Назад   Львівський форум акваріумістів > Загальна інформація > Для початківців на форумі
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Для початківців на форумі Розділ для створення тем початківцями форуму. Якщо не знайшли відповідного розділу - пишіть сюди.

Зачинена тема

Параметри теми
Старий 01.12.2015, 12:16   #1
Міша
Учасник
Львів

Дописи: 140
Подякував(ла): 29
Подякували 29 разів в 11 дописах
Репутація: 39
Типово Потрібна порада морський акваріум

Доброго дня, потрібна порада досвідчених акваріумістів, у звязку з продажем свого акваріума зі всією живністю через протіканням, вже на наступний день взяла тоска за господаркою, зараз в роздумах, знайти спільну мову тепер з дружиною на великого розміру акваріуму не вийде, задивляюсь зараз на невеликого розміру морський акваріум десь так на 60 л, цікавлять декілька питань, можливо хтось продає такого розміру господарку? або в який мінімальний бюджет можна вкластись щоб запустити такий аквас і де порадете у Львові пошукати щоб все в одному місці. На перід вдячний
Міша зараз поза форумом  
Реклама
Старий 02.12.2015, 10:59   #2
goldberg
Активний учасник

Львів(Сихів)

Дописи: 294
Подякував(ла): 290
Подякували 336 разів в 131 дописах
Репутація: 346
Типово Відповідь: Потрібна порада морський акваріум

ну я не експерт, так любитель

зі свого досвіду - бажано робити акву з сампом, готового у Львові не продають, треба замовляти, а то пряма дорога до Назара-Апогона.

Якщо не заморочуватися різними спс а робити рибникі іякісь невибагливі мякі корали, то можнаі без сампа але фільтр і пінник займуть багато місця.
В мене стандартний дооснащений Ювель на100л, рибки живуть більше року, якісь зоантуси з палітоями множаться жучки бігають,хробачки повзають, роблю щотижневі підміни води, на форумі є і Ювель Івана з спс який успішно функціонує. Світло замінив повністю, додав 2 помпи течії.

Якщо би купував зараз, то замість готового Ювеля взявби порожню банку квадратної форми без обладнання і дооснастив всім необхідним.

по цінам дорого, розраховуйте приблизно 100л аква зі всім стане мінімум біля 1000 уо, і буде на початках потребувати догляду як за малою дитиною.

Востаннє редагував goldberg: 02.12.2015 о 11:01..
goldberg зараз поза форумом  
Старий 02.12.2015, 11:21   #3
Міша
Учасник
Львів

Дякую хочаб хтось відгукнувся, ну 1000$ це мені задорого звичайно буду швидше за все купувати б\у дивлюсь варіанти з польщі бо в нас варіанті не багато і ціни вищі, просто думаю на що звертати увагу при купівлі б\у морського акваріуму
Міша зараз поза форумом  
Старий 02.12.2015, 11:38   #4
goldberg
Активний учасник

Львів(Сихів)

ну 1000 то я так ще дуже поскромнічав, для початку візміть систему осмоса, 3000 грн, і поцікавтися світлом, від 300 уо

і обслуговування в місяць мін. 300-400грн, вода сіль, тести, корм,добавки, електроенергія

подумайте чи воно вам треба

Востаннє редагував goldberg: 02.12.2015 о 11:43..
Старий 02.12.2015, 13:27   #5
Охват Марьян
Засновник форуму

Львів (Симоненка-В.Великого)

Дописи: 9.153
Подякував(ла): 5.588
Подякували 32.423 разів в 6.857 дописах
Репутація: 33392

Аквафото Аквафото Аквафото Активність Меценат Акваріуміст року Аквафото Акваріуміст року Аквафото Аквафото 

Цитата:
Допис від Міша Переглянути допис
на 60 л
Буду ставити морський акваріум у магазині МастерЗоо на 30л. До понеділка зможу вам сказати бюджет. Буду продавати свій б.у. акваріум на 30 л. (саме скло + фільтр + нагрівач). Будуть питання, питайте, а краще заходьте.
Старий 02.12.2015, 14:50   #6
Bobus
Адміністратор

Львів

Дописи: 4.696
Подякував(ла): 3.562
Подякували 15.104 разів в 4.035 дописах
Репутація: 15289

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Між прісноводним і морським акваріумом є суттєва різниця. Вони різні щодо коштів створення і утримання, а також пов’язаних з цим щоденних завдань і вимогами до гідробіонтів.
Я також розглядав свого часу варіант моря – і по витратах грошей і по затратах часу на обслуговування.

В прісноводній акваріумістиці основні поширені типи : звичайний декоративний акваріум, біотоп, африканський цихлідник, рослинний акваріум (голландський чи скейп) і т.д..
Морські акваріуми теж мають кілька типів, наприклад рибні, але найбільш цікавим і гарним є риф.

