Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Хвороби риб та їх лікування
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Примітки

Хвороби риб та їх лікування Хвороби акваріумних риб . Словник хвороб . Поради та рекомендації по діагностиці та лікуванню . Карантин та ізолятор .

Зачинена тема

Параметри теми
Старий 28.11.2015, 16:30   #1
modern89
Початківець

Львів

Дописи: 30
Подякував(ла): 7
Подякували 8 разів в 6 дописах
Репутація: 18
Типово Вмирає нова риба

1. Об'єм акваріума 72 літри.
2. Живуть: 5 сомів коридорасів, 2 гурамі (плямистий і перловий), 5 расбор гетероморф, скалярія, оттоцинклюс аффініс і багато креветок черрі.
3. Акваріум запущений в січні 2014 р.
4. Підмінюю близько 1/3 об'єму раз на 2 тижні і сифоню грунт.
5. Температура води в акваріумі 24-25 градусів.
6. Останнє доселення риб чи безхребетних - кілька днів тому, сом таракатум.
7. Остання підміна води - тиждень тому.
8. Фільтр Aquael Fan 1 plus (повітря подає також), компресор використовую в основному тільки влітку.
9. Види корму та частота годування - сухий корм (печінка і ще якісь пластівці) + таблетки для сомів, годую 1 раз на день, ввечері.
10. Наскільки довго корм залишається нез'їденим(час) - основну масу корму риби з'їдають хвилин за 10-15, але я даю їм 30-60 хв.(не включаю фільтр) щоб все добре повиїдали + ще є таблетки, які їдяться довше.
11. Опис поведінки та зовнішніх новоутворень на тілі - немає.
12. Бажане фото риби або ураженого місця - наразі немає можливості зробити, бо фотоапарату нема, а на телефоні заслабенька камера.

Отже проблема така: віднедавна будь-яка нова риба, яку заселяю в акваріум проживає буквально до тижня часу (максимум тиждень) і вмирає, риба яка жила раніше живе і зараз, і все ніби добре. Ще раніше помітив на склі такі білі ніби як малесенькі пір'їнки (тяжко описати) і білі ворсинки на присосці градусника (і на склі вони також трапляються), воно все легко стирається щіткою (тією що на магніті), але через деякий час з'являються знов. Не впевнений, але здається, що це почалось після того як взяв в знайомого скалярію і відповідно вилив в свій акваріум трохи води з його акваріуму.
Тепер щодо смертей: спочатку вмер анцитрус, я не надав цьому особливого значення, бо всяке буває. Через деякий час завів телескопа, він пообдирав собі луску (чи може вона сама пооблітала не знаю) на боках і поросходились плавники, і він майже постійно сидів під листками рослин на дні, я віддав його в магазин, бо бачив, що так йому лишилось не довго, а в магазині буде шанс вижити. Через деякий час я купив ще одного вже в іншому місці (бо дуже хотів мати телескопа) і цей також пообдирав луску на боках, але не сидів на дні, а плавав і потроху їв, я думав приживеться (бо колись в мене одна з гурамі золотих обдерла собі луску на хребті, а потім луска відросла і все було ок). Помер він після того як я ненадовго виключив фільтр...Справа в тому, що я мав ще двох гурамі (золотого і мармурового), яких домовився віддати в зоомагазин, золотий частенько ганяв мармурового і я підозрюю, що то він відгриз йому один вус, а я люблю гармонію в акварумі і страшенно ненавиджу конфлікти. Планував купити в цьому зоомагазині якусь рибу, відповідно як виловлював тих гурамі зняв кришку, виключив фільтр (маю таку, можливо, дурну звичку перед виселенням/заселенням риби вимикати фільтр), бо думаю всерівно зоомагазин під домом і я буду в ньому недовго, що по кілька раз ту кришку знімати/накривати і фільтр теж не включав і пішов. Взамін я взяв таракатума. Приходжу дивлюсь телескоп плаває в верхньому шарі води, потім через декілька хвилин починає хапати повітря з поверхні, я подумав, ну зараз запущу таракатума і включу фільтр і все буде ок, пройшла буквально хвилина-дві і тут бачу телескоп вже починає втрачати свідомість, я швидко включив фільтр, але це, нажаль, не допомогло... Думаю телескоп був ослаблений (або через якусь заразу, або через непідходящі показники води в акваріумі) і просто не переніс відсутності подачі повітря, бо коли я годую риб, то відключаю фільтр на довший час і все добре. Таракатум також помер, буквально через кілька днів. Напевно показники води тут ні при чому... Можливо виною всьому є ті білі штуки. Хоча я, здається, підселяв мармурового гурамі після скалярії і появи тих білих штук (але я невпевнений і можу помилятися) і він жив, все ок ніби було (за винятком вуса, звичайно).
Форумчани прошу вашої допомоги, бо не знаю в чому справа...
modern89 зараз поза форумом  
Реклама
Старий 28.11.2015, 16:53   #2
modern89
Початківець

Львів

Типово Відповідь: Вмирає нова риба

Ще додам: недавно запустив в акваріум равликів теодоксусів для боротьби з водоростями. Живуть і розмножуються (відклали ікру).
Старий 28.11.2015, 16:53   #3
Roman71
Живу на форумі

Львів, Варшавська

Дописи: 4.954
Подякував(ла): 15.389
Подякували 13.083 разів в 3.889 дописах
Репутація: 13410

Акваріуміст року Активний учасник здибанок Меценат Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

фільтр заслабкий на цей об'єм... ІМХО потрібно хоча б фан-2 мати
спробуйте годувати менше, ну і фільтр не відключайте

Цитата:
Допис від modern89 Переглянути допис
маю таку, можливо, дурну звичку перед виселенням/заселенням риби вимикати фільтр
чим та звичка мотивована?
Старий 28.11.2015, 17:01   #4
modern89
Початківець

