Назад   Львівський форум акваріумістів > Прісноводна акваріумістика > Корм і годівля
Правила форуму !!!
Громадські гурти Баня Галерея Нагороди ЧаПи Учасники Календар Позначити усі розділи як прочитані

Корм і годівля Корм (сухий, живий, морожений, комбікорм). Ловля, утримання, промивання, згодовування. Комбінування годівлі кормами.

Відповідь

Параметри теми
Старий 04.12.2010, 21:50   #21
vi_ki
Акваріуміст

Борислав Львівська обл.

Дописи: 532
Подякував(ла): 3.788
Подякували 2.675 разів в 493 дописах
Репутація: 3193

Меценат Форумлянка року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Типово Відповідь: який корм краще

З сухих кормів, мені найбільше підходить Тропікал. Але, без живих кормів, заморожених чи натуральних рослинних(в залежності від виду риб), хороших результатів досягти не вдасться.
vi_ki зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
4 користувачів подякували vi_ki:
Leo N (05.12.2010), Roman71 (04.12.2010), zelenapantera (04.12.2010), тернеция (08.12.2010)
Реклама
Старий 04.12.2010, 22:01   #22
Doc-tor
Живу на форумі

Varpalota-Ungvar, Hungary

Дописи: 2.977
Подякував(ла): 2.996
Подякували 11.277 разів в 2.411 дописах
Репутація: 6407

Акваріуміст року Активність Меценат Акваріуміст року 

Типово Re: який корм краще

Цитата:
Допис від денис Переглянути допис
який корм краще? я вважаю сухий (тетра)
а ти?
Цитата:
Допис від vi_ki Переглянути допис
З сухих кормів, мені найбільше підходить Тропікал.
А мені подобається не суха їжа, а домашня та смачна їжа, яку приготувала моя дружина.

Востаннє редагував Doc-tor: 04.12.2010 о 22:03..
Doc-tor зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
15 користувачів подякували Doc-tor:
drap4uk (13.03.2012), f.orest (04.12.2010), Gonduras (04.12.2010), K@SPER (04.12.2010), Lavina (04.12.2010), Leo N (05.12.2010), navy (04.12.2010), Ostap (05.12.2010), pyellow (04.12.2010), romul2007 (04.12.2010), vi_ki (04.12.2010), КАрлсон (04.12.2010), Леонид(СССР) (05.12.2010), Сомець))) (04.12.2010), Терлецький Дмитро  (04.12.2010)
Старий 05.12.2010, 21:00   #23
Leo N
Акваріуміст
------

Дописи: 1.271
Подякував(ла): 2.792
Подякували 7.235 разів в 1.204 дописах
Репутація: 7654

Меценат Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Типово Відповідь: Живий, морожений чи сухий ???

Цитата:
Допис від Doc-tor Переглянути допис
А мені подобається не суха їжа, а домашня та смачна їжа, яку приготувала моя дружина.
Спірне питання, бо якщо ми тут маємо на увазі акваріумних риб, то велика частина з них харчується у середовищі, у якому проживає, наприклад, відмерлими рослинними рештками (фактично гниллю) і іншим непотрібом.

Що до таких кормів як TetraDiskus, TetraPro, TetraPro Vegetable чи Tetra PlecoMin Tablets, то кормлячи ними відповідних риб, можна легко обходитися без живих і морожених кормів, утримуючи і стабільно розводячи рибу. Важливо лише дуже ретельно дозувати ці корми, бо риби дуже охоче їх споживають і швидко жиріють, втрачаючи при цьому здатність до розмноження.

Розповім, при нагоді, таку історію: За браком місця і часу віддав своєму приятелю в Луцьк кілька пар плідників Папуг (Pelvicachromis pulcher). Ретельно оглянув акваріуми, у яких вони мешкали, і не виявивши ні ікри, ні малька, з деяким жалем усе ж відправив їх до нового господаря. Пройшов з тиждень, і я зібрався, щоб підготувати одну з вільних "квартир" для заселення новими мешканцями. І яке ж було моє здивування, коли я виявив у цьому акваріумі кілька мальочків - папуг!!! Звичайно що всі роботи по перепрофілюванні акваріума були відкладені. За браком часу, відсутності підходящого корму і через незначну кількість самих мальків (як виявилося, їх вижило всього шість штук), з першого кормління і до сьогодняшнього дня кормлю їх виключно розтертим між пальцями кормом TetraDiskus. Так от прийшлося визнати для самого себе що я ще не бачив, щоб мальки папуг росли такими темпами, а вигодував їх я повірте немало.

