Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Риби > Соми
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Соми Опис, поради, види, утримання.

Відповідь

Параметри теми
Старий 20.07.2018, 14:39   #1
Костянтин
Початківець
Івано-Франківськ

Дописи: 10
Подякував(ла): 4
Подякували 1 раз в 1 дописі
Репутація: 11
Confused Анциструсам пороблено. Допоможіть, будь ласка.

Доброго дня всім.
У мене було 7 анциструсів, вчора один помер, решта маю підозру хворенькі.

По порядку...

Опис акваріуму.
Акваріум 30 л, внутрішній фільтр з аерацією, з рослинок тільки трішки кладофори, яка розпалась на дрібні, грунту немає, коряга була, але вони її вже наніц згризли і нічого від неї не лишилось, при чому давно , освітлення слабке. Обігрівач є, але я його навіть не включаю, бо дома і так тепло, анциструси не теплолюбиві, на даний момент в акваріумі градусник показує 26-27 градусів. Від вікна і батарей далеко, пряме сонячне проміння не попадає на акваріум.
Воду підміняю 1 р. на тиждень десь 1/5 (тобто 5-6 л). Воду беру фільтровану, трохи підливаю теплої, щоб не лити їм холоднющу відразу з крану, намагаюсь так рукою попробувати, щоб була приблизно температура як в акваріумі.
Їм уже десь 2.5 роки (приблизно від 4 см до 7 см). Годувув в основному датськими таблетками для анциструсів, їли прекрасно.

Мертва рибка.
Позавчора один анциструс чомусь став себе дивно вести (судячи з усього самка, при чому сама велика з усіх рибок). Спочатку лежала просто на дні на боці. Такого я за ними ще не помічав. Тільки якщо кормом захопились і перевернулись, або приліпились до якоїсь поверхні. Потім вона весь вечір час від часу то валялась в різних положеннях як впала, то зривалась і намотувала круги і вісімки по всьому акваріуму. На початку ще, коли я це все помітив вона ще велику бульбашку повітря чи дві випустила з рота, що мене теж дуже здивувало, бо аерація зараз хороша і на ніч я не виключаю. Не знав що з нею робити, тому не чіпав просто. Зранку вже була мертва (місцями зблідла, через якись час інші анциструси біля неї поки вовтузились, то трошки луски відпало і очі були мутні, рот чомусь був прикритий, зябри по сторонам вип'ячені їхніми зубцями в боки, чи як вони називаються).

Стан всіх рибок.
Загалом анциструси останні декілька днів, може біля тижня стали мало їсти. Не з'їдають ту кількість корму, яку раніше з'їдали і за ними тягнуться довгі бліді нитки. Один малий 4см анциструс мав сьогодні за собою нитку на 20 см. О_о
Тому трохи переживаю, щоб з рештою все було добре.

Що було нового останнім часом:
- фільтр
- корм
Весь час, що анциструси у мене, у них був аерліфтний фільтр з паралоном, який працював за рахунок компресора. Але компресор недавно накрився, тому власне купляв новий фільтр з компресором. Купив не відразу, в акваріумі десь 2-3 дні був застій, бо повітря майже не йшло вже, тільки компресор гудів як завжди.
На якомусь російськомовному форумі надибав інфу, що ніби при розкладі органіки утворюється аміак, який є отрутою тривалої дії і пік ефекту через 10-12 днів. Але не знаю чи це правда, чи та рибка померла від того і що з рештою.
Корм за компанію з фільтром купив, бо дома вже запаси підходили до кінця, але в продажу був тільки вітчизняний, правда такий, що я ще не провіряв раніше: великі таблетки зелені по 13мм в діаметрі, з Нікополя.
Два дні підряд давав їм його, щоб подивитись як будуть їсти і чи вода буде чиста після нього, далі давав знову датський.

Словом, що з ними? Що провірити, щоб правильно діагностувати, якщо вони похворіли і як лікувати?
Костянтин зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Реклама
Старий 20.07.2018, 15:06   #2
Руслан
Супер-модератор

м. Лева

Дописи: 1.616
Подякував(ла): 1.760
Подякували 7.155 разів в 1.386 дописах
Репутація: 7510

Аквафото Аквафото Акваріуміст року Террафото Аквафото Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Аквафото Акваріуміст року 

Повідомлення Відповідь: Анциструсам пороблено. Допоможіть, будь ласка.

Цитата:
Допис від Костянтин Переглянути допис
7 анциструсів, вчора один помер, решта маю підозру хворенькі. Їм уже десь 2.5 роки (приблизно від 4 см до 7 см)
Опис акваріуму.
Акваріум 30 л
Щоб не писати одне і те ж, бо багато всього, рекомендую перечитати вже існуючу тему - Анциструс звичайний. Утримання і розведення, тоді задавати питання по суті, якщо підозрюється хвороба - створюємо тему у відповідному розділі Хвороби риб та їх лікування по запропонованій формі і бажано з фото.
Від себе добавлю в 30 л акваріумі і 7 анцитрусів...то взагалі перебор по всіх критеріях і "чудо" шо так довго взагалі прожили, ставши затянутими, бо мали б досягати в такому віці у два рази більших розмірів.
Костянтин (12.08.2018)
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Допоможіть будь ласка! skate686 Балачки 3 12.11.2016 20:32
Допоможіть будь ласка! skate686 Балачки 1 02.04.2016 03:25
допоможіть будь-ласка mykola dz Для початківців на форумі 9 16.04.2015 14:50
ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА!!! vitalik@@ Для початківців на форумі 1 04.10.2014 23:27
Допоможіть будь ласка з вибором) Slayder Для початківців на форумі 1 24.10.2013 21:32

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 22:14.

All rights reserved