Назад   Львівський форум акваріумістів > Морська акваріумістика > Морські акваріуми учасників форуму > Акваріуми від 50л.
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Відповідь

Параметри теми
Старий 16.12.2014, 10:38   #41
ivans
Почесний учасник

Львів, Личаківська

Дописи: 577
Подякував(ла): 468
Подякували 905 разів в 293 дописах
Репутація: 915

Акваріуміст року 

Типово Відповідь: Я, мій Juwel і море, частина 2

Щось, як тому віршику: "Стою на асфальті у лижі обутий. Чи лижі не їдуть, чи я ...". Майже нічого не зрозумів з Вашого попереднього допису.

1. Що то за такі дивні методи калібрування рН-метра? Чому не відкалібрувати за нормальними калібрувальними розчинами? Як рН 7,01 та 10,01. На яку точність можна сподіватися при такому підході? Типу: "Економили на га..., тратили на абортах."

2. Враховуючи, що у Вас ще немає ні СПС-ів, ні ЛПС-ів, тобто коралів зі скелетом, кальцій та магній Вам не особливо критичні. Зробіть, як радив Опозит - не чіпайте наразі нічого. Однак, підміни води я б робив регулярні. Бо фосфати та нітрати присутні і будуть далі зростати. Як пише у Мар'яна: "Головний ворог акваріуму - акваріуміст".

3. Не зрозумів для чого Ви виклали інструкції з приготування води\розчинення солі?

4. Воду найкраще використовувати хімічно обезсолену, або дистильовану. Я використовую першу - після осмосу та іонообмінних смол. Хоча, думаю, що якщо стоїть добра мембрана, то можна і просто "осмосну" воду.
ivans зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував ivans за цей допис:
Bobus (16.12.2014)
Реклама
Старий 16.12.2014, 11:45   #42
goldberg
Активний учасник

Львів(Сихів)

Дописи: 294
Подякував(ла): 284
Подякували 332 разів в 128 дописах
Репутація: 342

Цитата:
Допис від ivans Переглянути допис

1. Що то за такі дивні методи калібрування рН-метра? Чому не відкалібрувати за нормальними калібрувальними розчинами? Як рН 7,01 та 10,01. На яку точність можна сподіватися при такому підході?
писав пізно вночі,щоб не влазити в хімічні дебрі- є такий ПШметр

він калібрується Калибровочный порошок, pH 6.86/pH7.0.
http://www.arowana-im.com.ua/images/...shok-6-7-1.jpg

"Простой в использовании.
Порошок имеет неограниченный срок хранения.
Точность: ± 0.01pH при 25 °C.

Просто добавьте в 250 мл воды прошедшей обратный осмос"
https://www.youtube.com/watch?v=cO1I1c_ZVsM
Постають питання - в чому розводити? Чим відміряти 250мл? Як довго може зберігатися цей розчин?

цитата Serpentarius - "А каждый ли знает, что пишет нормативка? Например, не только колба с риской должна быть. Она должна быть ГОСТированная - Симаксовская не пойдет.
Дистиллятом обмывается воронка, колба, боёк, ампула с фиксаналом. Бойком пробиваются отверстия с двух концов ампулы, содержимое выливается в колбу и ампула промывается при этом снаружи и изнутри дистиллятом из промывалки. Потом объем доводится до метки. Осколки остаются на дне.
Если этого не сделать - можно вообще не заморачиваться с фиксаналами.
Еще такой момент: раствор на рН 6,86 больше месяца не стоИт - в нем образуются сгустки. А сколько раствора нужно, чтобы в течение месяца калибровать рН-метр? У меня даже в лаборатории литр не уходил, приходилось выливать и делать новый. Вот и думайте, надо ли это вообще..."
http://www.aquaforum.ua/showthread.p...EC%E5%F2%F0%E0

Как правильно откалибровать pH-метр- "Современные рН-электроды как правило комбинированные, т.е. в одном корпусе находятся и рН-электрод, и электрод сравнения. Помимо удобства в работе, это обеспечивает более быстрый отклик и снижает суммарную ошибку.

Изоэлектрическая точка для таких электродов находится на рН=7 (0 мВ). Поэтому, в первую очередь, прибор следует калибровать по буферу с нейтральным рН (например, 6.86 или 7.01). Вторую точку следует выбирать на расстоянии примерно 3 единицы рН, т.е. рН=4 или 10. Если прибор калибруется только по двум буферам, то выбор второй точки зависит от диапазона, в котором Вы преимущественно работаете. Если это щелочные растворы, то воспользуйтесь буфером с рН=10, если кислые – с рН=4. Это связанно с некоторой разницей в наклонах калибровочных прямых в кислой и щелочной области. Проблем не возникнет, если Ваш прибор может калиброваться по трем и более точкам. В этом случае порядок калибровки не важен, так как рН-метр самостоятельно его отслеживает. "

Щоб максимально зробити точні виміри, взяв за основу медичний дистилят, два рази промивав колби, результати дуже розмиті
goldberg зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував goldberg за цей допис:
Zuuu (17.12.2014)
Старий 16.12.2014, 11:56   #43
goldberg
Активний учасник