Львів

Тяжко сказати чим вмотивована, почав так робити давно і не можу відівчитись. А стосовно фільтра, то він іде до 100 літрів.
Старий 28.11.2015, 17:45   #5
Roman71
Живу на форумі

Львів, Варшавська

Акваріуміст року Активний учасник здибанок Меценат Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

А кількість і розмір риби враховували при підборі саме цього фільтру? Крім того в цієї лінійки фільтрів є два (як на мене) суттєвих недоліка - захисна колба, з прорізами для току води і мала губка (розмір якої обмежує розмір колби). Прорізи швидко забиваються (особливо коли є багато рослинності) і фільтрація погіршується. В себе я знімав просто цю колбу і ставив більшу за площею губку.
Десь є дані розрахунку рекомендованого об'єму використання цього (та і інших) фільтра? При якій заселеності риб проводились вони? Яка інтенсивність годування? Рослинність? Дуже сумніваюсь... Тому і рекомендував Фан-2, щоб запас був більшим... Ще можу порадити зробити так як зробив я в себе - зняти колбу і поставити більшу губку

І від дурної звички відівчитись чим скоріше. Я теж при годуванні відключав фільтр... Пару раз забув включити... Після повернення з роботи вигрібав всю дорогу рибу в унітаз... Отака то фігня з тими відключеннями може статись...

Востаннє редагував Roman71: 28.11.2015 о 17:47.. Причина: доповнення
Roman71 зараз поза форумом  
Старий 28.11.2015, 18:43   #6
modern89
Початківець

Львів

Коли годую, то я свідомо відключаю фільтр, щоб менше забивався, тай годую я рибу наніч, малоймовірно що забуду включити, по крайній мірі ще ніколи такого не було, бо наніч виключаю світло в акваріумі і завжди перевіряю чи працює фільтр. А від дурної звички перед виселенням/заселенням риби вимикати фільтр в будь-якому випадку треба позбуватись, згідний, бо вона нічим не вмотивована. На рахунок колби і ширшої губки - непогана ідея і тоді при годуванні можна фільтр не відключати, вразі попадання корму на губку, риби його поз'їдають.
А от шо то за білі штуки можуть бути?
Старий 28.11.2015, 18:59   #7
Roman71
Живу на форумі

Львів, Варшавська

треба то бачити
Старий 29.11.2015, 02:45   #8
modern89
Початківець

Львів

Вирішив ще трохи погуглити і найшов ось таке: http://aquafisher.org.ua/acvarium/in...t/4infusoria7/ це, наскільки я зрозумів, фото інфузорій, і те що на фото дуже схоже на те що в мене на стінках акваріуму + http://www.aqa.ru/photos/data/media/...0423211417.jpg оце фото мшанки, і це дуже схоже на ту штуку що в мене на присосці градусника і частково на стінці акваріуму. Як з тим всім "добром" боротись, чим воно викликане і наскільки воно все небезпечне?
Старий 29.11.2015, 03:09   #9
modern89
Початківець

Львів

І знов погуглив і ніби розібрався, єдине що прошу мене поправити, якщо щось не так напишу: кількість інфузорії збільшується при зростанні кількості нітритів у воді, якими риба отруюється. Причинами зростання рівня нітритів можуть бути: завелика кількість риби і фільтр не справляється, або нез'їджений корм, тобто посуті все те про що писав Roman71, а мшанка харчується інфузоріями і чистить воду.
Старий 29.11.2015, 12:46   #10
Руслан
Супер-модератор

м. Лева

Дописи: 1.641
Подякував(ла): 1.769
Подякували 7.251 разів в 1.410 дописах
Репутація: 7824

Аквафото Аквафото Акваріуміст року Террафото Аквафото Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Аквафото Акваріуміст року 

Повідомлення Відповідь: Вмирає нова риба

Цитата:
будь-яка нова риба, яку заселяю в акваріум проживає буквально до тижня часу (максимум тиждень) і вмирає
Цитата:
Напевно показники води тут ні при чому...
Думаю якраз навпаки щось з водою
Цитата:
1/3 об'єму раз на 2 тижні і сифоню грунт
Сифонку+підміну слід робити кожен тиждень. Враження таке, ніби є зміщене рН або неправильно доселяєте рибу. В мене раз були покупці - кажуть взагалі за 3-4 місяці перекупили більше 40-ка рибок і всі (крім гуппі, які їм надоїли) протягом тижня здихали, виявилось, що рибу кидали в акву без адаптації, риба через різку зміну показників гинула. Чомусь в жодному магазині їм цього не пояснили (правда догадуюсь чому). Перевели мою рибку правильно і вона в них прижилась...
Цитата:
завів телескопа
В такий об'єм не варто пхати рибу яка виростає великою і відповідно багато гадить, якщо не готові систематично кожен тиждень чистити акву.
Цитата:
Можливо виною всьому є ті білі штуки.як малесенькі пір'їнки
Може це і є мшанки, вони безпечні

Також потрібно кілька фото акви, можливо щось буде видно візуально.

Востаннє редагував Руслан: 29.11.2015 о 12:50..
Руслан зараз поза форумом  
2 користувачів подякували Руслан:
Bobus (29.11.2015), Romar (29.11.2015)
Зачинена тема

Закладки

Мітки
вмирає нова риба

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Риба вмирає...В основному моллінезія spamerr Хвороби риб та їх лікування 13 12.11.2015 22:19
Нова пошта?? Сомбра Балачки 2 09.02.2013 13:39
Нова аква 165х50х50 navy Прісноводні акваріуми учасників форуму 36 12.12.2012 22:07
Нова спілка navy Павуки 4 18.08.2012 21:11

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 05:36.

All rights reserved