І ще, приблизно у вересні цього року придбав 200 упаковок мороженого корму від відомого в Україні виробника і мороженим мотилем "вложив" дві сотні тих же мальків папуг у віці біля двох місяців. За кілька днів всі загинули від іхтіофтіріусу. От вам і дезинфекція перед заморожуванням, от вам і обробка озоном...
Bobus (05.12.2010), Doc-tor (05.12.2010), drap4uk (13.03.2012), Gemeni (05.12.2010), K@SPER (05.12.2010), MotaMota (05.12.2010), navy (05.12.2010), PARTAGAS (06.12.2010), Roman71 (05.12.2010), василько (06.12.2010), Терлецький Дмитро  (11.02.2011), тернеция (06.12.2010)
Старий 05.12.2010, 21:32   #24
Leo N
Акваріуміст
------

Меценат Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Цитата:
З сухих кормів, мені найбільше підходить Тропікал.
Даремно вважається що корми фірми Tropical дешевші від кормів Tetra (можливо лише у малих фасуваннях). Приклад: пластівці Tropical Discus D-50 5000 ml., вага 1 кг. досить демократична ціна у Аровані 483.13 грн. і гранули TetraDiskus 10000 ml., вага 3 кг. - ціна 542.98 грн. Зверніть увагу на вагу і різниця у ціні стане дуже помітною! А якість TetraDiskus у рази перевершує якість Tropical Discus.

Прошу не звертати особливої уваги на додаток Diskus у назві обох кормів, я ними кормлю практично усіх риб, просто більшість з акваріумістів знає, що перебірливі у їжі дискуси будь що їсти не будуть. Що до таких великих упаковок, то завжди кооперуюсь з кимось зі своїх колег-акваріумістів і беремо таку упаковку на двох, чи й трьох. Якщо хтось зацікавиться якістю, то можу надіслати поштою для проби ось таку кількість (100 мл., або 30 грам), ціна 10 грн. плюс кошти пересилки і ясно що без упаковки, а просто у пластиковій торбинці.
drap4uk (13.03.2012), MotaMota (05.12.2010), navy (05.12.2010), Roman71 (05.12.2010), vi_ki (06.12.2010), Терлецький Дмитро  (11.02.2011)
Старий 06.12.2010, 00:57   #25
vi_ki
Акваріуміст

Борислав Львівська обл.

Дописи: 532
Подякував(ла): 3.788
Подякували 2.675 разів в 493 дописах
Репутація: 3193

Меценат Форумлянка року Акваріуміст року Акваріуміст року 

Цитата:
Допис від Leo N Переглянути допис
Спірне питання, бо якщо ми тут маємо на увазі акваріумних риб, то велика частина з них харчується у середовищі, у якому проживає, наприклад, відмерлими рослинними рештками (фактично гниллю) і іншим непотрібом.
Що до таких кормів як TetraDiskus, TetraPro, TetraPro Vegetable чи Tetra PlecoMin Tablets, то кормлячи ними відповідних риб, можна легко обходитися без живих і морожених кормів, утримуючи і стабільно розводячи рибу. Важливо лише дуже ретельно дозувати ці корми, бо риби дуже охоче їх споживають і швидко жиріють, втрачаючи при цьому здатність до розмноження.
Питання дійсно спірне і сперечатися можна годинами, де кожна сторона буде наводити вагомі приклади того, що корма, якими годує, є на порядок кращий від інших. Все залежить не лише від самого корму, а й від типу риби, розмірів акваріума(кількості риб в ньому), а найголовніше - графік годування і дози. Наприклад, багато акваріумістів годують риб кормом Аллер, хоча я вважаю його зовсім нікудишнім, навіть шкідливим для риб. Так само на рахунок фірмових кормів. Після багатьох хороших відгуків про Тетру, спробувала ТетраПро та ТетраРубін. Як виявилось, що після Тропікалу мої риби навідріз відмовлялись від кормів Тетра. Крім того, після Тетровських кормів - вода мутніла набагато швидше. Також фірма Тетра не має аналогів Тропікаловським спіруліновим кормам. Хоча і вони не виявились ідеальними. Я згідна з тим, що, наприклад, малавійці чи рослиноїдні танганці добре ростуть і розмножуються на цих кормах, але зауважила також, що ні спіруліна, ні астаксантін не дадуть рибі такого насиченого забарвлення, як морожений циклоп, артемія, гамарус і т.д.
Цитата:
І ще, приблизно у вересні цього року придбав 200 упаковок мороженого корму від відомого в Україні виробника і мороженим мотилем "вложив" дві сотні тих же мальків папуг у віці біля двох місяців. За кілька днів всі загинули від іхтіофтіріусу. От вам і дезинфекція перед заморожуванням, от вам і обробка озоном..
Годую мороженими кормами фірми Aquaria, навіть не розморожую(промиваю), кидаю цілі кусочки льоду в акваріум, а живородку ще й підгодовую живим трубочником. Помітила також, що іхтіофтіріусом риба, бувало, хворіла по таких причинах: підміна невідстояною водою(особливо весною після дощів), занесла з новою рибою без відсадки в карантинник, після стресу (пересадки риби з однієї акви в іншу, транспортування), а також, коли виключали світло і вночі t падала до 15 градусів. Але, щоб від морожених кормів - ну...це також спірне питання.
vi_ki зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
6 користувачів подякували vi_ki:
Doc-tor (06.12.2010), drap4uk (13.03.2012), Leo N (06.12.2010), Roman71 (06.12.2010), Охват Марьян (06.12.2010), тернеция (06.12.2010)
Старий 06.12.2010, 01:19   #26
Охват Марьян
Засновник форуму