В будь-якому випадку треба почати з початкових коштів – суми необхідної на встановлення. Затрати у всіх випадках однакові хіба власне на скляну ємність. Далі – по різному. В прісноводному варіанті найдорожчим на початку буде травник. Мої, затрати на 140 літрів десь біля 400$ (CO2, світильник, спеціалізований грунт – то все коштує ). Початкові кошти на море аналогічного об’єму - мінімум 1000- 1500$, а при використанні якісного обладнання – збільшіть десь в 1,5 рази. (Для довідки: в Польщі прісноводні 100л вартують від 700 злотих, а морські – від 3000-4000 злотих).

Море (якісне) вимагає додаткових витрат, котрі відсутні в прісноводному. Крім того обладнання відсутнє в звичайних зоомагазинах. Треба вкласти кошти і в живе каміння і в якісний відпінювач. Лише ним можна вивести з води розчинений білок (всілякі абсорбенти не розглядав), звичайний фільтр – не допоможе.
Як я зрозумів, то без живого каміння починати не дуже рекомендується. Від нього багато користі – біологічна фільтрація, корм для деяких видів риб, гарна декорація, схованка і т.д.

Підміна води в прісноводному акваріумі не викликає проблем – звичайна вода з водогону ( хіба доведення її в певних випадках до бажаної твердості ), і звичайно то не призводить до проблем, скоріше їх усуває. В морському то виглядає інакше. Воду треба приготувати в окремій ємності і лише потім залити. При великому об’ємі це не дуже зручно.

Пхати руки в море так як прісний акваріум теж недобре. А я звик .

Морські гідробіонти суттєво дорожчі і не такі доступні як прісноводні. Варіанти від десятка $ до кількох десятків. Навіть ракоподібні коштують не так вже й дешево. Корали – взагалі окрема тема. І знову ж таки – все це треба шукати у фанатів моря (або жити в Каліфорнії – там з тим простіше, але набагато дорожче). Більшість морських риб треба відповідно підготувати, перш ніж запустити їх в акваріум. Часто вони виловлені безпосередньо в природі. З прісноводними – простіше: звичайно їх розводять акваріумісти. Є і морська живність розведена акваріумістами, але коштує вона дорожче. Може з часом таких буде більше.

От що в морському варіанті здорово – то шалена різноманітність безхребетних порівняно з прісноводним. Тут вибір надзвичайний, від хробачків починаючи .
Крім того рифові рибки дуже насичено кольорові. Досить хоча б раз побачити зебрасому, щоб зрозуміти, що таке рибка справді жовтого кольору. І таких прикладів багато. Але їх годівля може бути непростою. Часто їх треба тижнями привчати до певного виду корму. Тут не обійдешся баночкою пластівців.

Коротше кажучи: лише коштів мало – треба мати ще й бажання то осилити. Тільки тоді це принесе задоволення.

Акваріумісти, котрі тримають морський акваріум можуть (якщо захочуть) розповісти багато цікавого і корисного. А написане мною вище – просто дилетантство.
agua (02.12.2015), Kitnis (11.03.2017)
Старий 02.12.2015, 15:17   #7
goldberg
Активний учасник

Львів(Сихів)

Цитата:
Допис від Охват Марьян Переглянути допис
Будуть питання, питайте, а краще заходьте.

оооо, та і я би зайшов попитати, а коли краще приходити?
Старий 02.12.2015, 15:23   #8
Міша
Учасник
Львів

Дякую за корисну інформацію, порадьте досвіченого власника морського акваріума до якого можна звернутись тут на форумі, буду дуже вдячний
Міша зараз поза форумом  
Старий 02.12.2015, 19:29   #9
Сергій М
Активний учасник

...............

Дописи: 330
Подякував(ла): 230
Подякували 363 разів в 206 дописах
Репутація: 373

Міша, Вас запросив до себе сам Охват Марьян, їдіть до нього і незволікайте !! Та й Bobus думаю повністю підготував Вас до того скількі грошей та сил треба витратити, не вірити їм = просто змарнувати час на інші пошуки та докази. Хіба що хтось захоче дуже швидко позбутись свого "моря" та віддасть все дешево, хоча "моряків" мало і даром вони точно нічого не роздають.
Сергій М зараз поза форумом  
Старий 02.12.2015, 19:43   #10
KRustik
Живу на форумі

Закарпатська обл., Хустський р-н, с. Сокирниця

Дописи: 2.067
Подякував(ла): 2.599
Подякували 3.088 разів в 1.310 дописах
Репутація: 3487

Акваріуміст року Форумлянин року 

Типово Re: Потрібна порада морський акваріум

Цитата:
Допис від Міша Переглянути допис
порадьте досвіченого власника морського акваріума до якого можна звернутись тут на форумі
А чим Вам Марьян не підходить?

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Потрібна порада! colinmcrae Балачки 7 08.04.2015 23:31
Потрібна порада початківцю Юля27 Фільтри, компресори, нагрівачі 3 26.08.2014 21:19
потрібна ваша порада vika1 Для початківців на форумі 2 02.10.2012 18:55
эпра потрібна порада .. PARTAGAS Освітлення 2 16.03.2012 12:42
потрібна порада APload Балачки 6 21.03.2011 21:54

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 11:18.

All rights reserved