Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Акваріум
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Акваріум Обговорення типів, форм, розмірів, матеріалів для виготовлення, тумбочок, підставок.

Відповідь

Параметри теми
Старий 09.10.2020, 15:05   #1
mrn1731
Користувач

Львів

Дописи: 82
Подякував(ла): 104
Подякували 72 разів в 44 дописах
Репутація: 82

Аквафото 

Bn Кубик 20L

Вітаю.
Був у мене нанокуб на 10л Collar aGLASS Nano Set, про нього писав тут http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=19364
Та от не вдавалось мені у ньому створити ідеальні умови для креветок кристалів (надто малий об'єм, від чого різкі зміни умов, що призводило до вимирання кристалів).
Так як кристали мені страшенно подобаються, вирішив збільшити об'єм кубика, щоб легше було тримати баланс.
Починаємо...
Склеїли мені кубик 270*270*270мм.
Світло лед
Фільтр Resun mikro CY-20
Запуск у серпні 2019 року

На передній план дав підложку від Акваєр і висадив кубу. Вода осмос +ремінералізатор.
Із мешканців - коридорас пігмей 6шт.
Коли все менш/більш адаптувалось, параметри були наступні:
pH-7...7,5 KH-3 GH-5...6 PO4-0,3...1,0 NO3-10...15
При підмінах добавляв добрива і десь серед тижня. Потихеньку все починало рости. Через перекоси фосфат/нітрат в банці був ксенококус, коли сильніше, коли слабше, але дизкомфорту мешканцям не завдавав
У вересні купив 10шт кристалів. Перші тиждень-два наче все ок, потім почали поодному дохнути. В жовтні залишилось десь 4шт. Ну думаю може мало досвіду щось не так робив, таке...
Далі, десь ближче жовтня, креветоси - ті, що залишились почувались добре. Параметри у воді плюс/мінус тримаю. Рослини ростуть (куба правда дуже слабо), коридораси плавають, креветоси повзають
Жовтень 2020

Ну думаю наче все ок і купляю ще кристалів 10-15шт.
Листопад-грудень все ок. Всі живі, все росте, вода внормі, підміни, ремінералізатор, добрива. Кристали почали плодитись, ну нарешті, ура
Ну але не все так просто
У січні 2020 замітив нових небажаних мешканців:

І то зараза такі здоровенні були, що то капець.
Купив планарія-стоп від акваєр, давав зменшену дозу, далі підміни і т.д. І вже у лютому кубик без планарії, креветоси в нормі
Дорослі з ікрою, молодняк підростає, коридораси жирніють
Нарешті добився результату

Далі стандартне обслуговування, підміни, стрижки.
pH-7...7,5 KH-2...3 GH-7...8 PO4-0,5...1,0 NO3-10...15
Березень 2020

Почались трохи перекоси та падіння по фосфати/нітрати, почало рости pH-7,5-8. Поставив лимонку та вирівнювати фосфати/нітрати
Квітень 2020

Травень 2020

Червень 2020
Почала з'являтись плівка на поверхні води буквально наступного дня після підміни і запах затухлості. СО2 подавав тільки вдень, тому зранку pH-8,5 під вечір понижався до 7,5, за ніч знову піднімався до 8,5. KH-2...3 GH-7...8 Не вдавалось вирівняти і фосфати/нітрати PO4-0,0...1,0 NO3-2...4. Як тільки давав добрива, на поверхні води за кілька хвилин утворювалась товстенна плівка, яка при збиранні перетворювалась на білі комки/соломинки, щось таке...

Протягом місяця передохло десь половина дорослих креветосів, молодняк ще наче тримався. Тільки зібрався робити перезапуск, щоб врятувати хоч когось із кристалів, як краєм ока помітив що щось рухається в кубі

Коридорас, малесенький коридорас пігмей аж не віриться, у мене з'явились маленькі коридораси

Ясна річ перезапуск відклався на період, поки мальок підросте.
Так відкладав аж до кінця червня.
Виловив 5 дорослих коридорасів (-1 за рік часі) і 10-12 малька, кристалів було теж десь 12-15шт (в травні було більше 30шт усіх).
Зібрав каміння, рослини, зняв кубу, а під нею

Ну от і зрозуміла причина запаху, ріст рН, скачків нітратів і т.д.
Все витягнув перемив і знову запуск

Коріння куби, хоч і здорове було, та капець мало запах тухлості. Вирішив замінити її на монте-карло, під нього теж дав підложку акваєр.
Далі все по плану, підміни, ремінералізатор, добрива наче знову все налагодилось, всі переселенці почуваються добре, але креветоси продовжили падати.
Липень 2020