Львів (Симоненка-В.Великого)

Дописи: 9.209
Подякував(ла): 5.621
Подякували 32.395 разів в 6.829 дописах
Репутація: 33384

Аквафото Аквафото Аквафото Активність Меценат Акваріуміст року Аквафото Акваріуміст року Аквафото Аквафото 

Цитата:
Приклад: пластівці Tropical Discus D-50 5000 ml., вага 1 кг. досить демократична ціна у Аровані 483.13 грн. і гранули TetraDiskus 10000 ml., вага 3 кг. - ціна 542.98 грн.
Неварто так порівнювати корми на вагу, а краще по-якості і по обєму.

Я годую риб різними кормами.
З сухих перевагу надаю тропікалу, він кращий як по якості так і по ціновій політиці. На світових виставках і форумах, дипломи і гранти здобувають саме корми тропікал і hikari.
Корми тетра і сера в основному імпортуються з Китаю, де мають свої цехи по виготовленю не тільки устаткування а й кормів та хімії.

З морожених надаю перевагу "акварії", колись возили ще дуже хороший корм "katrinex" з Польщі
drap4uk (13.03.2012), Gonduras (06.12.2010), Leo N (06.12.2010), navy (06.12.2010), Roman71 (06.12.2010), vi_ki (06.12.2010), Терлецький Дмитро  (11.02.2011)
Старий 07.12.2010, 01:06   #27
Leo N
Акваріуміст
------

Цитата:
Годую мороженими кормами фірми Aquaria, навіть не розморожую(промиваю), кидаю цілі кусочки льоду в акваріум, а живородку ще й підгодовую живим трубочником.
Годую мороженими кормами фірми "Неон" (найбільший з українських експортерів морожених кормів), аналогічно, не розморожуючи. Але як вже писав вище проблема все ж виникла...

До речі, і фірма "Aquaria" має свою лінію кормів спеціально для експорту, яка називається "Green river" у подібній до "Неона" упаковці.

Цитата:
Помітила також, що іхтіофтіріусом риба, бувало, хворіла по таких причинах: підміна невідстояною водою(особливо весною після дощів), занесла з новою рибою без відсадки в карантинник, після стресу (пересадки риби з однієї акви в іншу, транспортування), а також, коли виключали світло і вночі t падала до 15 градусів.
За останніх десять, а можливо і більше років у моєму акваріумному господарстві це єдиний випадок масового захворювання. Роблю підміни лише відстояною водою (не менше доби, частіше двох). Нововолинська вода не з річки, чи водосховища, а артезіанська з глибини 250 метрів і її склад та біологічні властивості не міняється в залежності від пори року. Та і вересень (саме коли сталася проблема), явно не паводковий місяць. Жодної нової риби не було і мальок вирощувався в окремому акваріумі з потужним біофільтром і усіма можливими мірами перестороги (окремі сифони, сачки, відра і т.п.). Та який там стресс... Живу у власному будинку з автономним опаленням і температура води в жодному випадку не опускається нижче 22-23 градусів, навіть якби електрику вимкнули й на тиждень.

Цитата:
Але, щоб від морожених кормів - ну...це також спірне питання.
Чому спірне? Хіба кормові організми заготовляються не у прісних водоймах, населених рибою? Збудники хвороб, що переносяться прісноводними рибами наших широт, легко переносять процес заморожування - розморожування і, при нагоді, відразу знаходять нових "жертв". Ясно одне, корм не був належним чином дезинфікований перед заморозкою.

