараз прикупив зовнішній Jebo 835, 1100 л/год і вроді справляється разом з внутрішнім Atman Atman AT-F201. Jebo 835 зарядив керамычними кольцами, одна крупнопориста губка і 3 губки з синтепону, прикупив ще цеоліту, але ще не ставив.

І знову ж таки Onix правий на рахунок того що треба брати більш потужний фільтр, бо якщо всі корзини зарядити наповнювачами, щоб була більша площа для бактерій, то потужність фільтра падає. Хоча на рахунок біофільтрації є різні думки. Десь читав таке що для бактерій не добре коли в фільтрі сильна течія.

Теж хотів би почути думку більш досвідчених людей на рахунок біофільтрації, наповнювачів і як на це все впливає потужність фільтра.
varijat зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 02.06.2016, 23:13   #4
Andrew1
Учасник

Червоноград

Дописи: 212
Подякував(ла): 213
Подякували 315 разів в 124 дописах
Репутація: 325

Аквафото Аквафото 

Дискуси-це дворазова підміна води щотижня,або протока. Тоді не буде проблем(або мінімальні) з водоростями.
Andrew1 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
2 користувачів подякували Andrew1:
sergiy (03.06.2016), РомаУж (08.06.2016)
Старий 03.06.2016, 13:10   #5
rserg
Початківець
Praha

Дописи: 2
Подякував(ла): 2
Подякували 0 разів в 0 дописах
Репутація: 10

Підміни роблю і думки про зовнішній фільтр були, про фітофільтр і навіть теми сампа перечитав, але відчуття що я щось упускаю мене не залишило.

По біонаповнювачам найшов такий пост на форумі
http://aquaforum.lviv.ua/forum/showp...02&postcount=3

Там в принципі посилання на статтю де є певна інформація, по потужності помпи, часу проходження і площам.
Правда там для зовнішніх фільтрів і я не впевнений що це підходить 100% мені, але як додаткова інформація для роздумів піде.

Ще виникло додаткове питання. На якому рівні фільтра найкраще розмістити Seachem Purigen? Воно поглинає органіку. Логіка підказує в кінці механічної очистки(в фільтрах біофлов3 не вся вода йде до біофільтрації). В зовнішні фільтри його ложать переважно просто зверху на вату - виходить як останній. У внутрішніх він би також мав стояти в кінці після біофільтрації?
rserg зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Нітрати в акваріумі. Tarik_Nikita Вода 15 27.05.2008 22:16

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 12:56.

All rights reserved