Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Вода
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Вода Вода, зворотній осмос, інші види очистки, параметри та їх корегування.

Відповідь

Параметри теми
Старий 16.02.2018, 23:55   #11
Serpentarius
Акваріуміст
Київ

Дописи: 20
Подякував(ла): 6
Подякували 71 разів в 20 дописах
Репутація: 81
Типово Відповідь: Гідрохімічний склад води. PH, KH, GH

Шановне панство, вітаю усіх. Це мій перший допис на форумі.
Хочу сказати, що стаття подекуди дуже неоднозначна та неточна (з точки зору класичної хімії). Тому трактується кожним як заманеться. Але є чіткі положення та формулювання, які прийняті в усьому науковому світі.
Залюбки відповім на усі питання.
Serpentarius зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
9 користувачів подякували Serpentarius:
Bobus (18.02.2018), Rain (18.02.2018), ressi (17.02.2018), sergiy (17.02.2018), Ірця (20.02.2018), Марта (17.02.2018), Охват Марьян (17.02.2018), Петрович (18.02.2018), тешнер (17.02.2018)
Реклама
Старий 17.02.2018, 00:38   #12
ysfox
Учасник

Львів, район В. Великого

Дописи: 164
Подякував(ла): 491
Подякували 296 разів в 100 дописах
Репутація: 309

Аквафото 

Хотілось б зібрати все до купи і підправити статтю, щоб от так в доступній формі з картинками і.т.д розставити все по поличках і все було зрозуміло для рядового акваріуміста. Але ні Вас ні пана Богдана я це просити не буду і говорити на такому ж рівні важко.

Тому просто запитаю про основи. Пані Ірино скажіть, будь ласка. Стандартні смужкові/капельні тести показують лише GH i pH чи вони також частково реагують на інші домішки як і простий TDS метр, хоч і в значно меньшій мірі?. Питаю бо цікаво чи можна б було з допомогою їх підкалібрувати TDS. Хоча й відчуваю що не можна знати що в акваріум попаде з новою підміною води і в цьому випадку така калібровка буде вже знову не вірною. Тобто виходить, що якщо хочеш точно знати параметри то бери лише спеціалізовані тести.
І супутнє питання: коли в описі потрібних умов для риб/ рослин пишуть просто лово "жорткість", то про яку саме йдеться мова?
Вибачте за такі наївні запитання .

Востаннє редагував ysfox: 17.02.2018 о 00:41..
ysfox зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 17.02.2018, 00:56   #13
ysfox
Учасник

Львів, район В. Великого

Аквафото 

Також дуже цікавить як впливають GH i KН кожен окремо на біосистему (важко слово підібрати).
Користувач подякував ysfox за цей допис:
sergiy (17.02.2018)
Старий 17.02.2018, 01:03   #14
Serpentarius
Акваріуміст
Київ

Я тут для того й зареєструвалася, щоб відповідати на питання.
Зараз вже трохи запізно, але спробую відповісти. Що не встигну - відповім завтра протягом дня.
1.
Цитата:
Допис від ysfox Переглянути допис
. Стандартні смужкові/капельні тести показують лише GH i pH чи вони також частково реагують на інші домішки як і простий TDS метр, хоч і в значно меньшій мірі?.
Тест на GH дуже приблизно показує вміст катіонів кальцію та магнію у розчині. Одиниці виміру - німецькі градуси. Тест на рН дуже неточно показує концентрацію катіонів водню. Тобто, за допомогою цього тесту можна сказати, кисла чи лужна реакція середовища. Одиниці виміру - безрозмірні. Тести мають дуже велику похибку. Це зумовлено методом вимірювання. Тому не треба бити на сполох, якщо цифри вам здаються неприйнятними.
2.
Цитата:
TDS метр
це звичайний омметр, відкалібрований у певних одиницях (ppm). Показує загальну мінералізацію, яка включає до свого складу солі жорсткості. Тому вимірювати цим приладом жорсткість неможливо. Хоча у пристосуванні до певного акваріуму можна вивести коефіцієнт, який буде притаманний тільки конкретній системі. Він може знаходитися в межах 0,53-0,65 від показника приладу.

3.
Цитата:
коли в опиі потрібних умов для риб/ ролин пишуть просто лово "жорткість", то про яку саме йдеться мова?
Про GH. Бо КН характеризує буферність системи та дуже приблизно вимірює аніони слабких кислот (переважно вуглецевої НСО3-)
Тому усі ці три поняття зовсім різні. Вони визначаються різними показниками, різними приладами та методами.