Цитата:
Також фірма Тетра не має аналогів Тропікаловським спіруліновим кормам.
Чому не мають? А TetraPro Vegetable? У ньому менший відсоток спіруліни, та все ж мої Анциструси більш ніж задоволені цим кормом.

У випадку коли мені потрібний більший відсоток спіруліни я використовую комбікорми власного приготування на базі таблеток "Спіруліна" концерну "Стірол". В будь якій аптеці упаковка 120 шт. таких таблеток коштує в районі 25 гривень. Увага! Мають бути без оболонки!!!

Цитата:
Допис від Охват Марьян Переглянути допис
Не варто так порівнювати корми на вагу, а краще по-якості і по обєму.
Мар’яне, Ви не уважно читаєте подану мною інформацію:

Цитата:
Приклад: пластівці Tropical Discus D-50 5000 ml., вага 1 кг. досить демократична ціна у Аровані 483.13 грн. і гранули TetraDiskus 10000 ml., вага 3 кг. - ціна 542.98 грн. Зверніть увагу на вагу і різниця у ціні стане дуже помітною! А якість TetraDiskus у рази перевершує якість Tropical Discus.
Якщо Ви вважаєте що корми треба порівнювати по об’єму, а не по вазі (а це вже більш ніж спірне питання), то нехай буде й так. Порахуємо ще раз: Tropical Discus 5000 мл., ціна 483.13 грн, тобто 96,60 грн. за 1000 мл. Натомість TetraDiskus 10000 ml., ціна 542.98 грн., виходить 54,30 грн. за 1000 мл. Про якість навіть говорити не хочу, кормів Tropical у мене ніхто їсти не хоче, хіба що вічно голодні Даніо реріо, які жеруть навіть мох і болото.

Цитата:
Корми тетра і сера в основному імпортуються з Китаю, де мають свої цехи по виготовленю не тільки устаткування а й кормів та хімії.
Що до кормів Tetra, імпортованих з Китаю, то такі мені траплялися всього два рази, а на останніх отриманих з Аровани кормах Tetra красуються німецькі штрихкоди і маркований оригінальний виробник. Тільки не треба писати що китайці напишуть що захочуть. Солідні європейські виробники кормів і обладнання не дозволяють собі таких фокусів і якщо продукція виготовлена в Китаї, то про це чесно написано на упаковці.

Цитата:
колись возили ще дуже хороший корм "katrinex" з Польщі
А тепер одним із найбільших споживачів - імпортерів морожених кормів "Неон" є Польща. Признаюсь чесно, було дуже приємно побачити на розкладках акваріумного відділу у торговому центрі "Золоті Тераси" ("Z*********322;ote Tarasy") в центрі Варшави цю продукцію.
navy (07.12.2010), Roman71 (07.12.2010), vi_ki (07.12.2010), василько (11.12.2010), Охват Марьян (07.12.2010), Терлецький Дмитро  (11.02.2011)
Старий 12.12.2010, 15:20   #28
Romaha
Користувач

Тячів --> Харків

Дописи: 57
Подякував(ла): 160
Подякували 142 разів в 39 дописах
Репутація: 152
Типово Відповідь: ТМ "Золота рибка" від ООО «Зоопродукт» (обговорення, оцінка кормів, відгуки та зауваження

[OFF]Вибачте за питання не по темі. Але у нас є розважний корм. Продавець каже мясо криля, універсальний для всіх рибок з різними фракціями. Що скажете? На вид гранули нормальні, запах приємний.[/OFF]
Romaha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 13.12.2010, 22:19   #29
Leo N
Акваріуміст
------

Цитата:
Допис від Romaha Переглянути допис
Вибачте за питання не по темі. Але у нас є розважний корм. Продавець каже мясо криля, універсальний для всіх рибок з різними фракціями. Що скажете? На вид гранули нормальні, запах приємний
Чому не по темі? Якраз по темі. Це я так розумію продають на вагу фасований по кілограму криль. Важається що корм непоганий, хоча на мій погляд трохи жорсткуватий (затвердий) для дрібної риби. Пробував кормити такою заморозкою, однак мої риби їдять його не охоче.
K@SPER (13.12.2010), navy (14.12.2010)
Відповідь

Закладки

Тут присутні: 1 (учасників - 0 , гостей - 1)

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 03:37.

All rights reserved