Знову рН 7,5...8,5 креветоси продовжують дохнути, коридораси майже не випливають, ховаються за камінням в тіні. Запах на поверхні води слабший але є. Кінець липня починає скажено рости нитчатка, висока рН, навіть після підміни половини об'єму води понижалась на 0,5 і за кілька годин знову 8...8,5.
Коротше хз що робити пробував рятувати ситуацію, знову лимонка моно-добрива. Виглядало так наче все починає покращуватись, а потім знову ставало все гірше
У вересні вже мав у банці тільки 3-4 креветоси, 4 дорослі коридораси і 2 малих.
Вирішив, що проблема затухлості може бути в підложці і завнішньому фільтрі, через погану циркуляцію води. Роблю черговий перезапуск! Всі рослини викинув і висадив нові, каміння та грунт перемив та переварив. Запустив банку на пустому грунті, поставив внутрішній фільтр...
Ситуація після трьох тижнів невтішна, нову товста плівка на воді

Запаху тухлості немає, але рН-8, чому воно таке високе??? KH-4 GH-9 PO4-0,5...1,0 NO3-5...10
mrn1731 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Реклама
Старий 09.10.2020, 17:50   #2
Марк
Початківець
Львів

Дописи: 17
Подякував(ла): 15
Подякували 24 разів в 16 дописах
Репутація: 34
Типово

Яким мінералізатором користуєтесь?

Знаю, що кристали страшно не люблять макро добрива. На іноземних форумах читав, щоб отримати нормальний приплід кристалів, потрібно мінімізувати внесення добрив або взагалі відмовитись.

Востаннє редагував Rain: 09.10.2020 о 21:26.. Причина: дописи одного автора
Марк зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 09.10.2020, 19:37   #3
mrn1731
Користувач

Львів

Аквафото 

Типово Відповідь: Кубик 20L

Марк, SaltyShrimp Bee Shrimp Mineral GH+
Добрива давав два рази на тиждень по мінімумі, так щоб рослини не загнулись. Тут основне не можу збагнути, чому 8 місяців все було ок, а потім почав рН рости.
Користувач подякував mrn1731 за цей допис:
Старий 13.10.2020, 19:06   #4
mrn1731
Користувач

Львів

Аквафото 

Ніхто більше не має домислів щодо росту рН?
Старий 13.10.2020, 21:52   #5
Охват Марьян
Засновник форуму

Львівська обл.

Дописи: 9.213
Подякував(ла): 5.701
Подякували 32.407 разів в 6.834 дописах
Репутація: 33396

Аквафото Аквафото Аквафото Активність Меценат Акваріуміст року Аквафото Акваріуміст року Аквафото Аквафото 

mrn1731,а який у вас нітрит?
Старий 13.10.2020, 22:46   #6
mrn1731
Користувач

Львів

Аквафото 

Охват Марьян, нажаль не можу відповісти, оскільки не маю тесту на нітрити
Старий 14.10.2020, 13:42   #7
Bobus
Живу на форумі

Львів

Дописи: 4.953
Подякував(ла): 3.609
Подякували 15.449 разів в 4.113 дописах
Репутація: 15638

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Цитата:
Допис від mrn1731 Переглянути допис
Через перекоси фосфат/нітрат в банці був ксенококус
ксенококус з'являється при хорошому освітленні і нульових фосфатах або недостачі СО2. Я бавився в своєму акваріумі монодобривами міняючи співвідношення від 5:1 до 20:1. До жодних проблем то не приводило.

Цитата:
Допис від mrn1731 Переглянути допис
Bee Shrimp Mineral GH+
напевно добрий для акв без подачі СО2.
Для травника з СО2 - не впевнений.

Десь в попередній темі про 10л проскакувало про використання води з старого акваріума : відстояв від муті і залив. Вважаю то помилкою. Можна використовувати лише прозору воду, якщо ж вона була мутна то в ній забагато розчиненої органіки і відстоювання її не усуне. Такій воді (як і воді після сифонки) місце в каналізації.
Товста плівка на воді - ознака розчиненої органіки. ( На укрфорумі вам "гуру" би тут же написали: коагулянт + "бландінка" ). При вашому обємі легко усувається підмінами.
Креветки гадять неслабо, вони не дуже сумісні з травником, тому, коли їх багато, воду треба міняти часто і по 50%..

А рН ... Приберіть тимчасово каміння, можливо воно. Поміряйте TDS води до мінералізації і після. Чудес не буває Тест з шкалою 0,5 взагалі надто грубий, треба 0,2.

Допоки самі не знайдете причину, то поради не дуже допоможуть.
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
DENNERLE 20L Я ВЕСЕЛА І КМІТЛИВА Прісноводні акваріуми учасників форуму 36 09.04.2016 20:21
Повільний кубик kremor Прісноводні акваріуми учасників форуму 4 26.03.2016 01:55
Dennerle 20L + Банка 12L Zack Устаткування для нано-акваріума 0 08.10.2015 23:16
30л, кубик Aquael Zuuu Акваріуми до 50л. 141 25.01.2014 18:09
Мій нано-кубик ~Terez@~ Нано-акваріуми учасників форуму 35 07.06.2013 13:34

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 16:18.

All rights reserved