*Вам шашечки или ехать? (с) Не забивайте собі голову зайвим. У першу чергу звертайте увагу на стан флори та фауни, а не на якісь показники. Це вже у другу чергу. Хоча знання хімії ще нікому не завадило.
6 користувачів подякували Serpentarius:
Bomchyk (17.02.2018), ressi (17.02.2018), sergiy (17.02.2018), ysfox (17.02.2018), Марта (17.02.2018), тешнер (17.02.2018)
Старий 17.02.2018, 01:07   #15
Serpentarius
Акваріуміст
Київ

Цитата:
Також дуже цікавить як впливають GH i KН кожен окремо на біосистему (важко слово підібрати).
Вплив цих показників на БІОСИСТЕМУ дуже перебільшений
5 користувачів подякували Serpentarius:
Bomchyk (17.02.2018), ressi (17.02.2018), sergiy (17.02.2018), ysfox (17.02.2018), АшДваО (17.02.2018)
Старий 17.02.2018, 20:20   #16
ysfox
Учасник

Львів, район В. Великого

Аквафото 

Цитата:
Допис від Serpentarius Переглянути допис
це звичайний омметр, відкалібрований у певних одиницях (ppm). Показує загальну мінералізацію, яка включає до свого складу солі жорсткості. Тому вимірювати цим приладом жорсткість неможливо. Хоча у пристосуванні до певного акваріуму можна вивести коефіцієнт, який буде притаманний тільки конкретній системі. Він може знаходитися в межах 0,53-0,65 від показника приладу.
Я щось так і думав що TDS так працює . Чому запитав за TDS - бо виникла думка по його використанню. Виправте, будь ласа, якщо я помиляюсь. Показ TDS = показ тесту на GH + різне сміття що не входить в жорсткість. Отже ним можна виміряти певний показник, перевести його в градуси і сказати собі - в мене в акваріумі показник GH не більше від виміряного значення. Якщо результат задовільнив то нічого не робимо, якщо завеликий то викоритовуємо тест для більш точної діагностики і тоді щось робимо чи не робимо. Є у тій всій писанині хоч трішки правди? .

Цитата:
Не забивайте собі голову зайвим. У першу чергу звертайте увагу на стан флори та фауни, а не на якісь показники. Це вже у другу чергу. Хоча знання хімії ще нікому не завадило.
Так в основному і роблю. Якщо риба намагаєтья нереститиь + нема водорослевих спалахів/ відмирання рослин, значить система функціонує не скажу що ідеально, але прийнятно . Зараза тільки больбітіс ніяк добре рости не хоче, то через нього почалась тема з водою .
Старий 17.02.2018, 21:02   #17
Serpentarius
Акваріуміст
Київ

Цитата:
Показ TDS = показ тесту на GH + різне сміття що не входить в жорсткість. Отже ним можна виміряти певний показник, перевести його в градуси і сказати собі - в мене в акваріумі показник GH не більше від виміряного значення.
Якби все було так просто - не було б питань. Але це не зовсім так. Я вже казала, що для кожного стабільного акваріума можна вивести приблизний коефіцієнт, який знаходиться у диапазоні 0,53-0,65. А це дуже велика похибка.

Цитата:
викоритовуємо тест для більш точної діагностики і тоді щось робимо чи не робимо
Якщо потрібна точна діагностика - це тільки в лабораторних умовах. Тести дають дуже велику похибку, тому цілком та безумовно спиратися на їх показники не варто.
Цитата:
Зараза тільки больбітіс ніяк добре рости не хоче, то через нього почалась тема з водою
Больбітіс потребує майже знесоленої, дуже м'якої води та не дуже яскравого світла.
Мій Вчитель йшов дуже простим шляхом: оскільки у нього була велика кількість акваріумів, він не парився та вирощував ті рослини, яким було комфортно у тих умовах, які він міг забезпечити. У іншому випадку потрібно знесолити воду та внести туди усі потрібні елементи у відповідних співвідношеннях. Якщо вас влаштовує такий варіант - будь ласка.
2 користувачів подякували Serpentarius:
sergiy (17.02.2018), ysfox (17.02.2018)
Старий 17.02.2018, 21:37   #18
ysfox
Учасник

Львів, район В. Великого

Аквафото 

Цитата:
А це дуже велика похибка.
Розумію. А яку приблизно похибку дають самі тести?, раз Ви пишите що вони теж досить сильно помиляються. Просто заради цікавості, бо ніде не зустрічав гарного опису по них, думаю і форумчанам буде цікаво .