Львів(Сихів)

Цитата:

3. Не зрозумів для чого Ви виклали інструкції з приготування води\розчинення солі?
розмішуючи синтетичну морську сіль з водою сподіваєшся отримати еталонну морську воду з ПШ 8.2 , в моєму випадку вийшло 8.9. Також зустрів публікацію про сіль Тетра де ПШ був 7.4-

"Добрый день!
Приобрел морскую соль Tetra Marine. По размешиванию соли делаю все как положено. Примерно 1 кг на 25 л литр дистилята, в отдельной емкости, с помпой, градусником на 25. И на сутки. Вся соль размешиватется хорошо, осадков нет.
Делаю замеры воды на pH показывает 7.4. А для морского аквариума должна быть не ниже 8.0
Тест електронный, а есть и капельный. Електронный откалиброван по специальной жидкости, и его показания совпадают с капельными тестами при замерах воды. Щелочность показывает внорме.

Вопрос - какой ДОЛЖЕН быть pH в свежеприготовленной морской воде при использовании соли Tetra? Может ли быть что у меня бракованная соль/партия?"

Просто спостерігати за аквою і не заморочуватися?
Старий 16.12.2014, 12:12   #44
goldberg
Активний учасник

Львів(Сихів)

Цитата:
4. Воду найкраще використовувати хімічно обезсолену, або дистильовану. Я використовую першу - після осмосу та іонообмінних смол. Хоча, думаю, що якщо стоїть добра мембрана, то можна і просто "осмосну" воду.
поняття "дистильована вода"- дещо розмите, є ще "подвійний дистилят".

то саме з осмосними колонками, добра мембрана то яка? мембрана має свій термін , фільтри тоже треба міняти, смоли відновлювати, хось того дотримується?

в мене через дорогу є "пункт розливу води" не довозка в цистерні а безпосередньо виробник, поспілкувався з працівниками, показали виробництво, сертефікати і тд.., запевнили, що вода проходить повну очистку а потім мінерлізується. Посуті той самий "кальцієвий реактор"

Варто брати цю готову воду?

цікавить думка Bobusa

Востаннє редагував goldberg: 16.12.2014 о 12:15..
Старий 16.12.2014, 12:16   #45
ivans
Почесний учасник

Львів, Личаківська

Акваріуміст року 

То чим Ви калібрували? Калібрувальними порошками\розчинами? То нащо пишете про кока-колу, дистилят і т.п.?

До Вашої солі ( Blue Treasure) може взагалі виникати багато питань. Найдешевша сіль, якою більш-менш успішно користуються рифомани, є Тетра. Все інше - то буде "як карта ляже".

Крім того, Ви самі написали про покази рН вихідної води - 8,9. Навіщо ще далі щось виясняти?

Перемішайте свою сіль, бо у ні також може бути певне розшарування. Розведіть її за всіма правилами до соленості 35 промілле у якісній дистильованій або хімічно обезсоленій воді. Витримайте її добу-дві інтенсивно перемішуючи її та аеруючи. Тоді акуратно проведіть всі вимірювання якісними тестами (не Птеро!). На основі того, можна буде зробити певні початкові судження про саму сіль.

Якщо показники будуть задовільні, то зробіть підміни води в акваріумі.

Починайте боротьбу з нітратами та фосфатами. Останні мають таку властивість, що вступають в реакцію і відкладаються у вапнякових породах в акваріумі (камінь та пісок). З часом можуть починати з них виділятися у воду та гальмувати кальцифікацію (ріст скелета) коралів.

Якщо тести показують правильні значення фосфатів, то вже варта використовувати якісь поглиначі.

І ще одне. Якщо володієте англійською мовою, то в першу чергу читайте англомовні сайти та форуми. Особливо раджу www.reefcentral.com та www.advancedaquarist.com. І якнайменше "рускоязичних". Бо, як відомо, "всі кругом ду..., лише вони розумні".
goldberg (16.12.2014)
Старий 16.12.2014, 12:44   #46
goldberg
Активний учасник

Львів(Сихів)

Цитата:
То чим Ви калібрували? Калібрувальними порошками\розчинами? То нащо пишете про кока-колу, дистилят і т.п.?
як можна відкалібрувати порошком? звісно розчинами, але ті розчини потрібно оновлювати, ви щомісяця купуєте нові?

спрощена методика калібровки це - беруть дві точки виміру, приміром ПШ 4 і ПШ 7, роблять розчини( титри, фікскали) з завідомо відомим Пш , приміром кола має біля 3+-0.3.

для виміру ПШ 8.2 я самостійно приготував 1% розчин соди в 1л. дистильованої води який має ПШ 8.5, вийшло 8.3, для нижньої очки взяв 6% оцет, результат взагалі вийшов інший, з колою вийшло більш точніше 3.3, загалом похибка склала 0.2-0.3.

за сіль то окрема розмова, дісталася мені від Зууу сіль залежана Ред сі, на тій самій воді тоже вийшло 8.9, фосфати-нітрати по 0, кальцій і магній завищені, точну цифру вже не пригадаю, але той самий пш 8.9. Можливо то я щось не так роблю, або похибка виміру. Якою сіллю користуєтесь і які параметри виходять одразу після розведення?