Цитата:
Больбітіс потребує майже знесоленої, дуже м'якої води та не дуже яскравого світла.
Мій Вчитель йшов дуже простим шляхом: оскільки у нього була велика кількість акваріумів, він не парився та вирощував ті рослини, яким було комфортно у тих умовах, які він міг забезпечити.
У мене та ж позиція, тільки сформована з точки зору постійного браку фінансів і часу. Перепробувавши багато чого вже років з 10 вирощую те що радує око + гарно росте в таких умовах які можу забезпечити і стараюсь не паритись. Видовий склад рослин яким комфортно жити поруч практично сталий + час від часу пробуєтья щось нове. Якщо рослині комфортно і вона не вибиваєья з композиції то залишається, якщо ні то йдем далі і пробуєм щось нове.
От дійшла черга до больбітісів. Років з 2 ростуть, кущі збільшились в 3-4 рази, постійно випускають нові листки. Але з часом вони темніють і обростають. Це єдина рослина яка заростає. От недавно вичитав що вона росте лише в річках і лише з сильною течією + для його росту потрібна вода з жорсткістю до 6 градусів і дуже позитивно впливає течія (спотереження перших дослідників цієї рослини) спрямована на коріння (більший приплив потрібних мікро/макро елементів як я розумію). Сам помітив вже давно що біля фільтра він росте набагато краще. Наразі експериментую зі зменшенням жорсткості + течією, подивимось який буде результат .

Хотів ще Вас запитати за сивонку грунту. Як правильно її проводити якщо є поживна підложка + болотні рослини які люблять замулений грунт. Сифонити десь верхні 1/3 грунту?. І як її правильно проводити у спеціалізованих легких грунтах, які дуже сильно підіймаються від течії. Запитання делетанта. Але знаєте це як похід до зубного - вроді читаєш, розпитуєш, бачиш, пробуєш чистити зуби, але поки лікар не покаже все одно все робитимеш не зовсім так .

Востаннє редагував ysfox: 17.02.2018 о 21:41..
Старий 17.02.2018, 21:55   #19
Serpentarius
Акваріуміст
Київ

Цитата:
А яку приблизно похибку дають самі тести?
Тести будь-якого бренда дають похибку щонайменше 20% Може й до 50%. Це залежить від декількох факторів. Десь років 12-15 тому хазяїн Барбуса провів таке тестування. Виявилося, що різні тести (в залежності від умов та терміну зберігання) на різних концентраціях демонструють похибки 20-50%
Приклад з мого досвіду: тест Сера показав рН 7, а калібрований атестований рН-метр 8,41. А тепер думайте, чи варто довіряти тестам. І таки похибки зовсім не залежать від бренда (реактиви та методики однакові, різниця тільки в упаковках та поліграфії). Це зумовлено самою методікою виміровання. Тести вигадали розумні люди для полегшення розуміння перебігу хімічних та біохімічних процесів в акваріумі.

Цитата:
Хотів ще Вас запитати за сивонку грунту.
А навіщо сифонка у травнику? Варто періодично перевіряти наявність газоутворення у грунті шляхом його ворушіння в декількох місцях. Сифонка може виконуватись тільки поверхнево у випадку попадання в акваріум надлишків корма або якихось механічних домішків. Періодичне пасинкування рослин забезпечує відновлення циркуляції в грунті поживних речовин та покращує кисневий обмін

Востаннє редагував Serpentarius: 17.02.2018 о 21:57..
4 користувачів подякували Serpentarius:
Roman71 (18.02.2018), sergiy (17.02.2018), ysfox (17.02.2018), тешнер (18.02.2018)
Старий 17.02.2018, 22:13   #20
ysfox
Учасник

Львів, район В. Великого

Аквафото 

Цитата:
А навіщо сифонка у травнику?
Це було запитання з цікавості і через те що про неї всюди пишуть, і наполягають на проведенні цього ритуалу. Я розумію що сифонка дуже важлива в цихлідниках і акваріумах з обмеженою кількістю рослин. Але по власним спотереженням дуже давно відмовився від неї в травнику. Правда з легким JBL грунтом. В ньому навіть анубіаси закопані по саме листя не загнивають, що мене дуже здивувало. Тому й цікаво було чи вона взагалі потрібна для травників які нормально функціонують. В ролі зворушувачів грунту пракикую меланій (їх меньшу форму, не знаю назву), не знаю чи вони помагають, але шкоди за роки не помічав + помітив що з ними у грунті меньше накопичується газів. Хоча гірський ланшафт вони разом з креветками за пару місяців перетворюють на рівнину, якщо не укріплювати все рослинами і камінням.
3 користувачів подякували ysfox:
Oles (18.02.2018), sergiy (17.02.2018), тешнер (18.02.2018)
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Склад мікродобрив Bobus Добрива 6 16.02.2016 18:16
електропровідність води avgust Вода 23 05.12.2011 22:49
Помутніння води mp3shyn Вода 11 10.02.2011 21:39
Заливка води MakarV Інше устаткування 4 01.07.2009 20:35
Вплив декорацій на склад води aquafan Грунт, декорації 8 10.01.2009 01:02

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 14:53.

All rights reserved