Востаннє редагував goldberg: 16.12.2014 о 12:59..
Старий 16.12.2014, 13:28   #47
ivans
Почесний учасник

Львів, Личаківська

Акваріуміст року 

З Вашого першого допису я не зрозумів чим Ви калібрували. Тому й здивувався. Навіщо часто калібрувати?

Я користуюся Tropic-Marin Pro-Reef. КН десь 8,3-8,6, кальцій - 420-440, магній понад 1400. Але то все дуже приблизно. Вже давно не міряв.

рН я взагалі не міряю регулярно. Раз на 1-2 тижні міряю КН та нітрати.
goldberg (16.12.2014)
Старий 16.12.2014, 15:02   #48
Bobus
Живу на форумі

Львів

Дописи: 4.796
Подякував(ла): 3.569
Подякували 15.095 разів в 3.992 дописах
Репутація: 15284

Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Цитата:
Допис від goldberg Переглянути допис
цікавить думка Bobusa
я вам нічого мудрого не пораджу щодо моря, бо в тому нічого не "рию", лише напишу пару слів щодо калібрування РН-метра.
Ви змішали все до купи, а у вашому випадку калібрування мало би виглядати так:
- ваш РН-метр калібрується лише по одній точці - то недолік, але що вимагати за таку ціну.
- калібрувати треба розчином з РН близьким до того значення, котре буде вимірюватися. Тобто біля 8. (тому ті порошки в комплекті у вашому випадку без потреби). Після калібрування буде все добре близько до того значення. При вимірюванні кислих значень (менше 7) буде велика похибка, але для моря то байдуже.
- можна зробити самому потрібний буферний розчин, але простіше взяти трохи морської водички і поміряти її Ph у хімлабораторії і потім по ній відкалібрувати свій РН-метр.
Але чи взагалі потрібна та точність для морського акваріума ?
goldberg (16.12.2014), ivans (16.12.2014)
Старий 16.12.2014, 15:10   #49
Охват Марьян
Засновник форуму

Львів (Симоненка-В.Великого)

Дописи: 9.206
Подякував(ла): 5.606
Подякували 32.382 разів в 6.824 дописах
Репутація: 33371

Аквафото Аквафото Аквафото Активність Меценат Акваріуміст року Аквафото Акваріуміст року Аквафото Аквафото 

goldberg, і що, реально вдалось поміряти рН осмосу?

рН метр потрібно калібрувати спеціальним розчином, а чим попало... або зайти до моряка з ідентичним рН-метром і відкалібрувати у нього по різних величинах.

Щодо карбонатів і кальцію - "учите матчасть". Як простий приклад, то прочитайте інструкції до aquaVitro_calcification і aquaVitro_eight.four.

Не знаю, чому тут радять робити підміни замість того, щоб лити потрібні рифу концентрати У солі недостатньо того, що потрібно рифу. До прикладу, у вас 120л води з кальцієм 380, а ви зробили 20% підміну з сіллю де кальцій 430-440, то хіба в акваріумі рівень кальцію зросте до потрібних 440? Вважаю такі підміни не доцільними...

Магнію мало і із-за того не відкривається нормально "мякота", підніміть його рівень як мінімум до 1300-1400, тоді мякоть відкриється і буде нормально рости кароліна.

кН 8-12 це добре.

Нітрати не потрібно збивати до нуля, бо коралам(зооксантелам) також потрібен корм, в іншому випадку вони зупиняться у рості.

Не тримайте корали на піску, тільки на каміннях чи плашках.
goldberg (16.12.2014), Oppozith (17.12.2014)
Старий 16.12.2014, 15:36   #50
ivans
Почесний учасник

Львів, Личаківська

Акваріуміст року 

Цитата:
Допис від Охват Марьян Переглянути допис
Не знаю, чому тут радять робити підміни замість того, щоб лити потрібні рифу концентрати У солі недостатньо того, що потрібно рифу. До прикладу, у вас 120л води з кальцієм 380, а ви зробили 20% підміну з сіллю де кальцій 430-440, то хіба в акваріумі рівень кальцію зросте до потрібних 440? Вважаю такі підміни не доцільними...
Радять тому, що є сумніви у точності вимірювань та надлишку відходів життєдіяльності наявних тварин. Якщо акваріум молодий, якщо немає коралів та різних слимаків, то куди ж поділися кальцій, магній та карбонати? Це при тому, що у чистій соленій воді їх ніби достатньо.
goldberg (16.12.2014)
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Я, мій Juwel і принцеси. goldberg Прісноводні акваріуми учасників форуму 36 19.08.2014 01:09
Травник 190л, частина №2 Ярик Прісноводні акваріуми учасників форуму 41 18.03.2014 17:07
Море море море Саша91 Саша91 Акваріуми від 50л. 64 14.10.2013 22:17
Моя мрія......о море, море, море.... Apes Акваріуми від 50л. 13 20.07.2011 16:54
Виставка Кілліфіш 2011. Частина 1 Rostyslaw Щучки (Killifish) 0 16.06.2011 01:28

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 17:25.

All rights reserved